Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

12526283031100

Komentarz

  • tutaj z postarzaniem jeszcze na gorąco znaczy na mokro ;)

    image

    Uploaded with ImageShack.us
  • cudeńka tworzycie
    Ab- jak Ty te gatki popełniłaś, no świetne są. To takie ze sfilcowanego swetra ?
  • AB prooooszę- śliczne są, może udało by misie uszyć kilka dla bąbla
  • Takie kapciuchy dostała mała Lenkacb0c6b158a407a63m.jpg
  • A to moje gwiazdki
    4031d0543b4ed473m.jpg
  • ganna4 - rewelacja takie gwiazdki!!!!



    zawsze chciałam umieć zrobic i mieć na choince takie

    :gq:


    bo to na szydelku są?
  • a ja ostatnio decupażyłam tak:

    DSC00791.JPG
  • łał




    chodzi za mną półeczka z przyprawami ,ale takie cudo mie nawet na myśl nie przyszlo
  • jestem pod wrażeniem Waszych prac!!:ck:
  • Mówisz i masz:

    Biżuteria z sutaszu

    Ktoś już kiedyś podawał ten link - drobiazgi są śliczne!
  • to już wyższa szkoła jazdy:shocked:
  • może głupie pytanie.. ale skąd bierzecie taką ilość serwetek do decoupage'u?
  • kupujemy całe opakowania:bigsmile:
  • hehehehhehe nie o to mi chodziło :) chodzi mi o to bardziej, że np w supermarketach ciężko takie ładne kwiaty czy inne ornamenty znaleźć...

    aaa no i właśnie.. czy jak na przykład znajdę sobie w necie coś co można użyć do decoupage'u to jak to mogę wydrukować żeby się nadało?

    ech głupio jest jak się nie ma zielonego pojęcie o tej sztuce..
  • Jest dużo ładnych serwetek i innych materiałów na allegro.
    Wejdź w rękodzieło____>decoupage
  • [cite] Lila:[/cite]Dziewczyny, czy któraś z was robi biżuterię metodą sutaszu (soutache)?
    Widziałam takie cuda parę dni temu, zwykły czarny płaszcz ozdobiony guzikami sutaszowymi, rewelacja po prostu!
    W necie widziałam biżuterie, też cudeńka.
    Przydałby się kurs :bigsmile:


    http://www.royal-stone.pl/

    zapisałam córki na kurs koralikowy.
    Kursy sutaszu tez tam są.
  • Aniu, ja mam trochę podwójnych a nawet potrójnych serwetek. Podzielę się. Musimy się jakoś z Kerimą zmówić :)
  • Jagna koniecznie!! :)

    Ja się już nie mogę doczekać!
  • Sutasz jest przepiękny. Uwielbiam! Chyba się zapiszę na ten kurs.
    @Jagna,
    ja bardzo chętnie przekażę decoupage'owe tajniki, tylko sama muszę się ich nauczyć i zaopatrzyć w podstawowe materiały. Wtedy zaproszę do siebie :-) Może uda mi się spotkać z Asią jeszcze w tym tygodniu?

    A w ogóle bardzo polecam ten blog: http://houseofart.blogspot.com/
    Dużo pięknych projektów. Niektóre trudniejsze, ale inne całkiem przystępne. Można szukać inspiracji i tworzyć:) Chętnie w miłym towarzystwie.

    Na najbliższy czas: kalendarz adwentowy, wieniec, pierniki, ozdoby choinkowe :bigsmile:
  • Kermina Nie znaleziono strony:sad:
  • Sama zrobiłam decoupage`owe pudełko na herbatę i kilka pudełek na drobiazgi :) Ale chciałaby coś zrobić trudniejszego w tej technice, z pękającym lakierem, złoceniami itd.
    Mogłabym w przyszły poniedziałek po 16 ale nie u mnie :( Bo Mąż ma w domu zajęcia. Mogę u siebie dopiero 28 list. Pisałam o tym w innym wątku - tym o decoupageowych warsztatach.
  • ja znalazlam nawet jakieś tutoriale odnośnie sutaszu. Nie wydaje się być trudny. Bardziej pracochłonny. Np tutaj
  • [cite] dana:[/cite]w co trzeba się zaopatrzyć żeby zrobić takie bombowe/bombkowe cuda? (jaki klej, farby itp)
    wzór malowaliście sami czy to naklejona serwetka?

    ja kupiłam w sklepie dla plastyków klej do decoupage i lakier postarzający (ale może być zwykły) obie rzeczy za ok. 20 zł (małe buteleczki)
    oraz papier ryżowy 1 arkusz ze wzorami, serwetki też były
    farby akrylowe miałam w domu do podmalowania tła, farbkę reliefową do namalowania gwiazdek, kawałek wstążki i metalowy haczyk do wkręcenia
    - to tak z doświadczeń laika w temacie decoupage
    nie jest to bardzo trudne - tyle, że naklejenie czegoś na wypukłej powierzchni może być kłopotliwe, ale warto zastosować rady Rosei:
    "{najpierw klejem posmaruj powierzchnię bombki, poczekaj aż przeschnie, dopiero potem nakładaj serwetkę, mocno dociskaj przy naklejaniu pędzlem z dużą ilością kleju; pędzlem naklejasz od środka dużego wzoru do zewnątrz, "ciensze" wzory zgodnie z kierunkiem wzoru. Jak się zrobi zagięcie na serwetce to mozna rozmasować je jak klej wyschnie, jak się zrobi pęcherzyk, to przebijamy go igłą, spuszczamy powietrze i wygładzamy palcami, przyklejamy. Wzory do przyklejenia na okrągłych powierzchniach mozna ponacinać w niewidocznych miejscach z brzegów, żeby się lepiej układały."
  • Odrobinko - to jest przepiękne!!!!!!!!!!
    Uwielbiam takie klimaty
    Chyba podeślę Ci moje słoiczki na przyprawy:wink:
  • [cite] majki6:[/cite]<script src='http://img52.imageshack.us/shareable/?i=p1030208z.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>p1030208z.jpg</noscript>

    Dziś z Dorotką robiłyśmy kartkę na konkurs szkolny tu podejrzeliśmy co nie co jest to pracochłonne ale Dorci się podobało.
    Mam prośbę Majki6 czy mogę prosić o wzory na kartki?
  • mnie ta stajenka zaintrygowała
  • Też już zaczęłAM kartki robić. Zamówiłam też drewnianą tacę na allegro i będę dekupażować...
  • Ja dziś w sklepie "absolutnie wszystko za 2,90" kupiłam drewnianą deskę
    Jutro będę metodą prób i błędów tworzyć :bigsmile:
    Serwetki mam takie zwykłe, nie specjalne do dekupażu, mam nadzieję, że się nadają.
    Moje chomikowanie na coś znów się zda.
    Nie wyrzucam nigdy jak mi kilka szt zostanie, bo nigdy nie wiem czym - jakim zapotrzebowaniem - na plastykę zaskoczy mnie Młody o 7.30 :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.