Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

12324262829100

Komentarz

  • @Jagna - przepraszam, że nie odpisałam, ale co Ty na to?
    @anmamako?[/quote]

    Ja bardzo chętnie ale jest problem. Nie jestem zmotoryzowana :cry:
  • Oj, Rosea- z przyjemnością! :) 8 października - mogę :) 1 paź. niestety nie. Przed obiadem mam gościa a po południu idziemy z Mężem na koncert w ramach La Folle de Varsovie .... Tez nie jestem zmotoryzowana ale dojadę , gdzie trzeba :)
  • dojeżdża pociąg z W-wy, stacja Boża Wola - a tej, jak wiadomo, nie sposób przegapić :wink:

    pogadam jeszcze z mężem, bo jak mi o zaimpregnowaniu domu wspomniał, to mnię dreszcz przeszedł; pomyślę też, jak temat zorganizować, a na razie spadam na inhalacje, bo mi katar wcale nie odpuszcza...
    może ktoś jeszcze z dzieciakami?
  • Skoro tak się tu dzielimy linkami, to jeszcze Wam podeślę jeden z moich ulubionych - o zabawkach, zazwyczaj maskotkach ręcznie robionych, ale nie tylko. W każdym razie mają klimat, miło się patrzy...

    brichopas.blogspot.com

    kilka fotek:

    il_570xN.220490213.jpg

    il_570xN.177109798.jpg

    IMG_4335.jpg

    6a00d83451d81c69e20105363a5a0c970c-800wi.jpg

    il_570xN.220589512.jpg

    O! a to łatwo można zrobić samemu! o ile ma się drewniane tory :) wystaczy wyciąć z filcu, albo nawet kartonu :) tu chyba jest z takiej pianki wycięte:

    1302901088-b.jpg
  • a to moje dłubanie, najnowsza jest szafka na klucze:
    1155009.JPG
    1155014.JPG
    1155019.JPG

    edit: oczywiście ucięło, wiedziałam że tak będzie... :neutral:
  • Pytanie do wszystkich szydełkujących:

    Chciałabym sobie kupić "zestaw startowy".
    Co muszę wiedzieć?
    Na szydełku się robi z muliny?
    Jakie szydełko na początek? W sensie czy rozmiar jest ważny?

    wszystkie inne sugestie i pomysły mile widziane :smile:
  • @Haku - a co zamierzasz dziergać? Bo od tego zależy, co Ci będzie potrzebne.
  • A "włóczka" znaczy "wełna" czy "włóczka" znaczy "włóczka"?

    Zaczynam rozumieć moją mamę, która przed narodzeniem mego brata wyprodukowała ze 20 kurczaków na jajka :ag:
  • "Włóczka" może znaczyć "wełna" ale nie musi:ag:
  • Kupiłam sobie magazyn z wzorami skarpet.
    ale myślę, ze zacznę od czegoś prostego - może po prostu serwetkę? A potem zrobię misia czy coś, albo kurczaka na jajko :bigsmile:
  • możesz zrobić coś prostego, na przykład akurat może nie serwetkę :bigsmile:
    wydaje mi się że wełna jest łatwiejsza niż kordonek, szybciej roboty przybywa i w ogóle nie musi być AŻ TAK równo.

    kwiatki są łatwe (np. jako przypinka do czapki, torebki), czapeczki z wełny na małą główkę... maskotek nie robiłam, ale chyba też nie są trudne jeśli się ma wzór

    ja się do kocyka z kwadratów przymierzam i im chłodniej się robi tym częściej mi ta myśl świta...

    taki podobny do tego (stąd):
    1341.jpg

    no a ta czapka? cudo prawda?
    1369.jpg
    (źródło to samo)
  • @Haku - skarpety, to raczej na drutach. I to na pieciu na raz. A do serwetek, to malutkie szydełko i kordonek będą najlepsze. Jak będziesz kupować kordonek, to najlepiej na miejscu w pasmanterii dobrać do niego odpowiednie szydełko.
  • Dzięki dziewczyny!
    Czapa super.

    Ja będę się cieszyć jak mi cokolwiek wyjdzie.
  • To ja mam pytanie odnosnie welny/ wloczki ale z innej beczki:
    mam w domu ladny, duzy koc z welny (albo jakas mieszanka z syntetykiem?) robiony wlasnie z kawalkow na szydelku. Jedyny problem tego koca to jego kolory. Juz wolalabym, zeby byl caly bialy (teraz to zielen, czerwien i troszke bialeg). Czy moge go jakos odbarwic? Czy jak wrzuce go do pralki z jakims domestosem to wyjdzie z pralki bialy, czy nie przezyje?
  • Nie jestem ekspertem, ale po takim praniu z domestosem to on najpewniej będzie się nadawał tylko do przykrycia konia, tak mi się wydaje :ap:
  • Dobry pretekts Celinko, zeby meza na zakup konia namowic, no bo przykrycie juz bedzie :wink:
    Moze na jednym rogu sprobuje?
  • Ale czemu akurat domestosem, a nie zwykłym wybielaczem np?
  • [cite] Milagro:[/cite]Ale czemu akurat domestosem, a nie zwykłym wybielaczem np?
    Mam wrazenie, ze te wszystkie wybielacze jakies zbyt lagodne sa i nawet czesto zwyklych plam mi z prania nie usuwaja. Ale moze to dobry trop, poszukam czegos lagoniejszego w drogerii.
  • Ale czego? Chyba jednak sie przejde do drogerii i bede meczyc pania sprzedawczyni, az nie powie cala prawde i tylko prawde :bigsmile:
    A w temacie: wlasnie udalo mi sie wkoncu uszyc salik-komin. Huraaaa! A ile to sie czlowiek naglowkuje, to pala mala. Ale w koncu wyszla mi petla, a nie tuba.
  • No wiem, tak samo komplikowanie napisalam, jak napisane sa tutoriale :wink:
    Bez paniki, wyszlo kolo (bo petla moze dziwnie sie kojarzyc), ale zeby dojsc do kola, to bylo dla mnie, jak wymyslenie kola wlasnie. Cos takiego, jak tu:
    http://thecottagehome.blogspot.com/2011/05/lightweight-spring-infinity-scarf.html
  • Zwłaszcza zdjęcia w tej instrukcji wiele mówią :wink:
  • AB - rura taka to jest . zszyta z sobą końcami :)
  • Słuchajcie, a ma ktoś z Was takie oczka do naklejania na gotowe pluszaki?

    Coś jak tutaj:

    http://www.kolorowakrowa.pl/Oczy-do-naklejania-100szt.-p10906.php
  • [quote][cite] Sylwunia:[/cite]http://allegro.pl/listing.php/search?string=plastikowe+oczy&category=0[/quote]

    Dziękuję, a się zawzięłam i przeszukałam allegro i też znalazłam już coś tańszego, ale i tak dziękuję za poszukiwanie.

    Edit: link podaję jeszcze jeden

    http://allegro.pl/naklejane-ruchome-oczy-az-75-szt-hurt-3-99-i1861945482.html?source=oo
  • Onika N- pluszaki będziesz robić? Ciekawe:bigsmile:
  • Pluszaki, pacynki i co tam mi do głowy przyjdzie. Znalazłam sobie robotę na jesień. Jeszcze muszę hamaki dla świnek morskich uszyć (nowe).

    A izsa73 też robisz?
  • Po kolejnym popołudniu spędzonym na grzebaniu na stronkach, znalazłam takie cudo.
    Stronka jest świetna- po prawej stronie na dole jest lista wszystkich ślicznych rzeczy, które można zrobić/uszyć z filcu, materiału i innych. Głównie maskotki, pacynki itd.
    Niby jest po portugalsku, ale są zdjęcia książek z wykrojami, niektóre nawet po japońsku, ale wszystko łatwo można zrozumieć.
    Aż chce się mieć dzieci i dla nich te cudeńka tworzyć :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.