Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

12425272930100

Komentarz

  • nieeee- coś tam wymyślam, ale nie pacynki. Choć jak zobaczyłam blog podany przez Milagro, to żal nie tworzyć zabawek. Nasz synek jeszcze maly, więc motywacji jeszcze nie mam;)
    A pochwalisz sięę zdjęciami?
    [cite] MonikaN:[/cite]Jeszcze muszę hamaki dla świnek morskich uszyć (nowe).
    Padłam, jak sobie wyobraziłam relaksujące się w hamaczkach świnki morskie z "soczkiem" w łapce:bigsmile:
  • dziewczyny zrobiłam fajną rzecz na moich dekupazach
    otóż na moje ostatnie tace nakleiłam po bokach cienką koronkę ..wyglądało super!
    niestety nie mam fotki bo już się sprzedały u męża w pracy i nie zdarzyłam pstryknąć :D
    jak znajde cos podobnego w necie to wkleje foto
  • Da się :) pisałyśmy już :)

    można użyć preparatu który zwiększa przyczepność farby, ale nie ma takiej potrzeby, ja dekupażuję na szkle, talerzach, miskach itp.
    i powtórzę się - najfajniej na przeźroczystych talerzach od spodu - nie trzeba wtedy lakierować a i efekt najlepszy.
  • no to pewnie że można :) jasna farba, kolorowa serwetka, na wierzch lakier - skoro słoiki to nawet nie musi być "spożywczy".

    tylko słoiki dokładnie umyć detergentem i wysuszyć - baardzo dokładnie:bigsmile:
  • Ja się zaczynam wkręcać w filc...


    ...i chyba mi nie przejdzie.
    Ale do warzyw mi jeszcze daleko :wink:
  • A ja przez Ciebie - polazłam do Empiku i zakupiłam kilka arkuszy filcu :) i mam i leżą i patrzą na mnie a ja na nie - będą kolczyki - to na pewno ale co jeszcze?

    Z sukna - powstał miś, a z bawełny naszyjnik o podobny do takiego:
    http://modna.pl/przedmiot/65076_+Naszyjnik+dzianinowy+z+broszką

    eh kiedy ja się nauczę zdjęcia wklejać bym wam pokazała i misia i naszyjnik i filcową broszkę z kiedyś :/
  • @uJa -

    wchodzisz na fotosik.pl
    klikasz "dodaj zdjęcie".
    wybierasz z komputera
    jak się załaduje klikasz na nie (powiększone) prawym klawiszem myszki i wybierasz "pokaż informacje o obrazku". kopiujesz adres (takie długie)
    potem klikasz ikonkę obrazka w panelu nad postami (8 od prawej) i wklejasz i masz
  • dziękuję za instrukcję - muszę to wreszcie ogarnąć :) i będę się chwalić oj drżyjcie.
  • [cite] Haku:[/cite]@uJa -

    wchodzisz na fotosik.pl
    klikasz "dodaj zdjęcie".
    wybierasz z komputera
    jak się załaduje klikasz na nie (powiększone) prawym klawiszem myszki i wybierasz "pokaż informacje o obrazku". kopiujesz adres (takie długie)
    potem klikasz ikonkę obrazka w panelu nad postami (8 od prawej) i wklejasz i masz


    jeszcze możesz posłać mi :cool:
  • a pewnie że mogę :) dziękuję bardzo.
  • [cite] izsa73:[/cite]nieeee- coś tam wymyślam, ale nie pacynki. Choć jak zobaczyłam blog podany przez Milagro, to żal nie tworzyć zabawek. Nasz synek jeszcze maly, więc motywacji jeszcze nie mam;)
    A pochwalisz sięę zdjęciami?
    [cite] MonikaN:[/cite]Jeszcze muszę hamaki dla świnek morskich uszyć (nowe).
    Padłam, jak sobie wyobraziłam relaksujące się w hamaczkach świnki morskie z "soczkiem" w łapce:bigsmile:


    A to Cię poniosła wyobraźnia świnki są krnąbrne i żywe i wylegują się chamsko cały dzień w hamakach. Szyję tylko hamaki, świnka za trudna do uszycia. :ag::ag::ag:

    Edit: Jeśli na pewno dobrze zrozumiałam posta. A świniaków hamaki są proste, kawałek protokątnej szmaty, zszyty po bokach, wypchany czymś miękkim i podwieszony w klatce.
  • może kogoś zainteresuje lepienie z gliny
    ja może się wybiore w piątek
    http://www.przystanekpraga.pl/artykul.php3?i=3095
  • Wiem, że już to było ale nie mogę znaleźć. Gdzie kupujecie filc i jaki?
    Moje dzieci dostały księgę pomysłów i są tam różne rzeczy do wykonania z filcu.
    I jeszcze jakie nici do szycia filcu?
  • Ja szyje nawet zwykla nitka, tylko podwojna i tez daje rady przy takim cienkim filcu (1 mm)
  • Filc ostatnio w empiku akrusz a4 - około 1,50 różne kolory - ale cieniutki bardzo bardzo.
  • Aleks - a nie masz w tej mądrej księdze jakiegoś pomysłu na breloczek do kluczy? konkretnie chciałabym zrobić ciężarówkę - tylko ja taka mało kreatywna, więc jakby wzór był jakiś i mogłabyś podesłać byłabym wdzięczna.

    A może ktoś ma pomysł?
  • Breloczka nie widziałam, ale etui na telefon i rękawice kuchenne dzieci chcą szyć.
  • Maciejka no niech Cię uściskam :hugging:

    Dziękuję bardzo o to mi chodziło - drugi super wypaśny i gdyby to nie było na jutro bym się zabrała za niego, ale maszyna do szycia u mamy a ręcznie się nie podejmę.

    Ale wzór nr 3 - genialny w swej prostocie i zaraz po pracy zabieram się za szycie.
    Dziękuję.
  • wykonałam najprościej jak się da ..czyli poprostu wtopienie serwetki plus wykonczenie lakierem
    image

    Uploaded with ImageShack.us
  • ozdoby z parą młodą :ay:
  • nasza (moja i córki) pierwsza bańka decoupage (już wklejałam ale w innym wątku)
    image
    image

    oraz efekt pierwszych pracy wszystkich dzieci z igła i nitką (z moją pomocą)
    filcowe ozdoby na choinkę
    największy zapał wykazuje Maciek :shocked: chyba się w nim krew pradziadka rusznikarza się odezwała :wink:

    image
    image
    image
    image
  • piękne :bigsmile:
  • Super bombka-to taka ze steropianu?Zastanawiam się, czy w nie się farba nie wchłania.
  • zwykła styropianowa (to było nasze pierwsze w życiu D - więc bałam się coś zepsuć) wystarczyło pomalować akrylami dwukrotnie :)
  • w co trzeba się zaopatrzyć żeby zrobić takie bombowe/bombkowe cuda? (jaki klej, farby itp)
    wzór malowaliście sami czy to naklejona serwetka?
  • kupuje tu:

    https://www.wollknoll.eu/shop/wbc.php?sid=2213743d91cc&tpl=pgruppen.html&rid=120

    najchetniej takie kawalki 20x30 cm
    cena wydaje mi sie zupelnie ok, jakosc tez (na ozdoby itp), duzo kolorow, szybko wysylaja.
  • doslodzic Ci jeszcze raz? :wink:

    :ay:
  • Nie, no pelny szacun, naprawde jest sie czym chwalic!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.