Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

13839414344100

Komentarz

  • Z prawdziwej wikliny,to wiem jak się robi...A z papierowej-mogę prosić o tutorial? Chodzi mi głównie o skręcanie tych rurek
    o tak:
  • Jak zrobić takiego kwiatka?
    chcę Mili zrobić opaskę z takim kwiatkiem a nie mogę tutoriala znaleźć

    image
  • edytowano kwietnia 2012
    a taki może być?


  • edytowano kwietnia 2012
     @ Uja - ten kwiatek to bardzo prościutko się robi. Nie pamiętam już stronki, ale to dosłownie w paru słowach da się wytłumaczyć:
    Potrzebujesz kółko wycięte z filcu (w skoordynowanym kolorze) o wielkości odrobinę mniejszej niż docelowy kwiatek i pasek materiału (dosyć długi- zależy od wielkości kwiatka)
    Przyszywasz jeden koniec paska na środku kółka i skręcasz. Potem co kawałek przyszywasz (bokiem lub od dołu, żeby nie było widać), można też ewentualnie kleić, itd.
    Na koniec podwijasz końcówkę pod spód i podszywasz/przyklejasz.
    Potem wystarczy doszyć z tyłu do filcu takie gotowe broszkowe zapięcie lub co tam chcesz.

    Aa, nie doczytałam, że na opaskę- przed rozpoczęciem doszywasz do kółka od spodu również filcowy prostokącik- tworząc taki jakby malutki tunel- w zależności od szerokości opaski- na koniec tą 'pętelkę' wsuwasz na opaskę i gotowe.

    Ta 'zakładko- pętelka' wygląda tak (z innego kwiatka ;) ) :
    IMG_3155
  • Nie wiem, czemu to zdjęcie takie ogromniaste ...

    Z gotowych tutoriali w moich zakładkach znalazłam taki:


  • edytowano kwietnia 2012
    Znalazłam właśnie taki tutorial do kwiatków podobnych do tych, co chciałaś, ale klejonych:

    A jak już jestem to wrzucę stronkę z 19 tutorialami na materiałowe i filcowe kwiatki :D
  • Milargo dziękuję !
    zrobiłam Mili 2 opaski według Twojego słownego opisu :)
    wkleję jak tylko znajdę fotę samej Mili w opasce, ale ona zawsze u kogoś na kolanach.
  • zmobilizowana konkursem dla rodziców w szkole ;)
    zrobiłam takie ramki dla córek, wiersze napisał ich tato :)))
    image
    image
    image
  • i druga
    image
    image
    image
  • o kurcze Agax...
    Jak już zebrałam szczękę z podłogi to mi się zrobiło żal rodziców innych dzieci, chyba się załamali ;)

    WSPANIAŁE!!!

  • Aga- cudne :)
  • no naprawdę, majstersztyk
    =D>
  • publiczna premiera ramek teraz na forum :)

    do szkoły dziewczyny zaniosą w poniedziałek ale myślę, że będzie dużo fajnych prac, ma z tego powstać mała ekspozycja do oglądania przez dzieci

    chyba czeka mnie zrobienie co najmniej jeszcze jednej ramki, bo syn coś napomkną, że też by chciał taką ramkę z saksofonem ;)
    tylko mąż jakiś wierszyk skrobnąć musi ;)
  • cudne Agax, no i mąż sypiący wierszem - to musi być romantyczne

  • Aga to jest śliczne!!!!!


  • Aga zdradź proszę czym pisaliście wiersze żeby lakier tego nie rozmazał.
  • Normalnie kompleksów się przy Was można nabawić :((
  • Wow!!!No cudenko!!!
  • AgaX4 - jestem pod ogromnym wrażeniem !!!

    Swoją drogą , biedne te moje dzieci ... 

  • Piękne !!!
  • Agax - ale piękne, mnóstwo pracy musieliście w to włożyć

    A jakie dziewczynki do siebie podobne :)
  • Pokazuję opaskę jaką zrobiłam Miluni w dwóch wersjach białą i góralską :)

    imageimage

    P.S. gdyby ktoś chciał taką dla córuni proszę pisać bo wpadłam w szał ich robienia
  • Aga zdradź proszę czym pisaliście wiersze żeby lakier tego nie rozmazał.
    wiersze wydrukowałam na kalce technicznej przy pomocy drukarki laserowej, trochę się przy lakierowaniu "zdrapało" przez pędzel, 
    więc lepiej chyba byłoby wydrukować lustrzanie (tak by literki znalazły się pod spodem)
  • @uJa , Ty tą sukieneczkę sama uszyłaś (bo widzę, że opaska z tego samego materiału)? Bardzo ładna jest :) No a modelka to w ogóle wymiata :)
  • Ciuszki jak zwykle uszyte są przez moją mamę :) sukienka i bluzka - ja się na takie wielkie projekty krawieckie nie porywam:)

  • tu umieściłam więcej zdjęć
  • edytowano maja 2012
    Znalazłam coś fajnego na prezent dla wielodzietnej mamy - możecie dzieciom podpowiedzieć na Dzień Matki na przykład:

    image

    Każdy koralik to kolejne dziecko :) szczegóły

    U Małgorzaty i Ani49 to cała kolia będzie... 
  • Ale fajne ! Na Dzień Matki w sam raz ).
  • fajny pomysł :)
    trochę nie mogę otworzyć linka:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.