Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

13940424445100

Komentarz

  • to jeszcze raz:
    http://www.willowday.com/2012/05/mothers-day-presents-with-kids.html

    (nie mogę edytować mojego wcześniejszego wpisu)
  • każdy mógłby zrobić siebie na przykład :)

    albo drugi zestaw: każdy robi po jednym koraliku - już nie buźki, tylko tak wg swojego gustu i ekspresji

    trudno może na wielką ekspresję na tak małej powierzchni, ale może wyjść coś fajnego :)
  • A po Dniu Matki prorodzinna kampania społeczna: zdjęcia pięknych Mam w tych naszyjnikach i hasło: Dzieci mnie zdobią. :)
  • Dzieci mnie zdobią. :)
    pięknie powiedziane
    ;;)
  • edytowano maja 2012
    image

    Voila :) Bardzo ładne- wyglądają profesjonalnie :)

  • Ooo Ja Cię , Joanno
    Jak ja lubię te Twoje linkowanie tutaj
    Osobiście bardzo lubię Twoje podsuwane linki

    I patrz zostały mi kulki takie drewniane , po jednym Bożym Narodzeniu,
    Czyste , niepomalowane, bo już nikt nie miał siły na dekupaż,

    Pokaże dzieciom i bezczelnie powiem, że chcę takie korale
    Dam kulki farby, i tasiemki,
    Wszystko mam
    A potem pójdę w nich na majówkę, znaczy pewnie czerwcówkę na piknik przedszkolny z okazji Dnia Matki
    No
    Będzie szał

    Ale fajne te korale
    korale...korale...mam wrażenie, że główek wystarczy i na bransoletkę... B-)
  • znalazłam fajny wzorek dla wielodzietnych mam
  • ostatnia praca, prezent dla nauczycielki instrumentu
    image
    image
    image
  • piękne............
  • cudo:-)
  • Agnieszko piękny prezent i piękne obrazy malujesz!
  • @Agax4 - już Ci pisałam na fejsie, bo tu dawno nie zaglądałam, piękne. Zainspirowałaś mnie, żeby się nauczyć decoupage.
    Czy ktoś ma jakiś dobry tutorial? Trudne to?
    Tzn. nie mówię o poziomieAgnieszki, bo to prawdziwa sztuka
    Pieluszki fajne! I dobre do nauki, szybko efekt widac.

    Kiedyś pojawił się temat ptaszków szytych. Bardzo fajne są akurat w aktualnej niemieckiej gazetce "Anna" (to takie z wydawnictwa Burda o rękodziele, dekoracji). Zakupiłam, więc jak ktoś chce, a nie ma dostępu do gazety, to mogę skan przysłać, tylko proszę mi przypomnieć na priva po wtorku/środzie (bo się będzie dużodziało w międzyczasie i moge zapomnieć, a skanera w domu teraz nie mam, więc muszę chłopa poprosić, żeby w biurze zeskanował).
  • @Aga

    kiedyś dziewczyny polecały do nauki ten blog: http://www.smolny.pl/

    Jeżeli możesz to ja poproszę skany tej gazetki :)
  • ja również poproszę
    ;;)
  • @Aga
    ale ja jestem początkująca 
    :\">
    wniosek - łatwo się nauczyć
    ja przy nauce korzystałam także z tego
  • @Agax4 chciałabym wykonać taką tacę jak Twoja. Nigdy nie zajmowałam się decoupagem, ale po przeczytaniu wydaje mi się to dosyć proste w wykonaniu tylko nie do końca wiem co powinnam kupić. Taca ma być drewniana, służyć jako talerz na owoce, więc będzie stycznośc z jedzeniem.

    Wg mnie co powinnam mieć (Agax4 jak za mało, za dużo, to skoryguj proszę):

    taca drewniana

    motyw do naklejenia

    klej (wikol wystarczy?)

    farby akrylowe

    farby podkładowe (znaczy jakies?)

    i lakier utrwalający

    lakier do spęknięć (jeśli je chcę)

    Gdzie się zaopatrzasz? Możesz polecić jakiś sklep?

  • Skan podeślę, zaraz sobie zapiszę, żeby chłopu w środę czy czwartek spakować do biura.

    I pytanie o decoupage, czy na kamionce/ceramice można cos zrobić? Dzieci dostały świnki-skarbonki, strasznie fajna forma, ale mają na sobie logo Wüstenrot i to logo bym chciała przykryć.

    Poza tym przyłączam się do pytania Moniki, bo tez będę musiała jakiś zestaw startowy kupić.


  • I pytanie o decoupage, czy na kamionce/ceramice można cos zrobić? Dzieci dostały świnki-skarbonki, strasznie fajna forma, ale mają na sobie logo Wüstenrot i to logo bym chciała przykryć.


    Aga, pewnie, że można, na nieszkliwionym łatwiej, ale i na szkliwionym można. Kupiłam kiedyś na all. taki klej, który jednocześnie jest lakierem właśnie do ceramiki, możesz dorzucić do swojej listy do zestawu startowego ;)
  • To dzięki za info z pierwszej ręki. Aż wstyd, jak ja się na tym wszystkim nie znam, nawet nie wiedziałam, czy taki klej do ceramiki istnieje.
  •  @Aga @Monika osobiście kupuję rzeczy do decoupagu w sklepie plastycznym dla hobbistów, takim "fizycznym", (mam go blisko szkoły dzieci ;) pewnie taniej kupić coś w sieci ale to się opłaca przy większych zamówieniach - na Allegro są bardzo przystępne cenny, 
    poza tym w sklepie zawsze można o coś dopytać sprzedawcę :)

    co do tacy:
    wszystkie wymienione rzeczy oprócz farby podkładowej - nie użyłam
    zastosowałam lakier do spękań dwuskładnikowy - Crackle Medium firmy Stamperia, do podkreślenia spękań użyłam metalicznej pasty woskowej złotej - porporina
    całość trzeba utrwalić lakierem nie na bazie wody (bo może zniszczyć pracę), czyli nie zwykłym akrylowym, ja użyłam syntetycznego, bezbarwnego samochodowego w spreju - więc raczej nie do kontaktu z żywnością :(
    lepiej na pierwszy raz zrezygnować z tych spękań, albo zrobić spękania jednoskładnikowe i wykończyć wszystko dobrym lakierem bezbarwnym akrylowym, ja mam taki ze sklepu budowlanego - lakier do mebli, bezzapachowy, eko, niekapiący

  • To moje świnie, uważam, że mają urocze maślane spojrzenie:
    image

    Żadnych skomplikowanych spękań im robic nie muszę, ale @Agax4, mogłabyś ocenić, czy da się je w ogóle okleić (grzbiety głównie)? Czy na takim pękatym materiale ciężko i najpierw popróbować na jakichś puszkach, skrzynkach itd.?
  • Okleisz świniaczki pięknie! Wycinaj małe elementy i przyklejaj jeden obok drugiego, wtedy nie będą się marszczyć. Powodzenia! :)

  • świnki są fajne i rozumiem, że reklama na grzbiecie cię denerwuje :(
    elementy przyklejane na wypukłych przedmiotach dobrze jest wcześniej delikatnie ponacinąć na brzegach  by uniknąć marszczenia i wybierać małe jak napisała Katarzyna
  • edytowano maja 2012
    "produkuję" ostatnio prezenciki dla nauczycieli instrumentów :)
    trochę na szybko zrobiłam flakonik
    image image
  • edytowano maja 2012
    cudo!
    zresztą na blogu też się napatrzeć nie mogę :)
  • znalezione w otchłani internetu ;)
    image
  • edytowano czerwca 2012
    hipolit - superrrrrrrrrr!
    już siebie zobaczyłam jak robię to z dziećmi!
    tylko jakiś duży papier muszę skombinować 



    no i Colę - hurra!
    ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.