Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

14142444647100

Komentarz

  • farb do twarzy mam całą walizkę :) nawet brokatowa się znajdzie - tylko chodzi o to żeby spieralne nie było.

    Chyba jednak odbiję jakąś farbą a potem ręcznie poprawię farbą do tkanin.

    Dzięki !
  • Oj przepraszam, umknęło mi to, ze ma się nie spierać.
    Może farby akrylowe, kiedyś gdzieś czytałam na jakimś blogu modowym , akurat tam blogerka robiła na spodenkach motyw flagi USA , ze akrylowa lekko po pierwszym praniu wyjaśnieje, ale potem już ok po każdym praniu, tylko płukać ten pierwszy raz octem trzeba
    Ale jak to w praktyce to nie powiem, bo nic nie robiłam 
    Przyszły mi do głowy jeszcze przyprawy 
    Może szafran/kurkuma  mam plamy na ścierkach po tychże, więc może
    no chyba, ze to działa na zasadzie jak nie chcę plam to one są i do tego jeszcze sprać tego nie idzie, a jak chcesz żeby ślad został to nie ma na to szans, wszystko się spiera  ;)
  • Krakowianka jedna...: Dinozaury i kaczka ;)
    imageimage

    zrobiłam ostatnio takie śmieszne pudełko na chusteczki
    dla pani wychowawczyni Łucji

    Chustecznik ze specyficznym motywem - 4 pterodaktyle i kaczka.
    obrazujący ulubione powiedzenie tej pani:
    "uczeń - Proszę pani, bo ja chciałbym/łabym....
    pani - Ja też bym chciała mieć kaczę i cztery pterodaktyle."

  • Agax4

    =D> piękne!
  • edytowano czerwca 2012
    @uJa
    znalazłam coś takiego, stópki odbite też są, tu nawet mogłabyś użyć jakiejś mało trwałej/spieralnej farbki
    image

    image

    image
  • edytowano czerwca 2012
    image

    image
  • edytowano czerwca 2012
    Biedroneczki są w kropeczki ;)
    image

    image
  • edytowano czerwca 2012
    image



    -----------------------------------------------------
    mufinki w wafelkach do lodów
    image
  • motylki ze stópek czadowe !
  • edytowano czerwca 2012
    Palety wracają w letniej odsłonie :)
    image

    image

    image

    image
  • hipolit cudeńka znajdujesz;)

  • zarcie czadowe :) 


    idę po kanapkę :D
  • Hipolicie - motylki ze stópek dosłownie mnie rozczuliły!!! Świetne pomysły, aż się chce samemu popróbować. Dzięki za linki!
  • ha.. jakbym miała robić takie kanapki to by mi dziecię padło z głodu :P
  • Zapewne. Boć to w większości suchy chleb z odrobiną czegoś gdzieniegdzie. Ale wyglądają czadowo i trochę się można zainspirować.
  • Moje też ale ze wzg na ilość warzyw uważanych przez Młodego za niejadalne !!
    Ale uważam za fajny pomysł dla typowego "Tadkaniejadka"
    Mam siostrzenicę, która mogłaby żyć powietrzem, jedzenie jest dla niej męką, oczywiście jest tak, ze powie , ze jest głodna ale "podziobie" i tyle
    Więc, jak znajdę coś fajnego wysyłam też Siostrze i jak robią wspólnie! takie kanapeczki to Młoda zjada, oczywiście też pomarudzi, ze a to słońce nie taki ma odcień :D a to króliczek ma krzywą buźkę :D ale zjada ciut więcej, co już Siostrę cieszy
    Ja Młodemu też robiłam kiedyś kanapeczki ( tylko, ze wtedy nie miałam pzred sobą takich obrazków do wzorowania się ), kluski śląskie jak robiłam to nie tylko kuleczki okrągłe ale całą gamę kształtów wymyślaliśmy czy też wycinaliśmy za pomącą foremek , Młody miał frajdę , ja trochę spokoju ( bo ma zajęcie pod moim okiem )no i pomocy 
    Do dziś zdazra mi się zrobić kluski w kształcie gwiazdek, czy jakąś wymyślną kanapkę , mimo iż moje "chłopy" już zwłaszcza ten Młodszy wyrósł z zabawy w kanapeczki autka ;)
    Ale też ja dostając talerz z jedzonkiem od moich chłopaków mogę się spodziewać czegoś fajnego dla oka 
  • Musze pociac (starannie) materac piankowy o grubosci 15 cm. Jak wielkie nozyce beda do tego potrzebne? Ktos ma doswiadczenie?
  • jesli gabka jest troche bardziej sztywna, to bardzo ostrym nozem mozna (sprawdzone przez nas).
  • pierwszy stolik czaderski.
  • Takich kanapek to ja bym nie jadła, szkoda by mi było zjadać zwierzom oczy. :D
  • edytowano czerwca 2012
    Aga, Maciejka ma rację. Piankę nożyczkami wbrew pozorom bardzo trudno równo ciąć. Zwłaszcza taką grubą.
  • Dzieki! Bo się już zastanawiałam, czy trzeba będzie jakieś mega wypasione nożyce kupować. To bym i wydała kasę niepotrzebnie i ew. efekt byłby nieciekawy.
  • edytowano czerwca 2012
    Tzn. wypasionymi nie próbowałam, bo nie mam. Ale zwykłymi ostrymi i dość dużymi szło mizernie, bo jeśli pianka dość miękka to się zgniata nierówno i nie wychodzi prosto, a jeśli dość sztywna, czy taka gruba to w ogóle trudno bez zadziorów to zrobić. Ostrym nożem duuużo lepiej, chociaż idealnie też mi się nie udało. Tylko trzeba pilnować kata prostego.
    W zakładach chyba jakoś tną na gorąco, bo ta pianka na brzegach wygląda na taką nieco podtopioną.
  • Rozgrzanym nad palnikiem gazówki nożem przycinam  styropian i plastik  Może da się również piankę
  • Kanapeczki wyglądają super, ale ja niektórych bym nie zrobiła, bo miała bym poczucie, że bawię się i marnuję chleb :)
  • edytowano czerwca 2012
    Resztki chleba można użyć do zrobienia koreczków, grzanki do zupy lub do founde
    :D

  • Niby proste ale ja nie wpadłam na to  :))
    image
  • edytowano czerwca 2012
    Drugie życie niepotrzebnych rzeczy ;)
    Urwała Ci się zawieszka na obrazku? 
    image

    nie wyrzucaj resztek świeczek 
    image

    zbieraj korki - jeśli pijesz wino ;)
    image

    image

    wykorzystaj starą tarkę

    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.