Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1121315171845

Komentarz

  • Noo :wink: Dzwonię do Mężusia i mówię mu, że są takie pieluchy i pytam czy spróbujemy.. a on: dobra, ale wiesz..jakby co, ja biorę na siebie tylko siuśki :rolling:
  • Olesiu, taaa...to będzie moja mina na widok czegoś grubszego w pieluszce :wink:
  • Oj, tam... Dwadzieścia lat temu miałam tylko tetrę.
    I żyję.

    :ag:
  • Olesia:ih:

    Ja tam z tych rozpieszczonych mamusiek :ck:

    Ech.. literówki:cl:
  • Olkowa,
    dostałam - odpiszę rano, ok?
    albo w nocy - jak skończę zlecenie :(
  • Spokojnie! Nie kosztem Twojego snu. Nie pali się:wink:
  • Dziewczyny - ja w tym temacie jestem zielona, wątek przeszłam ale bez pomacania ciężka decyzja co na początek dla chłopca i co mogłoby posłużyć dłużej, a mam konkretne pytanie - wczoraj widziałam w sklepie zestaw CHARLIE BANANA - 6 sztuk, w necie ok 350 zł. Wydają się fajne, mają regulacje, ale boje się, że moje gadżeciarstwo mogło przysłonić mi oczy;) Proszę o rade, czy się sprawdzają w użyciu, praniu ...

    2438_3.jpg

    Spotkałam się z czymś takim jak wielorazowe chusteczki - takie dwa pudełeczka, jedno napełnia się wodą - używał ktoś? - wygląda pociągająco...

    pr_image_733.jpg&width=310&height=233&compress=95&show_blank=1

    Dzieki za cierpliwe podejście do maglowanego tematu

    :cool:
  • Co do chusteczek - ja używałam zwykłych szmatek polarowych pociętych na małe kawałki. Wystarczy miseczka z wodą, mydło czy nawet bez mydła i tyle. Chusteczki piorę razem z pieluchami. Teraz jak dziecko większe to po prostu biorę pod prysznic i myję, ale nie wiem czy na te parę pierwszych miesięcy warto ten dość drogi zestaw kupować.

    Co do pieluch - kup 1 lub 2. Bo wcale nie muszą ci się spodobać akurat takie.
  • Ja teraz testuję różne kieszonki i Charlie Banana są super, ale na początek faktycznie lepiej kupić 1 i potem ewentualnie dokupić.
  • za 6 pieluch to ciut drogo wychodzi

    to pieluszki kieszonki - czyli za każdym przewinięciem cała pielucha leci do prania

    nie wiem ile razy dziennie przewijasz dziecko - IMO wystarczy na max 1 dzień (albo nawet nie na jeden dzień) - czyli będziesz potrzebowała czegoś jeszcze

    zgadzam się ze szczurzyskiem - kup 1-2 i sprawdź czy Wam będą pasowały akurat te


    a te chusteczki to drogie gadżeciarstwo - my używamy takich myjek frotte bambusowych, piorę je z pieluchami
  • a ja myślałam, że to właśnie tanio - charlie wychodzi za kieszonke i 2 wkłady 58zł
    a za Pieluszki AppleCheeks otulacz / kieszonka z wkładem - 89 zł i dlatego tak mi się spodobało...
    Ale macie racje, muszę spróbować pojedynczo - dzięki za pomoc - cały dzień siedzę i przeglądam te strony, wszystkie gatki powinny być w jednym kolorze i nie byłoby problemu ;)

    @Marsjanko a można do Ciebie się wybrać i Ty te wszystkie cuda masz na miejscu???
    Jeżeli tak, to napisz proszę czy jesteś dostępna w sierpniu:)
  • agga,
    mam i można :)
    jestem w sierpniu - w razie czego dzwoń, nr jest na stronie :)
  • Dzięki Marsjanko - zadzwonię, o ile nie wymięknę. Po kolejnych godzinach spędzonych na zgłębianiu tematu nachodzi mnie ochota na wycofanie sie do pampersowego narożnika - chyba za cienka jestem na tą robotę, albo za dużo negatywnych komentarzy znalazłam ostatnio o tych kupkach do prania a po przeciwnej stronie były tylko szalone ekolożki, od których odrzuca mnie z założenia[na pieluchowych forach - prostuje dla bezpieczeństwa:)] Mam czas na przespanie się z tematem, dzidzia jeszcze w brzuchu...

    @AB bez wydawania i tak się nie uda, na coś trzeba, a jak się jest w ciąży to pewnie łatwiej na porywy nie do końca przemyślane, bo te 58 to dużo i nie dużo zarazem;)
  • agga,
    zadzwoń - to Ci odczaruje te pieluchy :)

    ja nie mam zadatków na szaloną ekolożkę, z natury jestem leniwa, a pieluchy idealnie mi pasują - i to po dwójce odchowanej w pampersach
  • O jaaa... pieluchy przyszły... dzięki Marsjanka...!!! Wyglądają super! Szkoda, że będą musiały zmierzyć się ze śmierdzącą zawartościa :P
    lecę wrzucić je do pralki :cool:
  • będzie dobrze :)

    w razie problemów - dzwoń :)
  • Jakby ktoś chciał, tutaj jest filmik o rodzajach pieluch wielorazowych. Nie wiem czy to wszystkie rodzaje, ale mnie daje to jakiś obraz całości...

  • Marsjanko, wiadomo Ci coś o IV muślinowych???? Za tydzień jadę na urlop i muszę mieć MNÓSTWO.
  • @Kinga - ja też czekam. Marsjanka obiecywała chyba w sierpniu :sad:
  • dojechały do Polski, ale....

    3573_1.jpg



    1. kolorowe (muszę się dowiedzieć czy w paczce są kolory ze zdjęcia, czy tylko jeden z kolorów)
    2. są tylko 100g (poprzednio były również 75g)
    3. dużo droższe - w detalu mają kosztować ok. 79 zł za 4 szt.
    4. na dodatek - cytuję za dystrybutorem: "Pieluszki muślinowe są barwione zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami, bez udziału silnych chemikaliów. Pieluszki mogą odrobinę "puszczać kolor" podczas kilku pierwszych prań w gorącej temp. 60-90 C."

    ogólnie - moim zdaniem dno :(

    choć oczywiście rozumiem, że podwyżka była nieunikniona - bo bawełna zdrożała masakrycznie ponad 200% w ciągu roku
  • O rany...:shocked::shocked::shocked:
  • Oj, to chyba będę zmuszona zaopatrzyć się u jakiejś konkurencji :sad: Jakoś mnie to kolorowanie nie przekonuje. Że o cenie nie wspomnę :sad:
  • będę chciała ściągnąć Kikko niebielone: bawełniane i bambusowe
  • Dzięki! Pieluszkarnia ma właśnie te kolorowe za bajońską sumę - nie do przyjęcia po prostu. Poza tym - kolorom mówię NIE. Jak ma być ekologicznie, to ekologicznie. Jeszcze mi trzeba posladków w kolorze seledynowym...
    No to idę w Kikko niebielone. Teraz zamówię gdzie indziej, żeby było szybko. A następną porcję - u Ciebie, Marsjanko, jak zamówisz:wink:
  • złożyłam zamówienie na kikko - niebielone tetrowe bawełniane i bambusowe - 70x70

    jak dobrze pójdzie będę je miała pod koniec przyszłego tygodnia

    a pod koniec sierpnia może będę miała pierwsze wełniane otulacze :)
  • przyjechały Kikko


    dla tych, co znały muśliny imse vimse - niebielone kikko są jaśniejsze - takie kremowe

    mają super gęstość tkania - jestem pod wrażeniem

    bawełniane (deklarują, że to bio-bawełna) to 70x70 cm, gramatura 70 g
    bambusy (70% bambusa, 30% bawełny) - 70x70 cm, gramatura 90 g

    (przyjechało też kilka kpl. kolorowych bambusów)

    postaram się dziś wrzucić do sklepu

    w razie czego proszę się dobijać, to się pośpieszę
  • To ja już się dobijam :wink:
  • oki, tylko nakarmię swoje łobuzice - i wprowadzam
  • proszę bardzo pieluszki Kikko w sklepie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.