Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

191012141545

Komentarz

  • Tetra rulez!!!
    :wink:
  • A znacie jakiegoś dobrego sprzedawcę tetry na allegro? Grubej tetry mi się zachciało, bo używam np. jako szmat oraz podkładam do prasowania delikatnych rzeczy czy z jakimiś aplikacjami. A moja 5-letnia tetra już zaczyna powoli prześwitywać.
  • AB, dzieki za wyjasnienia, ale nadal mam metlik, jestem chyba jakims beznadziejnym przypadkiem... pul, flip, mikrofibra... musialabym zobaczyc jednoczesnie na zywo :wink:

    a tetra... mam kilka pieluszek tetrowych w domu, ale cienkie i szybko odparzaja chyba...

    co do oddania Wam czesci, nie ma tego duzo, niestety, i jest w roznych rozmiarach...

    no i mimo wszystko sprobuje to oddac tym dziewczynom, dla ktorych zostalo dane...chociaz pewnie beda krecic w nosie, bo widac ze uzywki :confused:
  • Z terą myślę, że warto zaszaleć i kupić muślinowe. Miałam oba rodzaje: 75 g i 100 g (to gramatura, czyli grubość wiążąca się z wielkością). Te grubsze poszły na szmaty, a ciensze używam i przy roczniaku. Solidne, chłonne i nie do zdarcia chyba.
  • [cite] Aga:[/cite]A znacie jakiegoś dobrego sprzedawcę tetry na allegro?
    Użytkownik wwwChustaPl to Kinga Cherek, czyli firmy Chusta.pl i Tetro. Tetro produkuje m. in. pieluchy tetrowe o gramaturze 140 g/m. Wprawdzie nie widziałam, żeby je wystawiali na allegro ale jak się skontaktujesz, to może specjalnie dla Ciebie wystawią? A dlaczego chcesz przez allegro a nie przez sklep internetowy na przykład taki? Marsjanka też sprzedaje bardzo fajne tetrówki, tylko mi by ich było szkoda na szmaty, bo z eko-bawełny są i bardzo wypaśne takie...
    BTW - znów bym nabyła ze 20 a u Marsjanki brak w ofercie chwilowo...
  • A może ktoś łopatologicznie napisać co mam kupić na początek w jakich ilościach i żeby nie kupować bez sensu?
    Na początku na oko liczyłam, że to inwestycja na jakieś 1 500 zł ale koleżanka pokazała mi swoje zakupy... robiła na wielorazowo.pl i tam kupiła za 800 zł także ucieszyłam się, ze jednak nie wydam całej niemal pensji na pieluchy. Ona kupiła: Zestaw 3 otulaczy i 12 pieluszek bawełnianych Bambino Mio do 5 kg, komplet bambusowe kieszonki (5x) i jeszcze na ekomaluch.pl zestaw pieluszek uniwersalnych 6 otulaczy
    Tylko ona nie jest takim ekspertem jak Wy... To jej pierwsze dziecko i pierwsze pieluchy. Chciałabym się poradzić jeszcze Was żeby mieć już pewność jakie zakupy poczynić... :ab:
  • @Taja - wg mnie na początek wystarczy:
    * 40 pieluch tetrowych (jak chcesz bardzo wypaśne ekologiczne, to będzie trzeba wyłożyć aż 400 zł jak Ci nie zależy na ekologii, to swobodnie kupisz za połowę tej ceny a możesz też pozbierać po znajomych używane)
    * 3 otulacze (jak pójdziesz opcją eko-wypas i kupisz merynosowe storchenkinder, to będzie 3*43 zł=129 zł ale można kupić tańsze jakieś pulowe, czy cóż - nie znam się na takich więc nie doradzę :sad:)
    * 2 zapinki snappi - 2*6 zł = 12 zł (dwie na wypadek, gdyby się jedna zapodziała)
    Czyli razem wychodzi coś około 541 zł przy opcji full-wypas a jak bez szaleństw to może się w w 300-350 zamknąć.
    Ale ja jestem straszną sknerą i zwolenniczką rozwiązań uniwersalnych, więc możesz nie chcieć brać ze mnie przykładu :wink:
  • @Katarzyno jesteś miód ma moje oczy :wink: 500zł to już w ogóle łał :wink: tylko powiedz Ty mi czy przy takim oszczędzaniu nie będę musiała zaraz czegoś dokupować? Bo wiesz jak tak sobie w mojej naiwności myślę: dobra wydam te 800 czy 1000 zł i będę miała spokój na cały okres pieluchowania.. przy drugim coś dokupię i nadal będzie git... ale jak jest opcja 500zł i spokój to ja nie potrzebuję przepłacać, a ekologia choć ważna u nie nie jest na 1st miejscu... :bigsmile:
  • Kingę Cherek znam, kiedyś mi zresztą przysłała do Niemiec swoja książkę (niestety pożyczyłam tzw. "koleżance z tupetem", która mi nie oddała). Zobaczę, co ma. Generalnie nie zależy mi na bio/eko choćby ze względu na cenę. Do mycia okien potrzebuję:wink:
    Jak się raczy objawić jakiś lokator, to oczywiście pomyślę nad "wypasionymi", ale jeśli chodzi o okna, to chcę coś mocnego i chłonnego i tyle.
  • imse vimse obiecuje, że muśliny znowu będą dostępne w sierpniu

    za to sprowadziłam niezłą polską tetrę podwójnie tkaną 80x80, a wczoraj doszły do nasz muśliny bambino mio 70x70 - ale jeszcze ich nie testowałam


    Taja,
    nie trzeba kupować wszystkiego na raz, pieluchy można przecież kupować stopniowo
    na stronie sklepu jest tel. do mnie - chętnie wszystko wytłumaczę i doradzę

    a mamy 'pierwszodzieciowe" mają tendencję do duuużyyych zakupów, a ja - mimo, że to w sumie nie w moim interesie - staram się pomóc opanować szał zakupowy
  • Marsjanko, rzuć linka do Twojej tetry, plis:smile:
  • @Marsjanka wiem, wiem o tym, że można kupować stopniowo. Tylko ja teraz jeszcze jako tako mam pieniądze. Jak urodzę i skończy się urlop i nie wrócę do pracy to wiesz jak to będzie.. Kasy raczej będzie ubywać i wtedy 100 zł będzie problemem. Wolę się zabezpieczyć i kupić na raz wszystko. A z telefonu w razie problemów skorzystam! Dziękuję!
  • tu

    co prawda bez zdjęcia (muszę znaleźć wreszcie chwilę na to), 125g/m2
  • @Taja - ja startowałam z moją starszaczką z takim zestawetm (nawet mniejszym, bo miałam tylko dwa otulacze). Dokupiłam sobie jeszcze potem dwie pary wełnianych długich spodni-otulaczy (bardzo wypaśne, coś po 70 zł sztuka ale można się bez nich obyć zakładając coś z nogawką na zwykły otulacz albo używając getrów) i jak mi młoda wyrosła z małych storchenów (coś ok. 4-5 mis.) to kupiłam dwa większe, które już wystarczyły do końca pieluchowania. Młodsza przejęła asortyment po siostrze. Dokupiłam tylko u Marsjanki 20 pieluch, bo te po starszej (a były w większości jeszcze po chłopakach) zaczęły mi się już rozłazić w praniu. 40 pieluch tetrowych to taki zestaw, że jak codziennie pierzesz, to powinno swobodnie wystarczyc, bo schną dość szybko (szczególnie w sezonie grzewczym).
    Ekologiczną tetrę bardzo polecam - to jest najzdrowsze, co można dziecku na pupę założyć - nie ma tam chloru, chemii związanej z produkcją ani rolnictwem, generalnie żadnego syfu. I chłonność mają świetną. Uważam, że są warte swojej ceny.
    Dodam, że moje dziewczy prawie nie uzywały jednorazówek przez pierwsze 6 miesięcy, bo reagowały fatalnie na każdy kontakt z jednrazową pieluszką dłuższy niż 2 godziny. Sprawdziłam też na sobie, ze dwa otulacze to jednak za mało, bo one bardzo wolno schną i jak się jeden okupał, to był stres, czy ten drugi wystarczy zanim ten pierwszy nie wyschnie.
    A, i jeszcze mi się przypomniało, że w którymś momencie zainwestowałam w wełniany-merynosowy śpiworek (koszt ok. 120 zł), bo na noc wydawał mi się wygodniejszy od otulaczy (łatwiej przewinąć) a spełnia tę samą rolę.
    Sugerowałabym też może zrobić dla rodziny taką listę pożądanych prezentów ze wskazaniem konkretnych rzeczy w konkretnych sklepach internetowych. Po co mają głupoty kupować jak mogą zainwestować w fajny otulacz, czy inny śpiworek?
  • Ja się przekonałam, że stara tetra najlepsza!
    Mam pieluchy jeszcze po najstarszym (15lat)- grube i porządne. Przeprosiliśmy je po wielu latach zalegania w piwnicy. Teraz obsługują chyba już czwartego malucha i są nie do zdarcia. A inne cuda też niczego sobie:wink: Ale ja tam też lubię tetrę. Cóż tradycjonalistka jestem...
  • @Marsjanko - te polskie pieluszki cenę mają bardzo przyjemną... ale nie sądzę, żeby one były z eko-bawełny... A zależy mi na tych wypaśnych dla bratanka, bo obiecałam. Szkoda, że dopiero w sierpniu będą, bo bratowa bardzo niecierpliwa i już całą wyprawkę gromadzi.
  • Marsjanko - ja już Ciebie kiedyś pytałam mimochodem, czy do otulaczy nadają się pieluszki wielorazowe, takie w kształcie podobne do podpasek, jakby z polarkiem na wierzchu firmy Prenatal...? I co to w ogóle jest? Dostałam tego ze 30 sztuk w dwóch rozmiarach od koleżanki, ale moja Zuzia wyrosła bez nich z pieluch (woła cudnie od pewnego czasu) więc może dla Zosi by się nadały...?
  • I jeszcze jedno pytanie - tetrowe pieluszki zakłada się jak...? Jedna złożona normalnie, a na to w trójkąt zapięta zapinką? Dobrze rozumiem? I na to otulacz?
  • @Olesia - te pieluszki, o których piszesz, to mi się raczej jawią jako wkładki typu "sucha pielucha", wiec pewnie same w otulacz, to może być za mało ale razem z tetrą, nawet cienką, to powinno być OK. No chyba, że to coś innego niż sobie wyobrażam. Ja myślę, że chodzi o coś tego typu:
    3e6d1beb0d8a665f8345fa6b2349564e.jpg
    A tetrowe to się składa różnie. Dla noworodka, to raczej swobodnie wystarczy jedna a zamiast tej drugiej "w trójkąt" będzie otulacz. Tu jest jeden sposób składania tetry. Kiedyś go stosowałam na dużych dzieciach. Dla noworodka mi się nie bardzo sprawdza i składam inaczej. Jak chcesz, to Wam mogę zrobić fototutorial i podesłać mailem - chcesz? :bigsmile:
  • ajjj Katarzyno, fototutorial to ja tez bym prosila :ih:
  • @pustynny_wiatr - postaram się zaraz z moimi dzieciakami zrobić odpowiednie zdjęcia. Mam nadzieję, że będą mięli frajdę i trochę się zajmą, bo na razie energia ich roznosi... Tylko jakąś suchą i czystą pieluchę muszę znaleźć a łatwe to nie będzie, bo przez tę paskudną pogodę nic mi schnąć nie chce :sad: A dodatkowo "w czasie deszczu dzieci się nudzą"... wiec łeb mam jak sklep od hałasu - wrrrr
  • Katarzyno, dzieki, nie ma pospiechu, jak bedziesz mogla :thumbup:
  • To i ja poproszę...Bo ja tylko tradycyjnie umiem składać...:shamed:
  • a ja w ogole nie umiem, pokolenie pampersowcow jestem :wink:

    ale mam kilka tetrowych w domu, i kilka flanelowych, jest na czym trenowac :bigsmile:
  • Olesia,
    fotkę jakąś wstaw tych swoich wkładek, bo ja niestety nie znam tej marki
    one grubsze czy cieńsze?


    Katarzyna,
    dystrybutor twierdzi, że IV będą dostępne "na dniach" (ale obiecuje już jakiś czas - więc póki co będę pesymistką) - w każdym razie dam znać jak będą dostępne
  • To i ja czekam na znak, bo mi tu braaaakuje IV. Przez moą głupotę spleśniało mi kilka:confused:
  • Muszę naprawić klawiaturę. Nie wchodzi mi j.
  • Aga - pieluszki ( i ubranka dla dzieci) szyją moi rodzice, nie wiem skąd sprowadzają tetrę ale ceny pieluch w zależności od grubości tetry są od 2,00 zł do 3,00 ( z kawałkiem ale to już takiej mega porządnej)

    Nie chcę robić konkurencji Marsjance - tak tylko wspominam gdyby ktoś potrzebował mogę zapytać mamy o cenę, grubość i wysyłkę.
  • Postaram się zrobić fotkę. Może to jakiś starszy typ, czy coś...?
    Wyglądają podobnie do tych z fotki Katarzyny, tyle, że są dość grube. Otrzymałam je z wytłumaczeniem, że to pieluszki wielorazowe, ale może to co innego jest...???:shocked:
  • @uJa
    pewnie, dawaj namiary.
    Ja to aktualnie potrzebuję z 5 pieluch, ale trochę reklamy nie zaszkodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.