Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1373840424345

Komentarz

  • @Bea chętnie odkupię, napisz za ile.
  • @ Bea
    przemyślałam.... jednak dziękuję. Mój już w sumie za duży.....
  • my tylko na jednorazowych bylismy ale jak już coś się udawało robić na nocnik to zdejmowałam i nie było zmiłuj.... sikała co 15 minut ale w końcu po miesiącu załapała. Za to kupę robiła jeszcze 4 miesiące do majtek i to było niezapomniane przeżycie:-)
  • za to syn zalapał po tygodniu o co kaman i więcej pieluchy juz nie miał na sobie
  • @Aneczka08, pamiętam jak o tej k.pie pisałaś w innym wątku.
    Bardzo hamująco to na mnie podziałało w kwestii zdjęcia pieluchy.
    No siki, się przemogę i sprzątnę... ale kupe? ;) Sorki za offtopa ;)
  • po 4 miesiącach to już miałam taką wprawę , że prawie majtek nie trzeba było prać:-D A potem nagle z dnia na dzień usiadła na sedes i nigdy już do majtek nie narobiła.
  • A ma ktoś może niepotrzebną zapinkę snappi? Chętnie bym kupiła jak komuś zalega :)
  • Chwala Bogu na Was zawsze mozna liczyc:)

    Temat wielorazowek przede mna,bo chcialabym sprobować, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć, a wiem, że temat ogromny.

    Co się nada dla takiego Maluszka?
  • Dobra,to tak:
    gdzie mogę poznać sposób Katarzyny na tetre?

    co to "formowanka"?

    "prefoldy"?

    A co sie wklada w "kieszonke"?


    A w ogole @Dorotak patrz Pani!Toz to material na art. O jakims slangu jest - postronny tego ni w zab!
  • @Bea

    czyli przyślesz mi takie w które mam tetre wkladac,czy cos innego??

    Co ile Wam wychodzi zmiana pieluszki?
  • U nas z nocnym wielorazówkowaniem to minimum 20 dziennie schodziło.
  • edytowano kwiecień 2014
    U mnie około 13-15 na dobę pieluszek łącznie z nocą szło tak do 6-8 miesięcy a potem już 7 - 8 dziennie. Na początku Ecopi były za duże(za dużą pupę robiły, tak dopiero od 3 miesiąca dobrze leżały). W ogóle polecam je bo są najlepsze z pieluch jakie mam, bardzo wytrzymałe i chłonne. Nie polecam bambusowych,bo choć na poczatku bardzo miłe w dotyku i chłonne to po pewnym czasie strasznie się mechacą i drą oraz kurczą. Kupowałam kilka rodzajów pieluszek i tak formowanki to tylko okazyjnie używałam na wyjścia na zakupy czy z wizytą, podobnie kieszonki. Ogólnie tetra rządziła (teraz już tylko na noc bo mała w dzień ładnie pokazuje i mówi co chce). Co do otulaczy to lubie bardzo flipy oraz storcheny wełniane, baby idea mi nie spasowały. Flipy 4 mi popekały, więc nie są tak bardzo wytrzymałe, i zapinki snappy teź maksymalnie 6 miesięcy wytrzymywały, także musiałam dokupywać. Z pieluszek tetrowych miałam jeszcze bambino mio oraz kikko niebielone. Te pierwsze strasznie cienkie tak do 3 miesiąca ok. potem już nie, a kikko do 6. Potem tylko ecopi.
  • No dobra, @manna @Katarzyna @Hanq i inni

    to w co i w jakiej ilości trzeba na start zainwestować, żeby się nie zrazić, ale i nie zbankrutować?
    Bardziej o ilości pytam, bo co do rodzajów, to widzę, że każdy może mieć swoje preferencje..
  • Ilość zależy od rodzajów. Ja miałam ok. 40 porządnych pieluch muślinowych i 4 pary otulaczy - dwie pary krótkich majtek i dwie pary takich otulaczy-spodenek. Wszystkie z wełny merynosowej. Do tego 2 zapinki snappy. I na tym koniec. Do tego płyn z lanoliną do prania otulaczy i lanolina (z apteki) do uszczelniania po praniu.
  • Na początku miałam coś 44 tetrowe pieluszki różnych marek (ecopi, kikko, bambino mio, jakiś  polski no name), dwa otulacze wełniane, 2 flipy, 2 zapinki snappy, 2 otulacze dla noworodków bambino mio. Do tego parę  formowanek (różnych- imse vimse, snappy, ecopi,tots bots) i z 3 kieszonki. Po czasie stwierdzam, że mogłabym się bez tych ostatnich obejść. W miarę jak Iza rosła dokupywałam tetrę (ecopi) , flipy (bo mi popękały po bokach) , snappy (również się urywały) oraz większe storcheny(m) choć do tej pory w  s-ke córa wchodzi. Do tego miałam kurację lanolinowa imse vimse plus szampon (1 butelke kuracji zużyłam przez cały okres pieluchowania, szamponu więcej bo inna wełnę też prałam). Prałam co dwa dni na początku, koło 6 miesiąca zaczęłam wysadzać małą  to  i mniej pieluch szło, także później co 3 dni. Wełniaki zawsze na noc zakładałam oraz na dzień na spacer wózkowy (do chusty używałam flipy) lub jak mała miała problemy ze skórą.
  • A zapomniałam, że w nocy używałam jeszcze spiworka wełnianego to wtedy służył jako otulacz.
  • Ja akurat lece na kieszonkach i nie zamierzam wracac do niczego innego. Kieszonek wystarczy Ci spokojnie z 20. Mozesz zaczac powiedzmy od 15, jesli jestes skapa ;) U mnie sie nazbieralo ok. 30 i mam luzy przerobowe, takze 20 powinno wystarczyc. Tylko kieszonki - jesli chcesz byc z nich zadowolona - musisz kupic jakies porzadniejsze niz chinczyki, tzn. musza wytrzymywac pranie na 60°, jesli nie chcesz, zeby sie zasmierdly z czasem.
  • Dziewczyny,

    tetra, bambus, czy prefoldy...czy muślin jako wkład?
  • Co lubisz, wszystko kwestia gustu.
  • Muślinowa tetra (np. Ecopi). Najbardziej uniwersalna.
  • @Aga

    własnie jeszcze nie wiem, co lubię :D

    a zamówienie u @Marsjanka chcę zrobić :)
  • A masz mozliwosc u kogos zobaczyc na zywo? Byloby najlepiej.
    I w ogole jestes zdecydowana na jakis konkretny sposob?
    Ew. zrob zamowienie na sprobowanie, po jednej pieluszce. A potem, do czego Ci serce zadrzy, tego domowisz wiecej.
  • Czy ktoś miał do czynienia z tą tetrą? Myślicie że nada się do pieluchowania? http://www.smyk.com/pielucha-tetrowa-lux-10-szt,p1050323093,swiat-niemowlaka-p
  • słuchajcie, a czy Wy te tony tetry to prasujecie?
  • Nie! Prasowanie obniża chłonność!
  • No i Bóg zapłać! :)
  • Też mnie bardzo uradowała ta informacja, gdy ją powzięłam :-D
    Ja uskuteczniam tzw. prasowanie na morko, czyli rozwieszając pieluch do suszenia solidnie je rozciągam i nadaję im właściwy kształt. I to mi wystarcza ;-)
  • Dziewczyny,

    uzywacie czegoś do prania antybakteryjnego??

    U mnie do tej pory   http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Miofresh-750-g-Bambino-Mio-antybakteryjny-dodatek-do-prania/8

    Zadowolona jestem, ale może coś innego polecicie, albo powiedziecie, że wydatek niepotrzebny?


    Ps. Cudnie biel dopiera ;)
  • ja nigdy nie używałam tych antybakteryjnych środków. Pieluchowałam córkę prawie 3 lata i nigdy żadnego ZUM nie było.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.