Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

13940424445

Komentarz

  • U synka chyba dobrze. U małej w posiewie Escherichia.
  • Czy ktoś z Was ma pożyczyć/sprzedać majteczki treningowe? 

    takie np.? imse vimse

    image
  • Dla 3 łatki wlasnie
  • dziewczyny, dostalam mase prefoldow...bambino mio... ale nawet te najmniejsze jakies takie wielkie. da sie tego uzywac na nowododku czy na poczatek all in one? (tetry nie mam, a tamtego tak duzo, ze chyba bez sensu kupowac). ale jakos mam wizje noworodkowego kregoslupa wygietego na pol przez wielka pieluche.. pomozecie?
  • da się używać u noworodka - bez problemu
    najlepiej w malutkim otulaczu bambino mio

    i Matylda, i Mela zaczynały pieluchowanie od bambino mio

    ja kocham prefoldy miłością wielką :)
    gdyż moja skrzyżowana lateralizacja powoduje, że tetrę, bez wgapiania się w instrukcję, umiem złożyć jedynie w prostokąt
  • W sensie pytam o rozmiar czy NB czy S?
  • jak naprawdę pulchniutki to możesz spróbować S

    aczkolwiek ja u Meli i Matyldy zaczynałam od NB (ale one to szczupaki były - i wystarczało nam do ok. 6kg)
  • Ja polecam Milovie, i te małe, i te onesize. Nam i naszym znajomym się bambino mio w ogóle nie sprawdziły - każda kupa lądowała też w otulaczu.
    Że się tak bardziej pobocznie odezwę, ale gdybym nie miała Milovi, nie wiem czy bym dalej tetrowała Zośkę.
  • Kurka wodna, ale te Milovie dwa razy droższe... a znacie może NappiMe? jakieś opinie? w wakacje poznałam ich producentkę, może by mi się udało coś wytargować po znajomości... btw bardzo fajna dziewczyna, rozwojowa matka 3 chłopców :)
  • zapytam tutaj bo tu znawcy merynosów są :)

    kupiłam w ciuchu getry/leginsy na 3 latka jest na nich napisane że to 100% merino wool

    jak mam je wyprać żeby zachowały swoje właściwości?

    w czym są lepsze taki getry od innych?
  • @uJa a getry maja być tylko do chodzenia? Czy jako otulacz? Jak do chodzenia to pranie takie jak z wełna normalną czyli w 30 max 40 stopniach i z środkiem do prania wełny najlepiej z dodatkiem lanoliny. Merynos ma właściwości takie jak zwykła wełna tylko nie gryzie, dlatego jest szeroko stosowana zwłaszcza do produkcji ubranek dziecięcych i wszelkiego rodzaju bielizny.
  • Mam pytanie - nigdy nie korzytałam z wielorazowych.
    Mały ma 1,5 skończone.
    Czy te, co @tymka wspomnia Milovi - to rozumiem, że się kuopuje otulacz, a w środek tetrę wkłąda?
    Czy na takiego dużego to może warto, aby zaczął mieć świadomość? Za nic nie chce na nocniku.
  • Jak temat wypłynął, to też zapytam :)
    Zrobiły mi się dziury w otulaczach storchenkinder. Jak to naprawić? Pewnie najlepiej byłoby, gdybym miała wełnę z merynosów, tak?
  • @Marsjanka
    czy istnieje możliwość spotkania się osobiście i obejrzenia towaru, celem wyboru (wraz z doradztwem) - i zakupienia otulacza dla półtaroroczniaka oraz rozeznania dla tego, co przyjdzie, aby potem się wdrożyć w system.
    To było pytanie/prośba.
    W ciemno pzrez internet tego nie jestem w stanie nabyć.
  • @Bea
    "dwa małe otulacze za przesyłkę oddam. Jeden to kiszonka z polarem. Wsad do tego chyba wełniany"
    kiszonka z polarem???
    Ja nic nie rozumiem…
    A jak małe one są?
  • To chętnie dla tego znienacka przygarnę. Ja też raczej tetrę będę tam wkładała. Pierwsze dwoje w ogóle w tetrowych wychowałam, z trzecim się rozleniwiłam.
  • Chciałabym spróbować tych wielorazowych pieluszek, próbowałam przebrnąć przez większość wątku i mam mętlik w głowie.

    Ktoś pisał, że warto zakupić na początek różne rodzaje, różnych rzeczy. Do wypróbowania 2 otulacze wystarczą? Jeśli tak to jakie najlepiej kupić na początek? Jako, że chciałbym to wypróbować to nie chcę od razu góry pieniędzy wydawać, polecicie jakieś dobre z dolnej półki (nie chciałabym się zniechęcić np. tylko z powodu słabej jakości)?
    Czy do tych pieluch jednorazowych wystarczą zwykłe pieluchy tetrowe? Bo widziałam, że wkładów jest masę różnych, np.:
    http://m.pupus.pl/product-pol-120-Wkladki-z-mikrofibry.html
    http://m.pupus.pl/product-pol-124-Wkladki-Sucha-Pupa-mikropolar.html
    http://wielorazowo.pl/product-pol-1699-Wkladka-flanelowa-do-otulacza-welnianego-TETRO-1-szt-.html

    Co na początek??
  • http://www.wolnymbyc.pl/pieluchowo/
    tu jest fajny blog, w którym porównuje pan różne wielorazówki
  • my używamy tych z dolnej półki to kieszonek BoboLider, do nich wkłady mikrofibrowe albo Pupusa albo BoboLidera albo bambusowo-węglowe (bardziej chłonne, na dłuższy spacer, dłuższe spanie) oraz wkładki Sucha Pupa zawsze. Bo ja kieszonki używam jak otulacza tzn. skład pieluszki to kieszonka+wkład(mikrofibra/bambusowo-weglowy)+sucha pupa.
    Generalnie Bobolidera polecę, tylko wiadomo czasem trzeba o pieluszki specjalnie zadbać. i zależy czy używa pieluszek noworodek czy starsze dziecko. Bo dla naszego dziecka, gdy był noworodkiem to zwykłe kieszonki były za duże i wtedy używaliśmy otulaczy Kokosi (mieliśmy 3sztuki)z ręcznikiem muślinowym z Ikei lub tetry i oczywiście wkładki sucha pupa.
  • @Hope to prawda, żeby spróbować różnych rzeczy - używam zupełnie czego innego, niż to, na co się nastawiałam.
    nie pomogę szczególnie, bo do dzisiaj nie wiem, co to kieszonka :\">
    ja kupowałam na allegro używane wełniane otulacze (imse vimse, puppi i chyba ecodidi - ten miał słaby krój) i nowy PULowy bambino mio
    I wolę napy od rzepów, bo rzepy się zużyły szybko
    żeby się nie zniechęcić, kupiłabym prefoldy jako wkładkę chłonną do otulacza, bo bardzo dużo składania jest przy tetrze 80x70 (dla mnie)
  • @manna byłabym bardzo wdzięczna! :) będę dbać bardziej niż o własne :)
  • @manna poszedł priv :)
  • Co zakładacie niemowlakom na noc?
    Czy może przebieracie w ciągu nocy?
    Już nie pamiętam, jak robiłam poprzednim razem...
  • @Patia przebieralam w nocy do pewnego momentu, a jak nie dalo sie (choroba, zmeczenie itd.) to zakladalam taki gruby prefold z bambusa, na to otulacz welniany/pulowy. Bylo ok.
  • F. potrafi przesikać tetrę plus wełniany otulacz...ale w tym mniejszym rozmiarze mamy dość cienką wełnę, dopiero na później storcheny.
  • Moi byli wrażliwi na zasikane pieluchy. Zresztą, jeśli już się zdarzało, to ten smród więcej niż jednego sika w tetrze jest dla mnie zbyt powalający... :P
  • @Patia sama tetra byma u nas za mało chlonna, dlatego dawalam bambusa. On chlonieo ileś tam dziesiat procent wody więcej przy tej samej grubości, zauwazalna roznica
  • Chętnie i dość pilnie kupię pieluchy dla noworodka. Rodzę małe dzieci :) i z doświadczenia wiem, że pieluchy One size będą za duże-mojego dwulatka pieluchowałam od około 6m i były akurat. Sprawa dość pilna! :)
    A może macie doświadczenie z jakimiś One size co umieją zrobić się naprawdę małe?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.