Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię-sprzedam auto rodzinne

11314151719

Komentarz

  • Nas przegląd Alhambry z wymiana oleju i korka do miski ;) filtrów itp kosztowal 800, miało być 550, ale jak zwykle cos doszło. A utrzymanie Zafiry przez kilka lat ostatnich to było grubo wiecej
  • dla mnie dacia w testach uderzeniowych to jakis koszmarny zart wiec zostawialabym forda. Btw, moja tata ma do sprzedania forda mondeo. Rocznuk 2004, uwaga, przejechane 380 000. Bardzo dobre wyposażenie, bardzo zadbany. Srebrny. 7500 zl. Trójmiasto.

    Podziękowali 1nowa
  • Ja tak ogólnie chciałam zareklamować większe auto - mu akurat jeżdziliśmy wersją 8. osobową. Ford Transit Custom.  Wynajęliśmy go na wakacje, przejechaliśmy nim 2500km kilometrów. Bajka...

    Miejsca w środku tyle, że jak drugi rząd dzieci coś chce to słychać jak przez mgłę:)
    O trzecim rzędzie nie wspomnę.
    Świetnie się na trasie sprawuje, fajnie przyspiesza.
    Jedyny minus to parkowanie na pozdiemnych parkingach.
    W Paryżu o mało co dachu nie zerwaliśmy, taki jest wysoki.
    Ma kamerkę, ale trzeba nauczyć się tym parkować na parkingach , gdzie jest miejsce wyznaczone. Ja po 2 tygodniach słabo.

    Ale komfort użytkowania- majsymalny. Wchodzenie, wychodzenie, zapinanie pasów, fotelików, wkładanie bagażu- cud miód.

    Dodam, że ten którym jeździlismy miał rok, więc prawie nowy.
    Jak będziemy kupować kolejny, to na pewno ten.

  • Odnośnie wykupu po leasingu na firmę, Znajomi się nie zdecydują na "swoją" Alhambrę, bo bardzo niekorzystne warunki.
    Ale to często działa w 2str., rata bardzo tania, to potem wykup drogi.
    Leasing od dilera mniej korzystny niż przez bank.
  • Lorelei powiedział(a):
    Dzieki za odpowiedzi... teraz ford serwisowany przez firme, potem koszt w sumie niemaly. Nowe auto to jednak nowe, gwarancji ma 3 lata... ford mial ostatnio wymieniany alternator bo padl i laweciarz mowil, ze czesto je (galaxy) wozi ;-) 
    Wahamy sie, bo jeszcze troche czasu na przemyslenie jest. Kase odkladamy, bo jej calej nie mamy jeszcze :-D 
    Teraz jezdze seicento i to auto mialoby byc zastapione, ja w sumie nie potrzebuje cudow tylko 7 miejsc, ale jak pomysle o dalszym wyjezdzie np. na wakacje w szescioro to Galaxy jest superowy, wygodny, przewiezc pół Ikea- dal rade :-)

    To ma byc tylko auto na wakacje?
  • @Gloria ten Ford nam się bardzo podoba i bardzo byśmy go chcieli !  :)
  • @jan_u co za autko chcesz sprzedać i za ile?
  • Lorelei powiedział(a):
    @tryk to ma byc auto dla mnie, codziennie robie ok 60-70 km, woze dzieci swoje. Jesli maz nastepny sluzbowy dostanie 7osobowy to on staje sie wakacyjnym ;-) jesli nie, ten owy kupiony bedzie rowniez wakacyjnym, weekendowym, rodzinnym...
    to vw,seat,ford lub fiat ale dislu jak robisz 70 dziennie,tj ok 25 na rok, 4 lata ok 100 tys ,
  • edytowano wrzesień 2017
    Bea powiedział(a):
    70 km dziennie to niewiele :wink:
    w sumie...
    etatystycznie idzie na rok ok 15 tys
  • Bea powiedział(a):
    https://www.olx.pl/oferta/peugeot-j5-bus-9-osobowy-transporter-CID5-IDojVIa.html#d0b7e96e92

    czy ktoś z Was mieszka w okolicy i mógłby naocznie
    zobaczyć auto?
    Ale klimatyczne auto! Śliczne! Do sprzedania w okolicach Opola. Hop hop Opolanie i okoliczni ziomkowie!!!

    My mamy właśnie kumulację naprawczą aut. Ups..
  • Szukamy samochodu w miarę zwinnego miejskiego 5 osobowy, z którego można w razie potrzeby zrobić 7 miejsc.
    Mąż myśli o Touranie do ok 15 tys.
    Ktoś ma jakiś inny pomysł? Albo radę jaki ten Touran, np jaki kolor najlepiej będzie pasował do okazjonalnie jeżdżącej żony;)
  • edytowano wrzesień 2017

    Toyota Verso albo Corolla Verso?

    Edit. Nie doczytałam tych 15tys. Jeśli to cena to raczej nie Toyota :(

    Podziękowali 1ewaklara
  • Chyba bardziej z sufitu niż z tym brzusznym
    Podziękowali 1ewaklara
  • Lorelei powiedział(a):
    @Bea bo te 70 w dwie strony do muzycznej. Przy odleglosciach ze wsi to niewiele ;-)

    @tryk w gre wchodzi tylko ta Dacia Lodgy Outdoor nowa lub uzytkoway przez nas Ford galaxy. Zaden inny, bo na wymienione przez Ciebie nowe nas nie stac, a uzywanych przez innych niz moj maz on nie zaryzykuje- taki typ ;-)
    @Lorelei ;Ford galaxy do wlasnie seat i vw.podobne auta.
    nowe nigdzie nie napisalem tak
    Uzywany galaxy idealnie

    ewaklara powiedział(a):
    Szukamy samochodu w miarę zwinnego miejskiego 5 osobowy, z którego można w razie potrzeby zrobić 7 miejsc.
    Mąż myśli o Touranie do ok 15 tys.
    Ktoś ma jakiś inny pomysł? Albo radę jaki ten Touran, np jaki kolor najlepiej będzie pasował do okazjonalnie jeżdżącej żony;)
    Miejski na 7 osob?
  • Bea powiedział(a):
    Albo radę jaki ten Touran, np jaki kolor najlepiej będzie pasował do okazjonalnie jeżdżącej żony;)

    @ewaklara niebrudzący ;)
    Święte słowa! My z kolorami mamy tak że oby nie biały. Bardziej martwimy się o bebechy w środku. I jakoś ostatnio kupujemy auta z olx.

    @tryk
    Niestety miejski na 7 osób. Takie warunki mamy dzieci czwórka, na razie małe to się je upcha jakoś. Odległość między szkołą a przedszkolem 2,4 km czasem np w deszczu czy śniegu nie da się przejść. I miejsc do parkowania brak, to lepiej mniejszy wóz. 

    Ja to bym chciała taki wóz co go można na pół podzielić i jechać jak dwoma, albo scalic w jeden np 9 osobowy.

    Inżynierowie do dzieła!!
  • @Ewaklara, toś wymyśliła! ze zniżka na KDR ;)
    łączniki do dwóch wózków, to kiedyś miałam.
    Podziękowali 4malagala wiesia madzikg MAFJa
  • haha... czytacie w moich myślach! Mozna sobie rower wozic ale to nie to samo ;) prędkości nie takie i miejsc siedzacych za mało.
  • ewaklara powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Albo radę jaki ten Touran, np jaki kolor najlepiej będzie pasował do okazjonalnie jeżdżącej żony;)

    @ewaklara niebrudzący ;)
    Święte słowa! My z kolorami mamy tak że oby nie biały. Bardziej martwimy się o bebechy w środku. I jakoś ostatnio kupujemy auta z olx.

    @tryk
    Niestety miejski na 7 osób. Takie warunki mamy dzieci czwórka, na razie małe to się je upcha jakoś. Odległość między szkołą a przedszkolem 2,4 km czasem np w deszczu czy śniegu nie da się przejść. I miejsc do parkowania brak, to lepiej mniejszy wóz. 

    Ja to bym chciała taki wóz co go można na pół podzielić i jechać jak dwoma, albo scalic w jeden np 9 osobowy.

    Inżynierowie do dzieła!!
    @ewaklara czyli na 7 osob.budzet do 15 tys.ile robisz rocznie km?
  • Mało, tryk powiedzial:
    @ewaklara czyli na 7 osob.budzet do 15 tys.ile robisz rocznie km?

    Mąż mówi że koło 10 tys rocznie.
  • @ewaklara jesli tylko 10 tys to moze cos w gazie.?
  • edytowano wrzesień 2017
    @tryk  Tylko co..
  • Maz mi podpowiada, ze lepiej, bezpieczniej kupic w benzynie i samemu gaz zalozyc, bo gaz wymaga czestego kontrolowania instalacji a nie wiadomo czy poprzedni wlasciciel nalezycie sie tym zajmowal.

    Podziękowali 1ewaklara
  • ewaklara powiedział(a):
    @tryk  Tylko co..
    .preferujesz auto oszczedne?
    dynamike jazdy?
    Czy tylko jazda z punktu a do b?
  • Jakby ktos mial Tesle X niedrogo to kupie.

    Zartowalam. Ale chodzi za mna to auto. 
  • szczurzysko powiedział(a):
    Jakby ktos mial Tesle X niedrogo to kupie.

    Zartowalam. Ale chodzi za mna to auto. 
    Tesle.pradowa.prad z elektrowni na wegiel?
  • Ja nie mam narabane na punkcie pradu. Mi sie podoba tesla. I musze nia pojezdzic. Zostaje mi pozyczyc. 

    A ev mam. Ale bez szalu.
  • szczurzysko powiedział(a):
    Ja nie mam narabane na punkcie pradu. Mi sie podoba tesla. I musze nia pojezdzic. Zostaje mi pozyczyc. 

    A ev mam. Ale bez szalu.
    Tesla na benzyne?
  • @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    Podziękowali 1ewaklara
  • tryk powiedział(a):
    @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    @ewaklara ale uwazaj na instalacje gazowa.wazne jest to co napisala powyzej @Rejczel .
    Podziękowali 1ewaklara
  • tryk powiedział(a):
    @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    Dzięki! Ta Altea xl mi się podoba tylko trudno znaleźć 7 os z takim silnikiem! 
    Budżet rośnie powoli he he
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.