Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię-sprzedam auto rodzinne

11314151618

Komentarz

  • ewaklara powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    Dzięki! Ta Altea xl mi się podoba tylko trudno znaleźć 7 os z takim silnikiem! 
    Budżet rośnie powoli he he
    10 tys to moze byc auto z duzym przebiegiem km?
  • ewaklara powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    Dzięki! Ta Altea xl mi się podoba tylko trudno znaleźć 7 os z takim silnikiem! 
    Budżet rośnie powoli he he
    Jak dlugo chcesz autem jezdzic?
  • tryk powiedział(a):
    ewaklara powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    @ewaklara   7 osob
     Vw caddy.seat altea xl.touran.w benzynie 1.6 lub 1.4 dobrze wspolpracuja z intalacja lpg


    Dzięki! Ta Altea xl mi się podoba tylko trudno znaleźć 7 os z takim silnikiem! 
    Budżet rośnie powoli he he
    Jak dlugo chcesz autem jezdzic?
    Moze albrahma wychodzi w zakupie taniej bo sa starsze modele.tylko potem ciut wuecej pali ale wiecej miejsca na bagaz
  • edytowano wrzesień 2017
    @tryk Autem chce jeździć jak najdłużej, z 5 lat przynajmniej.
    Mamy forda Galaxy w domu, chodzi o drugi mniejszy który upchałby 6 osób, gdyby np Galaxy się zepsuł, co się mu zdarza. I gdybyśmy kiedyś chcieli sprzedać Galaxy żeby przez chwilę porobił jako główne auto. 
    Zaczęłam marzyć o 6 os hondzie albo Mercedesie :))
    Przebieg bez znaczenia byle autentyczny.
    Dla mnie Galaxy duży do parkowania i diesel po mieście bez sensu.
    I jeszcze jedna zachciewajka wyłączana przednia poduszka, ale to już może przesada:)
  • Wiem to od meza: zakladanie instalacji gazowej oplaca sie przy rocznym przebiegu tak 20 tys.km. Jesli jezdzisz nieduzo, to ta inwestycja zwroci sie duuuzo pozniej. 
    Diesle po miescie pala jak smoki, zreszta kazde auto. Nastepna sprawa: na zachodzie juz sie odchodzi od diesli. Trafiaja one na rynek Polski i do naszych wschodnich sasiadow.
    Podziękowali 1ewaklara
  • ewaklara powiedział(a):
    @tryk Autem chce jeździć jak najdłużej, z 5 lat przynajmniej.
    Mamy forda Galaxy w domu, chodzi o drugi mniejszy który upchałby 6 osób, gdyby np Galaxy się zepsuł, co się mu zdarza. I gdybyśmy kiedyś chcieli sprzedać Galaxy żeby przez chwilę porobił jako główne auto. 
    Zaczęłam marzyć o 6 os hondzie albo Mercedesie :))
    Przebieg bez znaczenia byle autentyczny.
    Dla mnie Galaxy duży do parkowania i diesel po mieście bez sensu.
    I jeszcze jedna zachciewajka wyłączana przednia poduszka, ale to już może przesada:)
    To i peugot 30...6 lub 5tez mial 7 miejsc lub berlingo ...
  • edytowano wrzesień 2017
    @Agnieszka ;
    5 osobowe
    Prosze
    Vw
    Bora
    Polo
    Golf
    Passat
    Seat
    Ibiza
    Altea
    Leon
    Skoda
    Fabia
    Octawia
    Roomster
    Superb
    To tak na szybko


  • Agnieszka powiedział(a):
    No, dzięki ..znam sama modele ..chodziło ku co warto ew. Kupić :)
    A to odrazu prosze pisac
  • Bea powiedział(a):
    a jak liczysz??
    Ja liczyłam realną różnicę ceny benzyny i gazu. Dzieliłam kwotę za montaż na tę cenę i wyszło mi ile km przejade za tęże różnicę.
    Nie powinnam tak?
    Jeszcze nie zaplaciłam więc w sumie...
    Miesięcznie w normalnych warunkach robię między dw a trzy tys. Tysiąc tylko do przedszkola. Do tego zakupy, urzędy, lekarze, rehab. C piątek do powiatu po dziewczyny z internatu, do pracodawcy ponad setka podpisać rachunek co miesiąc - czasem częściej.
    Teraz dojdzie mi od końca września sześć dni szkoły po 12 km. w jedną stronę - łącznie prawie półtora...

    @Bea ;
    A ile pali na 100 km tez to liczylas?
    Moze to pomoze?
    http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html
  • Bea powiedział(a):
    Ten kalkulator podaje że instalacja zwróci się po 5 miesiącach z uwzględnieniem wszystkich usrednionych kosztów
    To dobrze?
  • Bea powiedział(a):
    Ten kalkulator podaje że instalacja zwróci się po 5 miesiącach z uwzględnieniem wszystkich usrednionych kosztów
    @Bea ; zalozylas?
  • ewaklara powiedział(a):
    @tryk Autem chce jeździć jak najdłużej, z 5 lat przynajmniej.
    Mamy forda Galaxy w domu, chodzi o drugi mniejszy który upchałby 6 osób, gdyby np Galaxy się zepsuł, co się mu zdarza. I gdybyśmy kiedyś chcieli sprzedać Galaxy żeby przez chwilę porobił jako główne auto. 
    Zaczęłam marzyć o 6 os hondzie albo Mercedesie :))
    Przebieg bez znaczenia byle autentyczny.
    Dla mnie Galaxy duży do parkowania i diesel po mieście bez sensu.
    I jeszcze jedna zachciewajka wyłączana przednia poduszka, ale to już może przesada:)
    @ewaklara co kupilas?
  • Na razie nic:) @tryk. Na razie remontowaliśmy forda fiestę bo mu dach przeciekał. I zaczniemy ruchy na wiosnę, na razie dzieci nas pochłania ją bez reszty:) 
  • edytowano październik 2017
    Sprzedamy sprawdzony VW Transporter Caravelle 9-osobowy 1,9 TDI rocznik 2008, prawdziwy przebieg 250K, 1 właściciel w DE (ichniejszy PCK) u nas od maja, jeździ cudnie ale ... z powodu rozkładu zajęć coraz częściej wozimy powietrze no i okazuje się że zbyt dłuuugi na stromy i wąski podjazd do naszego domku w górach (okolice Żywca) . Obawiamy się, że będzie stał gdy zrobi się ślisko. Chcemy kupić coś krótszego z 4x4. Więcej mailem joasia.krzysiek na popularnej poczcie na g...
  • My sprzedamy vwSharan za 2001 za ok. 10tys. Zadbany mąż wszystko  robi tak bardzo na bieżąco że aż mnie to denerwuje... I kupimy vwt4 9osobowy lub coś podobnego. Niestety też za ok. Tyle. 
    Podziękowali 1Bridget
  • Diesel automat
  • MAFJa powiedział(a):
    My sprzedamy vwSharan za 2001 za ok. 10tys. Zadbany mąż wszystko  robi tak bardzo na bieżąco że aż mnie to denerwuje... I kupimy vwt4 9osobowy lub coś podobnego. Niestety też za ok. Tyle. 
    jednak vw rzadzi
  • Silnik(i) w samochodzie elektrycznym wytrzyma(ją) do 2 000 000 km. Ale na 9-tki to pewnie trzeba będzie poczekać, jeszcze żeby tak bateria miała ze 100 kWh i coś lepszego i tańszego niż li-ion. A jak ładować, to chyba w Estonii, albo u Mateusza Morawieckiego pod domem :( , z gniazdka :'( .
  • My jesteśmy tak przyzwyczajeni do gazu że wszystko inne drogo wychodzi.
  • I widzę też różnice w samym gazie .Stacje też oszczędzają.
  • edytowano październik 2017
    tryk powiedział(a):
    szczurzysko powiedział(a):
    Jakby ktos mial Tesle X niedrogo to kupie.

    Zartowalam. Ale chodzi za mna to auto. 
    Tesle.pradowa.prad z elektrowni na wegiel?
    CO2 is not a poison. Zużycie energii w aucie elektrycznym jest 5-6 razy mniejsze - nie tylko hamowanie prądnicowe, silnik elektryczny ma sprawność ponad 90%, spalinowy - ponad 20%. Węgiel truje mniej niż kopalnie dysprozu/neodymu, a więc samochody elektryczne są gorsze niż te na bimber czy olej po frytkach :'(. Istnieją czyste elektrownie węglowe, tylko ludzie nie chcom chcieć. Już Niemcy wyciągają łapę po polskie wyngle. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna elektrownia jądrowa.
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano październik 2017
    tryk powiedział(a):
    ewaklara powiedział(a):
    @tryk  Tylko co..
    .preferujesz auto oszczedne?
    dynamike jazdy?
    Czy tylko jazda z punktu a do b?
    Wszystko do kupy:       https://www.youtube.com/user/SIMDriveCorporation


    Dla Mikkego i jego blacharek:

  • edytowano październik 2017
    `
  • manna powiedział(a):
    @MAFJa , dobrze, że Twój mąż to  "zadbany mąż". ;)
    Zadbany mąż to supermąż

  • edytowano październik 2017
    Tzn.  megazadbanie to auta dotyczy :-) mąż to raczej typ antymetroseksualny wychowany na oazach  :-) 
  • Ale numer!  Właśnie zobaczyłam, że to my zakładaliśmy ten wątek, kiedy rodziła się nasza córcia i tym sposobem trafiłam na forum(mój mąż ograniczył się do dwóch pierwszych postów:)Ale to tak dygresyjnie i sentymentalnie :)


    Szukamy pilnie auta 8-9 osobowego dla naszych uzależnionych chłopaków.

    Już od kilku miesięcy dzięki Ludziom dobrej woli mamy uzbierane ponad 11 tysięcy

    Samochody na które czekaliśmy nie wypaliły (na razie sobie radzimy naszymi prywatnymi, bo mamy codzienne odbiory żywności, wiec bez auta ani rusz)

    Przed wakacjami musimy kupić coś dużego


    jakbyście mieli jakieś wieści, bardzo proszę o cynk!


  • Podbije Ci;) i się dopiszę, będziemy sprzedawać naszą zafire  i chcemy kupić coś młodszego małego ale 7 osobowego. Może ktoś wyrósł i sprzedaje?
  • Mamy na sprzedaż Seata Alhambrę 2003 rocznik, benzyna/gaz, uszkodzona skrzynia biegów (słychać łożysko na 4 i 5 biegu). LPG działa bardzo dobrze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.