Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1385386388390391452

Komentarz

  • edytowano listopada 2017
    Bo spiryt podrażnia. Odkaża, ale nie ułatwia gojenia. Wystarczy przemywać solą fizjologiczną. I koniecznie osuszać.
  • Podobnie jest z wodą utlenioną - odkaża, ale utrudnia gojenie. Dlatego warto ją stosować do odkażenia rany zaraz po jej uzyskaniu (szczególnie, jak nie jest to rana czysta), a potem, np. przy zmianach opatrunku, już sobie darować to nadmierne odkażanie.
    Podziękowali 2Skatarzyna awia
  • edytowano listopada 2017
    To się poskarżę tutaj... moja super-śpiąca siedmiomiesięczniaczka się zepsuła  :'(
    co drugą noc średnio wymyśla sobie że środek nocy (1 do 4) to najlepszy czas na zabawę i jak już się napije to zamiast zasnąć idzie zwiedzać łózko (tzn głównie staje sobie przy oparciu łóżka od strony głowy i robi nowy porządek na półce z książkami która niestety jest w zasięgu) a nawet jak już łaskawie zdecyduje się położyć to nie może się zdecydować czy ma się rozpychac bardziej na mojej poduszce czy na męża, więc próbuje wielokrotnie jedną i drugą zająć... pić nie chce, zabawiać ją nie chcę (bo to czas na spanie) i nie mam siły...


    No to się wyżaliłam... :)
    Proszę o pocieszenie że taki etap krótko trwa ;)

    Ed: odłożona do łóżeczka wstaje i w zależności albo od razu w płacz że samotna... albo po kilku minutach łażenia przy szczebelkach stwierdza że dosyć i się nudzi i zajmijcie się mną...
  • Biały nalot na języku u 2-latka. Od oktygodnia ma gluty. Od dwóch dni gorączka.  Nalot zobaczyłam dopiero dziś. Nie wiem jak dlugo tam jest. Martwić się czy to tylko symptom przeziębienia?
  • a migdały z nalotem czy bez? gorączka wysoka?

    bo jak wysoka to bym po 3-4 dniach pokazała lekarzowi chyba...
    Podziękowali 1blaekie
  • migdały chyba czyste, ale ciężko sprawdzić :), gorączka to taka sinusoidalna jest powiedziałabym
  • Od wirusa często nalot na języku,
    Podziękowali 1blaekie
  • Rany przy odbycie od tyg u dwójki dzieci i wzmożona agresja+ nadpobudliwość- OWSIKI???
  • Bardzo możliwe.
  • To jeszcze raz ja.. mam doła. Taka ze mnie doświadczona matka ze aż wstyd. Nie wiem czy dobrze robię ze odpuszczam..? Czy to kwestia mojego lenistwa? 

    Dwu i pół latka odpieluchowalam w lato. Ost mc lata było idealnie. Zawsze wolał siusiu i kupę. Przyszła jesień, zaczęło się posikiwanie. Jedna zmiana na dzień. Druga. Gdy doszło do tego ze musiałam go przebierać 5 razy to zaczęłam zakładać pieluchy. Pomału przestał sygnalizować- ale nie dawałam rady prac i suszyć, a na dworze już zimno. W zeszłym tyg przestał wołać nawet kupkę. Tzn wola ale już robi w pampersa. Jestem beznadziejna. Powinnam konsekwentnie go przebierać? To co robię to duży błąd? Mam poczucie ogromnej porażki ale mam wrażenie ze nie dało się inaczej..  :(

    z 4 latkiem podobnie ale chodzi o noce. W lato już spał bez pieluchy ale jak we wrześniu prawie każda noc była mokra to zmiany pościeli mnie przerosły i znów śpi w pampersie. Tragedia nr 2.  :'( 

    tragedia nr 3. Jest nieco starszy. Leczy się na moczenie nocne. Ale od wiosny i w lato była już duża poprawa. A od jesieni masakra tak zwana.  :'( Bierze leki już od ponad roku. Jestem załamana. 
  • edytowano listopada 2017
    Moja dwulatka jak zaczęła posikiwac, to okazało się, że to owsiki winne
    Podziękowali 2annabe Dorotak
  • No dobra. Jutro wszystkim daje rano pyrantelum   :#
  • Da się przeoczyć.
  • Owsików na własne oczy jeszcze nie widziałam. W nocy śpią świetnie ale za to w dzień widzę neg zmianę. Spojrzysz w kierunku i już nerwy rzucają nim ze się spojrzałam. Gotowy gryźć i kopać. 4 latek zgłaszał ze go swędzi pupa. 

    Tylko ten regres u trójki mnie zmiażdżył. 
  • edytowano listopada 2017
    @annabe miałam taki regres u drugiej córki. Na dwa lata suche dni, przed trzecim urodzinami suche noce.po trzecich urodzinach zaczęła lać w nocy. W końcu zaczęłam zakładać pieluchy na noc, spała w pieluszce do 5 urodzin :( nawet jej cukry badałam, bo się bałam, że może tu coś nie gra. Wszystko super, a lała okrutnie. Niedawno przestała.
    Syn młodszy o dwa lata już prawie rok bez pieluchy w dzień i noc. I to był dół dla mnie.


    Edit. Ona często miała owsiki, ale odrobaczanie nic nie zmieniało.
  • edytowano listopada 2017
    Ja miałam problemy z sikaniem w nocy u dwojki dzieci. Corce przeszlo jak skończyła 5 lat. Z synem trafilismy do urologa. Stwierdził, że to brak jakiegoś hormonu i minie gdy zacznie się okres dojrzewania. Kazał ograniczac płyny wieczorem i bardzo dbac o higienę, żeby nie bylo stanów zapalnych. I generalnie się nie przejmowac. Jakos szybko po tej wizycie problem zniknął. Syn miał wtedy ok. 9 lat.
  • A u nas po przeleczeniu owsików wróciła do ładnego wołania i nie posikiwała, i na szczęście tak już zostało.
  • @annabe jeszcze przypominało mi się jak kiedys przez 2 miesiące wakacji odpieluchwywalam nasze 5te dziecko, córkę ponad 2,5 roczną. Wrocilismy do domu i dalej sikala w pieluchy. Nauczyła się dopiero na feriach zimowych, kiedy przez 6 godzin dziennie byla pod opieka mojej koleżanki. Ja wymieklam przy niej.
  • Marysia ma katar,  jak jej pomóc. 
  • Zakraplać nos mlekiem i odciągać gluta. Układać na skośnym podłożu z głową wyżej. Jeśli wydzielina gęsta, to bardzo pomagają inhalacje z sody.
    Podziękowali 1Monira
  • U nas na wakacjach Franek 2,5 lał niemiłosiernie w ciagu dnia, przez caly czas. Najpierw zwalałam to na nowe otoczenie, jedzenie i picie, dużo pił a jak wróciliśmy to mnie tknęło - bo nadal lał - i to niekontrolowanie - ze miał zum bez gorączki. Zapisalam mu furaginę i po kilku dniach juz byla poprawa. Nawet die nie skarżył ze mu cos dolega.
  • Oświećcie mnie jak podajecie dzieciom Pyrantelum?? U nas chyba tez owsiki, w kupie nie widać, ale 2,5 latka zgłasza że pupa swędzi i jakieś kryzysy ma. Ciągle płacze, w nocy niespokojna, palce pcha do buzi, zgrzyta zębami.. Jak pół roku temu dawałam Pyrantelum to zwymiotowała i miała długo to w pamięci... Poza tym ma sens ją odrobaczać jak w domu 2- miesięczne dziecko i ja karmiąca? Więc odpadamy?
  • Odrobacxalam trzylatka w wakacje i tylko jego,  bo ja w ciąży,  a pchal ręce do buzi niemożliwe itp. i pomogło :smiley:  Nawet bez specjalnej  steryliady,  tyle że pościel i bieliznę upralam i uprasowałam.  
  • Jakie są przyczyny łykania dużej ilości powietrza przez noworodka w trakcie karmienia?
    I jakie sposoby zapobiegania temu? Dodam, że mam sporo mleka, które raczej szybko wypływa...
  • Dużo, szybko wypływającego mleka to jedna z przyczyn. Łapczywe jedzenie - druga.
    Próbowałaś karmić "pod górkę"?
    Podziękowali 1Hania
  • Karmię pod górkę praktycznie od samego początku, odciagam trochę mleka przed karmieniem, żeby tak nie plynelo szybko. A czy w sposobie przystawiania się małego coś może być nie tak? Dbam o to, żeby szeroko otwierał buzię, żeby lapal cała brodawke i cała otoczke, ale może czegoś nie wiem ?
  • Lapczywie raczej nie je, jeśli nie jest przystawiony wściekły, o co niestety trudno, bo często już tylko pierś pozostaje jako uspokajacz.
  • Wygląda na to, że wszystko wiesz. Może to taki specyficzny typ? Jedyny sposób, to skutecznie go odbijać po jedzeniu, skoro już się uparł łykać to powietrze.
    Podziękowali 1Hania
  • A znasz jakieś tajemne sposoby na skuteczne odbijanie? On potrafi i trzy godziny po karmieniu odbić... I jeszcze do tego bardzo mu to powietrze przeszkadza :/
  • A jak polozyc na brzuchu? Moje wtedy ładnie bekały  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.