Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1394395397399400452

Komentarz

  • @annabe moja pierwsza corka praktycznie od urodzenia jadla 5 razy na dobe, spala 12 godzin w nocy ciurkiem, a jak miala kolo roku, to o jedzeniu zapominala. Druga jadla 6-7 razy i juz dla mnie po pierwszej to bylo duzo. Potem jakos normalnie syn, czesciej jadl, ale on z 35tc, wiec inne traktowanie bylo. Czwarta potrafila dobe nie jesc (miala 4 msc), a jak laskawie jadla, to male ilosci (piers 3-5 min i na 3 godziny spokoj). A piaty dzis zjadl dwie miski gestej zupy i wolal, ze glodny. Pozniej zjadl taki wiekszy sloik po dzemie jogurtu z owocami po czym rzucal sie na mojego brokula z czosnkiem, a za godzine zjadl 250ml kaszy z jablkiem na kolacje. Jak zje jednego banana, to szuka kolejnego. No zarlok jest nieprzecietny, a ja z takimi totalnie nieobyta jestem.
    Mam nadzieje, ze u Ciebie gastrolog pomoze.
  • Ten rocznik tak je. Chłopaki pochłaniają swoją zupę A następnie jak reszta rodziny siada do obiadu to w kolejkę przy mamy nodze po ziemniaki i dalej drzec się jak w buzi pusto. Szczególnie Stefan szczypiorek. Mają miskę z ziemniakami i podaje do buzi. A jakie oburzenie jak koniec obiadu. Ja też nie mam na nich pomysłu za bardzo. Katarzyna ma łatwiej bo umie zdrowo gotować dla całej rodziny. Ja nie umiem. Nie jedzą wtedy. Tyle że owsianke już widzę powoli mogę im dawać jak reszcie. Wczoraj po cycka i wielkiej misce ryżu z jabłuszkami na śniadanie z wrzaskiem zezarli owsianke tosi bo nie chciała. 
  • Każdy umie zdrowo gotować. To nie jest wiedza tajemna. Serio!
  • Ja nie stosuje chemii, proste przyprawy, jedyny "grzech" to pszenica. Ale ja i maluch nie mozemy pszenicy, wiec do ogarniecia. 
  • Ale tak żeby jedli M i Tosia to tajemna
  • Bez przesady!
    Nawet moja mama, co zawsze uważała, że zupa na wodzie (bez gnata i kostki rosołowej) to pomyje, u mnie je i chwali. Bariera jest chyba bardziej w myśleniu niż na języku.
  • edytowano styczeń 2018
    Dziewczyny a może więcej białka dodajcie do diety?
    Białko szybciej i na dłużej syci.
    I różne są też potrzeby metaboliczne.
    Są ludzie którzy bez białka(ryb,mięsa,jajek,nabiału) żyć nie mogą i bez dodatku białkowego w posiłku właśnie wiecznie głodni się czują.
    A są i tacy którzy jadają tylko wybrany rodzaj białka np.tylko ryby a i to mało kiedy.

    ps.A tak w ogóle jogurt z owocami bardzo pobudza apetyt :wink: .
    To połączenie powoduje gwałtowny wyrzut insuliny do krwi,co skutkuje min. uczuciem głodu.
    Tak więc jogurt z owocami świetny na przystawkę :smiley: 

  • Co jest nie tak z 7 tyg niemowlakiem, który nie ma problemów z zasypianiem, a ma problem ze spaniem? M.zasypia na cycku w sekundę, przytulona na rękach w trzy, a.w chuście w pięć sekund. Po czym po 2-3 minutach nagle otwiera oczy i jest obudzona. Popatrzy na świat 5-15 min i płacz bo śpiąca i znów to samo:naje się, polezy, płacze. Daje cycka, przytulam lub pakuje do chusty - śpi. 3 minuty...
  • No jak to co, jestes niedobra.matka i odkladasz;p a to trzeba cale spanie trzymac na rekach. Ewentualnie jest druga wersja ze przyzwyczailas do spania na rekach a teraz chcesz odkładać;)  

    A na serio to nie wiem, powodow moze byc mnostwo. 
    Podziękowali 2Katarzyna kika0
  • nie, no właśnie jak zaśnie to trzymam, noszę, przytulam, nie puszczam, a i tak się budzi!
    gdybym odkładała, to nie miałabym do niej pretensji:P
  • To może potrzebuje spać sama? Naszych kilku synów spało głównie na brzuchu w gondoli lub w łóżeczku. Inaczej spania nie było.
    Podziękowali 1tymka
  • nie ma łożeczka. śpi albo w wózku albo na łóżku, jak zaśnie na rękach czy w chuście to jej te 3 minuty nie ruszam. Nie robi różnicy, wszędzie zasypia szybko i jak kamień, no i równie szybko się budzi. I właśnie nie że z płaczem, po prostu otwiera oczy ciekawa świata... nie ważne, czy była tyrpana, czy był hałas, czy cisza...
  • No to niefajnie. Jak nie może się wyspać to mała zmęczona i dla Ciebie też ciężko. Ale chyba trudno tu znaleźć przyczynę. A nie daje się jej od razu uspac ponownie?
  • No nie. Budzi się zupełnie wyspana, a po 15 minutach znow pada jak mucha...
  • Cholera, a moze to mieć związek z poziomem glukozy?
  • A 11 miesieczniak, zasypiajacy bez problemu, od jakiegos czasu budzi sie w nocy (1-2) i 2-3 godziny krzyczy, drze sie, placze, po czym zasypia. Ja juz nie wyrabiam, bo jak on zasnie, to ja niedlugo musze wstawac. 
    Nie ma znaczenia, czy go przytule, czy wezme do naszego lozka, nic go nie uspokaja.
    Tez nie ma wplywu spanie w dzien, czy spi krotko, czy dlugo, to w nocy i tak jest ryk. W dzien jest radosny, usmiechniety, no i ciagle glodny ;)
    Co mu moze byc? Jakies zle sny? Chcialabym mu pomoc, ale zupelnie nie wiem co jest na rzeczy.
  • Lęki nocne? Zęby? Czort wie co? Moja najstarsza córka tak miała. Ze dwa miesiące ją trzymało i przeszło samo. Uciążliwe było dla otoczenia.
    Podziękowali 2Dorotak mamuma
  • Też pomyślałam o lekach. Moja najstarsza taka była, młodsza chyba tez chce:P
  • Leki nocne by pasowaly. Przy zebach tak nie mial, 8 juz wyroslo. Bede zatem czekala, az minie. 
  • @Bea do beczki bym chetnie wlazla, wieczko zamknela i w ciszy spedzila kilka dni ;)
  • @kuria domowa ze szczęścia to aż 2 razy mi się udało  :D
  • Czy od ząbkowania mały człowiek może mieć gorączkę 39,5 ?
    Mam ttlko ibum. I paracetamol galena, ale na nim dawkowanie od 2 lat. Nie mam możliwości iść do apgeki albo załatwić pomocy-taki dzień trudny. Zbijać jej dalej ibum (co6godz ma gorączkę, o 1 nad ranem te 39,5)? Czy paracetamol jakoś (nie wiem jak dawkować)? Kogo tu wołać @madzikg ?
  • Moi miewali. Ale nie zbijałam.
    Podziękowali 1Wiol
  • Dawkowanie paracetamolu u maluchów (skopiowane z mpendium): 
    od 3. mż. do 18. rż. przeciwgorączkowo 10–15 mg/kg mc. jednorazowo, przeciwbólowo 10–20 mg/kg mc. 4 ×/d.


    Podziękowali 2Wiol madzikg
  • @Bea  normalnie jakbym o naszej sytuacji czytała. Ciesze się że nie jestem osamotniona. Nam teraz od trzech tygodni katar doszedł i nie umiem go wyleczyć. Dostał póki co krople do uszu bo już lekkie zapalenie się zrobiło i czopki przeciwzapalne bo to taki egzemplarz, że nawet nurofenu nie przełknie. 
  • mi pierwszy ząb wyszedł jak miałam 11,5 miesiąca:-)
  • @Wiol dopiero zajrzałam. Podałaś tak jak Ci @tymka ; napisała? Spadła odrobinę? A tak w ogóle to ten paracetamol to masz w płynie czy w czopkach?
  • Dziękuję. Już tak się nie gotuje. Zęby jeszcze nie przebiły dziąseł, ale kiedyś się to skończy przecie...
  • A paracetamol w płynie. W nocy ją rozebrałam do bodziaka I trochę ochładzałam mokrą chusteczką czoło I nogi. Może nie pamiętam, ale takiej gorączki nie miały przy zębach :/
  • Mojemu synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał 17 miesięcy, teraz ma 3 latka, ząbki w komplecie, zdrowe. Także spokojnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.