Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1392393395397398452

Komentarz

  • może głupie pytanie :-) ale jak się inchaluje czosnkiem @Katarzyna ?
  • Można, jak @Bea, można też rozgnieciony ząbek zawinąć w gazik i przypiąć dziecku do ubranka w miejscu dla niego niedostępnym.
    Podziękowali 1awia
  • edytowano grudzień 2017
    @annabe moze zamiast w foteliku samochodowym poloz mu pod nogi w łóżku kilka książek. Wtedy będzie spal na skosno z głową (edit.) wyżej. Doraznie na refluks genialnie tez działa debridat. I jest to bardzo bezpieczny lek. I działa praktycznie natychmiast.
  • Nam dała na oczekiwanie na wizytę Gastrotus baby.
    Prywatnie wizytę mam na 5stycznia. Te 2tyg to jak wieczność. Wstaje rano z tak czerwonymi oczami o 7 rano jakby to była czwarta w nocy.. 

  • Nel ma uszko zaklejone woskowina, troche jej tego wyciagnelam tak z wierzchu ale boje sie tam dalej gmerac. Jest cos co moge jej wlać i rozpuści to i sie wyleje?
  • Parafinę. Potem płukać wodą przy kąpieli. Tanio i skutecznie.
  • O to nawet mam parafine ;) dzieki
  • Modliłam się za ta wizytę i dziś rano telefon z CZD ze wizytę mamy na 15stycznia!!!  <3  :)
    Ale się cieszę :)
  • Byłam wczoraj z J. u lekarki. Osłuchowo jest czysto. Mam tylko dawać wit.c i oklepywać. Czosnkuje ją również. Kaszlel ani lepszy ani gorszy ale częstrzy. Czy kaszel u noworodka może sam przejść? Może głupie pytanie ale się martwię że zejdzie na płuca czy coś.... @Katarzyna czy mogę  Cię przywołać...
  • Może sam przejść.
    Podziękowali 1awia
  • Z zieloych kupy zrobily sie brazowe to lepiej gorzej? Czy tak samo źle?
  • Brązowe - zależy jakie. Jak brunatne, to nie bardzo, jak jasny brąz, to może być.
  • Właśnie ciemno brazowa. Jedna byla od rana, ale Nela dzis wyjatkowo placzliwa i niespokojna ( a juz dobrze bylo)
  • Nie znalazłam żadnego wątku więc zapytam tutaj. Moja córka nie ubiera dziecku czapeczki ani rękawiczek gdy wychodzą na dwór ,zakładają tylko kaptur z kombinezonu twierdzą że i tak jej ciepło.Niby temperatura u nas na plusie ,ale byłam lekko przerażona gdy zobaczyłam że ma uszka odsłonięte.
  • Hmmmmm, to chyba jest odwieczne pytanie..... Czapka tak czy nie. Ja czapkowo, lubię jak Anna ma ale nie jestem hardkorem bo polowa dzieci u Ani w grupie chodzi w kombinezonie od listopada. 

  • Rekawiczek nie zakladam ale czapkę tak. Jak ma grube kaptury albo bude od wozka/fotelika to taka cieńsza. 
    Dzieci nie lubia czapek, wtedy sie wydzieraja moze dlatego jej nie zakladaja zeby spokojnie wyjść bez wrzasku.
    Podziękowali 1Hope
  • A o co chodzi z tymi uszkami zaslonietymi?
    Jak o zapalenie ucha, to powstaje od wnetrza ucha / od srodka, od kataru bardziej, nie od braku czapki.
    My sie czapkujemy wszyscy od jesieni do wiosny bo wieje i odczuwalny chłód. Spacer po wietrznym odkrytym terenie potrafi wychlodzic. Teraz mamy 5st, odczuwalna 2st. Jutro 0, odczuwalna -4.
  • Wiesia,ja np mam tak ze jak zimno i uszy odkryte,to potrafi mnie potem bolec... nie jest to zapalenie,tylko dosc mocny ból,który mija po rozgrzaniu. 
    Mnie wiem co to... 
    Podziękowali 2wiesia kluska
  • Wizyta za 3tyg i zostaje mi się modlić ze wyrobimy się z ospą do tego czasu. Z moich kalkulacji wynika ze wysypie go za 1,5tyg wiec może być jeszcze w środku choroby... :(
  • Czy mróz czy nie, ja czapki zakładam, bo nawet dorośli noszą w tym czasie. Zimno po głowie i nieprzyjemnie. Najbardziej nie lubię jak mi zatoki marzną  :s
    Podziękowali 3Aga85 MAFJa kluska

  • Może nie do końca w temacie wątku ale może coś podpowiecie.
    Na zdjeciu są stopy mojej Werki. Ma 14 miesięcy i wydaje mi się, że stopy źle się ukladają jakby lecą jej do środka. Czy tak jest u maluchów czy powinniśmy zgłosić się do ortopedy. Nie przypominam sobie żeby starsi mieli tak wykręcone stopy.
  • Poszłabym do fizjo
    Podziękowali 2kika0 Katarzyna
  • U nas fizjoterapeuta jest 2x w tyg. i ćwiczy z małą metodą bobath to go zapytam. Ja wcześniej nie miałam zastrzeżeń do stóp. Myślę, że musiało się niedawno pojawić bo bym zauważyła. Ostatnio badzo chce chodzić. Wręcz domaga się prowadzenia za ręce. Może jest dla niej jeszcze za wcześnie.
    Dzięki dziewczyny, myślałam że to od razu do ortopedy trzeba będzie. 
  • Z ortopedą bym ostrożność zalecała - wielu z nich ma pomysły rodem z poprzedniej epoki - najlepiej wszystkich zakuć w buty ortopedyczne albo inne oprzyrządowanie.
    Prowadzanie za ręce odradzam! Bywa atrakcyjne dla dziecka, ale jeśli człowiek nie gotowy, żeby chodzić samodzielnie, to lepiej, żeby nie chodził.
    Podziękowali 4annabe aqq kika0 Ania_B
  • My te najgorsze obszary gencjana traktowaliśmy. I raz wykąpałam w nadmanganianem.
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano styczeń 2018
    @kika0, zapytaj fizjoterapeuty przede wszystkim.
    Do 2 lat, zwykle jest fizjologiczna szpotawosc ,  ale nie zawsze tak jest.
    Trzeba obejrzEC całe dziecko, sposób w jaki się pionizuje ,chodzi. Ważne też od kiedy chodzi (pierwsze kroki, mogą być dość dziwaczne  :)).


    Podziękowali 1kika0
  • edytowano styczeń 2018
    Siedziały koło 2 tygodni. W buzi zniknęły szybciej. Zapomniałam napisać, że te w paszczy często psikalam unibenem.
    @Bea
  • Na ostatecznie prawidłowe obciążenie stop i prawidłowy chód mają wpływ w zasadzie wszystkie wcześniejsze etapy rozwoju. Nawet te pierwsze, prymitywne rucgy nog u noworodków. Dlatego bardzo istotne jest ,żeby nie przyspieszac i nie wymuszac na dziecku pozycji i aktywności, ma które nie jest gotowe. Może to prowadzić do nieprawidłowego obciążenia i przeciążenia stóp. Dlatego nie prowadźimy dzieci za ręce ani nie korzystamy z chodników! *
    *powyższe dotyczy dzieci bez problemów neurologicznych, w takich przypadkach o doborze sprzętu decyduje fizjoterapeuta prowadzacy
    Podziękowali 1kika0
  • @Aga85 czy także mogłabym zasięgnąć prywatnie informacji?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.