Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1393394396398399452

Komentarz

  • Melania od 2 tygodni ma odparzone krocze. Nie pupę. Pampersy te same, smarowałam crotlimazolum i tormentalum i nic. Ma 4 miesiące. Robić badanie moczu?
  • Ja alantanem smarowałam. I sudokrem zawsze jest zadziwiająco skuteczny.
    Podziękowali 1gabriela
  • @gabriela a wielorazowki na próbę? Niestety pampy mają masę syfu, nie wiem jak z tymi bio...
  • @Yucami używam wacików namoczonych w wodzie.
    @Hope wielo używałam przy Lilce, ale mnie to nie wciągnęło...
    @Agnicha zastanawiałam się właśnie czy mocz nie jest za ostry i ją odparza
  • U moich to czesto byl objaw alergii na cos co pozarlam.
    Podziękowali 1gabriela
  • @mamuma może być coś na rzeczy. Bo zwykłe odparzenie szybko się goiło, a teraz w święta jadłam dużo różności.. No i ona ma skazę białkową, to nie wykluczone że wystąpiła też alergia na coś innego
    Podziękowali 1mamuma
  • A po stolcach nie widać ze jakieś kwaśne?
  • @annabe stolce ciemnożółte, wodniste całkiem. Jak kisiel. Od bardzo dawna takie robi. 
    @mamuma a na co te alergie były? Bo nie mam pojęcia nawet jakie produkty odstawić...
  • @gabriela glownie po czyms co mialo w skladzie mleko.
    Jedna corka juz odpieluchowana byla, a jak nie zauwazylam i zjadla, to sikala po nogach.
  • strzelające stawy u 8-miesięczniaczki
    stawy biodrowe i kolanowe - u obu nóg
    od "zawsze" zdarzało się że strzeliło coś ale od jakiegoś miesiąca, półtora zaczęło się nasilać, w najbliższy wtorek idę do lekarza żeby się wypowiedziała, mogę ją o jakieś skierowanie poprosić - raczej daje bez oporów - więc pytanie o co warto prosić
    strzelanie młodą nie boli i wygląda na to że wcale nie przeszkadza
    raczkuje od 2 miesięcy od 6tyg staje, od miesiąca chodzi przy meblach, puszcza się i stoi sama, przy raczkowaniu i wstawaniu stawy nie strzelają, strzelają jak siedzi na kolanach lub jest na rękach (ogólnie bardzo dużo rusza tymi nóżkami - bo u niej to taki objaw radości :) ) czyli wydaje się że te stawy tylko w pewnym ułożeniu tak strzelają
    no ale wrażenie jest okropne jak się ją trzyma a ta zacznie machać nóżkami i tak zaczyna terkotać...
    jak stoi to nóżki proste, stoi całymi stopami na ziemi
    ktoś cos podpowie? miał tak?
  • @gabriela  - coś o strzelających stawach u niworodka chyba pisała.
    Podziękowali 1Wela
  • @Wela u nas tak było u średniaczki w niemowlęctwie, minęło samo. Szwagier ortopeda powiedział, że niektóre niemowlaki tak mają i się nie przejmować mamy, chyba, że będzie bardzo długo trwać.
    Podziękowali 2Wela tymka
  • a co to znaczy bardzo długo? bo my tak założyliśmy że rozwojowe i przejdzie - ale zamiast przechodzić to się zintensyfikowało... więc wolę czegoś nie zaniedbać... szczególnie że wydaje się że zacznie dość szybko chodzić

  • Z tego, co pamiętam, to powinno minąć, gdy zacznie chodzić. U nas minęło na pewno przed rozpoczęciem chodzenia. Najgorzej chyba było w okolicach 7-8 miesięcy.
  • Melanii strzelały stawy już jak była w brzuchu. Teraz sporadycznie w nogach i w rękach coś strzela. Przez jakiś czas strzelała jej bardzo szczęka ale teraz przestała. 
    Podziękowali 1Wela
  • A, i u nas "strzelały" tylko kolana, biodra nie. I też tylko na rękach, nie przy samodzielnym ruchu dziecka.
    Podziękowali 1Wela
  • Ile moze trwać trzydniówka? 
    Ewentualnie -jak długo wychodzeniu zębów moze towarzyszyć temperatura? 

    Jo od środy wieczorem ma temp ok 38,3-39,2. 
    Innych objawow brak,osluchowo Ok,gardło Ok,mocz Ok,crp z wczoraj rana 0,6, w morfologii wyszła anemia i dosc liczne limfocyty odczynowe. 

    Ida mu górne 4. Jedna ledwo przebita,druga juz dosc widoczna. 
  • Jedna corka miala temp 7 dni, 8 wysypka wyszla. Temp miala nawet do 41 stopni. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • Też u jednego syna miałam trzydniówkę, co trwała tydzień. Przez tydzień 40 stopni gorączki i żadnych innych objawów.
  • Napisze i tutaj, moze ktos cos podpowie  :)
    Ja juz glupieje z moim 11 miesieczniakiem. Co z tego, ze to 5 dziecko, jak pozostala 4 nie byla taka żarta. On ciagle glodny. Piers to juz dla niego nic, 2-3 razy possie po ok 5 min. Moze mi ktos napisac przykladowy dzien jedzeniowy swojego okolo roczniaka? Szukam inspiracji co podawac temu zarlokowi. 
  • Jak ma 11 miesięcy, to może jeść wszystko to, co reszta rodziny, o ile nie smażone, czy inne cieżkostrawne. U mnie wszyscy zaczynają dzień od porcji owsianki i Danucha też. Potem dopycha jakimś bananem albo jabłkiem jeszcze, potem, jak starszaki z okazji drugiego śniadania robią sobie kanapkę lub grzanki, to i ona się załapie, potem je ze wszystkimi obiad, w ramach podwieczorku też coś zawsze u starszaków upoluje, a na kolację je znów to, co wszyscy: jajecznicę, jajko na twardo, twarożek z cebulą, chleb z masłem, pasztet, warzywa, czasem zupę z obiadu. Jakoś specjalnie dla niej nie gotujemy. W tej chwili ma 14 miesięcy, ale już ze 4 miesiące, jak tak je. Wcześniej miała problemy z gryzieniem kawałków, więc dostawała bardziej rozdrobnione niż reszta rodziny.
    Podziękowali 2mamuma Agnieszka82
  • Moj powoli z gryzieniem sobie radzi, z miesiac temu mu nie podchodzilo nic, co mialo choc cien grudek. Teraz zupy normalne zjada. 
    U niego musze omijac albo sama pszenice, albo caly gluten (jestesmy w fazie testow). Bedziemy probowac.
  • U mnie cała rodzina bezpszenna, to nie mam problemu z omijaniem.
  • A ja mam jeszcze pytabie odnośnie tego odpażenia Melanii. Pisałam że ma czerwone krocze, ale tak dokładniej to tylko prawą wargę sromową. Ale na zewnątrz, z przodu. Lewa jest niezaczerwieniona. Piszę o tym, bo mąż zwrócił uwagę, że gdyby był problem z moczem albo z pampersami to większy obszar byłby odparzony. Ma rację?
  • edytowano styczeń 2018
    @gabriela a moze warto sprawdzic czy wargi nie sa sklejone.
    Jesli chodzi o uczulenie, to moj obecny syn jak sie zapomne i cos z mlekiem zjem, to potrafi byc w dziwne ciapki z przodu pod pielucha. Wcale to zaczerwienienie nie jest regularne i duze.

    Edit: literowki.
  • @mamuma nie są sklejone. Prawa warga jest czerwona od krawędzi do pachwiny. Żadnych krostek czy coś. Mała reagowała na zjedzone przeze mnie mleko wysypką i zaczerwienieniem na policzkach. Odstawiłam już dawno samo mleko. Ale jem produkty zawierające mleko czy inny nabiał. Może w tym problem?
  • Moze tez byc cokolwiek innego. Jedna moja corka nie mogla jesc dlugi czas marchewki. 
  • Na twarzy uczulało ją mleko więc w pierwszej kolejności odstawię nabiał. Zobaczymy co dalej. 
  • A to czasem nie jest jakaś grzybica? Może warto lekarzowi pokazać. Taka ograniczona lokalizacja wygląda dość podejrzanie.
    Podziękowali 2gabriela Monira
  • Ale mnie podlamalyscie :-( Widzisz @mamuma a moje piąte dziecko wyjątkowo jako pierwsze nie chce jeść i tez nie mam na to pomysłu :( Jest dla odmiany, prawie tylko na moim mleku, choć w tym tyg udało mi się podać mu jaglanki z jabłkiem kilka łyżeczek, smakowało ale zjada tylko 5-8 mini luzeczek i to wszystko :( i taki kupny mus mu wchodzi. Pierwszy raz wczoraj zjadł prawie całą tubkę. Za tydzień kończy roczek.. 
    mam nadzieje ze wizyta u gastrologa cudownie rozwiąże nasze problemy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.