Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1404405407409410452

Komentarz

  • Mój 10 latek ten sam typ co twój mamuma
    Podziękowali 1mamuma
  • Czy z bólem/zapaleniem ucha od katarowym bierzecie dzieci na spacer? @OlaOdPawla @wiesia?
  • @uJa ja bralam jak dobrze sie corka czula i nie miala goraczki. A, ze to typ, co rzadko ma goraczke i musi byc mocno chora, zeby zle sie czuc, to praktycznie przy wiekszosci zapalen uszu na dwor wychodzila. 
    Po wycieciu 3 migdala od 10 msc nie miala problemow z uszami. Wczesniej praktycznie kazdy katar szedl na uszy.
  • gorączki nie ma, czuje się dobrze.
    Zastanawiam się co z tymi migdałami, badało ją kilku laryngologów i żaden nie stwierdził 3 migdała, ani nawet powiększonych dwóch, twierdzą że problemem jest za mała głowa i niewielka odległość wewnetrznego nosa do wewnetrznego ucha :) oficjalne zalecenie to unikać kataru i czekać aż głowa urośnie :disappointed: dwie poprzednie zimy to był ból ucha raz w miesiącu, w tym roku mamy dopiero drugi ból ucha więc poprawa jest ogromna, ale wolalabym całkiem wykluczyć ten infekcje ;/ nie wiem co robić, zawsze najgorzej z uszami ma w kwietniu/maju (alergie wykluczone przez badania)
  • Jakie są objawy refluxu? Moje dzieci we wrześniu jadły duzo:ciasta, niemielona dobrze ugotowane jaglanke... Nie miały roku. Potem jelitowka czy co to było z rzyganie sraczkami, długo przejść nie mogło, tak jakby coś się zepsuło. Teraz papki i chlebek z masłem tylko.  Ani kawałka ciasta przez święta...  Papki podwójnie mielone... A Stefan znowu rzygal w nocy. Mam już dość. Dość tego blendera przede wszystkim o i rzygania.  Jeden ziemniaczek nie zmielony nie może pływać w zupie bo bedzie rzygal. A dziś to już nie wiem czym
  • Ja @uJa wychodzę choćby dlatego, że odprowadzam dziewczyny do przedszkola (oczywiście bez gorączki). Ogólnie to już przestałam wierzyć, że można się tego inaczej pozbyć jak przeczekując aż będzie starszy i wyrośnie. No i unikać katarów, tylko ciekawe jak.
    Podziękowali 1wiesia
  • Syn mojej kuzynki miał bardzo czesto zapalenia uszu. 
    Niestety zaczęło sie to odbijać na jego słuchu. :( 
    wycieli migdał i sie uspokoiło. Znacznie. 
    Podziękowali 1kiwi
  • No ale jest sens wycinać dobre migdaly? Nie powiekszone nie dodatkowe?
  • Wycina się kiedy nie ma innego wyjścia żeby odzyskać słuch . U nas tak było z Antkiem
  • Odnośnie do zapaleń uszu - ja w dzieciństwie miałam nieustanne. Skończyło się po wycięciu (przerośniętego) trzeciego migdałka i zastrzykach z delbety.

    U siostrzeńca z kolei po szczepionce na pneumokoki.  (Jak ręką odjął. I bezpowrotnie! I siostra to szczepienie sama 'zarządziła' - tak jakoś intuicyjnie, bo lekarka nie widziała takiej potrzeby.)

  • chodzimy bez goraczki jak juz sie sytuacja uspokaja. przy pierwszym mielismy perforacje... nie chodziliśmy przez dluuugi czas.... wiele tyg.
  • A refluks? 
  • @Mafja ja czytałam M.in tu http://www.czytelniamedyczna.pl/510,choroba-refluksowa-przelyku-u-dzieci.html

    Jest duzo opracowań o refluksie, objawach. Sporo czytałam. Ale tez wiem ze objawy mogą nie wskazywać jednoznacznie na refluks a może on być. U nas nie ma takich typowych objawów ale wreszcie będzie jasność bo w piątek nocujemy w CZD i będziemy mieć pH metrie robiona. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa - jeden z moich synów po infekcji jelitowej, którą poczęstowali go bracia, gdy miał 2 miesiące, nabawił się jakiejś niesłychanej nadwrażliwości i wymiotował straszliwie. Chlustał wręcz. Gdy go zarazili ważył 6.400 g, a 4 miesiące później (gdy miał pół roku) ważył 6.300g. Pomogła bardzo restrykcyjne dieta eliminacyjna. Poprawiło mu się dość znacznie po ok. roku od wprowadzenia diety. Refluksu nie miał. Po zmianie diety przeszło, jak ręką odjął. Przy każdej próbie poluzowania - znów chlustał.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Więc on nie chlusta.rzyga od środka nocy i to okresowo... Ale już po niczym na prawdę.. Oni mają dietę jak niemowlaki..ttle że od miesiąca czy dwóch bez mleka mojego ani żadnego.. 
  • A spróbuj materac podnieść żeby na płasko nie spał.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mają wysoko a i tak raczej na brzuchu śpią tyłkami do gory
  • Najwięcej ciepła dziecko może dostać od matki. Nie, żebym podważała opinię Twojej pediatry, ale przemyśl dobrze, czy powrót do pracy przyniesie Ci więcej korzyści, czy strat. I nie mam na myśli kwestii finansowych.
  • Ile czasu utrzymywała się u Was wysypka przy trzydniówce?
    Od Wielkiej Soboty mała goraczkowała tak do 39st. Wczoraj obudziła się obsypana-czerwone drobne plamki głównie na czole,głowie i tułowiu. Wczoraj rano miała już tylko 37 stopni,wieczorem jeszcze 38 i koniec. Dzisiaj nie ma gorączki ale tych plamek więcej jakby,nic nie znikają.
    Dostawała czopki przeciwgoraczkowe,w miedzyczasie raz wymiotowała i chyba po czopkach czasem zdarzyła się luźniejsza kupa w pieluchach.
    Pediatra wypatrzyła zaczerwienione gardło-jakaś infekca wirusowa a na wysypkę stwierdziła,że uczulenie.
    Ja obstawiam,że to trzydniówka bardziej ale faktycznie u starszych to bardzo szybko te plamki znikały,nawet jednego dnia nie było
     no i nie wiem w sumie co to i co z tym dalej robić :neutral: 
    Na spacer wyszłybyście z taką wysypką?
    Osłabiona pewnie jest po takim gorączkowym maratonie ale temperatury już nie ma,w miarę ładna pogoda,szkoda mi ją w domu trzymać.
  • edytowano kwiecień 2018
    U moich dzieci, przy trzydniówce gorączka od 3 do 7 dni (zależnie, które dziecko). Wysypka do 48 godzin.
    Przy trzydniówce (rumień nagły) mogą być zmiany w gardle, kaszel, katar, biegunka i powiększenie węzłów chłonnych na szyi.
    Na spacer, jak nie ma gorączki i pogoda ładna, pewnie bym poszła, ale raczej na własnym terenie albo do lasu. W każdym razie, z dala od ludzi.
  • Nie zostawiłabym takiego malucha... Jeśli masz wybór a do tego jesteś normalna.. Bo te leki przed zostawieniem dzidzi takiej małej to normalne że masz... Nie znikną raczej
  • Ja bym wolała wrócić nie na trzy dni tylko np na 4 godz a codziennie. Tak łatwiej znaleźć nianię, jeśli Maciek będzie miał w tym czasie porządną drzemkę to szybciej mu zleci.
  • Katarzyna powiedział(a):
    Najwięcej ciepła dziecko może dostać od matki. Nie, żebym podważała opinię Twojej pediatry, ale przemyśl dobrze, czy powrót do pracy przyniesie Ci więcej korzyści, czy strat. I nie mam na myśli kwestii finansowych.
    Z tego co rozumiem to nie o pediatrę tu chodzi?
  • W istocie, o psychiatrę. Przejęzyczenie z mojej strony. Przepraszam.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • M_Monia, a wyjścia do klubów mam, na tańce z dzieckiem, fitnessy, wspólnota? Coś zamiast pracy, do ludzi, ale z Maciusiem?
  • Moich nigdy nie umiałam nauczyc ale mam koleżankę która bardzo wcześnie podawała swoim dzieciakom. Ale nie wiem jak to się robi  ;)
  • Moi półtora roku i że smoczka tylko.. :-(
  • Najłatwiej nauczyć picia ze slomki z kartonika.  Na początku lekko naciskasz na kartonik, żeby poleciało dziecku trochę do buzi. Zwykle, jak jest smaczne to szybko lapia:) 
    Podziękowali 1annabe
  • Ja dawalam bidon jak zaczynaly siadac, na poczatku slomka do buzi i sciskalam bidon, zeby poczuli, ze tam leci woda. Dosc szybko lapali o co chodzi. 
    Jedna corka miala problem z niekapkami, bo mala dosc byla i byly ciezkie dla niej, zeby przechylic, dorwala bidon starszej i zaczela pic, tak po prostu. To byl przelom w jej piciu, sama bym jej tak wczesnie bidonu nie dala.
  • Zmieniłam ryż na jaglanke i na razie spokój. Za to pierdza po niej tak że zemdlec idzie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.