Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1407408410412413452

Komentarz

  • Ha, ja właśnie też się próbowałam prywatnie umówić i guzik. Ciągle brak terminów. Dziś w końcu jak zadzwoniłam to się okazało, że jednak się da. 
  • przypomnialyście mi ze najmłodsza miała mieć kolejną wizytę umówioną i zapomniałam zarezerwować, zaraz dzwonie
    dzieki
  • Ok, przestaje widzieć sens prywatnego ubezpieczenia :p
  • Dziewczyny, szerokie pieluszkowanie (zwłaszcza profilaktycznie) przeszło do lamusa. Już się tego nie robi
  • @Aga85 a z czystej ciekawości, dlaczego teraz już się tego nie praktykuje?
  • edytowano maj 2018
    "Układ ruchu kształtuje sie w ruchu" :) Niemowlę powinno móc poruszać (nóżkami)bioderkami w pełnym fizjologicznym zakresie. Wszelkie ograniczenia są szkodliwe dla zdrowego stawu.
    Jeśli natomiast u maluszka jest zdiagnozowana dysplazja, to pieluchanie załatwi sprawy (nic nie daje) konieczne są specjalne ortezy


    Podziękowali 1blaekie
  • Mi powiedziano, że do 12 tyg. Idę z małą w piątek. Ma 10. 
  • @annabe i jak Twój najmlodszy? Zaczął w końcu jeść? Udało się zdiagnozować przyczyny?
  • @Bea a on laryngologicznie w porządku?
    Takie sprawy jak przerośnięty migdał,krzywa przegroda nosowa?
  • Najmłodsza od ponad miesiąca ma pod dolną wargą takie czerwone coś jak opryszczka ale to nie jest opryszczka. Nie ropieje,nie robi się strup. Raz blednie a raz bardziej się zaognia. Drobne krosteczki zlane w plamę i po całej brodzie pojedyńcze te same drobne czerwone krosteczki.
    Pediatra pooglądała i sudokremem kazała smarować...
    Nic nie daje.
    Żyworódka też nie.
  • Przeczekać, natłuszczać. Najprawdopodobniej od śliny. Wlecze się toto.
  • Co polecacie na ciemieniuchę?
  • Grzebyk na wszy  :D 

    Tylko ja taki delikatny w aptece kiedyś kupiłam, w czasie kąpieli po natłuszczaniu wyczesywalam skorupkę tym gęstym grzebykiem.
    Podziękowali 1weronika85
  • edytowano maj 2018
    Bea powiedział(a):
    Hehe tak samo robiłam.
    A na ciemiemiuchę najlepsza jest zmiana diety. To reakcja alergiczna na coś
    Mam takie same obserwacje-coś ewidentnie podrażnia mały brzuszek.
    Ja nakładałam grubo kremu bambino,na to czapa i po 2-3 godzinach też wyczesywałam
    zwykłym gęstym grzebykiem.
    Podziękowali 1weronika85
  • Bea powiedział(a):
    Hehe tak samo robiłam.
    A na ciemiemiuchę najlepsza jest zmiana diety. To reakcja alergiczna na coś
    Dokładnie! U nas to było po pewnym czasie od wprowadzenia do diety jogurtów. Mały oszalał na punkcie Danio i babcia codziennie mu dawała na drugie śniadanie a ja rano kakao - widać za dużo słodzonych mlecznych rzeczy. 
  • Mustela jest dobra. I ograniczenie nabialu tez ma sens.
  • Mustela jest dobra. I ograniczenie nabialu tez ma sens.
  • Nabiał i gluten u nas na ciemieniuchę wpływał. U tych alergicznych osobników.
  • @MonikaN mi podpadla Mustela w kremie na ciemieniuche z 2012 (stelaker) mieli pochodną formaldehydu wg srokao.
  • To mnie zaskoczyliście z tą alergią...a już myślałam, że i z kolejnym dzieckiem się uda, bom raczej alergików dotąd nie miała. Dziękuję za wskazówki.
  • A widzicie, to mnie oswiecilyscie. Moja druga corka ciemieniuche miala duza i dlugo, ja bylam na diecie bez, bez od poczatku karmienia, ale wlasnie nie wyeliminowalam glutenu.
  • @wiesia, trudno, u nas nic nie skutkowało, a 7 latek z ciemieniucha wygląda slabo...
  • Celiaklia to chyba gastrooskooa w ogólnym znieczuleniu. Tak u znajomych 9latku ostatnio diagnozowali.brak kosmkow i wiadomo oraktycznie
  • Myśmy młodej robili jakieś badanie z krwi - na oddziale dziennym jej pobrali. Musiałabym zerknąć w wyniki, żeby doprecyzować. Ale to badanie do powtórki po jakimś czasie. Nie wiem - pewnie można po dłuższym wystawieniu na gluten nabyć. Mogę głupoty pisać, nie znam się.
  • A na ciemieniuchę stosowałam olejek arganowy - fajny, bo nie śmierdzi niczym i stosunkowo "lekki" jest. Na kwadrans przed kąpielą wmasowywałam i potem w kąpieli namydloną myjką frotową myłam głowę. Schodziło ślicznie i bez problemów.
  • A IgE by nie wskazywało na celiakie?
  • kuria domowa powiedział(a):
    Młodej wychodzi górna dwójka a od wewnętrznej strony,za ową dwójką ropa wielkości łepka od szpiki. Wiem że ropa bo sprawdzałam czy to jakiś fragment zęba.
    Trzeba z tym lecieć do zębologa? Dzieć 11 miesięcy
    Ropień pewnie. Ale juz ma przeroke wiec raczej problemu nie bedzie. Obserwować, jak by cos sie działo to do dentysty, ale pewnie za 2-3 dni zniknie.
  • Czy ktoś rehabilitowal dziecko metodą Evy Kiedronovej lub stosowal jej zalecenia odnośnie becika, sposobu noszenia itp.? 
  • Jakiś sposób na potówki na buzi? Są może jakieś materacyki z dobrą cyrkulacją powietrza?
  • edytowano czerwiec 2018
    Upnę sobie bo wysypka wygląda niefajnie :( stawałam wczoraj na głowie, żeby młoda spała na plecach i nic z tego :( śpi na brzuszku i potem ma całą buzinkę czerwoną. Tego się chyba niczym nie smaruje?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.