Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1416417419421422452

Komentarz

  • Mam olej kokosowy ale i maść majerankowa na takie okazje dzięki spróbuje nasmarować. Niestety nikos mi się obudził wiec zamiast kłaść ich spać i leczyć to go ogarniam. Katar mu nie dal spać :/(
  • Corka przesypiala noce, raz sie budzila na jedzenie. Od ponad tygodnia budzi sie w nocy co 2h na jedzenie. Ma 4 msc. Czy to taki etap, czy cos jej moze dolegac, moze mleka za malo i glodna, moze byc od zebow? Ja powoli nie wyrabiam bo snu za malo. 
    W dzien troche bardziej placzliwa jest niz wczesniej. Ale ona ogolnie placzliwa i nareczna zawsze byla.
  • Taki etap. Moje wszystkie po 3-4 m-cu zaczynały gorzej sypać.  (i nie to, żeby wcześniej jakąś rewelacja była ;-) 
    Podziękowali 5mamuma uJa Agula wiesia aga---p
  • To jeszcze pytanie techniczne. Czym posmarowac ranki w zgieciu ucha? Od gory w miejscu gdzie ucho w czaszke przechodzi. Ma pekniete i czerwone. Zdezynfekowalam octeniseptem poki co.
  • Pękające uszy u nas to byla nietolerancja nabialu. Goily sie tylko po calkowitym odstawieniu. Oceniseptem przemyc można.
    Podziękowali 2mamuma annabe
  • edytowano styczeń 2019
    @kowalka nabialu juz nie jem conajmniej miesiac. Nie wiem co jeszcze, jajka, gluten? W sumie, to moze byc wszystko. U mnie nawet gotowana marchewka uczulala corke.

    Edit: starsza corke, nie ta.
  • @mamuma, niestety i jajka i gluten mogą być. :(
    Podziękowali 1mamuma
  • U mnie były jajka nawet w minimalnej ilości.
    Podziękowali 1mamuma
  • To chyba musze sprobowac. Tylko chyba po kolei. Najpierw jajka i zobacze.
    Podziękowali 2annabe kowalka
  • edytowano styczeń 2019
    Cetaphil balsam kupowałam w grudniu bez recepty.

    Podziękowali 1madzikg
  • Ja też znam cetaphil, podobnie wyglądała sytuacja u nas. Niestety my zbyt pozno trafiliśmy na mądrego lekarza u dałam sie przekonac do odstawienia od piersi (byłam na bardzo restrykcyjnej diecie, a poprawy żadnej. Niestety u nas problem alergii zupełnie nie zniknął, ale AZS już w takim stopniu śnie wróciło. Teraz synek ma 3,5 roku i je prawie wszystko
  • Lekarze są fajni. Najpierw w szpitalu teraz pitola ze rzadnego związku z bólami brzucha dziecka nie ma co je karmiąca. A potem ci mama pojadla lub psychoza totalna jak w dziecięcym u nas.na noworodkowym. ' widziałam ze mąż pani przyniósł soki pomidorowy i pomarańczowy to oddać mu trzeba', jak stamtąd wychodziłam to jadła tylko chleb żytni na zakwasie bez masła ze swojska wędlina.. ;-) dodam ze byłam z mała z żółtaczka i zumem , nie problemami alergicznym 
    Podziękowali 1Agula
  • Ale moim sama moja dieta wystarczyła i już wszystko zeszło, różne są przyczyny, nie można generalizować, jak u Ciebie podziałało, to nie znaczy, że innym dieta niepotrzebna.
  • Lepiej jak sama dieta pomoże, niż kremy z antybiotykiem i sterydami, nic dziwnego, że że sa się szybko poprawiła na takich kremach. Jak pół roku będzie dobrze bez takich ciężkich lekow, to dopiero można mówić o sukcesie. Nawet jak coś dziecko jest uczulone i coś szkodzi, to kremy że sterydami dają efekt nawet na kilka tygodni po odstawieniu leczenia. To jest naprawdę skomplikowane i często bez diety nie da rady. Zależy jaka przyczyna, cała sztuka odnaleźć przyczynę, oby u Ciebie nie była to alergia, tylko chwilowa reakcja skóry, albo wrażliwość, z której dziecko po prostu wyrasta. Tak też często bywa.
  • To chyba nie chodzi o sam fakt diety, tylko o podejscie do matki w stylu "co ta mama zjadla" a w podtekscie "glupia ta matka, zre co chce, zamiast diete trzymac", a realnie matka juz ma taka diete, ze mniej sie nie da.
    U moich dzieci tez dieta pomagala. Na szczescie. Ale jesli nie pomaga, to warto szukac innych przyczyn.
    Podziękowali 1antonina
  • Ja znam jednak osoby, które nie uznają diet ani u karmiących ani u dzieci. Moja była alergolog cały czas mówiła, że mogę wszystko jeść i nie uznawała moich obserwacji.
  • To trochę zacofani są  :/
  • edytowano styczeń 2019
    Ale pisałaś czym smarujesz i masz lek z antybiotykiem i sterydem. To on mógł wyciszyć objawy. Po prostu lepszy lek. Chodzi mi o to, że gdyby powróciły objawy, to najwaznajważn, to znaleźć przyczynę. 
  • U mojej córki pomogło jak zrobiłam sobie testy na nietolerancje pokarmowe (nie mylić z alergią) i odstawiłam na 3 miesiące wszystkie te produkty, które mi wyszły pozytywnie. Skóra zrobiła się piękna. Przed tym lekarz zapisał kąpiele w otrębach i po tym emulsje na bazie migdałów. Fakt -wygładziło to skórę ale spowodowało że jeszcze mocniej zaczęła pękać.
  • edytowano styczeń 2019
    Czy, jeżeli w badaniu ogólnym moczu dwulatki wyszły liczne bakterie, ale poza tym wszystkie inne czynniki w normie, to Mała ma podejrzenie zum czy te bakterie to wina np zlego pobrania próbki ? 
  • Wszelkie wydzieliny z ucha ja bym pokazała lekarzowi...
    Podziękowali 1Rien
  • @Hanq,

    a jakie te testy robiłaś, mogłabyś napisać? Swego czasu trochę czytałam na ten temat, ale zaniechałam zrobienia, ale może nadszedł czas? :smile:  
  • to raczej zapalenie ucha z perforacją błony bębenkowej - no chyba, że malutko tego, to pewnie tylko woskowina
  • @Rien robiłam euroline food. Panel rozszerzony, miałam zniżkę. Pokrywa się mniej więcej z testem food detective tylko znacznie dokładniejszy.
  • @Hanq, a "zgodziłaś się" z wynikami? Widzisz pozytywne zmiany po odstawieniu tych pokarmów?
  • PaniWiosna u nas na 6ro dzieci jedno miewa gluty z ucha początkowo olewa lam raz nas zdybała pediatra i do laryngologa i dostał antybola a w tym toku sam laryngolog powiedział żeby umyć kropelkami pożałować a jak nie będzie gorączki to antybiotyku nie dawać. To jest podobno zapalenie ucha a raczej stan po ( perforacji)
  • Niestety @mamlu u moich tak się zdarzało ze się wbiły i merdały tą igłą potem w środku...
    Podziękowali 1aga---p
  • O matko....
  • Myślę, że @olgal więcej może napisać o pobieraniu krwi.
  • @Rien Przed testami odstawiłam typowe alergeny (gluten, nabiał i jajka) co pomagało poprzednim dzieciom a tutaj bez zmian większych, po przejściu na dietę eliminacyjną na podstawie testu w ciągu  paru tygodni skóra małej całkowicie wyzdrowiała, mi tez się poprawiła. Ja stosowałam dietę restrykcyjnie czyli wszystkie alergeny wyeliminowałam na 3 miesiące, a nie tak jak radzą rotacyjnie. Teraz jem wszystko już. Na mleko prosto od krowy dziecko nie reaguje, na sklepowe przetwory już tak.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.