Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

13

Komentarz

• Polacy emigrują masowo do Anglii, bo tam jest już cywilizowany system, nota bene pracowicie osiągnięty przez "tubylców".
    Oczywiście nie liczą na zasiłki (poza patologią), ale cenią sobie możliwość wynajęcia lub kupna lokalu mieszkalnego, poziom opieki zdrowotnej, stosunkowo niskie podatki. Jeżeli na coś narzekają, to na bardzo kiepskiej jakości szkolnictwo.

Więc wzorujmy się na tym systemie, w czym problem? Opieka zdrowotna w Anglii - bez szału, jak wspomniałam w dyskusji w tym temacie. Wielu Polaków leczy się w Polsce, albo rodzina wykupuje tu leki. 

Tylko pozornie jest popyt wewnętrzny, szybko by się skończył, gdyby gospodarka popadła w tarapaty. Poza tym, nie ma już praktycznie kraju, który byłby samo wystarczalny - każdy jest zmuszony do importu. I teraz wyobraź sobie co by się działo, gdyby złotówka spadła na łeb na szyję i koszty importu wzrosłyby do niebotycznych rozmiarów. Ile musiały by kosztować wyprodukowane artykuły?

"Wyobraź sobie" - wyobrażam sobie łatwo, bo nie tak dawno w Unii nie byliśmy, prawda? To chyba jasne, że import nie zniknie, ale UE nie jest do tego niezbędna. W ogóle powtarzasz jak katarynka argumenty zwolenników UE, tak jakby bez niej w ogóle nie było życia, wszystko miało się rozpaść. Jakim cudem w ogóle żyliśmy przed 2004 r.?
  • Czy ktoś tu uprawia nachalną propagandę IV Rzeszy?
  • edytowano sierpień 2016
    nima wyjścia !
    Rosja zła tylko 3ha !
  • Wiele osób nie rozumie albo udaje, że nie rozumie, że między państwami nie ma przyjaźni tylko interesy.
    no właśnie, to jest trudne, bo czebaby odpowiedzieć na pytania, jakie interesy w Polsce mają USA, Niemcy, Rosja, Chiny,
    a po takich odpowiedziach mogłoby się nam zrobić nieprzyjemnie.
    Dużo przyjemniejsza jest przyjaźń między narodami !
    (a zwłaszcza przyjaźń z kimś silnym) :)
    Podziękowali 1Spioch
  • Niektórzy mają pretensje do Putina czy Erdogana, że dbają o interesy odpowiednio rosyjskie albo tureckie, ale przecież są oni prezydentami odpowiednio Rosji i Turcji. Pretensje to my możemy mieć do polityków polskich, jeżeli zamiast o polskie dbają o czyjeś inne interesy.
  • Nie tylko lobby banksterskie dyktuje warunki u nas, również lobby farmaceutyczne:
    http://zmienmy.to/petycja/obowiazek-szczepien-w

• UE to ZSSR bis założony przez bogate kraje. Patologie systemu unijnego widać jak na dłoni. Sowiety trwały bo miały ruskiego hegemona. Unia rozpadnie się gdy pokłóci się Francja z Niemcami. Brytania już się z tego klubu wypisuje. Cóż, można twierdzić, że ani dla PiSu ani dla unii nie ma alternatywy tylko proszę nie dziwić się kiedy obudzimy się z ręką w nocniku. W polityce międzynarodowej są tylko interesy. Ile jeszcze razy Polska zapłaci krwią by rodacy to zrozumieli? Romantyczne "miłości" (wiara w sojusze) kończą się zazwyczaj romantycznym samobójstwem (klęski powstań lub zdrady sojuszników). Historia nauczycielką życia czy Polak przed szkodą i po szkodzie głupi?
    Podziękowali 1Klarcia
    @ apolonia

Dziecko drogie - czym Ty się duchowo karmisz?
    Strona z której serwujesz nam ostatnią rewelkę jest obrzydliwie antykatolicka.
    Zobacz jakie masz tam publikacje:

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/12/22/bog-w-trojcy-jedyny-pewne-kwestie-do-dedukcji/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/07/konstantyn-wielki-wzor-do-nasladowania-dla-dzisiejszych-politykow/#more-2948

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/30/polski-katolicyzm-jest-balwochwalczy/

" Doktrynę mąk piekielnych trwających wiecznie, których doświadczają potępieńcy zaraz po śmierci, spopularyzował kościół rzymskokatolicki (Wielka Nierządnica z 17 rozdz. Apokalipsy), który zaczerpnął ją od Greków i pogan. Kościół ten uznał tę doktrynę za przynoszącą spore zyski, szczególnie w średniowieczu – z tytułu sprzedaży odpustów, jak również z tytułu władzy duchowej – bo kto nie będzie należał do kościoła i przyjmował sakramentów, jeśli ma po śmierci cierpieć na wieczność w piekle? Biblia nigdzie nie mówi, że potępieniec będzie skazany na wieczne tortury w piekle. "

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/09/23/pieklo-pokretna-prawda-ujawniona/

• Coś mi się wydaje, że masz już tak przeżarty nienawiścią do żydowskiej nacji mózg, iż każda bzdura o "żydostwie" wygląda Ci na miarodajną.

Poniżej kolejne "kwiatki":

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/31/zalozyciele-zakonu-jezuitow-byli-hiszpanskimi-marranos-krypto-zydami/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/17/watykan-stworzyl-islam-koran-bukhari-historia-bizantyjska/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/05/03/watykan-obnazony/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/04/mordowanie-w-imieniu-maryi/

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/05/03/o-czym-90-katolikow-nie-wie/

Czarna Madonna – Erzulie Dantor – czarownica Voodoo?

W Polsce nazwana jest: „Nasza Pani Częstochowska”.

Kościół katolicki mówi, że oryginalny obraz został znaleziony przez mnichów w Nazarecie, potem został przeniesiony do Konstantynopola. Mit jest taki, że ewangelista Łukasz namalował to dzieło.

http://prntscr.com/c74ylh

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/04/29/czarna-madonna-erzulie-dantor-czarownica-voodoo/

• Z faktu,że wiele teorii spiskowych to ewidentne bzdury nie wynika,że spiski nie istnieją. Spiski ze swej natury są tajemnicze a to rozbudza bujną wyobraźnię tropicieli. Tak więc radzę poświęcić się chłodnej analizie przyczyn i skutków. Irracjonalny antysemityzm i filosemityzm to siostry syjamskie.
  •  Nie tylko lobby banksterskie dyktuje warunki u nas, również lobby farmaceutyczne:
    http://zmienmy.to/petycja/obowiazek-szczepien-w

Petycji nie podpiszę, bo jest zwyczajnie głupia.

"W Polsce szczepienia są obowiązkowe, w krajach zachodnich – dobrowolne. W krajach zachodnich istnieją systemy odszkodowań za powikłania poszczepienne – w Polsce nie, mimo obowiązku szczepień."

Chyba jednak nie we wszystkich krajach zachodnich szczepienia są dobrowolne, bo w Niemczech, jak najbardziej, są obowiązkowe.
    W Niemczech nie występuje również coś takiego, jak odszkodowania za błędy lekarskie, czy działanie uboczne danego leku.

Co do szczepionki HVP głosu nie zabieram, bo na tym akurat się nie znam. Nie mam jednak wątpliwości, że szczepienia są konieczne, a ci, którzy ich unikają działają na szkodę całego narodu.

Ja mam HCV, paskudny wirus, który przenosi się tak samo jak HIV.
    Długi czas odmawiałam poddaniu się terapii - była tak paskudna, dawała tyle działań ubocznych, że wolałam już umrzeć.
    Od pewnego czasu jest nowy rodzaj leków. Miały mieć mniej uciążliwe działania uboczne.
    Zdecydowałam się wejść w program. Może i działania uboczne są mniej dokuczliwe, ale są. Już po dwóch tygodniach chciałam się z tego wycofać - zdecydowałam się kontynuować terapię mając na uwadze, że stanowię śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób bliskich. Akurat na tym polu potrafiłam się zabezpieczać, ale siałam te wirusy przy każdym inwazyjnym badaniu i tylko od rzetelności personelu medycznego zależało - czy inni pacjenci zarażą się ode mnie, czy nie.

• Hi hi, a pamiętacie spot wyborczy Brauna? :) "Koniec z ..."
  • Petycji nie podpiszę, bo jest zwyczajnie głupia.

Jaka w ogóle jest moc petycji internetowych? Poza nagłośnieniem sprawy? Rozumiem zbieranie podpisów pod inicjatywami jak w sprawie 6-latków czy JOW, bo to regulują przepisy, ale tutaj chyba odbiorca może nawet na to nie zareagować.
    Co za wybiórcze komentowanie postów, już do zabójstw(seryjnych samobójstw) amerykańskich dziennikarzy zajmujących się Clintonami już TecumSeh nie wspomnial.
    Poza tym szkoda ze nie zauwazyłeś że Braun mówi o PIS"obóz patriotów" ironicznie...Poza tym nie wiem czy byłeś na Krymie, ja byłam i wiem że  jest i był zawsze rosyjski, taka jest jego historia i wola mieszkańców(większości)
  • @Klarcia, fakty które są w ostatnim linku to są wlasnie same fakty, wsyztsko mozna sprawdzić. Czytalam je na wielu stronach. NIe utożsamiam się ze wszystkimi pogladami na rózne tematy jakie są na tym portalu.
  • Tecum Seh weż nie ośmieszaj  się z jakims LIsem. Każdy kto ma wlasne obserwacje inne od propisowskich już od razu ma autorytet w osobie Lisa. Dla mnie Duda jest żałosny, śmieszny, pierdołowaty, niezgrabny i wstyd mi że taka osoba pełni tą reprezentacyjną funkcję.   Każdy ma prawo do swoich ocen (moje odczucia powiela całkiem sporo osób i niekoniecznie peowców czy innych) .
    Argumentów brak, to uderzasz ad personam, kolejny raz i nie podoba mi się to. O Krymie zacytowałeś tylko fragment, jego historia i wola mieszkańców jest kluczowa.  Jeszcze co do Brauna- on razem z Korwinem sa uważani (czy słusznie to inna rzecz)za bardzo proputinowskich więc trudno żeby straszył Rosją bardziej od PISu.
    Krym jest rosyjski od 1783 r, trudno żeby cofac się do XII wieku czy wczesniej, tak patrząc to Polska byłaby też w zupełnie innym kształcie niż dziś. Do Ukrainy Krym przyłaczono   w 1954 r  dopiero.  Krym jest takim(czy bardziej był tyglem  róznych kultur, narodowści) ale jest zdecydowanie bardziej rosyjski niż ukraiński. Krym w większosci zamieszkuja Rosjanie- 60,4 % , zas Ukraińcy to 24 % , Tatarzy krymscy ok 10%.
    Cieżko mi sie czyta apolonie, ale akurat co do PADa sie z nią zgadzam. Fakt, ze w jakimś wycinku nasze oceny pokrywają się z poglądami przeciwników politycznych, czy swiatopogladowych o niczym nie swiadczy.
    oczywiacie ostatnie zdanie apoloni dot zony Prezydenta, powoduje otwarcie mi się noża w kieszeni. Mi PADa do pewnego momentu było po prostu szkoda, jest doktorem prawa a podpisywa tak straszne buble, ustawy wprost niezgodne z Konstytucją (chodzą plotki po mieście jak to odreagowywał), a potem te wypowiedzi gładka gadka, pełna frazesów. Ta służalczości, marionetkowosc itp.... 

A choc do PISu mi daleko, akurat na PADa głosowałam..

ktos i to nie apolonia, napisal ze dobry przywódca dba o interesy swojego państwa i tu jako przykład podano Putina i Erdogana. Szok.... Szczególnie ten drugi dba....
    Podziękowali 1antonina
  • @apolonia Dla mnie Duda jest żałosny, śmieszny, pierdołowaty, niezgrabny i wstyd mi że taka osoba pełni tą reprezentacyjną funkcję.

A ja uważam, że jeśli chodzi o prezencję i obycie, to jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych prezydentów licząc od Wałęsy. Nie ma wad wymowy, potrafi się wypowiedzieć po polsku bez kartki, ma wiedzę i prezencję. Nie rozumiem żartów o "Maliniaku", facet wygląda zupełnie przyzwoicie, umie się zachować, generalnie kulturalny gość na właściwym miejscu. Choć pod tym względem w kampanii wydawał się trochę mdły. A jego decyzje to inna para kaloszy.
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • Nie powiedziałam, że Duda nie potrafi mówić, czy nie zna jezyków. Powiedziałąm tylko że jest sztuczny strasznie, pierdołowaty, przestraszony, (jak mi było wstyd jak nie umiał się zachować i trząsł w czasie wywiadu z Tadlą-to jak ona się zachowywała to też porażka, ale teraz o nim). Już uważam że Kaczyński wygląda lepiej bo zachowuje się naturalnie i jest pewny siebie.Pisowcy uważają że trzeba bronić władzy mimo wszystko. A prezydenta jest za co krytykować- nie spełnił większosci swoich obietnic dotyczących wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku , rozwiazania sprawy toksycznych kredytów, w dodatku podpisał obowiązek szczepien na hpv, jestesmy jedynym krajem na swiecie gdzie jest obowiazek szczepić  tą niebezpieczną, szkodliwą szczepionką, która kosztuje wiecej niż wszystko inne szczepienia obowiązkowe i jest metodą depopulacji ludnosci (sterylizacja,choroby, śmierć).  Marionetka prezesa, lobby bankowego i farmaceutycznego-dla mnie już dosyć.
  • @apolonia
    Odczep się już od prezydenta Dudy. Jak Ci nie pasuje to wybierz sobie innego.
    Mam w domu 6 córek a nikt mnie nie zmusza do szczepienia ich na hpv i dopiero od Ciebie dowiaduję się, że mam obowiązek je zaszczepić, he, he.
    Podziękowali 1Klarcia
  • No niestety, to prawda z tymi zarzutami. Wiek emerytalny mało mnie obchodzi (ZUS jest wrakiem), chociaż powinno się przywrócić dla przyzwoitości, bo wychodzi na to, że prawo działa wstecz. Wielkim rozczarowaniem jest kwota wolna od podatku i kredyty frankowe, i to, co wklejałam, czyli co firmował własnym nazwiskiem, jak choćby bon wychowawczy. Plus jedynie za sześciolatki.
  • @Anka

Tak - "chodzą plotki po mieście".

Ja mam przyjaciół, którzy Andrzeja Dudę znają osobiście.
    Wszystko co podpisywał, było zgodne z jego ideami - wystarczy przejrzeć stenogramy Sejmu, co mówił jako poseł Duda. Z PiS-em związał się, bo zdecydowana większość programu tej partii pokrywała się z jego poglądami, a przy tym - on naprawdę darzył dużą estymą śp. Lecha Kaczyńskiego.
    PAD naprawdę jest głębokim patriotą i głęboko wierzącym człowiekiem.
    Wszystkie jego przemówienia słucham z dużą przyjemnością. Ja i moje środowisko (liczne) od wielu lat, praktycznie od roku 1989, czekaliśmy na takiego właśnie prezydenta.

To, że ustawy są sprzeczne z konstytucją jest propagandą opozycji.
    Za TK należało się wziąć, bo PiS nie miałby szans przeprowadzić głębokich i bardzo potrzebnych zmian w kraju.
    Przypominam, że za poprzednich rządów PiS-u, TK rzucał m kłody pod nogi, a wtedy jeszcze nie był tak upolityczniony, jak od chwili, gdy PO ze swoją bandą została odsunięta od władzy.
    Tam praktycznie do wymiany jest większość:
    - sędziów,
    - prokuratorów,
    - profesury,
    - ze służb specjalnych.

Część generalicji już wymieniono, ale jeszcze trochę zostało do posprzątania.
    Zwrócę tylko uwagę, że polscy oficerowie na powrót uzyskali dostęp do wrażliwych danych NATO. Od roku 2010 mieli taki status jak Rosjanie - obserwatorów.
    Sprzęt wojskowy sprzedawany Polsce był opatrzony klauzulą: "może trafić w trzecie ręce".
    Nie mówili o tym w mediach, ale ja to wiem z niemieckich kręgów.

Putin i Erdogan nie są wzorem, ale już Viktor Orban, jak najbardziej.

Teraz właśnie waży się być, albo nie być Polski. Jeżeli uda się przeciwnikom zniszczyć ten rząd, to Polacy (kto tylko może) będą mogli pakować się i wynosić z kraju, który już co najmniej na kilka dekad stanie się kolonią.

Podziękowali 1Aniela
  • @kitek

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/142811,wiecej-przymusowych-szczepien.html

Nasz Dziennik często podaje takie babole, że aż się niedobrze robi.
    Gdy przesadzili po raz pierwszy i nie chcieli umieścić sprostowania, to przestałam ich kupować i odradziłam wszystkim znajomym.
    W roku 2005, na pierwszej stronie ukazał się tytuł: "Niemieccy urzędnicy Arbeitsamtów, zmuszają do prostytucji bezrobotne kobiety." Za ND poszły inne media m.in. KAI i Pospieszalski w swoim programie.
    Zrobiłam wtedy ostrą zadymę, włącznie z zawiadomieniem Prokuratury w Hamburgu.
    KAI sprostowanie wydrukowało, ND olał tę sprawę, bo temat leżał im do pogłębiania przepaści pomiędzy Polakami, a Niemcami.

Szczepionka przeciw HPV będzie refundowana z budżetu państwa, ale nie jest i nie będzie obowiązkowa.

• to poszukaj sobie w źródłach którym wierzysz, wszędzie piszą to samo.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=prezydent duda szczepiwnia
    Podziękowali 1apolonia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.