Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

1143144146148149

Komentarz

  • Malgorzata32, No naprawdę...;). To poważne forum...;))). No dziecka nowego mentalnie nie dopuszczam ;)
  • Powiedziałabym ze ja mentalnie to juz bezdzietna sie robię;)
    Podziękowali 1formatka
  • Mentalnie...powiadasz ?  :D
  • Ja też jestem na tym samym etapie ;) Tzn mentalnie bezdzietna .Do tego wcale nie mam wyrzutów sumie z tego powodu ;)
    Podziękowali 1Anka
  • Bardziej mnie teraz interesuje "Tokio" ;)
  • edytowano czerwiec 2018
    Od dawna planuję się wybrać... ;)

    I kiedyś to zrobię, to mnie w końcu wyrzucicie stąd ;)
  • Ja to napisałam w cudzysłowie .Jako symbol pewnych aspiracji i rodzaju zainteresowań ;)
  • Wiem, wiem ;) Ale serio, chciałabym się wybrać.
  • A ja to powiem że chyba czekam na ten czas mentalnej bezdzietności...:)
  • @aga---p :-) chyba jeszcze trochę poczekamy. Z małymi dziećmi mentalna bezdzietnosc jest raczej trudna do osiągnięcia. 
    Podziękowali 1aga---p
  • @mader z załącznikami dochodowymi 500+, czy bez?
  • edytowano lipiec 2018
    Zachęcona przez ciebie @mader właśnie zrobiłam i 500+, i 300+, i wreszcie KDR. Na platformie 300+ miałam problemy z wprowadzeniem danych do profilu, albo nie wyskakiwała żadna opcja, albo system nie rozpoznawał np. nazwy miejscowości.  Tak miło spędzam sobie wakacyjny weekend uziemiona przez gorączkę. 
  •  Wszystkim szkolnym dzieciom chyba do 20 rz

    500+ nie ma tu znaczenia
  • Chyba tak, bo przysługuje nawet pełnoletnim, jeśli się uczą, tylko nie pamiętam do którego roku życia.
  • było napisane, że przysługuje wszystkim uczniom, ale nie studentom. Znaczy, że 19 letni uczeń technikum powinien dostać.
  • edytowano lipiec 2018
    EMSRATIA...

    dobry falstart (chodzi o te 300 zł na wyprawkę)

    oczywiście jak zawsze nie da się - same błędy
  • Pies czy kot też czlowiek
    Podziękowali 1Milagro
  • Prosta ekonomia. Czemu nie
  • Prosta ekonomia. Czemu nie
  • Czemu? Budżet miasta na każdym kundlu i kocie zaoszczędzi 2 tys , przecież te pieniądze będą tylko dla tych co wezmą dopiero zwierzaka ze schroniska,
    W schronisku są zwierzęta aż do padnięcia nie raz od urodzenia powiedzmy mnie 10 lat przez ten czas trzeba 
    szczepic- 200 zł za 10 szczepień od wścieklizna
    Karmić- w Biedronce karma 15 zł za 5 kg czyli niech zje taka torbę na miesiąc to wyjdzie 1800 zł 
    Preparaty od pcheł i robaków niech tylko po 10 zł jednorazowe podanie czyli w roku 4 razy a przez 10 lat 40 to 400zl 
    Woda też kosztuje obroża plus ktoś kto ma dać temu zwierzakowi jeść , ewentualne leczenie i już mamy kwotę ok 3 tys na jednego zwierzaka 
    A przy okazji zobaczcie jaką dobra kiełbasa wyborcza Bo to ma być bon nie gotówką który można wykorzystać u weterynarza czy w określonych sklepach
    Podziękowali 3Elf77 Klarcia Katia
  • A może bezdomnym dać ten bon? Albo wspomóc ta kasa ośrodki pomagające ludziom, samotnym matkom itp.

    Z całym szacunkiem do zwierząt ale równanie ich z ludźmi, stawianie wyżej, pisanie o ich adopcji jest chore.
  • A te dodatkowe patrole straży dla zwierząt to też dodatkowe zyski z mandatów za to że pies jest na łańcuchu że w za małym kojcu że za długo jest w tym kojcu że chodzi luzem bo na posesję wejść nie można ( jak po ulicy chodzi to mandat należy się ) itd itp 
  • To taka duża suma, że obawiam się przekrętów, aby dostać tysiaka, a zwierze zawsze może zdechnąć. Już za mniejsze pieniądze odchodzily przekręty w schroniskach. Nawet fikcyjne psy łapano, to i fikcyjne można adoptować. Kontrola adoptowanych będzie kosztowna i kłopotliwa dla uczciwych
    Podziękowali 1Coralgol
  • Monia, w kraju, w którym niepełnosprawni maja limit na pieluchy, dawanie kasy czy nawet bonu za przygarnięcie zwierza jest żenujące...

  • M_Monia powiedział(a):
    Nie mozna dbać tylko o jedną grupę społeczną 
    Dlaczego zatem tylko dla psiarzy bony?
    a co z miłośnikami papużek, świnek morskich czy krów? 
  • Monia, bez przesady. Nie można gruba kasa zachęcać ludzi do przygarnięcia zwierzaka ze schroniska. Pomysl tez o tym z jakim ryzykiem to się wiąże, ile osób które w ogole nie powinny mieć zwierząt połakomia się na tego tysiaka. Na pewno bedzie konieczna rozbudowana kontrola i biurokracja by sprawdzić czy tym zwierzakom nie dzieje się krzywda... czyli kolejne wydatki 


    durny pomysł i mówię to jako miłośniczka zwierząt która podpisała pare umów o adopcje kota i nie ma nic przeciwko takiemu nazewnictwu.
  • M_Monia powiedział(a):
    Aneczka. w Polsce nie stawia się wyżej zwierząt ani ich nie równa z ludźmi. Znów słyszałam jakieś schronisko ma być likwidowanebi 300 psów do uśpienia i koty. Zdrowe zwierzęta. Płakać się chce.Dopiero jak będziemy syci dopiero cokolwiek pomożemy tym biednym zwierzętom. Takie podejście też jest źle. Adopcja to tylko nazewnictwo. Adopcja to często ratunek od śmierci.
    M_Monia powiedział(a):
    Nie mozna dbać tylko o jedną grupę społeczną 
    To te zwierzęta są czy nie są grupą społeczną ? W środku był komentarz @hipolit o tym że dawanie kasy za przygarnięcia zwierzaka jest żenujące gdy nie ma pieniędzy na pomoc osobom niepełnosprawnym
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.