Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podatek od mediów

124

Komentarz

  • I pięknie @Polly , kiedy jesteś na wyższym stanowisku w niektórych korpo, bo mam nadzieję, że jeszcze długo nie we wszystkich, to w pewnym momencie dochodzisz do ściany, albo się włączysz w walkę przeciw swoim wartościom, albo wylecisz. To, że niektóre firmy od tego wolne, to super, ale to narasta i oby się zatrzymało i cofnęło. Niech nas nie usypia, ze jest super, bo do nas jeszcze nie doszło.
  • @Zuzapola, wierzę. I to jest bardzo trudna perspektywa. 
  • Polly powiedział(a):
    Mój mąż też w korpo. Wszyscy wiedzą, że ma 5 dzieci, w tym dwoje adoptowanych, jedno niepełnosprawne. Wiedzą, że wierzący, wiedzą, że przeciw aborcji, wielokrotnie z "koleżankami" dyskutował. Na razie nikt się z tego powodu nie obraził, wręcz przeciwnie. Po wypadku Wiktora firma kupiła łóżko rehabilitacyjne za 12 tys., dostaliśmy też gotówkę ze zbiórki - sporo tego było. Ostatnio trzy nagrodzone w konkursie osoby rozdysponowały nagrodę finansową pomiędzy chore dzieci trzech pracowników. W większości single i ludzie dalecy od Kościoła. Kluczem do takiego współistnienia światów jest wzajemny szacunek. Szczery. Mamy inne życie niż oni, ale nigdy nie pomyślałabym, że są w czymkolwiek gorsi. To dobrzy ludzie, o dobrych, pięknych odruchach serca. Prawdopodobnie wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.
    Polly, to w jaki sposób Ty piszesz o ludziach o innych niż Twoje poglądach jest niesamowite. Tu widać szacunek i miłość bliźniego, takie Osoby jak Ty mogłyby przekonać wiele nieprzekonanych .... Twój poziom dyskusji, klasa, szacunek do rozmówcy - to coś, czego właśnie brakuje niektórym.
    Nigdy nie słyszałam od Ciebie tekstów o szmatach, czarownicach, aborcjonistkach i wrogach ojczyzny. Jesteś prawdziwą chrześcijanką i mimio tego, że nie we wszystkich rzeczach się z Tobą zgadzam - to mam wielki szacunek i jesteś dla mnie inspiracją. 
    Podziękowali 3monika5 Izka Klarcia
  • edytowano luty 2021
    Odrobinka powiedział(a):
    Nie no fakt poziom argumentu @kociara powala. Negatywnie. 
    Nie żebym broniła wszelkich postów@Tecumseha. 
    Wręcz przeciwnie część odczytuje jako brylowanie na zasadzie omnibusa. Jednakowoż te powyższe wpisy niczego nie wnoszą poza obrażaniem i kiepską analizą pseudopsychologiczną.
    O nie nie
    Poziom argumentu dostosowany do tych wcześniejszych wywodów, kreacji na potrzeby forum.
    Tylko i wyłącznie.
    Bo fajnie jest być kryształem w sieci, pouczać, brylować i  udawać omnibusa.
    Gorzej, gdy trzebaby te swoje postulaty wdrażać w codziennym życiu.
    Zadna tam analiza, żadna pseudo czy nie pseudo psychilogiczna, przecież wszystko zostało wprost napisane, nawet wysilać się nie musiałam, żeby dokonywać jakiejś "analizy"

    Zuzapola powiedział(a):
    I pięknie @Polly , kiedy jesteś na wyższym stanowisku w niektórych korpo, bo mam nadzieję, że jeszcze długo nie we wszystkich, to w pewnym momencie dochodzisz do ściany, albo się włączysz w walkę przeciw swoim wartościom, albo wylecisz. To, że niektóre firmy od tego wolne, to super, ale to narasta i oby się zatrzymało i cofnęło. Niech nas nie usypia, ze jest super, bo do nas jeszcze nie doszło.
    Mam przekonanie (niestety, brak pewnosci i nie pamiętam szczegółów), że dawno temu, ktoś z orgowiczów własnie zmienił pracę i oficjalnie za powód podał to, że polityka firmy godzi w jego przekonania jako katolika.
    Więc można

    Są tu też osoby, które twardo bronią swoich przekonań i anwet narażają się na niesnaski rodzinne, bo w swoim domu pilnują przestrzegania ICH zasad nawet narażajac się na ironię i wysmiewanie.

    Cóż, cała ta dyskusja jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, ze trudniej w codziennym życiu i życiu zawodowym dochowywać wiernosci swoim przekonaniom, kiedy w gre wchodzi Twoje własne konto i byt Twojej rodziny.
     I żeby nie było-TO akurat rozumiem.

    Za to będąc nickiem i zabierając głos w DYSKUSJI można byc niemal ideałem. Można dawać sobie prawo do obrażania, oceniania innych.

    Tylko zawsze dziwnym trafem (dobra, kategoryzm-zmieniam na często)jest tak, że ten, kto peroruje, nawraca, uzasadnia, szkoli, rozlicza itp w swoim własnym życiu ma milion powodów, dla których nie robi pewnych rzeczy.
    I to sie jakos chyba nazywa.


    Podziękowali 1beatak
  • chciałbym poinformować, że kol. Tecumseh pisuje na dwóch forach, które czytam i zachowuje się tam odmiennie od naszego. Na excathedra usiłuje być omnibusem jedynie w tematach dot. broni, w pozostałych wątkach mało uczestniczy, szczególnie jeśli musiałby prezentować poglądy sprzeczne z ogółem.
    Niedawno zaczął pisać na pismejkerze, na razie w wątku o karabinku Grot, gdzie stara się jedynie przytakiwać rzeczywistemu użytkownikowi tej broni.
  • Uprzejmie donoszę... :D
  • edytowano luty 2021
    Bagata powiedział(a):
    Uprzejmie donoszę... :D

    tak, wydaje mi się, że warto, szczególnie w konfrontacji z tego typu zachowaniem, wiedzieć, z kim ma się do czynienia, na ile jest spójny.

  • Mi to Tito gdzie kto co pisze 
    Ma czas i energię niech sobie pisze 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2021
    TecumSeh powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    chciałbym poinformować, że kol. Tecumseh pisuje na dwóch forach, które czytam i zachowuje się tam odmiennie od naszego. Na excathedra usiłuje być omnibusem jedynie w tematach dot. broni, w pozostałych wątkach mało uczestniczy, szczególnie jeśli musiałby prezentować poglądy sprzeczne z ogółem.
    A w czym ja mam tam sprzeczne poglądy z ogółem?
    Bo chyba czegoś nie zauważyłem ;-)

    A że tam nie ma ani lewactwa ani chamstwa, ani wyładowywania kompleksów, to nie mam powodu się z nikim spierać zasadniczo. Pewnie dlatego mało piszę :)

    BTW my tam gadamy w realu też.
    A Ty nie piszesz tam bo?
    Przepisujesz tylko tamtejsze wątki tutaj. Dlaczego?
    był tam niedawno wątek, w którym b. krytycznie pisano o USA, bardziej niż ja tutaj,
    nie widziałem tam Twoich wpisów

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11590/gamestop-wallstreetbets-robinhood-fundusze-hedgingowe
  • @Kajla bo na żywo ludzie stonuja jezyk. I uważam że czasem trzeba być ponad podzialami ;) 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Trudno żeby ktoś jej wojnę wypowiedział przy takim ukształtowaniu terenu. Chyba jakiś ówczesny samobójca.
    Hitler chciał, ale sztab generalny mu odradził. Bardziej niż o góry chodziło o powszechne posiadanie w domu karabinka Schmidt-Rubin K31.

    Odrobinka powiedział(a):
    Czy postanowili dorobić tego nie wiem. Faktem jest że nigdy nie pytali o to co się trzyma w skrytkach bankowych. Nawet do tej pory tak jest. Np myśmy mieli skrytkę w szwajcarskim banku i nigdy nikt nas nie pytał co do niej wkładamy, skąd to wzięliśmy i czy rozliczyliśmy w podatkach.

    Samo to jest moim zdaniem ok. Gorzej gdyby - jak w przypadku Żydów - np Twoim spadkobiercow w razie nieszczęscia, pokazaliby faka. To uż bardzo nie ok.

    Tylko że wielu Żydów spadkobierców nie miało. A to że różne organizacje roszcza sobie o to pretensje nie jest wyznacznikiem do oddawania czyjejkolwiek własności.  Bycie spadkobiercą trzeba udowodnić niestety.
  • @Kajla To też prawda. 
  • TecumSeh powiedział(a):
    To jest ciekawy mechanizm @kociara. Nie umiesz dyskutować na argumenty
    [...]
    I tacy właśnie ludzie uczą nasze dzieci - jakby ktoś nie wiedział. I to wcale nie jest śmieszne.
    kociara powiedział(a):
    [...]
    I to sie jakos chyba nazywa.
    A Ty wiesz cokolwiek o moim życiu? Cokolwiek? ;-)

    Tak tylko, na koniec zestawiam. Dopiero do mnie dotarło, co się tu dziś podziało(na forum znaczy), wiec nie będę się rozwijać.

    Podziękowali 1Pioszo54
  • @beatak, bardzo mi miło, że to napisałaś. To, że tak mnie widzisz to zasługa formacji dominikańskiej za młodu. Cieszę się, że w kluczowym momencie życia właśnie taki kościół poznałam.
    Podziękowali 1beatak
  • Polly powiedział(a):
    @beatak, bardzo mi miło, że to napisałaś. To, że tak mnie widzisz to zasługa formacji dominikańskiej za młodu. Cieszę się, że w kluczowym momencie życia właśnie taki kościół poznałam.
    Napisałam szczerą prawdę, Ty jesteś Świadectwem, ze swoim podejściem do  życia i bliźniego. Taki człowiek jak Ty mógłby przekonać kobietę rozważającą aborcję, by jej nie dokonała. Nie ktoś wyzywający od szmat, czarownic, itp. Dziękuję.
    Podziękowali 4Polly Laf2011 obwarzanek Aga85
  • edytowano luty 2021
    TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    Tylko że wielu Żydów spadkobierców nie miało. A to że różne organizacje roszcza sobie o to pretensje nie jest wyznacznikiem do oddawania czyjejkolwiek własności.  Bycie spadkobiercą trzeba udowodnić niestety.
    Ależ oczywiście - mnie nie chodzi o taki casus jaki mamy w Polsce, że ludzie nie mający z ofiarami absolutnie nic wspólnego roszczą sobie prawo do dziedziczenia po nich, bo są tej samej nacji.

    Tu były sytuacje ewidentne - nawiasem mówiąc dlatego wypłacili łaskawcy odszkodowania już po ponad 50 latach, kiedy zapewne część spadkobierców bezpotomnie umarła.

    oczywiscie że były sytuacje ewidentne. U nas też były sytuacje ewidentne. Banki to banki. Nie będę ich bronić, to są głównie prywatne instytucje. Nastawione na zysk głównie.


    Chodzi mi w całym wywodzie o to, że w bogactwie zachodu pomogły nie tylko talenty biznesowe, brak wojen tudzież okupacji, plan Marshalla, ale i kolonializm i wałki szwajcarskiego typu.

    Nikt tak naprawdę nie wybierał sobie historii i miejsca urodzenia. Oczywiste rzeczy mi piszesz. Pytanie tylko dlaczego my mieliśmy tak przesrane? Czy aby tylko przez położenie geopolityczne? Czy przez własne błędy również.


    Ja w każdym razie nie czuję się od nich gorszy w niczym. A że mam z nimi do czynienia na codzień, znam ich, to tym bardziej nie widzę powodu.

    Rowniez nie czuję się gorsza od ludzi z zachodniej Europy, ani też lepsza. Ani tak zupełnie inna. Trochę wśród nich mieszkałam.
    Zupełnie za to nie uważam że Polska jest wyjątkowa w każdym punkcie i że ma być Chrystusem narodów. Powinna dbać o swoje interesy a nie o interesy innych narodów głównie, bo to trochę przesada jest.

    Acz za pewne rzeczy doceniam. Zwykle szanują swój kraj, chyba nie spotkałem jedengo wyjątku. A u nas jak z tym jest to nawet na forum widać.

    ja szanuję Polskę. Widzę w niej możliwości i wielkość. Widzę piękne tradycje i otwartość ludzi. Wbrew pozorom większą niż na zachodzie. Widzę ich gotowość do ryzyka i zaradność.
     Nie szanuję za to naszego rządu, nie pierwszego zresztą i ustroju. Uważam że są lepsze i że władza u nas jest przeżarta komuną i to widać na każdym urzędzie i  w każdej dziedzinie budżetówki od szkół po szpitale.


  • TecumSeh powiedział(a):
    Na broni się nie znam, ale wiem od mądrzejszych od siebie, że ten karabinek jest O.K., nie gorszy od niemieckiego.
    A Powstaniu Warszawskiemu zawdzięczasz upadek komuny i to, że możesz teraz pyszczyć na forach.
    Zakładam  ze to nie do mnie, bo do Powstania nic nie mam:)
    I ktorego niemieckiego? Bo od HK433 to lepszy zdecydowanie. HK416 - porownywalny. 
    Tyle że ten niemiecki to tak naprawdę amerykańska konstrukcja czyli ar-15 po przeróbkach.



    O Powstaniu Warszawskim odnosiło się do Tomka.
    Co do karabinka - będę się upierała, że jest całkiem dobry i należy go kupować, choćby dlatego, aby wspierać polski przemysł zbrojeniowy, a nie zagraniczny. Także dlatego, że podczas  wojny można znaleźć się w sytuacji, iż nabycie importowanej broni będzie niemożliwe.
  • beatak powiedziała:

    > Nie dotrzymali jednej, najważniejszej obietnicy: tego, że ich standardy będą inne. Jest gorzej, a hipokryzja i złodziejstwo sięga zenitu. <

    Staram się trzymać emocje na wodzy (szczególnie po przeczytaniu pewnego wątka), ale gdy czytam tego rodzaju "mądrości", to.. trudno jest.
    Tylko ktoś zafiksowany w nienawiści do PiS może twierdzić, że jest gorzej, a oskarżenie o "złodziejstwo" naprawdę mocnego słowa się domaga.
    Tym razem zmilczę.

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    @TecumSeh

    Przecież ty nie pracujesz dla koncernu zbrojeniowego tylko jesteś korposzczurem w zagranicznej firmie. Kreujesz się na wzorcowego Polaka-katolika-patriotę a żyjesz z pracy dla zgniłego Zachodu. 
    T

    Ten wpis także wart jest mocnego komentarza ze strony Klarci.
    Powiem tylko tyle - jesteś podły.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Szwajcarskie banki wypłaciły spadkobiercom żydowskich posiadaczy kont 1,25mld USD. 


    T

    Wielką łachę zrobiły - a ile zagarniętych miliardów zatrzymano?
    Tam były dziesiątki miliardów zagrabione, jeżeli nie setki.
  • TecumSeh powiedział(a):


    kociara powiedział(a):
    Tak, żal mi Cię.
    Mnie Ciebie nie. Żal co najwyżej dzieci, na które masz wpływ w szkole.


    BINGO!!!
  • paulaarose powiedział(a):
    @Kajla bo na żywo ludzie stonuja jezyk. I uważam że czasem trzeba być ponad podzialami ;) 

    Klarcia nie, w ferworze dyskusji jest taka sama w realu, jak i na forach.
  • @Klarcia Znam to gdy za dużo się mówi, ale w takim razie polecam stonować język :D

    I jaka nienawiść do PiSu? Raczej do ich działań. Mieli być inni a są tacy sami. Owszem część rzeczy za ich rządów poszła na plus, dużo mniejsze bezrobocie, płaca bez podatku dla młodych ale reszta to zwyczajne zadłużanie kraju aby każdy dostał swój +.
    To nie jest dobre wyjście.

    Najważniejsza jest reforma służby zdrowia, mniej podatków niż jest teraz, aby obywatel mógł za własne pieniądze żyć komfortowo i bez większych stresów, że umrze przed szpitalem. Aby właściciele firm nie musieli wszystkiego tracić. By w końcu w tym kraju było normalnie. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Klarcia Znam to gdy za dużo się mówi, ale w takim razie polecam stonować język :D

    I jaka nienawiść do PiSu? Raczej do ich działań. Mieli być inni a są tacy sami. Owszem część rzeczy za ich rządów poszła na plus, dużo mniejsze bezrobocie, płaca bez podatku dla młodych ale reszta to zwyczajne zadłużanie kraju aby każdy dostał swój +.
    To nie jest dobre wyjście.

    Najważniejsza jest reforma służby zdrowia, mniej podatków niż jest teraz, aby obywatel mógł za własne pieniądze żyć komfortowo i bez większych stresów, że umrze przed szpitalem. Aby właściciele firm nie musieli wszystkiego tracić. By w końcu w tym kraju było normalnie. 

    Nie było zadłużania kraju, rząd już wychodził na prostą, mieliśmy zrównoważony budżet. Wszystko runęło z chwilą nadejścia zarazy, a jednak nadal jest lepiej, aniżeli w większości krajów UE. Głównie dlatego, że był rozwinięty popyt wewnętrzny, i że Polska pozostała przy własnej walucie.

    Na poprawę w opiece medycznej, przyjdzie nam jeszcze poczekać co najmniej przez dekadę, pod warunkiem, że władzy nie przechwyci opozycja.
    Odnośnie podatków i możliwości komfortowego życia - możesz sobie pomarzyć. W całej Europie tego nie ma, a zapowiadają się naprawdę trudne czasy.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):

    Dlaczego Klarcia pisze o sobie e trzeciej osobie?

    T

    Dlatego, że czasami właśnie ta forma najlepiej jej  literacko pasuje.
  •  :D    

  • Nie wiedziałam, gdzie to wrzucić - tutaj jest już offtop traktujący o tym, jak to źle się w polskiej gospodarce dzieje.
    To pokażę, jak jest gdzie indziej:


  • @Klarcia zawsze można znaleźć gospodarkę w gorszym stanie. Ale to nie o to chodzi żeby siąść na 4 literach i patrzeć o tam mają gorzej więc możemy dalej tak ciągnąć póki nie będzie gorzej niż tam 
  • Miałam na uwadze, że Polsce w tej sytuacji bardzo dobrze idzie. Myślę, że nie tylko jest to zasługą rządu, ale i przedsiębiorczości Polaków.
  • @Klarcia skąd wiesz jak idzie skoro tu nie mieszkasz. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.