Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zamiast dziecka - prawo jazdy

13

Komentarz

  • Właśnie słyszałam, że istnieją firmy, które odkupują za grosze od McDona olej do tirów. Narzeczony ma diesla, ale chyba bym nie zaryzykowała wlania mu tego oleju do baku.... bo chyba trzeba by było go wcześniej przefiltrować jakoś?
  • W Polsce niektórzy jeżdżą na oleju z Biedronki. Ale to raczej starszymi samochodami, których nie szkoda :smile:
  • Ja w ogóle nie mam pojemników- mam zostawiać śmieci pod domem przy zwykłym koszu- w zależności od dnia inny rodzaj. Denerwuje mnie to, bo nie lubię wcześnie wstawać (a trzeba zostawiać od 6 do 9). Ale ogólnie tutaj przynajmniej problemu śmieciowego nie ma. We Włoszech trochę tak jest- co region to państwo- także nie wypowiadam się o innych, bo nie wiem (poza tymi maxi pozytywnymi z północy i negatywnymi z południa).

    edit: A tak z ciekawości Agnieszko- w której części Włoch mieszkałaś?
  • Oo :smile:
    Ten świat jest mały jednak:wink:
    Chociaż ja akurat tak bardzo 'toskańsko' się nie czuję- jak to mówi mój narzeczony- mieszkam na 'czarnej wyspie' na Morzu Czerwonym Toskanii (przez preferencje polityczne i historyczne względy).
  • Ale to taka czerwień bardzo powierzchowna- nikt nie oddałby przecież dla państwa domu nad morzem lub nadliczbowych metrów w swoim mieszkaniu. Także ja już się przyzwyczaiłam.:wink:
  • Potwierdzam:

    zuzyty olej sprawdza sie do:

    lamp

    mydla

    silnikow dieslowych


    :bigsmile:
  • Pustynny- ale takie mydło nie śmierdzi na pewno?
  • Nie śmierdzi.
  • No ale raczej z 20 litrów oleju nie będę robić mydła- zostawię sobie troszkę najwyżej i popróbuję.
  • Jakbyś zrobiła więcej, to można korzystnie sprzedać...
  • Zużyty olej używa się także do pił silnikowych i elektrycznych.
  • Mnie sprzątanie śmieci w taki dzień (taaak, to upokarzające) pomogło zrozumieć dozorczynię i trawnikarzy.... i pomogło nie śmiecić.

    Moim dzieciom nakazy zbierania śmieci pod blokiem po olewaniu dozorczyni tez wpłynęły pozytywnie na szacunek do jej pracy
  • [cite] pustynny_wiatr:[/cite]Potwierdzam:

    zuzyty olej sprawdza sie do:


    silnikow dieslowych



    :bigsmile:
    Ooooo, a jak sie to robi? :cool:
  • Mnie sprzątanie śmieci w taki dzień (taaak, to upokarzające)

    Łał dla mnie to już chyba nic nie jest upokarzające.
    Może po za gwałtem molestowaniem itp...
  • Wtedy kilkunastolatkiem byłam :wink:

    Zresztą... co sie będę bronić, pyszna jestem :cool:
  • Powracając do tematu, ekologom - aborcjonistom proponuję , żeby ochronę matki- ziemi przed przeludnieniem zaczęli od siebie :tongue:
    A autorce artykułu o ,,nieodpowiedzialnym rodzicielstwie" życzę , żeby ,,wpadła" zobaczymy, jak się jej zmieni punkt widzenia....
  • no dobra, żeby zaszła w nieplanowaną przez siebie ciążę
  • Oj Małgorzato czepiasz się, wszak wiesz ,że specjalnie użyłam tej nowomowy antykoncepcyjnej.
  • [cite] Emilia_K:[/cite]Gmina powinna zapewnić punkt odbioru odpadów niebezpiecznych.

    Taw, niestety składowiska nie mogą przyjmować odpadów od osób prywatnych. Trzeba oddać przez przedsiębiorcę, który ma pozwolenie na odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości. Tutaj się kłania problem ewidencji. Prywatna osoba nie może wystawić dokumentów potrzebnych do ewidencji.
    [cite] Emilia_K:[/cite]Emilio opisujesz film /książkę którą zdaje się czytałem... chodziło o wypełnienie druku...ale nie potrafię sobie przypomniec tytułu
  • Znalazłem7Wywo5MBLYE
  • Następny przejaw ekoterroryzmu.

    Wkrótce w sklepie nie kupimy kawy czy kakao ?


    Już niedługo możemy nie kupić w sklepie kawy czy kakao, których uprawa powoduje globalne wylesianie. Unia Europejska planuje działania, mające doprowadzić do zaprzestania sprowadzania produktów, powiązanych z niszczeniem przyrody. Każdy obywatel Unii może mieć wpływ na kształt prawa, które ma być wprowadzone – właśnie ruszyły konsultacje społeczne.

    Kampania #Together4Forests wzywa Unię do wprowadzenia nowego prawa, które ma zatrzymać proces niszczenia lasów i całych ekosystemów. Liczy się każdy głos oddany w konsultacjach społecznych, aby wziąć w nich udział należy wejść na stronę www.wwf/together4forests
    - im więcej mieszkańców Europy weźmie w nich udział, tym większa będzie presja na organy tworzące prawo unijne, aby zaprzestać wylesianiu na świecie. Razem możemy uratować nie tylko dom jaguara, ale i naszą planetę.

    To co można zrobić na co dzień to ograniczyć spożywanie przetworzonej żywności, słodyczy i mięsa. Jeść produkty lokalne i sezonowe.

    https://glos24.pl/wkrotce-w-sklepie-nie-kupimy-kawy-czy-kako


  • M_Monia powiedział(a):
    Odgrzebalas stary artykuł 
    Prawda jest taka ze do przeludnienia Ziemi nigdy nie dojdzie a moze bedzie odwrotnie. Za malo ludzi.
    Eksperyment na mszach Colholma. Mysi raj powoduje wymarcie populacji bo myszki wola robic cos innego niz rodzic i " wychiwac" potomstwo. To samo jest u ludzi. Bogate państwa ich ludność bardzo spada. Zeby byla jako taka dzietnosc stosuje się rozne zachęcające programy bo bez tego spadloby ponizej 1

    Dzieci z rodzin wielo sa wychowywane bardziej ekologicznie niz jedynaki. Bogacze zużywają ta Ziemię 100 razy bardziej niż 1 biedny czlowiek z biednego państwa, który ani samochodem nie jeździ ani samolotem nie lata i nie ma pol pokoju butów

    Odgrzebałam, bo nie chciałam zakładać nowego wątka, a artykuł wydaje mi się ciekawy.
    Nie chodzi mi o ewentualną groźbę przeludnienia, chociaż jest całkiem prawdopodobna w Krajach Trzeciego Swiata. Tym samy może dojść do zalewu barbarzyńców na Europę.

    Mam na uwadze to, że jest całkiem prawdopodobne, iż w stosunkowo niedługim czasie takie artykuły jak: mięso, kawa, herbata, kakao, owoce importowane będą dostępne tylko na kieszeń ludzi zasobnych, a "szaraczkom" pozostanie napój z palonych żołędzi lub ziółka.
  • W Afryce i Indiach jeszcze dłuuugo będzie się rodziło dużo dzieci.
  • Ja wciąż jestem za tym, że jak ktoś bardzo tych dzieci nie chce to jednak lepiej żeby ich nie miał 
    To też jest naturalna selekcja 

    Podziękowali 2Skatarzyna Rogalikowa
  • Gorzej, że niektórzy chcą, ale otoczenie skutecznie wybija im to z głowy, jako nieodpowiedzialne.
  • No cóż ..ograniczenie z powodu otoczenia to słaba postawa ogolno zyciowa
    Podziękowali 2Skatarzyna Rogalikowa
  • Każdy jest jakoś ograniczony otoczeniem, nie znam człowieka zupełnie niezależnego od otoczenia. Taką mamy psychikę, że chcemy żyć razem z ludźmi.
  • Nie no sorry ale jak człowiek pragnie dziecka ale go nie ma bo "co ludzie powiedzą" to chyba coś nie teges 
    No chyba że człowiek jest  w jakiś sposób uzależniony od innych ludzi..że go finansują albo mieszkają w domu rodziców lub teściów 
  • @Malgorzata znajoma zdawała w wysokiej ciąży. Włożyła obcisły sweter na egzamin, ale nie pomogło, nie ma prawka.
  • A co ma ciąża do egzaminu? Obcisły sweter?! Yyy

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.