Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1293032343545

Komentarz

  • odechciało mi się tego prania, suszenia, składania...  #:-S

    już patrzeć na te pieluchy nie mogę...
  • @manna - na sześciokilowca mój sposób powinien jeszcze wystarczyć. Ewentualnie, można trochę mniej naciągać poszczególne rogi, dzięki czemu zrobi Ci się większy kwadrat. Ja mojej H. do końca tylko tak składałam, a jak ją odpieluchowałam, to ważyła 11,5 kg.
    Chyba, że masz jakieś wyjątkowo małe pieluchy? Moje duże są 80 cm x 80 cm, a małe 70 cm x 70 cm. I nawet te mniejsze dają się składać w mój ulubiony sposób. A jak już się nie dają (np. dla pięciolatka, który ma problemy z pęcherzem), to mam sposób alternatywny - o, tutaj jest dobrze pokazany. Ale to raczej dla duuużego dziecka, bo długie ogony zostają w obie strony i przy małym dziecku, to się je owija naokoło dwa razy.
  • @manna - na sześciokilowca mój sposób powinien jeszcze wystarczyć. Ewentualnie, można trochę mniej naciągać poszczególne rogi, dzięki czemu zrobi Ci się większy kwadrat. Ja mojej H. do końca tylko tak składałam, a jak ją odpieluchowałam, to ważyła 11,5 kg.
    Chyba, że masz jakieś wyjątkowo małe pieluchy? Moje duże są 80 cm x 80 cm, a małe 70 cm x 70 cm. I nawet te mniejsze dają się składać w mój ulubiony sposób. A jak już się nie dają (np. dla pięciolatka, który ma problemy z pęcherzem), to mam sposób alternatywny - o, tutaj jest dobrze pokazany. Ale to raczej dla duuużego dziecka, bo długie ogony zostają w obie strony i przy małym dziecku, to się je owija naokoło dwa razy.
    origami pieluszkowe :)
  • Może to kogoś zainteresuje :)

    w ten weekend 3-4 listopada na wielorazowo.pl darmowa dostawa przy zakupach od 150 zł
    wysyłka Pocztą Polską - priorytetami. Pobrania - 7 zł

    a przez cały listopad z hasłem "wielodzietni.org" 7% zniżki w naszym drugim, nowym sklepiku pieluszki-ekologiczne.pl (kod rabatowy do wpisania po przejściu do koszyka)
  • chyba więc wypróbuję ten: http://www.jobbes.nl/Jobbes luierspatroon.pdf
    co ciekawe, wcześniej tego nie widziałam. każą między warstwy chłonne wkładać watolinę, żeby zwiększyć chłonność odstępem i żeby się nie sciskały. logiczne dość.
    I jak,uszyłaś te pieluszki z watoliną w środku? Bardzo jestem ciekawa,jak wyszły,czy nie są wielkie z powodu wypełnienia? Jak się sprawdzają?
    Będę wdzięczna za kilka praktycznych porad.

    Wkłady, jakiekolwiek bym nie uszyła, przesikiwała w moment, i strasznie ciężko je było szybko i porządnie wysuszyć, więc przeniosłam się na tetrę. prawie na pewno miałam za mało wkładów, ale suszenie mnie dobijało, i bałam się, że tam się coś z tej wilgoci zalęga w środku. Sknerus jestem, wiecznie bez pieniędzy, więc jakichś bajeranckich nie kupowałam. No i na noc jej jednorazówki zakładam, bo przesikuje wszystko. Najwyższy czas zresztą na nocnik, ale w ciągłych rozjazdach był z tym problem.
  • oooooooooooo, Marsjanko, a za mną od jakiegoś czasu chodzi chętka na zakupy u Ciebie. To mnie zachęciłaś
    :D
  • jakby coś z było niedostępne z tego co Was interesuje, to pytajcie o dostępność - po padzie laptopa reanimowałam go prawie tydzień i mam zaległości z wprowadzaniem dostaw #:-S
  • Ooo to może i ja sobie coś dokupię :) Marsjanka kusi rabacikiem :)
  • Zostało mi trochę bibułek po Antku, jak ktoś zainteresowany to oddam za Zdrowaśkę ;)
  • J.dzięki,właśnie zakupiłam.
  • Zostało mi trochę bibułek po Antku, jak ktoś zainteresowany to oddam za Zdrowaśkę ;)
     O ja chętnie! A jesteś może z Wawy to bym mogła wtedy sama odebrać?
  • ten drugi- to "podróba" Flipa. dziewczyny sobie chwala na chustowym.
    Hmm właśnie też jestem na etapie dokupowania sobie i kompletowania zestawu dla kogoś innego. Od pewnego czasu obserwuje te pieluchy używane i sama nie wiem na co się zdecydować, bo są inne niż te co mam w domu i boje się, żeby komuś nie kupić badziewia.
    Mam od Marsjanki nowe Happy Flute, miałam otulacze new borny (używane) Bambino Mio, miałam 2 totsy AIO new borny (używane) i mam jeszcze otulacze Mother-easy (używane) no i wszystko mi się sprawdziło i jestem zadowolona. No i teraz kłopot co dalej, bo allegro obecnie zasypane jest mnóstwem różnych pieluszek różnego pochodzenia..
    Skoro na chustowym chwalą to może zaryzykuję... swego czasu dużo tam czytałam co i jak.
  • No dobra - podajcie ile i czego mam kupić, by nie zbankrutować. I gdzie. Jestem blondynką:)
  • A to zależy jakie masz dziecko, w sensie w jakim wieku? czy chcesz kupić używane, czy nowe?

    Mnie po części przy kompletowaniu pomagała swoją dobrą radą Marsjanka (plus mnóstwo komentarzy z forów internetowych) i stało się tak jak mówiła, po jakimś czasie używania sama widzę co mi bardziej pasuje a co mniej i teraz dlatego sobie dokompletowuję.

  • Od pól roku, mówicie? Myślałam o noworodku.  Mam rodzić pod koniec grudnia - ale nastawiam się na połowę stycznia, albo później. No, sama nie wiem co robić w takim razie. A używane pieluchy to gdzie kupić?
  • Strasznie skomplikowane to wszystko:)
  • Manna - mam tetrę po starszych dzieciach. Właściwie to chętnie skorzystałabym z Twojej propozycji. Zobaczę jak to działa i sama zdecyduję co będzie mi potrzebne.
  • Mam pytanie. Czy warto kupić taki otulacz?:
    http://allegro.pl/pieluszka-wielorazowa-pul-minkee-otulacz-zebra-i2791174153.html
    Albo taki:
    http://allegro.pl/otulacz-mariko-kremowy-pieluszki-wielorazowe-i2810119648.html
    Ktoś używał?

    Inne, te lepsze są koszmarnie drogie, a cenę tych mogłabym jeszcze przełknąć. Tym bardziej, że potrzebuję ze 3 sztuki, żeby zdążyły wyschnąć.


    @Taja, to dla Ciebie namiary !

    Otulacz dotarł i wygląda naprawdę ok, użyty już był kilka razy, jest dobrze.Warto za tę cenę!!!
  • Tak tyklo chcialam sie pozalic - cora zle reaguje na wielorazowki, skora ciagle zaczerwieniona, smaruje Sudocremem, co jakis czas krochmal lub nadmanganian potasu, ale zaraz znowu wraca. Na noc zakladam jednorazowki, i po nocy jest lepiej. Jak sie urodzila to praktycznie od poczatku byla na wielo i bylo ok. Ale potem ze wzgledu na wyjazd 3 msc byla w jednorazowkach, i po tym zaczelo sie, jak wrocilysmy do wielo...

    Uzywalam rozne kombinacje, od tetry z welnianymi otulaczami (cos welna podraznia jej brzuszek powyzej pieluchy), przez tetre lub formowanki z Flipami, do kieszonek i ciagle to samo. Juz mialam rezygnowac z wielo, ale jakos nie moge... Macie moze jakies sugestie? I tak sie zastanawiam, czy gorsze smarowanie Sudocremem, czy uzywanie jednorazowek, jesli chodzi o ilosc chemii, bo zaczerwieniona jest troche jak czesto zmieniam pieluchy, i chyba bardzo jej to nie przeszkadza, wiec dlatego tak kombinuje, ktore wyjscie lepsze.
  • Moze rzeczywiscie chodzi o czestosc, ale to co godzine chyba musze zmieniac, normalnie zmieniam tak co 2 - 3 godziny. Najgorsze, ze ze stasza nie mialam takiego problemu, i juz sie przyzwyczailam;)
  • Jak składać tetrę dla noworodka?
    Mamy 30 pieluch tetrowych 80x80 ze sklepu Marsjanki, do tego trochę (ok.20) innej tetry, otulacz Bambino Mio mały, 2 PULowe one size, małą formowankę i 3 uszyte wełniane.
    Jak próbujemy włożyć tetrę w otulacze, wydaje nam się, że wychodzą zbyt duże jak na pupę takiego maluszka, więc na razie zostajemy przy pampersach :( Może mamy za dużą tetrę?
  • @Katarzyna ma dobry sposób składania pieluszek z zapinką snappy - u nas się sprawdzał ma bardzo prosty tutorial w pdfie - napisz do niej prv, na pewno Ci podeśle
  • pogadaj z @Katarzyna ona ma bardzo fajny sposób. Może się podzieli ;)
  • a jak się nie podzieli daj maila na priv mam tutorial od niej mogę przesłać :)
  • @uJa- ale Ty brzydko o mnie myślisz ;-)
  • tak się zastanawiam, kiedy ja to wszystko zapamiętam, o ile zdążę przeczytać ;)
  • przez powyższe chciałam tylko powiedzieć że jeśli nie będziesz miała czasu tu wejść, lub przegapisz, lub cokolwiek innego to ja dysponuję tym plikiem i jestem przy komputerze :)

    ale co tam
    nie będę się tłumaczyć :)

    Basja - spokojnie wyjdzie w praniu :)
  • w praniu to wyjdzie przede wszystkim :D np bród i kupa ;)

    A mi jakoś zapału brak do wielo.. nie wiem czy jednak flip i tetra (lubię tak) czy iść w kieszonki (wygodniej) ech...

    Wełniaków się pozbyłam na rzecz Feli Hakowej :*
  • @ Katarzyna dziękuję bardzo za tutorial, jak na razie mąż zapieluchował pluszową krówkę ;), ale dzisiaj już będziemy próbować na Tymciu :)
  • A zapinkę Snappi macie? Bez tego będzie ciężko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.