Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

145791021

Komentarz

  • Właśnie ktoś przysłał mi pocztą mailową top sprawozdanie. Rzeczywiście interesujące
  • Ja zawsze miałam opory natury następującej:

    1. Obowiązek zapewnienia opieki medycznej spoczywa na państwie, które w tym celu pobiera podatek dochodowy. Ode mnie. Są grupy społeczne, od których nie pobiera, np. rolnicy.

    2. Państwo się ze swoich zobowiązań średnio wywiązuje. Akcje takie jak ta częściowo zwalniają je z tego obowiązku.

    2. Wolontariusze Owsiaka kwestują pod kościołami. Do kościoła w niedzielę chodzi około 30 - 40 % obywateli. I ci obywatele zrzucają się na różne, organizowane przez Kościół akcje. Jestem wśród nich.

    3. Niech wolontariusze Owsiaka zmobilizują te pozostałe 60% tych, co spędzają niedzielę w hipermarketach, na piwie, dyskotekach, nie wiem, gdzie. Jeśli nakłonią ich do dawania pieniędzy na swoją fundację, to będzie pewne osiągnięcie.:bo::
  • Poznaj Antychrysta
    Antychryst był â?? mówi Sołowjow â?? â?žprzekonanym spirytualistąâ?. Wierzył w dobro, a nawet w Boga, lecz â?ždawał pierwszeństwo przed Nim sobieâ?. Był ascetą, naukowcem, filantropem. Dawał â?žwiele znakomitych przykładów powściągliwości, bezinteresowności i dobroczynnościâ?.
  • [cite] Prayboy:[/cite]Poznaj Antychrysta
    Antychryst był â?? mówi Sołowjow â?? â?žprzekonanym spirytualistąâ?. Wierzył w dobro, a nawet w Boga, lecz â?ždawał pierwszeństwo przed Nim sobieâ?. Był ascetą, naukowcem, filantropem. Dawał â?žwiele znakomitych przykładów powściągliwości, bezinteresowności i dobroczynnościâ?.
    Wypisz, wymaluj Pan Bill G. :smile:
  • Antychryst to nie konkretna osoba tylko postawa.
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Spioch:[/cite]Gdyby Owsik dochód z jednej edycji WOŚP poświęcił na walkę z aborcją ... too wtedy zmienię o nim zdanie.

    A dlaczego musi poświęcać dochód na walkę z aborcją, on zbiera na co innego, deklarując przed finałem jaki jest cel w danym roku, a później przedstawiając rozliczenie efektów tej akcji. Natomiast oczywiście na przykład ty możesz rozkręcić akcję charytatywną, której celem jest walka z aborcją :).

    Nie musi. On niczego nie musi. Tak jak i ja nie muszę na WOŚP dawać kasy.
    Napisałem to do napisałem. Nie mam zaufania do człeka i jego intencji. Facet ma poglądy delikatnie rzecz ujmując lewackie i część dochodów przeznacza na niemoralne imprezy.
  • Zresztą WOŚP wyciąga kasę od ludzi w celu ratowania państwowej służby zdrowia. To chore z natury ...
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Spioch:[/cite]
    [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Spioch:[/cite]Gdyby Owsik dochód z jednej edycji WOŚP poświęcił na walkę z aborcją ... too wtedy zmienię o nim zdanie.

    A dlaczego musi poświęcać dochód na walkę z aborcją, on zbiera na co innego, deklarując przed finałem jaki jest cel w danym roku, a później przedstawiając rozliczenie efektów tej akcji. Natomiast oczywiście na przykład ty możesz rozkręcić akcję charytatywną, której celem jest walka z aborcją :).

    Nie musi. On niczego nie musi. Tak jak i ja nie muszę na WOŚP dawać kasy.
    Napisałem to do napisałem. Nie mam zaufania do człeka i jego intencji. Facet ma poglądy delikatnie rzecz ujmując lewackie i część dochodów przeznacza na niemoralne imprezy.

    Pewnie, że nie musisz, to właśnie na tym polega.
    BTW, wszystkie festiwale rockowe są z założenia niemoralne, czy ten jeden jest niemoralny jakoś szczególnie?

    Tak, ponieważ pod pozorem czynienia dobra (WOŚP) ukrywa się niemoralne cele.
  • Owsiak nie mówi przecie, że realizuje niemoralny cel ... wg niego Przystanek jest jak najbardziej moralny. Przecie nie będę z nim dyskutował. Nie daję i już.
  • [cite] Paradidel:[/cite]Większość akcji charytatywnych ma na celu wyciągnięcie od ludzi kasy i przeznaczenie jej na cel, który powinien być realizowany przez kogoś innego, ale z dowolnych powodów nie jest realizowany lub jest realizowany zbyt mało skutecznie.

    Czy większość tego nie wiem. Akcja charytatywna ma na celu pomoc potrzebującym a nie pomoc niewydolnemu systemowi. Jak WOŚP kupi aparaturę dla zbiurokratyzowanego i skorumpowanego szpitala to urzędasy będą mogły sobie przyznać większe premie.
  • Słuchajcie, dajcie spokój. Kto nie chce niech nie daje. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy. Sama mam mieszane uczucia, bo Przystanku Woodstock w ogóle nie popieram. Natomiast WOŚP ma jakieś założenie, konkretny cel, dlatego daję. Choć nie jestem przekonana czy to słuszna postawa. Natomiast na pewno nikt mi nie wmówi, że chęcią pomocy przyczyniam się do zła.
  • Ponadto ratowanie zdrowia narodzonych wg Owsiaka jest dobre tak samo jak zabijanie nienarodzonych. Taka wybiórcza moralność mnie przeraża.
  • [cite] Kasik:[/cite]Słuchajcie, dajcie spokój. Kto nie chce niech nie daje. Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy. Sama mam mieszane uczucia, bo Przystanku Woodstock w ogóle nie popieram. Natomiast WOŚP ma jakieś założenie, konkretny cel, dlatego daję. Choć nie jestem przekonana czy to słuszna postawa. Natomiast na pewno nikt mi nie wmówi, że chęcią pomocy przyczyniam się do zła.

    Niestety przyczyniasz się. Takie są fakty. Zagłuszanie sumienia nic tu nie pomoże.
  • Ja nie słyszałam, żeby on popierał aborcję.
    .
    Byłem na koncercie w 1992 roku kiedy głośno ze sceny wyraził swoje oburzenie ustawą o zakazie aborcji na źyczenie. Nigdy tych słów publicznie nie odwołał.
  • [cite] Spioch:[/cite]
    [cite] Paradidel:[/cite]Większość akcji charytatywnych ma na celu wyciągnięcie od ludzi kasy i przeznaczenie jej na cel, który powinien być realizowany przez kogoś innego, ale z dowolnych powodów nie jest realizowany lub jest realizowany zbyt mało skutecznie.

    Czy większość tego nie wiem. Akcja charytatywna ma na celu pomoc potrzebującym a nie pomoc niewydolnemu systemowi.

    O tą systemowość właśnie mi chodzi. W tym roku podobno celem akcji jest pomoc dzieciom z chorobami nerek. 11 lat temu (czy 10) było to samo. Tamten sprzęt jest już niedobry, więc trzeba kupić nowy. Rozumiem, że trzeba, ale czemu państwo nie kupuje (skoro służba zdrowia państwowa) tylko czeka aż Owsiak znów kupi?
  • Tj. kupi Naród, od którego Owsiak wyciągnie pieniądze.
  • Bo w ten sposób raz płaci się przymusowo na sprzęt w podatkach, a drugi raz... No właśnie. Dzięki temu te zapłacone pierwszy raz można spożytkować na co innego a i producenci zarobią.
  • [cite] Monia123:[/cite]Oczywiście słyszałam o wystawie antyaborcyjnej, którą jego ludzie zniszczyli, ale to jeszcze nie oznacza, że on jest pro choice. Może po prostu uważał, że ta wystawa była zbyt okrutna i nieodpowiednia dla dzieci.
    No to żeś mię rozśmieszyła w niezbyt śmiesznym temacie...
  • Paradidel, nie rozśmieszaj mnie, proszę.
  • J.Palikot oddał legitymację poselską PO i wystawił n alicytację dla WOŚP.

    Jaki pan, taki kram.
  • [cite] Monia123:[/cite]Barbaro dlaczego? Ja jestem jak najbardziej pro life ale co do wystawy tez mam mieszane uczucia. Mozna było to w trochę delikatniejszy sposób zrobić a może i efekt byłby lepszy.

    Nie, nie byłby.

    Mówienie w delikatny sposób o mordzie jest nie na miejscu.
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    Owsiakowi chodzi o przekonanie do działalności charytatywnej młodzieży, której nigdy by taki pomysł do głowy nie przyszedł. I odnosi na tym polu niewątpliwy sukces. Każda akcja charytatywna łączy się również z wydatkami, między innymi na "promocję", a Przystanek Woodstock jest częścią tych wydatków.
    Tyle, że ludziska dają w przeświadczeniu, że na ratowanie dzieci, a nie promocję... Niech O powie, że zbiera na promocję charytatywności wśród młodzieży pod postacią woodstocku. Jak myślisz, dużo uzbiera?
    Co do tego sukcesu, to czy ja wiem. Czy młodzież staje się bardziej charytatywna od tego, że postoi raz do roku z puszką pod kościołem, często zamiast pójścia do kościoła? Są tacy co to cały rok z puszką przed kościołem, ale czy do tego O chce wdrożyć młodzież?
  • [cite] Monia123:[/cite]Barbaro dlaczego? Ja jestem jak najbardziej pro life ale co do wystawy tez mam mieszane uczucia. Mozna było to w trochę delikatniejszy sposób zrobić a może i efekt byłby lepszy.
    W tym miejscu taka była jak najbardziej na miejscu...
    A rozśmieszyła mnie domniemana wrażliwość O na to co odpowiednie dla dzieci.
  • działalność charytatywna Owsiaka nie jest celem tylko środkiem
  • Paradidel: Znam młodych ludzi zajmujących się prawdziwą działalnością charytatywną, i stanie z puszeczką raz do roku głupio tak nazywać. Marketingowo jest to genialne, fakt: dam złotówkę, i "nazbieraliśmy 37 milionów"; postoję dwie godziny z puszką i "zajmuję się działalnością charytatywną". Na uspokojenie sumienia - bezcenne.
  • [cite] Prayboy:[/cite]działalność charytatywna Owsiaka nie jest celem tylko środkiem
    Działalność charytatywna zawsze winna być środkiem, a nie celem - patrz BXVI "Deus Caritas est"
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    Jeszcze raz: celem jest działalność charytatywna, nie promocja.
    Tu się właśnie nie zgadzamy. Celem jest promocja pewnych postaw i treści. I to takich, które katolikowi są z gruntu obce. Akcja charytatywna to wędka i płaszczyk.
    Dlaczego piszesz wyłącznie o staniu pod kościołem, ja spotykam wolontariuszy w zupełnie innych miejscach, co Kościół ma w ogóle z tym wspólnego, oprócz tego, że obok kościoła można w niedzielę spotkać dużo ludzi?
    Może dlatego, że nie chodzę w niedzielę do hipermarketu?:wink:
    Nie rozumiem tych tłumów młodzianów nasyłanych w celu zbierania kasy pod drzwi kościoła, zwłaszcza w kontekście potraktowania przez O Przystanku Jezus chociażby.
  • Ale Kościół akurat Owsiak (bardzo delikatnie rzecz ujmując) "wyprosił" ze swojej "promocji". To niech zbiera u krisznowców. A że mniej ludzi tam idzie... Myślenie nie boli, nawet jeśli sprawia trochę kłopotu.
  • [cite] Monia123:[/cite]Mi to się jeszcze jedno nie podoba. Jak WOŚP kupi małopotrzebny sprzęt no to marnotrawi pieniądze. Nasze pieniądze bo ja też dawałam. Powinni pytać się szpitali co w pierwszej kolejności jest im potrzebne.
    Ale może producent sprzętu akurat też chciał skorzystać z tej promocji... :wink:
  • Nie.
    Z własnego podwórka: pompy insulinowe WOśP kupuje tylko wybranych firm. Ciekawe czemu...
    Poza tym inne argumenty dlaczego nie to już tu padły.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.