Czy jest na sali lekarz?

1314315316318320

Komentarz

• Nie wiem co to, ale ja też tak mam po kawie. I wiem, że nie tylko ja. Ponoć na początku kawa podnosi ciśnienie. U mnie niezależne od stanu blogoslawionego bądź jego braku.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czyli mozna tym sie nie przejmowac? 
  • ja nie przejmuję się
    Podziękowali 1mamuma
  • @olgal myslisz ze moge uzyc pojemniczka na mocz, ktory dzis otworzylam, ale nie zostal uzyty bo nie udalo mi sie zlapac maluchowi siku? Zakrecilam go z powrotem. Mozna w tym badanie ogólne czy wyjdzie zle?
  • Ja nie olgal ani lekarz ale po swoich doświadczeniach myślę że spoko. Ew. Można umyć.. Mi rodzice dziś kupili pojemnik w czasie ulewy i powiesił w woreczku na bramce... Też zamierzam użyć :-) jutro rano
  • annabe powiedział(a):
    @olgal myslisz ze moge uzyc pojemniczka na mocz, ktory dzis otworzylam, ale nie zostal uzyty bo nie udalo mi sie zlapac maluchowi siku? Zakrecilam go z powrotem. Mozna w tym badanie ogólne czy wyjdzie zle?
    Jasne że wyjdzie
    Wyparzyc wrzątkiem i styknie

• annabe powiedział(a):
    @olgal myslisz ze moge uzyc pojemniczka na mocz, ktory dzis otworzylam, ale nie zostal uzyty bo nie udalo mi sie zlapac maluchowi siku? Zakrecilam go z powrotem. Mozna w tym badanie ogólne czy wyjdzie zle?
    Ja bym nie użyła ponownie dla swojego dziecka takiego brudnego kubka w kolejnej dobie.
    Ale ja mam skrzywienie zawodowe po oglądaniu mikrobów i całego tego dziadostwa pod mikroskopem :blush: 
    Jak potem by coś wyszło-jakieś mnostwo bakterii-to bym nie była pewna z czego to tak naprawdę się to namnożyło.
  • Toż to na ogólne idzie a nie na posiew ;) 
    Podziękowali 1Elunia
  • Kubeczki kupuję zawsze hurtowo 10-20 sztuk bo mam dwie dziewczynki z nawracajacym zum-em więc nawet się nie zastanawiam tylko otwieram inny jak trzeba. Grosze to kosztuje.
  • Matko pamiętam czasy kiedy w sloiczki się lapalo i cuda nie wychodzily
    W ogóle jakieś dzieci zdrowsze wtedy byly

Podziękowali 1Elunia
  • Ja też pamiętam. Wyparzony sloiczek- zawsze było ok. Raz zapomniałam wyparzyc to faktycznie cuda wyszły. 
  • edytowano 13 lipiec
    Nie mialam drugiego wlasnie a wczoraj ciezko mi bylo zto dDzieciakami do apteki. 

Zobacze. Najwyzej powtorze..
    Z powietrza tez moga bakterie wejsc do kubka? Ja go ww reku caly czas trzymalam wczoraj i po prostu otwarty byl a potem zamknelam.
  • U nas zawsze w apteczce domowej staly sloiczki nadajace sie do moczu. Najgorsze bylo rano, jak siku juz bylo na wylocie i trzeba bylo czekac, az woda sie zagotuje w czajniku do wyparzenia.
  • Co polecicie na zapalenie gardła w ciąży?  Mam chrypke, boli mnie gardło i kaszle tak jakbym miała wypluc płuca. Soda oczyszczona, woda utleniona? @MAFJa , chyba pisałaś kiedyś o jakichś ziolach? Bez czarny?
  • Czarny bez gorący na pewno może pomóc ale jeśli to gardło samo a nie niżej to u nas lepiej propolis w roztworze spirytusowym.. Do płukania z szałwia parę kropel, rozdrobniony z miodem łyżeczka albo w psikaczu bezposrednio
    Podziękowali 1blaekie
  • Na gardło mój niezawodny, najskuteczniejszy i natychmiastowo działający sposób to płukanie stężonym roztworem soli (kuchennej). Minimum dwie łyżeczki na ok pół szklanki ciepłej wody.
    Niestety nie dla każdego - męża i dzieci nie mogę przekonać. Nie cierpią, mają odruchy wymiotne. Według mnie to kwestia techniki.
    Sama daje radę max dwa- trzy razy przepłukać, dalej już nie idzie ;) Ale to zawsze wystarczy. Po kilku godzinach problem mija.
    Podziękowali 1blaekie
  • A jak nie dasz rady (choć bardzo zachęcam do próby) to może Tantum Verde P w sprayu? Pamiętam że u dzieciakow moich dobrze działało. Wydaje mi się że te miejscowo działające leki można w ciąży.
    Podziękowali 1blaekie
  • Ja do słoika łapałam tyle razy na ogólne. Zawsze ok. 
  • No ja z solą też mam odruch wymiotny. A soda bądź woda utleniona?  Ma sens płukanie tym?
  • Myślę, że woda utleniona jest ok.

Powiedzcie mi, proszę, czego brakuje miom skórkom, że od jakiegoś tygodnia odrywają się na palcach.
    Podziękowali 1blaekie
  • @mamababcia ; vit. A+ E?  :)
    Podziękowali 1mamababcia
  • Dzięki, spróbuję.
  • edytowano 13 lipiec
    Mocz z otwieranego pojemniczka, niewyparzonego wyszedl okey. 

Tym samym nie mam bladego pojecia dlaczego 1,5 roczniak przez tydzien budzi sie kilka razy w nocy z histerycznym placzem wołając AŁAAAAAAA. 
    Zeby nie, gardlo nie, infekcji zadnej nie, pecherz nie. 

Czy moze to byc jakas bakteria w przew pok? Pare razy w ciagu dnia zlapal go jakis bol i zaczal krzyczec.

Moze byc zap pecherza przy dobrych wynikach?
  • @annabe a jak sprawy z napletkiem?
  • Nie wiem ? Nigdy ni bylo u nas z tym problemów. Nie wygląda nic podejrzanie.. 

Wymiękam. Czuje sie jak przepuszczona przez maszynkę po tej nocy. 10razy lub wiecej budzil sie z wrzaskiem AŁA. Rzuca sie wtedy, nie moge go uspokoić. Tylko jak wleje mu wode do butelki ze smoczkiem to sie uspokoi i przysnie na chwile. 
  • A ząb? Jak woda pomaga na chwilę to może się chłodzi, a jak rozgrzewa to boli?
  • Nie ma objawow od zębow zadnych. Lekarz zajrzal do buzi i nie stwierdzil ze cos sie tam dzieje..
  • brzuch go nie boli, nóg nie podkurcza? takie skurczowe bóle brzucha potrafią być straszne. U nas tak było. Suszarka albo termofor na brzuch może by coś pomogły. Nie pokazuje paluszkiem gdzie boli?

• a może to koszmary senne?
  • Ja bym żeby obstawiala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.