Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

1356713

Komentarz

• A kto czytał "Księgi Jakubowe"? Zrobiłam 2 podejścia i chyba się poddam.
  • Ale Picoult nie pisze romansideł, nie wiem o jakie książki Ci chodzi.
  • edytowano listopad 2014
    Mam WNUCZKE!!! MartynaN pozycze ;)
  • przez te ksiazke zarwalam noc do czwartej czytalam

bardzo dobra powiesc
  • "Kwiaty na poddaszu" - kupione w świecie książki.
  • zaczęłam oglądać Służące , ale nie mogę ...

ryczeć mi się chce
  • Oglądaj śliczny film.
  • Elunia - chyba wypożyczę książkę
    nie mogę oglądać - wszystko się we mnie gotuje...
    ja to chyba jestem ....idealistka, która wypiera, że na świecie jest zło
  • @matka6 , ja z wiekiem też coraz bardziej wypieram, ale książka mi się podobała.
  • ja to chyba od dzieciństwa wypieram, a od czterdziestki się do tego przyznaję
  • Ja to kiedyś mogłam się tarzać w dowolnych treściach literackich, ale odkąd jestem matką, płaczę od byle bzdury.
  • Przeczytałam Motyla i choć temat ciekawy to nie czytało mi się dobrze. Może dlatego, że Zlodziejka książek jest tak genialnie napisana. Teraz czytam Posłaniec tego samego autora co Złodziejka książek.
    Ciekawa jestem czy on tak dobrze pisze czy tylko raz mu się udało...
  • Niestety Posłaniec jest zupełnie inny i chyba gorszy.
  • a lubi ktoś thrillery albo mocną sensację - ja od roku czytam w zasadzie wyłącznie takie książki (poza Służącymi;-)

i zaczytuję się książkami autorstwa Guillaume Musso
  • polecam "Mama jest piękna i chuda" :)
    wspaniała...
    przeczytałam na wdechu, ale wrócę do niej nie raz
  • Maura: Cejrowski nie popelnil zadnej ksiazki o Afryce.:) Jego ostatnia to @Wyspa na prerii' - polecam zreszta. A ja sobie ostatnio dla rozrywki przeczytalam najnowsza MM. I Marshalla:)
  • "Posłaniec" mi sie podobał choć oczywiscie "Zlodziejka ksiazek" duzo lepsza. Poza tym od tego czasu przeczytalam jeszcze "Cien wiatru", "Fechtmistrz" i "Drzewo migdałowe" teraz czytam "Dziewczyny z Powstania"."Cien wiatru" i "Drzewo migdalowe" bardzo dobrze mi sie czytalo przy "Fechmistrzu" umeczyl mnie poczatek potem jak cos sie zaczelo dziac to juz lepiej mi sie czytalo. A teraz "Dziewczyny z Powstania" zapowiada sie bardzo dobrze...
  • :D
    No to dalej polecam:
    Opowieść ojca.Przez mongolskie stepy.... Rupert Isaacson
    Dziewczynka w zielonym sweterku Chigier(będziesz ryczeć) duuużo lepsze od filmu Holland
    Książki Ericha Emmanuela Schmitta
    Podziękowali 1maggie27
  • "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" Hołowni baaaardzo polecam. Czytałam coś jego wcześniej i w ogóle mnie nie wciągnęło i nie zapadło w pamięć, ale ta jest cudna. Coś w stylu pamiętnik z podróży do kościołów z dala od Polski. Daje inne spojrzenie. Myślę, że warto nawet nie przepadając za Hołownią.
  • Blogoslawienstwo ziemi'. Lit. Skandynawska
  • Czytałam książkę o Sienkiewiczu w święta...
  • Przez Święta czytałam książki Reginy Brett - bardzo pomocne raczej dla młodzieży ale kilka rzeczy było też dla mnie odkrywczych.Tytuły to "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" , "Bóg nigdy nie mruga", "Jesteś cudem".
    Czytałam też książki Grzebałtowskiej - "Ksiądz Paradoks" i "Beksińscy". Dla mnie fantastyczne i Beksińscy lepsza.
  • a ja wróciłam do Wiktora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu "
    i czekam bardzo na "Wigilię Weroniki" - dzieci mi zamówiły , może niedługo przyjdzie
  • A mnie Mikołaj wielodzietny przyniósł " Wilki dwa", polecam.
    Dziękuję, drogi Mikołaju. :)
  • Jezus z Nazaretu - dzieciństwo, J. Ratzinger

T
  • Ziemkiewicza polecam. Starego. Czerwone dywany, odmierzony krok.
  • edytowano grudzień 2014
    Większości tych współczesnych nazwisk nie znam. Właściwie współczesnej literatury nie czytam. Czy jest to powód do wstydu czy jest jakiś kanon współczesnych nazwisk, które znać trzeba w "towarzystwie"?

@Szczurzysko, ja też :D I nie wstydzę się, bo nie lubię :P

Cabre (kontrowersyjny) napisał: " Książki, która nie zasługuje na ponowne przeczytanie, nie warto było czytać w ogóle. Ale dopóki jej nie przeczytamy, nie wiemy, czy zasługuje na drugie czytanie."

Nie znam gościa (powinnam?), ale ma rację. Z tym, że ja bym dokończyła tę myśl - takich książek nie ma sensu trzymać. Może i mam sporo książek, ale zawsze eksmituję te, do których nie wrócę. Po co mają kurz zbierać?

Tak więc za jakieś 2-3 tygodnie zapraszam do wątku oddawczego - planuję czystki :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.