Pogoda

edytowano 10 sierpień w Pomagajmy sobie
Dziś u nas PL Centralna rano była silna burza. Potem na sąsiednich ulicach pełno połamanych gałęzi i powyrywanych drzew. Straż pożarna co chwila jeździła, bo nie kursowały tramwaje i autobusy, trakcje były uszkodzone, do tego niektóre ulice były nieprzejezdne, zatarasowane przez zwalone pnie albo zalane.
Na plus. Służby naprawdę szybko wzięły się do roboty. Najpierw straż pożarna, a potem zieleń miejska. Jak koło południa szłam przez osiedle, to zewsząd dochodził odgłos pił tnących te połamane konary.

Komentarz

• U nas tez rano silna burza, nie bylo pradu przez pare godzin. 
    U mnie w prognozie pogody dzisiejsza burza byla okreslona jako "silna", na sobote zas zapowiadaja "bardzo silne" burze. 
  • Na marginesie, ostatnio po burzy nie mielismy pradu przez 2-3 doby (najpierw czesciowo, potem w ogole). Podobno to sie kwalifikuje do upomnienia sie o odszkodowanie. Ktos moze zwracal sie do dostawcy pradu z podobna sprawą? Jak to funcjonuje? 
  • edytowano 11 sierpień
    Co do burz, polecam stronę pl.blitzortung.org . Pokazuje burze w czasie rzeczywistym, z minimalnym opóźnieniem. Można sprawdzić, co się zbliża, pewniej niż w prognozie. Chociaż ostatnio zwijaliśmy się z plaży po kilkugodzinnym śledzenie burzy, a ona w ostatniej chwili skręciła w kierunku Bałtyku.
    Podziękowali 2PaniWiosna andora
  • Fajne!
    Ja znam podobną stronę:
    https://burze.dzis.net/
    Można z niej otrzymywać powiadomienia o burzach, ale nie korzystam z nich, więc szczegółów nie podam.
  • Pól nocy nie spaliśmy. Pioruny ładowały, pies piszczał i dyszał, duchota straszna, straż pożarna na sygnale jeździła w te i wewte. Armagedon psze pani normalnie.
  • Dolny
    Podziękowali 1weronika85
  • U nas tak było poprzedniej nocy

• U nas właśnie tej nocy-nie pamiętam takiej burzy.
     Zaprawiałam ogórki i musiałam przerwać robotę z powodu braku prądu. Planuję wstać o 4 i dokończyć pracę.
  • Parę lat temu mieliśmy piękną burzę w nocy, wystawiłam więc stołek na balkon, żeby popatrzeć. Mój pies nie mógł się zdecydować, czy bezpieczniej w łazience, czy przy pańci - w końcu usiadł przy mnie w drzwiach balkonowych, ale patrząc do środka :lol:

Z utęsknieniem czekam na porządną burzę, może będzie lepiej :)
  • Ech, trochę zazdroszcze upałów, w moim zakątku w tym roku na palcach jeden ręki mogę policzyć upalne dni, na plaży z dziećmi byliśmy jeden raz, bo wciąż zbyt chłodno. Córka idzie z pielgrzymka na południu i ma właśnie taką pogodę, jak piszecie. U nas 18-23 stopnie. A ja tak kocham gorąco, cały rok czekam, aby latem się wygrzac :wink: 
    Podziękowali 1Olesia
  • Dziś podobno beda widoczne perseidy!
  • @Milamama, Ty szczęściaro!
    Podziękowali 1Milamama
  • @Katia a nie pomyslalam tak o sobie, bynajmniej w kwestii pogody :) ale masz rację, za to też Bogu dziękuję :)
  • Ochłodziło się :) noc przyjemna w takiej temperaturze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.