Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1142143145147148

Komentarz

  • @Ola_g tylko smaruję A i nie zawsze.  
  • O to to. Dzięki Skatarzyna. Ja nawet mam jedną taką,  nawet kupilam ją chyba w Żyrardowie albo w Skierniewicach na kiermaszu. Tylko nie wiedziałam jak się nazywa.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano styczeń 2021
    Nie problem, a rozwiązanie, kuchenne, ale nie kulinarne ;)

    Moje ostatnie dwa odkrycia B)

    1.Genialny sposób na mole spożywcze. Tyleż obrzydliwy, co skuteczny :p



    NIE


    CZYTAĆ


    PRZY


    JEDZENIU!!!



    Zjadasz konserwę rybną (np.szproty w oleju karo) i zostawiasz puszkę z płynem, żeby wlać go psu do kaszy (bo co się będzie marnować!). Po kilku... tygodniach odkrywasz, że w małej puszce jest ponad 20 owadzich trupków :D
    Topią się również w miskach gryzoniowych, ale woda ich aż tak nie pociąga :\

    2.Alternatywna metoda na spalony garnek (bo normalna to gotowanie roztworu proszku - lub sody oczyszczonej, jeśli ktoś ma za dużo kasy - lub zalanie domestosem).
    Ciekawe, że kwas działa równie dobrze jak zasada, choć wolniej. Wlewasz ocet i zostawiasz na tydzień :)
  • Ja z takim nietpowym pytaniem :D
    Co na zakąskę do wódki?
    Proste, smaczne i efektowne.

    Zupełnie nie moja bajka, bo my głownie wino preferujemy.
    Jedyne co mi przychodzi do glowy to przysłowiowy" "śledzik
    Pomóżcie!!!

  • Pamiętam z dzieciństwa, że mama robiła koreczki, więc pewnie pasują. Czystą wypiłam raz w życiu,, jakieś 20 lat temu i od tej chwili podziękowałam ;)
  • O śliwkach myślałam.
    Może jakies roladki z ciasta? Kabanosy w cieście francuskim? Moze pieczarki z czyms zapiekane? Z czym??? Tak głosno gdybam...Bo chcialabym cos cieplego
    Zimne to mniejszy problem.
  • Na zimno tortilla z pastą jajeczną np lub z szynką 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Na zakąskę do wódki sprawdzają się małe korniszonki.
  • @Elunia, kapelusze panierowane a w środku ser? Czy coś innego masz na myśli?
  • Takie pieczarki z serem to na kolacje robię
  • edytowano styczeń 2021
    Ja panierowane lubię do frytek, zamiast mięsa, ale te Eluni to świetny pomysł na grilla właśnie albo na przystawkę.
    E: Kolacja na ciepło też mi się podoba. Kradnę!
  • Elunia powiedział(a):
    Ja w sezonie grillowym mam często wegetarian na grillu :)

    Grilowani wegetarianie mniam mniam
    Podziękowali 4Skatarzyna Izka Bambidu Katia
  • @In Spe- zalinkuj ,proszę, kimchi z internetów, które byś poleciła 
    Jem ostre wegańskie, które przywiózł mój syn i chciałabym porównać z tym , co znawca poleca
  • No właśnie niestety widoczna po zalogowaniu. A rejestrować się mogą klienci hurtowi. Można szukać takiej kimchi w stacjonarnych lub internetowych sklepach azjatyckich. 
    Podziękowali 1matka6
  • ganna4 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ja w sezonie grillowym mam często wegetarian na grillu :)

    Grilowani wegetarianie mniam mniam
    Jak Braw o pisał o kanibalizmie to mówili, że nieaktualny temat. A tu proszę mistrzyni kuchni poleca... :D
    Podziękowali 2Bagata madzikg
  • Pfff, prawie jak kalafior. 
    Podziękowali 1ganna4
  • Daliśmy radę! Był półmisek wędlin, jakas sałatka z brokółem i jajkiem, sledzie na trzy sposoby, śliwki w boczku, pieczarki zapiekane z serem pleśniowym, na ciepło: ślmaczki z ciasta francuskiego z serem, salami i suszonymi pomidorami podane w towarzystwie sosu czosnkowego, koreczki, marynowane opieńki...
    Wszystkim smakowało.
    Ufff...
  • Zakwasu pewnie też nie masz? Na żytnim zakwasie pszenne ciasto ładnie rośnie. 
  • A na wyschnięte twarde bułki? 
    Ostatnio zrobiłam tartą. Duży zapas. Teraz przydałby się nowy pomysł.  
  • @Skatarzyna pomoczyć i podpiec? Zrobią się miękkie i chrupiące,  tylko trzeba szybko zejść, bo potem będą znów suche i twarde.
    Albo pokroić w plastry i potraktować jako bazę do zapiekanek. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Pokroić bulki w plastry, pomoczyć w jajku rozklekotanym z mlekiem i usmażyć grzanki
    Podziękowali 3Aga85 Skatarzyna Elf77
  • @ganna4 tak robimy często. Ale chodziło o takie bułki, że już się pokroić nie da. Wyschniete na wior.
    Podziękowali 1ganna4
  • Nasze małe dzieci lubią takie moczone w wodzie/mleku... Po prostu jeść. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dwa tematy (około)kuchenne, które mnie ostatnio nurtują

    1.STEKI 

    Wiem z doświadczenia, ze sukcesem jest dobre mięso. Gdzie takowe kupic? A może macie jakieś wyprobowane "gotowce", ktore po przyrządzeniu nie są złe? Jakies sekrety przyrzadzania?
    No tęsknię za porządnym stekiem...
    Niestety pomimo prób jakos trudno mi osiągnąć sukces w tym temacie.
    Najlepsze steki jakie jadłam to bistecca alla fiorentina - oczywiscie gdzieś we Włoszech. Wprawdzie nie wiem czy to nie zasługa wina, które dopełniało reszty, ale doznania smakowe niepowtarzalne  B)
    Niezłe też mieli w pewnym holenderskim miasteczku.
    Jesli o "gotowce" chodzi to dobre były steki "Bonanza" z amerykańskiego sklepu. 
    Jak wyglada rynek w Pl? 
    Sa tu jacyś stekożercy???

    2. Piec do pizzy.
    Warto zainwestować w profesjonalny piec?
    Czy taki piec mógłby służyć też do pieczenia chleba?
    A moze lepiej pomyśleć o wybudowaniu tradycyjnego pieca chlebowego opalanego drewnem?
    Jakie sa koszty takiego pieca? Jakie muszą byc spełnione warunki?

    Co do pieca do pizzy to podobno teraz można tanio znaleźć z likwifowanych lokali gastronomicznych.
     Mój piekarnik konczy powoli żywot, stąd takie rozwazania.
    Przy okazji mam tez pytania o kuchenkę szesciopalnikową z duuuzym piekarnikiem. Moze to tez jest jakas opcja?
    @MonikaN ?





  • I jeszcze pytanie gdzie kupić takie kuleczki (ceramiczne), które stosuje się do obciążenia tarty przy pieczeniu? Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, wiec trudno mi znaleźć w necie.
    Dużo ostatnio u nas tart. I trafia mnie kombinowanie z grochem, ryżem itp.
  • @Malgorzata32, wg mnie Włosi mają bardzo dobrej jakości mięso.
    Moja kuchenka ma 5 palników, tylko inaczej rozstawione niz w 4 palnikowej plus mam ogromny piekarnik.

    @Skatarzyna, Ty masz piec do pizzy i chleba?

    Btw @Małgorzata32, a wędzarnia Cię nie kręci?

    Podziękowali 2Skatarzyna Małgorzata32
  • edytowano styczeń 2021
    @Malgorzata32 mięso na stek nie może być ze zbyt chudego ani zbyt starego zwierza (włókna mięśniowe mają mieć tłuszcz odłożony nie tylko podskórnie, ale wmieszany w mięśnie, taki efekt marmurkowy to jest – nie musi to być tak przesadne jak u słynnych krów wagyu itp.), najlepiej jeśli dojrzewało w chłodni przed porcjowaniem, i nie może być robione za długo. Mięso musi być wciąż różowe w środku. To tak na szybko.

    Co do pieca do pizzy: bardzo dobre efekty w piekarniku elektrycznym dają kamienie do pizzy albo blachy żeliwne.
    Natomiast najlepszy efekt (jeśli takiego szukasz) faktycznie dają zawsze piece opalane drewnem, ale na cenach się nie znam, więc tu nie doradzę.
    Musisz rozważyć, jakie masz priorytety. tak na szybko kamień albo żeliwo będą OK, natomiast długofalowo możesz rozważyć piec albo westfalkę – tylko masz jak poprowadzić komin i gdzie wypuszczać dym?
  • edytowano styczeń 2021
    Tak. Mam piec chlebowy i w sezonie pieczemy w nim pizzę. Zimą  w piekarniku. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.