Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1140141143145146148

Komentarz

  • Elunia powiedział(a):
    Coś jak potrawka do ryżu.
    Poddusić cebulkę, dodać pokrojone mięso i warzywa, poddusić, zaklepać mąką ze śmietaną albo z rosołem, dać kilka kropli cytryny, ewentualnie doprawić, można dodać np.zielonego groszku albo pietruszki zielonej. Z ryżem nawet może być:)
    Podobno z agrestem to weselny obiad Kaszubów :)


    Na moich Kaszubach to z rodzynkami, nie z agrestem. I jednak całej włoszczyzny z rosołu się nie daje, mięso przeważa. 
    Podziękowali 1Izka
  • Przypuszczam czasem ugotowaną marchewkęprzez maszynkę i podaję na ciepło, jako jarzynkę do obiadu. Mikołaj i Małgosia bardzo lubią.
    A buraki @Bagata po prostu straciły wodę. Też mi się to nie raz zdarzyło, że wysuszylam na wior . 
    Podziękowali 1Bagata
  • Mam zamrozony ser kozi. Jak mogę go wykorztstac? Bym chciala chyba jakos zapiec albo kluski z niego zrobic chyba bo rozmrozony nie podoba mi sie konsystencja. Tarta jakos nie przemawia do mnie. Podpowiecie?
  • Pizza z kozim serem jest dla wielu osób przysmakiem. Może ten wariant na utylizację rozmrożone go sera by się u Ciebie sprawdzil? Moja współlokatorka przywoziła z domu serniki z koziego sera. Ja wielokrotnie z rozmrożonego twarogu ale krowiego piekłam serniki wiedeńskie - czyli sam ser, bez spodu.
    Zależy ile tego masz, jak kilo czy więcej niż kilo to może sernik a jak mniej to jako posypką do zapieczenie albo do jakiejś sałatki - kozi ser pasuje do buraków.
  • Ja bym pokruszyła i dodała do sałatki rukola+burak+prażone ziarna

  • Dziś szukałam przepisu na francuskie ciasto wytrawne z kozim serem. Piecze się to w takiej prostokątnej foremce do keksa albo chleba.

    250g mąki, 15 g proszku do pieczenia - zmieszać

    ser kozi; suszone śliwki/oliwki; pistacje/orzechy - pokroić na kawałki/posiekać

    Ubić 4 jajka, dodać 150 ml oliwy, 100 ml mleka i 50 g jogurtu, sól i pieprz. Połączyć z mąką i dodatkami (zrobi się płynna masa). Piec w podłużnej foremce na papierze do pieczenia w 180 stopniach ok. 30-40 minut.


  • Czy wyjdą racuchy z jabłkami, jeśli zamiast mleka dodam wodę?
  • edytowano grudzień 2020
    Żeby nie wyszło tak jak w tym dowcipie obrazkowym: bardzo dobre, Halina, tylko nie rób tego wincyj.
    Czyli co by tam poszlo: jajka, mąka, drożdże, troszkę cukru, soli, jablkA i woda, tak? Próbuje sobie ten smak wyobrazić. Wyjść wyjda. Mąką z wodą daje taki klajster, może jajka i jabłka by troche uratowały smak ale raczej nie będzie to tak samo smaczne jak na mleku/ zsiadłym mleku/kefirze. 
    Ed.literowki
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano grudzień 2020
    Mam tylko 2 serki homogenizowane :(
  • @Aga85 moja córka robi przepyszne placuszki na serku kuleczkowym - jak my to mowimy- Piątnica. Normalnie bierze mąkę, jajka, opakowanie takiego serka, troszkę to soli i smaży na oleju. Wychodzą extra placuszki, z takim fajnym faktorem X - bo te kuleczki tak ciekawie w tym cieście wychodzą, tak miło się na nie natrafia. 
    Więc myślę, że nawet ten serek da lepszy, ciekawszy smak niż woda. Z wodą to takie macowate będzie.
    Jakbys miała dojrzałe banany to też warto wkroic do masy, troszkę cynamonu.
    Podziękowali 2Aga85 Katia
  • Banany mam i to takie mocno dojrzałe i serek wiejski też, skończę karmić i biorę się do dzieła:)
    Dzięki Elunia, fajny
  • Dziś na racuchy idziemy do Agi! :)
  • Rejczel powiedział(a):
    Dziś na racuchy idziemy do Agi! :)
    Zapraszam, zapraszam, wyszły naprawdę dobre  :)
    Podziękowali 1Rejczel
  • O ich istnieniu dowiedziałam się niedawno. 
    A Wy stosujecie?
    https://domowa.tv/woskowijki-jaka-wybrac/
  • Rzućcie przepis na pierniczki, co po upieczeniu są niejadalne, dopiero po dłuższym czasie miękną!

    Właśnie zniknęła trzecia porcja z tych upieczonych na zaś, żeby potem dekorować i jeść w Święta. Dwie poprzednie także pożarte natychmiast... 
  • Odezwała się do mnie znajoma z prośbą o przesłanie naszego tygodniowego jadłospisu, bo nie radzi sobie z karmieniem rodziny. 

    @Elunia,  czy na Twoim kanale jest coś takiego? Chodzi o maksymalnie proste dania dla całej rodziny, w tym małych dzieci, z których można skomponować kompletny jadłospis? 
  • Jak jej zacznę opisywać wszystko po kolei, od gotowania bulionu zaczynając, to tydzień mi to zajmie :/
  • Mam b.banalny problem: gdzie, u licha, jest wątek z ciastami na Boże Narodzenie? Mam 2 przepisy, które chciałabym wypróbować (tzn.chciałabym, żeby ktoś je upiekł i powiedział, jak smakują :D ).
  • Zalinkujcie mi szybko przepis na pierniczki dobre od razu po upiczeniu! Bo nie mam mozliwosci przeszukiwac teraz swoich zasobów przepisowych. 

  • Każde pierniczki są dobre od razu po upieczeniu :p 
  • Ja nie wiem co tam corka wymyslila. Jestem poza domem. A ona mnie o ten przepis prosiła. Nie pomoglam bo nie mialam pod ręką.
    W sumie...nie sie uczy radzic sobie :)
  • Pomóżcie! Zawsze wierzch tarty zalewam mixem jajo z jogurtem i tartym serem. Co dać na wierzch dla gościa  bezmlecznego?
  • Halo?! Kto tam bezbezowe tarty robi, bo pilnie pomysł potrzebny.
  • Nie wiem wprawdzie z czym ta tarta ani czy ten gość je jajka ale taki pomysł mi przyszedł: podsmażyć polplasterki swojskiej kiełbasy i to rozbeltac z jajkami i zalać wierzch. Wyjdzie coś w rodzaju jajecznicy z kiełbasą ale będzie to smaczne.
  • Czy można zamrozić barszcz ukraiński? Taki już że śmietaną? 
  • Ja bym zagotowała i wrzący wlała do słoika. Powinien się zassać i w lodówce trochę może posiedzieć. Ja tak robię z każdą zupą, jak nie wyłączę w mózgu opcji, że gar 5 l muszę ugotować
    Podziękowali 1Bagata
  • jakiś super przepis na murzynka poproszę, mam nawet jakiś dżem z czarnej porzeczki. A może jakieś inne ciasto z takim dżemem?
  • @Aneczka08 z drzemem z czarnej porzeczki to pleśniaka lepiej upiecz. Szkoda takiego dobrego drzemu na murzynka ;)
  • Rejczel powiedział(a):
    @Aneczka08 z drzemem z czarnej porzeczki to pleśniaka lepiej upiecz. Szkoda takiego dobrego drzemu na murzynka ;)
    Tez o plesniaku pomyslałam.
    Albo WZ-kę
  • Choc WZ ka to lepiej z wiśniami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.