Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1192022242548

Komentarz

  • To ja sie dołączę z pytaniem do ekspertów: czy masa bita śmietana + mascarpone może być podkładem pod masę cukrową?
  • @Savia ja kupowalam ostatnio w sweetdecor barwniki i ekspresowo wysłali.
  • Już zamówiłam na allegro. 14 kolorów. :D
    Jutro mają kurierowi w łapki dać.
  • nie moze, popłynie
    musi byc z masłem- np.budyniowa
    ale dużo masła (czyli typowa) nie musi być?
  • @Savia - z blacharą był dla szwagra znajomych, dla brata był z cyckami ;)

    @Megan - pod masę z mojego przepisu może być, bo ma w składzie sporo planty i nie spływa.
  • @Savia - z blacharą był dla szwagra znajomych, dla brata był z cyckami ;)

    Doszłam do tego z cyckami i mało z moim M nie padliśmy niemal widząc minę Zbyszka :D  :P
  • Mi się ten środek podoba. Krojone boisko i tam szachownica/lub pasy biało (w sensie bez koloru)-zielono. Czym to najsmaczniej przełożyć?

    image
  • a co to za golden syrop bo pierwsze słyszę?
  • dziewczyny, a taka gotowa pokrywe marcepanowa znacie?
    image
    Na Wielkanoc wykorzystalam do mazurka rozano-marcepanowego i fajna jest. Idealna, rowniutka, ozdoby sie do niej super przyczepiaja, pisac po niej tez mozna bez problemu. Gotowa, rozrolowana, dziecko by umialo ciasto przykryc. W smaku ok, marcepanowi z Lubeki oczywiscie ustepuje (ale Niederegger jest jeden na swiecie i koniec), ale nie psuje smaku ciasta, absolutnie poprawny.
  • Tak mnie zainspirowaliście tymi tortami, że pza punkt honoru postawiłam sobie zrobić taki Miśkowi na urodziny.
    Przynajmniej spróbuję. Tylko powiedzcie proszę, gdzie się kupuje barwniki do tej masy?
  • edytowano kwietnia 2013
    Tak mnie zainspirowaliście tymi tortami, że pza punkt honoru postawiłam sobie zrobić taki Miśkowi na urodziny.
    Przynajmniej spróbuję. Tylko powiedzcie proszę, gdzie się kupuje barwniki do tej masy?

  • Kupiłam na allegro. W piątek zamówiłam,, dziś juz mam. 14 kolorów.
  • edytowano kwietnia 2013
    Pytanie masęm. Czy mase cukrowa na ludziki i takie mogę moge zrobić wcześniej? Trzymać w lodowce?
  • Możesz podać linka na priv?
  • Jak siade wieczorem przy komputerze, bo z komórki nie da rady. Może być?
  • edytowano kwietnia 2013
    @Savia, ja też poproszę o namiar na te barwniki, będzie na przyszłość ;)

    @Małgorzata32, nie wiem jak ta masa AB, ale ta z marschmallow, którą ja kiedyś robiłam nie nadawała się za bardzo do rzeźbienia. Wypróbowałam natomiast marcepanową i się z niej rzeźbi wspaniale. Kupiłam takie kostki 200g po 8 zł - firma Zentis, był też dr Oetker, ale dwa razy droższy. Żeby pokryć cały tort to ze 3 trzeba mieć, ale można też pokryć tort cukrem a figurki wymarcepanić - tak zrobię następnym razem. Tym razem byłam szczęśliwa, że mam w ręku gotową masę...

    Marcepan malowałam farbami dr O. - maluje się nimi bardzo dobrze!!! są ładne kolory, soczyste, dobrze się rozprowadzają i błyszczą, ale mogłoby być ich więcej...
    Za moment będzie fota - nie omieszkam się pochwalić ;)
  • te z Was, które oczekiwały na tort-gniazdko...




    oraz te, które oczekiwały na tort typowo dziewczyński...




    mogą się nieco zdziwić....






    cóż, moja dziewczynka nie jest typowa ;)
    w sobotę rano:
    - Alu z czym chcesz mieć tort?
    - yyyy.... z piłką nożną!
  • Joasia - rety! - jak takie cuda da się zrobić!?
    Rewelacja!!!
    k.
  • no to trzeba mieć talent
    Łał- jestem pod wrażeniem, wszystkich szczegółów
  • Pytanie mam. Czy mase cukrowa na ludziki i takie mogę moge zrobić wcześniej? Trzymać w lodowce?

  • Ja niewykorzystaną masę trzymam w lodówce zamkniętą w woreczku strunowym.
  • No i masz babo placek. Zdania rozbieżne. A ten sam przepis @AB?
  • Czy to normalne że kolor "zieleń pistacjowa" ma proszek pomarańczowy? :-?
  • Nie - ja robię z przepisu, który wklejałam wyżej - on się różni proporcjami od tego AB z początku wątku.
  • I jeszcze pytanie: jak zrobię biszkopt, przełożę masą budyniową to czy ciasto muszę zewnętrznie też obsmarować czy nie? Jak lepiej?
  • Joanna- aj hejt ju
    8-X



    żartuję-tort 
    :O

    Małgorzata-"idę znowu coś zamówić"
    =))
  • Z telefonu mi nie wchodziło....

    Joasiu! PIĘKNY TORT! CUDOWNY!

    :-)
  • Savia, dzięki za linka.

    Czytam Was i mnie przerażenie ogarnia. Ta masa nie plastyczna... Ta się kruszy...Ta wysycha...

    Kurde, dajcie jakiś SPRAWDZONY po wielokroć przepis na jakąkolwiek masę, byleby efekt końcowy był dobry.
    Bo nie mam siły przebijać się od początku przez cały wątek.

    Odpłacę się za to przepisem na pyszny sernik

    ;)
    Wczoraj robiłam po raz pierwszy z nowego przepisu. Wyszedł pyyyyyyszny. @Mamababcia może potwierdzić. Znikł bardzo szybko. Ale od dziś już zawsze ten sernik będzie u nas królował.
  • Na tej stronie, wyżej, Agnieszka5 podawała przepis na idealną masę cukrową.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.