Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1232426282948

Komentarz

  • @AB zlituj się kobieto i podaj przepis! Wygląda cudnie a pewnie smakuje jeszcze lepiej :)


    ja się więcej nie podejmuję robienia tortów z masą cukrową, się umęczyłam jak osioł a beztalencie plastyczne jestem....przy pierwszym torcie zostało mi masy cukrowej sporo i zamroziłam. Używałam jej teraz w maju na urodziny męża i córki i w ogóle nie dało jej się ulepić, kruszyła się jak niewiem co.

    Chyba przejdę do tradycyjnych tortów, mniej nerwów zszarpię na nich ;)

    @Agnieszka&;5 - żebyś Ty kobieto bliżej mieszkała....wszystkie torty bym u Ciebie zamówiła i miałabym problem z głowy!
  • @AB - moje panny właściwie najbardziej z tortu lubią właśnie tę masę cukrową, w środku beleco może być ale masa cukrowa jest super dla nich w smaku - ja niewiem mi tam nie smakuje...
  • Agnieszka, muszę sobie kupić formy do literek, kwiatków. Co jeszcze warto?
    Ja mam kwiatka i literki, brakuje mi cyferek. Mam też takie rylce ale w sumie rzadko ich używam. Aa i wałek ze wzorkiem mam - czasem coś nim odciskam.
  • Zobaczyłam te żaby u nas w sklepie pół roku temu i od razu mi wpadło, że warto by było dorobić im staw ;)
  • Jejciu, jaki cudowny!!!!!!!!!!!

  • AGNIESZKA!!!!


    Sorry, krzyknęłam z wrażenia! :-)
  • Truskawkowy był.
  • czad no , po prostu piękny !!!!
  • image

    w końcu odważyłam się zrobić sama...
  • Wow - a skąd niebieski?
  • Ladny! A jak na pierwszy tort to w ogole full wypas :)
  • zapytałam Z. jaki chce tort... odp., że niebieskiego motylka...


    to zrobiłam:P
  • pytanie było techniczne ;)

    barwnik?
  • jop, troszkę się potruliśmy:P
  • Ja pierdziu,wykończycie mnie psychicznie !!! A te żaby- łaaaaaaaaaaaaaaaał !!!
    Moja panna 26 kończy rok,też mnie torcik czeka,chyba już zacznę wertować przepisy w wątku. Jednak też z masy marshmallow się wyłamuję, zrobię coś w stylu AB i Doroty.
  • edytowano lipca 2013
    ja doszlam do daleko idacych wnioskow :) masa marschallow czy cukrowa jest bardzo ladna, ale po pierwsze nie tania, po drugie czasochlonna, po trzecie ogranicza walory smakowe tortu co w naszej rodzinie zawsze stalo na pierwszym miejscu :)))... po czwarte ozdoby cukrowe u mnie poszly do kosza wiec rownie dobrze mogla to byc plastelina lub plastik... nikt nie mogl tego zjesc.. :)   wiec na pieciolecie poprzestalam na inwencji wlasnej.. tort byl na winie tzn. wkladalam co sie nawinie, ale wyszedl PYYYYSZNY banonowo czekoladowo smietankowy :) galaretkowy.. brzoskwiniowy..  :)
  • no ale dla Faustynki na trzecie urodziny za miesiac przyjdzie mi sie bawic z cukrowa chyba.. AB chyba bede Cie molestowac o przypominanie szczegolow i jakies ratunki inne byc moze :)  zyczy teletubisie.. chociaz cos z epoki lodowcowej, albo stacyjkowa czy traktora toma, toy story..moze by tez przeszlo
  • juz wcale nie robisz cukrowej?
  • Czy ktoś może zapodać pomysł na masę do przełożenia i obłożenia tortu(będę robić to czekoladowe Uji). Tak, żeby stężało trochę w lodówce i żeby dało się wierzch fajnie udekorować. Najlepiej coś z bitą smietaną-może z galaretką zmieszać???? Tylko nie chcę własnych eksperymentów wdrażać, bo to jednak na roczek
    @-)
  • to może bitą śmietanę z mascarpone - on fajnie usztywnia, a smaki to już dowolne, ja bym dodała malinki :)
  • ale wystarczy ubić np. śmietanę 30% i dodać mascarpone i też ubić? I już???
    A można do tego dorzucić barwnik spożywczy?
  • @Agnieszka5 a co Wy z tymi tortami robicie skoro u Was dieta bezcukrowa?
  • to jest nasze małe okazjonalne odstępstwo ;)
  • Ha, czyli mam zielone światło :D
  • W sobotę zapodałam tort-motylka, z przepisu uJowego. Pyszny, wszyscy chwalili.

  • edytowano lipca 2013
    Napiszcie gdzie kupowałyście  barwniki?




    Już doczytałam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.