Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wczesna Komunia FAQ

1678911

Komentarz

  • tak, to jest to, @wiesia. żeby prowadzić dla swoich dzieci wystarczy zamówić podręczniki animatora. Żeby założyć grupkę przy parafii trzeba zrobić kurs - rekolekcje dla animatorów. powinny być jakoś przełom czerwca i lipca, info na stronie. spokojnie da radę pojechać z dzieckiem (ja byłam z dwulatkiem) i kimś do pomocy - szczegóły do dogadania z organizatorami. 

    @Gosia5 - myślę, że to może być to, czego szukasz.

    Podziękowali 2wiesia Gosia5
  • U nas przed wczesną Pierwsza Komunią od września są spotkania dla dzieci i rodziców przy parafii. Na początku raz w tygodniu, potem dwa razy w tygodniu. Po Komunii dzieci razem z rodzicami jadąc​ na wspólną wycieczke-pielgrzymke. Poźniej aż do rocznicy dalej są spotkania dla dzieci i rodziców. Katechezy są pięknie prowadzone.
  • @Tusia, dziękuję, ale ja chyba ODB zgłębię. W Ruchu Światło - Życie jestem od 25 lat, więc łatwiej będzie robić coś,  z czym się już zapoznałam. Poczekam tylko na zmiany księży, bo nasz wikary chyba odchodzi, a grupami i tak wikariusze się zajmują.
    Podziękowali 1Tusia
  • @Gosia5, też fajnie:-)
  • Mam pewną wizję i kompletnie nie mam pomyslu jak rozwiązac pewne kwestie. 

    Moj drugoklasista w przyszlym roku z klasą bedzie przygotowywany do Pierwszej Komunii sw. 
    Ale ja bym chciala indywidualnie, z dwoch powodow. 
    Uwazam to za lepsze przygotowanie i chcialabym skorzystac z mozliwosci ktore sie pojawiają obecnie i zeby ominęła nas ta cała "masówka" ( nie podważam przygotowań robionyvh przez siostre. Ale wiem jak to wszystko, próby, bedzje wygladalo. Śmiechy, chichy i puszczanie bąków..) 

    Po drugie chce posłać od razu mlodszego ktory bedzie mial 7 lat za rok. 
    Nie chce zeby sie dołączył do przygotowań klasowych Wojtka bo bedzie sie zle czul jako najmlodszy rodzynek. 

    Jak to zalatwić? Moge sama przygotowywać dzieci w domu, dodatkowo bedzie religiw w szkole. Ale czy mialby chodzic na proby, jesli nie poszedlby do Komunii z klasą?
    Help! 
    Czy ktos poslal oddzielnie dziecko ktore nie jest w ed ale w szkole??
  • A co by było, gdyby chodząc do tej klasy mieszkał w innej parafii i szedł do komunii w innym kościele? Też by musiał chodzić z klasą na próby?
  • @annabe, pomiędzy moimi najstarszymi jest rok i 7 m różnicy i kiedy najstarszy był w drugiej klasie normalnie przystąpił do Komunii, a z nim młodsza siostra, wówczas w klasie pierwszej, ale 7-latka.
    Syn nie szedł jednak z klasą, tylko w parafii, więc na próbach klasowych siedział sobie z boku (i pewnie, jak go znam, rozrabiał), a parafialne były po południu. Córka chodziła tylko na próby parafialne, katechezę miała normalnie w szkole, nawet jej specjalnie nie przygotowywaliśmy. O dziwo, choć córka była najmłodsza, wcale nie była najniższa :)
  • @OlaOdPawla a wiesz ze nawet tak jest, nasza parafia to nie ta sama w ktorej dzieci z naszej szkoly przystepuja do Komunii sw. 
  • U nas próby dotyczyły ustawienia,przejść,ćwiczenie czytania,psalmu,wierszyków.
    Tak bardziej technicznie i pod tą jedną konkretną Mszę św.
    Od duchowej strony to przygotowywał dom i lekcje religii.
    Bez sensu próby dotyczace konkretnej Mszy św. jeśli dziecko nie będzie na niej.
    Na próby chodzi się z tą grupą i do tej parafii gdzie bedzie się przyjmować I Komunię. Inaczej to nie ma sensu.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @annabe a nie chciesz posłać chłopaków w J.? Chocby infywidualnie? Tu nie ma zadnych szopek.
    Pełne zrozumienie.
    Podziękowali 1Joannna
  • I mówią po łacinie, jak pierwsi chrześcijanie ;)
    Podziękowali 2Joannna Małgorzata32
  • @Malgorzata32 masz na mysli MB Czestochowskiej? Jeszcze sie zastanawiam czy nie pojsc do naszej parafii-Blota. Mamy swietnego proboszcza ale nie wiem czy praktykuje u siebie indyw.komunię.
  • nie musi praktykować, będziecie pierwsi tak jak i my byliśmy:-) wytłumaczyliśmy, że chcemy wcześniej, że chcemy osobno bo dzieci małe i chcemy tłumu uniknąć i na oddzielnej mszy dla nas - żeby w niedzielę nie robić zmaiszania co to za nadprogramowa komunia. Trochę nosem kręcił ale na wszystko się zgodził i jeszcze potem jak mu dziękowaliśmy powiedział, a co się miałem nie zgodzić:-)
    Podziękowali 3annabe wiesia Katia
  • Tak MB Czestochowskiej. 
  • edytowano maj 2017
    Maciek_bs powiedział(a):
    I mówią po łacinie, jak pierwsi chrześcijanie ;)
    No tacy pierwsi-pierwsi to obstawiam, że raczej po aramejsku a nie w języku okupanta ;)
    I Maryja też nie powiedziała "Fiat" :)

    @annabe - znam Waszego proboszcza, myślę że się zgodzi. On lubi tych co chcą "bardziej".
    Podziękowali 3Mrowka3 annabe Katia
  • @Emilia_K mi tez sie tak wydaje. Fajny z niego czlowiek.
  • @annabe a Wy macie parafię na Błotach? Czy w F.?
  • Błota
  • @annabe, byłam u was ostatnio na Mszy (3 maja) i dziki sobie szły uliczką obok kościoła. I śpiewał chór. Bardzo ładnie w Waszej parafii :)
    Podziękowali 1annabe
  • Kościól nie jest zbyt piękny ale proboszcz dobry i teren kosciola troche uporzadkowali roslinami.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Przyznam, że wizja dzików maszerujących obok kościoła przy śpiewie chóru pobudza wyobraźnię :)
  • @Aneczka08 dzięki za polecenie katechez Bractwa. Zastanawiałam się nad katechezą na następny rok (w ED i wszyscy po wczesnej Komunii św) Napisałam na tego maila ze strony i dostałam odpowiedź już -i chyba jest to dobry pomysł na przyszły rok. 
    Potrzebuję tylko podpowiedzi -piszą że wpłacić wg uznania na pokrycie kosztów -tzn jaki to jest powiedzmy zakres, lub minimum... zawsze mam problem z takim postawieniem sprawy... wolę konkret jednak...
    Podziękowali 1wiesia
  • Wela powiedział(a):
    @Aneczka08 dzięki za polecenie katechez Bractwa. Zastanawiałam się nad katechezą na następny rok (w ED i wszyscy po wczesnej Komunii św) Napisałam na tego maila ze strony i dostałam odpowiedź już -i chyba jest to dobry pomysł na przyszły rok. 
    Potrzebuję tylko podpowiedzi -piszą że wpłacić wg uznania na pokrycie kosztów -tzn jaki to jest powiedzmy zakres, lub minimum... zawsze mam problem z takim postawieniem sprawy... wolę konkret jednak...
    łomatko ja w ogóle chyba nie doczytałam, że mam coś wpłacić...... no to pięknie
    przeglądam teraz początkową korespondecję i nic takiego nie widzę.

    MOżesz mi na prv wysłać info co oni tam piszą i nr konta, chętnie im coś wpłacę. Nie wiem ile, myślę, że jak wpłacę jednorazowo, to 50-80 zł będzie ok?
  • @Maciek_bs ; i znów język giętki nie powiedział wszystkiego, co myśli głowa :) Ale potwierdzam, wizyta na Błotach wywarła na mnie wrażenie. Najpierw poznawczo-przyrodnicze, a potem duchowo-estetyczne.  :)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • @Aneczka08 ;
    tutaj:
    http://www.piusx.org.pl/kurs-katechetyczny
    (no chyba że nie o to bractwo chodzi...)

    Podziękowali 1Aneczka08
  • ok dzięki, to nie doczytałam albo zapomniałam, doślę im w takim razie, dzięki!
  • Napisali, żeby się tym (kasą) nie martwić, no ale przelać coś wypada.
    Dziś zrobiłam podsumowanie katechezy.
    Pytania zamknięte i otwarte (jest o czym pogadać :-) No dziecko chętne, współpracujące na taką opcję.
    Kolorowanki są na odwrocie w nagrodę po lekcji i pytaniach.

    Ktoś pod postem odnośnie katechizacji na wRodzinie.pl polecał serię filmów "Domek na skale". Nie wiem co to warte, ale się przyjrzę.
  • @wiesia bardzo Ci polecam Domek na skale, nie wiem czy to można w necie obejrzeć raczej nie, my to dostaliśmy od chrzestnej syna - katechetki.
    Podziękowali 1wiesia
  • Domek na skale - bomba
    jest jeszcze 10 przykazań z edycji Św. Pawła
  • domek w necie ma tylko fragmenty z przypowieści lub piosenek...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.