Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje z ks.Johnem Bashoborą

11112131517

Komentarz

  • edytowano sierpień 2014
    nono
    nie sądziłem że doczekam takiego obrazka w TVP
    a podobno TV to wujek samozło
    :P

    image

    http://vod.gazetapolska.pl/7919-wyborcza-linczuje-tvp1-za-rozmowe-z-o-bashobora
  • I jeszcze ten obraz z tyłu z tych fałszywych objawień. Fuj. Sobór. Komunizm. Islam. Murzyn.
  • i okrągły stół ;)
  • @Gregorius, teraz to już wystarczy patrzeć, kto klęka a kto nie klęka, aby poznać, kto kapłan a kto nie, he, he
  • jakoś wolę cichą mszę świętą. Nie żebym krytykowala ks.Bashobore. Dla mnie msza święta i spotkanie z Bogiem na charakter intymny. I lepiej do mnie dociera Bóg w ciszy, spokoju. Byłam w Ow DŚ i nie jest moją bajką taka ekspresja na pograniczu ekshibicjonizmu. Rozumiem protestantyzację kościoła w ten sposób że przy szacunku ogromnym do Biblii pomija się znajomość Tradycji na której również opiera się Kościół. Tak robią protestanci. Jeśli się mylę niech mnie ktoś wyprostuje ale kto np czyta encykliki papieskie tak jak Biblię? A wierzący powinni je znać tak samo jak Pismo Święte i posiadać je w domu na poczytnym miejscu.
    Ja nie jestem zdewociała ale mam podobne odczucia do pani Kominek jeśli chodzi o mszę o uzdrowienie. Czuję na nich niepokój i gubię się. Uważam że uzdrowienie zależy od wiary. Uważam że wazniejszy jest pojedynczy człowiek niż wspolnotowość. I uzdrowienie to spotkanie konkretnego człowieka z Bogiem a nie coś takiego.
  • Może nie trzeba zbytnio skupiać się sobie i na zachowaniu innych, patrzeć kto klęka a kto nie i zachodzić w głowę dlaczego nie klęka.

    Dla mnie bezdyskusyjny jest fakt, że syn mojej znajomej, narkoman (i inne uzależnienia), który nie daje sobie rady ze sobą, równiez rodzina nie daje sobie rady z nim, był na tym spotkaniu z o ks. Boshobora i bardzo je przeżył, w ogóle to cud, że cały dzień tam przebywał. A jeszcze wczesniej był 3 dni - jakby przez przypadek - na tzw. warsztatach z tym księdzem.
  • Nie wiem gdzie to napisać,ale wszyscy księża,których cenie jak pytałam o Bractwo czy mozna zamiennie chodzić na msze swieta odpowiadali- raczej nie,chyba,ze masz wyjścia.
  • Ale @Aniela ja nie patrzę kto klęka i jak. Tylko nie wiem jak to ująć żeby nikogo nie obrazić. Nie wiem na ile te uzdrowienia są trwałe. Mówienie jezykami i taki ekshibicjonizm modlitewny to jednak apostołowie mieli tylko raz, po zesłaniu Ducha Świętego. Później jednak z ich zachowania bije powaga. I twarde nauczanie.
  • @argento jasne, bo Monstracja z Najswiętszym to taki pusty symbol jedynie. jak widać.
  • @Gregorius tak uważasz??? To współczuję Ci chłopie...
  • Bractwu niechętnych jest wielu księży. Zresztą msze tradycyjne odbywają się nie tylko w FSSXP. Poza tym suspenda jest zdjęta a bractwo nigdy nie było ekskomunikowane ani uznane za schizmatyków. Ja chodzę raczej do FSSP teraz kiedy wiem gdzie są ich msze święte. Poza tym nie mam wyjścia jak chcę iść na różaniec albo na drogę krzyżową. W normalnych parafiach nie ma tego typu nabożeństw. Na mszę św do nich nie chodzę bo to jest z krzywdą dla dzieci. Potem muszę prostować dlaczego Pana Jezusa jakaś dziewczyna rozdaje do ręki.
  • edytowano sierpień 2014
    @argento nie ja, tylko ten którego widać na obrazku i o którym jest ten wątek. Postawa zewnętrzna jest obrazem wewnętrznej.
  • @Odrobinka bardzo ładnie w pierwszej części tego wideo są wytłumaczone co niektóre błędy charyzmatyków


  • Postawa zewnętrzna jest obrazem wewnętrznej. 
    ---
    Strzał w stopę.
  • Odrobinko, dokładnie. Cenię charyzmatyków, Odnowa w Duchu św. to mój dom...i gdyby nie Odnowa pewnie nie dotarłabym do Pisma św., do rekolekcji, do jezuitów itp.
    Ale teraz też mam taki etap, że wolę spokojniej. I jakoś spektakularne wydarzenia, zgrupowania tak do mnie nie przemawiają, ale to do mnie...
    Z drugiej strony odczuwam potrzebę ewangelizacji. Dopiero teraz, gdy rodzinnie i zawodowo jestem bardziej określona. 
    I tak można popatrzeć na Msze św odprawiane przez ojca Bashaborę. Może to ileś osób doprowadzi do wiary, do Jezusa?
    I w tym upatruję przede wszystkim wartość. Nie wszystkie formy są dla każdego. Kościół Powszechny ma wiele barw, wiele zgromadzeń, stowarzyszeń. Każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Postawa zewnętrzna jest obrazem wewnętrznej.
    ------------------------------

    dokładnie Greg...jak Cię czytam mam takie wrażenie...dzięki za samoocenę...
  • @Gregorius

    Znowu nadużywasz, ks. Boshobora wcale nie uważa Najświętszego Sakramentu za pusty symbol!
  • "bardzo ładnie w pierwszej części tego wideo są wytłumaczone co niektóre błędy charyzmatyków"
    ---------------------
    Ten  chłoptyś nic nie tłumaczy, ale dzieli się swoimi subiektywnymi ocenami, co wielokrotnie podkreśla.
  • @Gregorius widziałam ten film i mam podobne odczucia do Anieli.
  • @Aniela to po co robi show w z Monstrancją w tle?
  • Nie robi show, zrobiono mu akurat zdjęcie.
  • to po co robi show w z Monstrancją w tle?
    ----------------------

    abyś mógł pomarudzić ???

    Ty zawsze widzisz świat w szarych barwach...Nawet nie wiesz kiedy to zdjęcie było zrobione...ale przecież kapłan ma Najświętszy Sakrament w doopie...tak uważa Greg i tak jest...

    Kto ma oczy niechaj patrzy...Miłego dnia marudo...i szukaj w necie kolejnych zdjęć i dowodów na swoje tezy...
  • Odrobinka ale Bractwo nie jest w jedności z Papieżem a dla mnie to ważne.
  • edytowano sierpień 2014
    @Pax jak to nie jest? Przecież papież BXVI zdjął suspendę. W 2009 roku. Jakby nie byli w jedności to by zostali ekskomunikowani.
    Zresztą pisałam że są inne opcje mszy trydenckiej, jeśli masz jakieś wątpliwości.
  • @Pax czemu kłamiesz?
  • Trudno powiedzieć czy kłamie. Może po prostu myśli jak rzesza pobożnych (acz zapewne niewykształconych) katolików przed soborem, że jak ktoś krytykuje papieża lub biskupa, to jest wrogiem Kościoła i powinno się takiego unikać?

    No, ale wiadomo - modernizm. Dotknął nawet tych, co sobie tradycją tyłek podcierają.
  • Anawim manipulacji sie od oficera przełożonego kolega uczył, i jak widzę wzorowo zdał
  • Wedle Anawima Benedykt XVI ustalając instytut taki jak IBP, który ma w statucie prawo krytyki papieza i ostatniego soboru jest wrogiem Koscioła. Wot Schoppenhauerowska retoryka
  • @Anawim upraszczasz straszliwie. Uważasz że tradycjonalisci nie widzieli potrzeby zmiany w KK przed soborem? Mnie się widzi że zmiany poszły za daleko i nie w tę stronę co powinny a nie że przed soborem watykańskim II było wspaniale.
  • edytowano sierpień 2014
    Na soborze były dwa skrzydła: konserwatywne i modernistyczne. to drugie przy wsparciu KGB i protestantów wygrało z tym pierwszym. Wot cała tajemnica.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.