Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje z ks.Johnem Bashoborą

191012141517

Komentarz

  • A nie mogło być na Błoniach?
    mogło ale wiedzieli że i tak nie przyjdziesz to po co było się trudzić...
    MSPANC
    ;)
  • a ja przed chwila  przeczytałem ze  był na stadionie i  uwierzył   bo zobaczył  egzorcystów  mieli dużo  roboty
  • ale że Ty byłś i uwierzyłś???
    B-)
  • Greg a w kościele na tacę rzucasz? Po co, przecież to np. za prąd na nagłośnenie idzie... a po co to komu...
    Przypomniało mi się jeszcze, że o ile podczas spotkania śpiewy były przy zespole, to sama Msza Św. 'jak Bóg i Tradycja przykazują" leciała tylko na organach (elektronicznych nie piszczałkowych, ale w module church organ) i same pieśni liturgiczne typu Jezusa ukrytego... no może z wyjątkiem dziękczynienia/uwielbienia, ale wtedy, o ile dobrze pamiętam leciało Jeeeeeezu, ufam Tooooobie wkoło, a biskup stał i czekał
  • pan Jezus nie biletował spotkań na 40 zeta. 
    no bo kasę Judasz trzymał...
    ;)
  • "Darmo dostaliście, darmo dawajcie."
  • edytowano lipca 2013
    "Darmo dostaliście, darmo dawajcie."
    Czy oczekujesz od rządzących, że darmo by udostępnili Stadion?! @-)
    To ci dopiero wiara!!! :))
  • A gdyby sprzedawać bilety wstępu do zwykłych kościołów? Zamiast tacy. Więcej wtedy się zbierze, czy mniej?
  • "Darmo dostaliście, darmo dawajcie."
    Maciek masz rację...ale...gdyby to był koncert jakiegoś dziwoląga kręconcego tyłkiem to pani minister Mucha wyłożyłaby 6 mln zł i byłoby cacy...a tu pewnie za wynajęcie stadionu policzyli jak za zboże...

    Mnie nie gorszy 40 zł...jak zostały pieniądze to zapewne zostaną dobrze spożytkowane...
    :D
  • Kto wziął pieniądze z biletów? Kuria? Bashobora czy bufetowa?
  • nie ja tylko ten kto to napisał  ja oglądałem online  przez tvodnowa  bo przez dobre media mi zacinało
  • No i Koszerna musiala sie wsciec,a z nia wszyscy diabli, bo wyplula artykul  ksiezach gwalcacych i mordujacych w czasie ludobojstwa w Rwandzie... Nie omieszkala wspomniec Abpa Hosera ( pojechal do Rwandy ale na czas ludobojstwa wyjechal, bo sam byl wmieszany - no bo jak inaczej, towarzysze?) i o.Bashobore tez ( bo - w domysle - pewnie tez gwalcil i mordowa) Oj , wscieka sie lewactwo strasznie:)
  • A nie mogło być na Błoniach?
    Nie bardzo - jak sobie wyobrażasz całodniowe rekolekcje w tym miejscu?
    Przecież i tak trzeba było by zrobić całe zaplecze: toalety, pomieszczenia do przewijania i karmienia maluchów, itp. Należało by przygotować miejsca do spożywania posiłków.
    Znowu byś miał okazję się gorszyć, że celebrowano nabożeństwa, a ludzie siedzieli obok napoi, resztkach po jedzeniu, itp.
  • "Darmo dostaliście, darmo dawajcie."
    za darmo w Kościele jest "tylko" Łaska Jezusa

    "Może zabrzmię kontrowersyjnie, ale odważę się stwierdzić, że za darmo w Kościele jest "tylko" Łaska Jezusa... za wszystko inne "ktoś" musi zapłacić. "Ktoś", czyli my - Kościół. Trzeba opłacić utrzymanie budynków, media, pensje pracowników parafialnych, a także - "o zgrozo" - utrzymanie księży. Na tej samej zasadzie opłacić trzeba było wynajęcie stadionu i zapłacić służbom medycznym, ochronie itd... Wolontariusze - jak sama nazwa wskazuje - pracowali za darmo, podobnie jak organizatorzy. Przyjęto taką formę zebrania funduszy i nie ma w tym nic zdrożnego, tym bardziej, że kogo nie było stać mógł otrzymać darmowe wejście."

    http://www.fronda.pl/a/ks-turek-do-rowinskiego-za-darmo-w-kosciele-jest-tylko-laska-jezusa,29401.html
  • A to bardzo ciekawe, bo ja przywykłem do innych standardów duszpasterskich. Takich, gdzie nie księża są od zbierania kasy, tylko skarbonka. I gdzie nie sprzedaje się posługi duchowej według cennika, tylko gdzie księża i bracia posługują z wielkim zaangażowaniem, a wierni odpłacają się dobrowolną ofiarą. Może dlatego relacje o biletach brzmią dla mnie jak z kosmosu.
  • A to bardzo ciekawe, bo ja przywykłem do innych standardów duszpasterskich. Takich, gdzie nie księża są od zbierania kasy, tylko skarbonka. I gdzie nie sprzedaje się posługi duchowej według cennika, tylko gdzie księża i bracia posługują z wielkim zaangażowaniem, a wierni odpłacają się dobrowolną ofiarą. Może dlatego relacje o biletach brzmią dla mnie jak z kosmosu.
    A brałeś udział w jakichkolwiek rekolekcjach?
    Zawsze jest ustalona opłata za nie - osoby ubogie mogę poprosić o zniżkę lub zwolnienie z kosztów.

    Księża i wolontariusze posługują za darmo, ale niestety są inne opłaty, które ktoś musi pokryć.

    Rekolekcje na Stadionie Narodowym miały konkretną cenę, ale jak już podano - osoby ubogie mogły skorzystać z darmowego wejścia.

    Inną sprawą jest to, że np. w "neo" nie ma tego rodzaju problemów - kasę zbiera się do worka i ja nie znam sytuacji, aby jej zabrakło.
  • Rekolekcje bywają płatne (szczególnie, jeżeli wymagają noclegu i wyżywienia), a bywają bezpłatne.

    Spotkanie na Stadionie nie wiadomo do końca jak zakwalifikować, bo konferencje o. Bashobory zajęły jedną trzecią czasu. Tak czy inaczej, te bilety dziwnie wyglądają.
  • Czyli to nie kuria i nie Bashobora wzięli kasę?
  • Czyli to nie kuria i nie Bashobora wzięli kasę?
    Na Klarcinego nosa - opłata za wejściówki poszła na wynajem stadionu i pokrycie innych kosztów,
    o. Bashobora być może dostał coś z tego na prowadzone przez siebie Dzieło.
    Nie wiem czy była zbierana kolekta, bo jeżeli tak to bez wątpienia te pieniądze były także dla misjonarza.
    Czy Kuria coś z tego pobrała? Najprościej było by zadzwonić i zapytać, albo spytać znajomego księdza, który posługuje w Wa-wie.
  • zamierzenia organizatorów były takie, żeby opłacić stadion, a to co zostanie niech będzie na przygotowanie następnego wydarzenia ewangelizacyjnego za rok... nie wiadomo jeszcze jakiego
  • edytowano lipca 2013
    tak nieco obok, ale w związku...


    http://www.petycjeonline.com/popieramy_abp_hosera
    Warto założyć oddzielny wątek, chyba że już jest?

    Założyłam :)
  • Retransmisja - można słuchać teraz konferencji ojca Bashobory
    http://www.dobremedia.org/

  • Szczęść Boże

    Serdecznie dziękujemy Bogu za dar wspólnej modlitwy i spotkania na
    pierwszych rekolekcjach na Stadionie Narodowym. Dziękujemy Wam za to, że
    przyjęliście zaproszenie Pana Jezusa, by Go uwielbić z siostrami i
    braćmi z Polski i z zagranicy.Dziękujemy za każdą modlitwę i wsparcie
    przez te miesiące przygotowań. Za każde dobre słowo i pomoc poprzez
    rozdawanie ulotek, rozwieszanie plakatów, zaproszenie swojej rodziny,
    wspólnoty, parafii.

    >>czytaj więcej <<

    Zapraszamy na spotkanie, stanowiące początek kontynuacji rekolekcji
    "Jezus na stadionie" z dnia 6 lipca. Spotkanie odbędzie się 21 września o
    godz. 20:00 w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. św.Floriana w
    Warszawie.
    Serdecznie zapraszamy.

    Na stronie www.JezusNaStadionie.pl, zamieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:



    Część ekipy organizującej spotkanie na Stadionie Narodowym, obecnie przygotowuje:

    • Przystań z Jezusem - ewangelizację na największej w
      Europie imprezie techno. Przystań z Jezusem, odbywająca się w
      Kołobrzegu, rozpocznie się 3 dniowymi rekolekcjami głoszonymi przez ks.
      bp Edwarda Dajczaka i zakończy się ewangelizacją na Sunrise.
      Potrzebujemy Waszej obecności w Kołobrzegu. Dla tych, którzy nie będą
      mogli być przygotowujemy formularz duchowego uczestnictwa. Czytaj więcej
      na: www.PrzystanzJezusem.pl
    • Kurs Paweł - Wiele osób po tym kursie podejmuje
      ewangelizację w szkołach, na uczelniach, w zakładach pracy oraz w domu
      wśród najbliższych. Przygotowanie teoretyczne i praktyczne pozwala na
      podejmowanie także dużych inicjatyw... czytaj więcej na www.kochaj.my



    Świadectwa z rekolekcji

    Świadectwa prosimy przesyłać na adres swiadectwa@jezusnastadionie.pl.
    Wysłanie świadectwa na ten adres jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody
    na publikację świadectwa na stronie www.JezusNaStadionie.pl


    Pozdrawiamy serdecznie

    Ekipa Jezus na Stadionie 2013

  • to co 21 września w naszej katedrze? Greg będzie usatysfakcjonowany
    a katedra jest wspaniałego współpatrona, Św. Michała
  • kupiłąm dziś w oryginale, ale jeszcze nie przeczytałam
  • edytowano lipca 2013
    A to bardzo ciekawe, bo ja przywykłem do innych standardów duszpasterskich. Takich, gdzie nie księża są od zbierania kasy, tylko skarbonka. I gdzie nie sprzedaje się posługi duchowej według cennika, tylko gdzie księża i bracia posługują z wielkim zaangażowaniem, a wierni odpłacają się dobrowolną ofiarą. Może dlatego relacje o biletach brzmią dla mnie jak z kosmosu.
    Ale jak jedziesz na rekolekcje, to uiszczasz opłatę, prawda?
    e:ups, zagapiłam się, Klarcia już to napisała.
  • E, nie ma się o co spierać. Kto chciał, ten zapłacił.
  • edytowano lipca 2013

    Bashobora i gęba oskarżyciela

    Jeśli diabeł już pokazuje swoją gębę w świecie, to jest to gęba upudrowana, uśmiechnięta, udająca dobrego anioła, który wszystko robi dla dobra ludzkości
    Modlitwa na Stadionie Narodowym z udziałem ks. Bashobory była pięknym wydarzeniem, świadectwem chrześcijańskiej, katolickiej wiary w obecność Jezusa, który nas uzdrawia i zbawia. Oczywiście, złemu duchowi takie wydarzenie się nie podobają. Nic więc dziwnego, że porykiwał na różne sposoby poprzez media – szczególnie te zatroskane o reformowanie Kościoła. Arsenał oskarżeń powtarzany jak zdarta płyta: wstyd, średniowiecze, magia, szamanizm. Diabeł ma to do siebie, że działa w świecie, ale jednocześnie udaje, że go w ogóle nie ma. A jeśli już pokazuje swoją gębę, to jest gęba upudrowana, uśmiechnięta, udająca dobrego anioła, który wszystko robi dla dobra ludzkości. Jeśli więc przychodzi ktoś i stawia sprawę jasno: „Tu Chrystus, tam diabeł, wybieraj!”, zły duch się wścieka i wrzeszczy, że to śmieszne, bo żadnego diabła nie ma.

    Więcej w wydaniu papierowym "Idziemy" (nr 29/2013)
    oraz w 
    wydaniu elektronicznym dostępnym na stronie eGazety.pl
    Artykuł w całości ukaże się po 31 lipca 2013 r.


    Dariusz Kowalczyk SJ
    dkowalczyk(at)jezuici.pl 

    Idziemy nr 29 (410), 21 lipca 2013 r. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.