Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

1121315171821

Komentarz

  • Nie daję na WOŚP i  na szczęście nie muszę, bo mam wybór.

      www.facebook.com/NieDajeNaWOSP

    Piotr


  • Z fejsa:
    Każdy, kto chce być zaliczony do postępowego
    świata ludzi światłych i nie narażać się na wytykanie palcami, zamiast
    wiecować jak dawniej z czerwoną szturmówką w dłoni, wkleja sobie w klapę
    marynarki lub w okolicach dekoltu czerwone serduszko. Presja jest tak
    silna jak podczas pamiętnych czynów społecznych realizowanych z okazji
    święta 22 lipca".


    Piotr
  • Ostatnio wysłałam maile o WOśP do kilku osób z rodziny, które swego czasu dawały... Od lat ich urabiamy i zawsze odpowiedź była jedna: tyle dobra ble, ble, ble... Dziś dostaję mail od ważnej osoby: dziękuję za cenne wiadomości. Już na wośp nie daję. :D
  • edytowano styczeń 2014
    U mnie  w mieścinie gmina ściągnęła gwiazdeczkę, koncert, sztuczne ognie, tak na oko poszło minimum 100 tys. Ale wiadomo, rok wyborczy.
    Zakładając, że nawet z 3000 ludzi wrzuciło średnio po piątce, mamy 15tys.
    Na wódstok pójdzie połowa, czyli na sprzęt jakieś 7-8 tysięcy.




  • edytowano styczeń 2014
    Zawsze mi się przypomina w związku z wośp: kumpel, który w szkole średniej chodził z puszką, otwarcie przyznawał się do tego, że wybierał z niej pieniądze. No wiem, większość tych dzieciaków, które wczoraj stały na wietrze, w życiu by tego nie zrobiła... ale jednak pokusę mogły mieć...
  • Owsiak:

    I drugi powód: prawica i instytucje kościelne próbują nam bez przerwy układać życie. Decydować, co dla nas dobre, co nam nakazać i czego zakazać. Kościół sam nie wierzy w siłę swojego oddziaływania na wiernych, więc zamiast ich przekonywać, by np. nie korzystali z metody in vitro lub środków antykoncepcyjnych, woli pójść drogą łatwiejszą: przymusić polityków, aby uchwalali takie prawo, jakie wynika z kościelnych nauk. Próbują też decydować, co mamy prawo oglądać i czytać. Słynne już "wartości chrześcijańskie" nadal stanowią część systemu prawa państwowego. Katolickie bojówki najeżdżają na galerię, zawsze, gdy nie spodoba im się dzieło artysty. Albo – jak w Starym Teatrze w Krakowie - zrywają obrazoburczy ich zdaniem spektakl. 






    Podziękowali 1Nika76
  • Nie daję na WOŚP daję na Caritas
  • edytowano styczeń 2014
    i co? ohydny kłamca. Spektakl w Teatrze Starym został zerwany przez zwykłych widzów, katolicka bojówka najeżdżająca galerię to kilkanaście babć z różańcami. 

  • Mnie się już ludziom nie chce tłumaczyć...
    Mówisz jedno - oni rozumieją co innego. I zawsze tak samo: że jestem zindoktrynowana "z góry". Przez kościół (przez małe "k") i sama myśleć nie umiem ani faktów oceniać. 
  • Fakty do niektórych w ogóle nie przemawiają...
  • Jeden obraz wart tysiąca słów:
    image
  • edytowano styczeń 2014
    "najgorszym wrogiem WOŚP nie jest Rydzyk i prawica, ale matematyka na poziomie dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia do 100"

    http://kontrowersje.net/pan_prezes_owsiak_odegra_n_dzny_melodramat_a_my_pytajmy_w_trybie_ustawy_gdzie_kasa_misiu_od_letniej
  • edytowano styczeń 2014
    @M_Monia, @kitek et consortes:

    "Musimy zachować krytyczną czujność, a niekiedy odmówić środków finansowych i współpracy z tymi, którzy popierają działania i projekty sprzeczne z chrześcijańską antropologią"- Benedykt XVI.
  • Co to za kobiety na tym zdjęciu?
  • edytowano styczeń 2014
    same liczby :

    WOŚP zebrała:                      514 292 202,91 zł
    WOŚP wydała na sprzęt:      343 001 354,57 zł
    różnica / brak:                       -171 290 848,24 zł

    ukręcono: 33,30 %   ---- niezła prowizja
    idiotów co dają nie żałuję - szkoda tylko dzieci które ze szczerym zapałem biegają ze skarbonkami i którym mocno  miesza się w rozumie


  • PawelK - Wanda nowicka i Magdalena Środa. Proaborcyjne działaczki feministyczne, tak w skrócie.
  • Dzięki, nazwiska kojarzę, nie kojarzyłem tych facjat. Za mało tv ;)
  • Na WOŚP nie daję z powodów ideologicznych. Jednak atakować Owsiaka trzeba umiejętnie. Ciekaw jestem czy ktoś odpowie i w jaki sposób na kontrę obrońców guru?


    http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
  • Nie podoba mi się sam język, którym Owsiak przemawia.
    Nie podoba mi się, że moje miasto powiatowe wydaje na tę "kulturę" taką ilość kasy. Co z tego, że ma takie prawo? To przymus jakiś?
  • A już na 300% nie podoba mi się zdjęcie wstawione przez @KotekMamrotek !!!!!
  • U nas w szpitalu był problem tego rodzaju , że WOŚP narzuciło rodzaj inkubatorów. Wybrało droższe w serwisowaniu, skutkiem czego wydatki przekraczają planowane na ten cel. Na wcześniejszą sugestię lekarzy, że może coś minimalnie gorszego, a dużo tańszego w obsłudze, padł argument, że im się pracować nie chce. Innymi słowy morda w kubeł.
  • Na WOŚP nie daję z powodów ideologicznych. Jednak atakować Owsiaka trzeba umiejętnie. Ciekaw jestem czy ktoś odpowie i w jaki sposób na kontrę obrońców guru?


    http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
    Linkowane zestawienie mnie zastanawia, co nie zmienia faktu, że nadal ideologia i wypowiedzi p. Owsiaka są nie do przyjęcia. A zestawienie musiało się pojawić - zbyt wiele jest zarzutów z różnych stron, aby się jakoś nie bronili.
  • edytowano styczeń 2014
    Podobnież odpowiedź z WOŚP na pytania dziennikarza:

    image


  • edytowano styczeń 2014
    Linkowane zestawienie mnie zastanawia, co nie zmienia faktu, że nadal ideologia i wypowiedzi p. Owsiaka są nie do przyjęcia. A zestawienie musiało się pojawić - zbyt wiele jest zarzutów z różnych stron, aby się jakoś nie bronili.

    Sprytne żonglowanie cyframi. Biorą jako wpływy tylko to co dostają w ramach zbiórek.
    Wszystkie inne wpływy, które dostają właściwie dzięki znanej marce uważają, że mogą rozpieprzyć na inne cele.


    Firma Złoty Melon jest w 100% własnością WOŚP (sprawozdanie finansowe, strona 21). Co za tym idzie, wszelkie zyski ze Złotego Melona trafiają do właściciela, czyli właśnie fundacji. Celem istnienia Złotego Melona jest prowadzenie działalności komerycjnej, której OPP jako zwolniona z podatków prowadzić nie może: ZM sprzedaje gadżety wośpowe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm, z czego zysk trafia na konto WOŚP. Sam Owsiak w Złotym Melonie pełni jedynie funkcję prezesa zarządu: KRS.

    Co oznacza, że na pomoc dla szpitali idzie tylko to co zbiorą w jeden dzień. Reszta idzie nie wiadomo gdzie (czyli datki w ciągu roku, 1% etc). Co więcej tworzy się firmę, która zarabia i której zyski nie idą już na pomoc.
    Tak samo jak reszta pieniędzy, które wspierają markę WOŚP poza dniem zbiórki. 





  • Podobnież odpowiedź z WOŚP na pytania dziennikarza:

    image


    skąd to jest?
    takie coś niezwykle łatwo zmanipulować, nie dajmy się ponosić emocjom. 
    Moim zdaniem to, czy się wspiera czy nie powinno być indywidualną decyzją każdego i żadna strona nie powinna narzucać się innym ani ze swoim zdaniem ani ze swoimi działaniami. 
    To, co prywatnie lub mniej prywatnie wyznaje Owsiak to jedno (i z tego powodu każdy ma prawo albo własnie go popierać albo wręcz przeciwnie), a rzucanie oskarżeniami o oszustwa (które są albo potwierdzone albo obalone zależnie od źródła) i takie jakieś obrazki z smsami, że niby ktoś z wośp-u to pisał to inna rzecz... Ja bym się powstrzymała, kolejny finał orkiestry za nami, mamy rok, żeby odetchnąć, po co się nakręcać ;)
  • Jakieś podstawy twierdzeń o manipulacji, "niby" i "rzucaniu oskarżeń" gdy chodzi o słuszną wnikliwość?

    Mówienie prawdy nie jest narzucaniem się. Narzuca się Owsiak.
  • Rzucanie oskarżeń: miałam na myśli to, że niektórzy przywołują to, że Owsiak podobno nie przeznacza na pomoc całej/znacznej części kwoty. Czemu używam sformułowania "podobno"? Bo nie wiem jak jest naprawdę i nie napotkałam na jednoznaczne i na pewno wiarygodne źródło w tej sprawie. Nie twierdzę, że facet nie oszukuje - ale nie twierdzę też, że to robi.

    Jeśli chodzi o manipulację i to, że "niby" ktoś z wośpu. Spytałam o źródło tego zdjęcia - nie podałeś go. 
    A to, że powiedziałam, że łatwo coś takiego zmanipulować (chyba nie twierdzisz, że trudno?) nie znaczy, że twierdzę, że na pewno jest to oszustwo. Dlatego pytam o źródło.

    Mówienie prawdy nie jest narzucaniem się ALE ja nie wiem co jest prawdą, a co tylko półprawdami. Dotyczy to i jednej strony i drugiej - zarówno obrońców jak i przeciwników.

    A to, że Owsiak się narzuca - tu się zgodzę, faktycznie wolontariusze w dzień finału są wszędzie.
  • edytowano styczeń 2014
    dociekliwość jest usprawiedliwiona. Podejrzenia usprawiedliwione. Czemu nazywasz to "rzucaniem oskarżeń"?

    sms jest z fb Tomasza Parola, nie wiem czy do niego, czy do kogo innego z 3obiegu. Nie ma powodu nie wierzyć, tak samo jak nie ma powodu wierzyć aborczej, gdy ewidentnie zmyśla. Roztropność nakazuje domniemanie autentyczności tu i manipulacji tam. Jeśli masz dowody, że "niby", to podaj.

    Stosunek do prawdy jest kwestią decyzji. Nadal: mówienie prawdy nie jest narzucaniem się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.