Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

11517192021

Komentarz

  • edytowano styczeń 2018
    Agnicha powiedział(a):
    Elunia... Myślę że altriustow jest wielu ale nie tak jaakrawyxh jak Owsiak i nie tak rzucający h się w oczy
    Co tam jakaś zupa dla bezdomnych, paczki na święta dla seniorów, pomoc doraźna ubrania leki
    To nie jest medialne
    Znam wielu ludzi o dobrym sercu działających angażując się i pracujących za grosze w fundacjach.... I nie tak wrzaskliwych
    A Owsiaka nie lubię... I tyle
    Altruistów jest wielu, to prawda. Ale żaden nie porwał i nie zaangażował takich tłumów jak Owsiak. A to jest wartość sama w sobie.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano styczeń 2018
    dziś dostałam wiadomość od kilku osób - wysyłają serduszka WOŚP i że bijemy rekord - wysłać do jak największej ilości osób, taki łańcuszek, dostaliście? Mi WOŚP kojarzy się tak - 2,5 tygodniowe moje dziecko w szpitalu z zapaleniem płuc i te sprzęty leczące go i ratujące życie ufundowane przez WOŚP.
    Podziękowali 1beatak
  • beatak powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Nie wiem, jak Wrocław. Mój mąż pracuje w firmie sprzedającej sprzęt medyczny. Realizują przetargi dla całej Polski nierzadko na wiele milionów.
    Skoro wypłaty są jawne, to już każdy sam oceni, czy chce wesprzeć tę fundację czy nie. U Owsiaka nie wszystko jest jasne, a wchodzą w grę grube miliony. Nie mówiąc o kasie, która idzie na obsługę Orkiestry. Policjanci, czas antenowy, służby medyczne itd.
    Przez pomyłkę podziękowałam.

    Możesz konkretnie napisać, co u Owsiaka jest niejasne? Z tego, co wiem, jest to najbardziej prześwietlana przez kontrole firma i nawet od dwóch lat rządząca ekipa (która bardzo Owsiaka nie lubi) nie ma się do czego przyczepić. 
    Nie wszystko jest jasne już na etapie organizowania "przetargu".
    Żeby móc wystartować trzeba wpłacić 3000 zł netto jako darowiznę firmie Złoty Melon. Jurek Owsiak zaprasza do analizy ofert ekspertów, ale ostateczny głos i tak należy do niego. Nie musi wybrać najlepszego sprzętu, ale taki jaki mu pasuje czyt. najtańszy.
    Kwota, która jest zbierana przez WOŚP co prawda robi wrażenie, ale to naprawdę niewielki procent wartości całego sprzętu, który w ciągu roku trafia do szpitali.
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano styczeń 2018
    Coen powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Nie wiem, jak Wrocław. Mój mąż pracuje w firmie sprzedającej sprzęt medyczny. Realizują przetargi dla całej Polski nierzadko na wiele milionów.
    Skoro wypłaty są jawne, to już każdy sam oceni, czy chce wesprzeć tę fundację czy nie. U Owsiaka nie wszystko jest jasne, a wchodzą w grę grube miliony. Nie mówiąc o kasie, która idzie na obsługę Orkiestry. Policjanci, czas antenowy, służby medyczne itd.
    Przez pomyłkę podziękowałam.

    Możesz konkretnie napisać, co u Owsiaka jest niejasne? Z tego, co wiem, jest to najbardziej prześwietlana przez kontrole firma i nawet od dwóch lat rządząca ekipa (która bardzo Owsiaka nie lubi) nie ma się do czego przyczepić. 
    Nie wszystko jest jasne już na etapie organizowania "przetargu".
    Żeby móc wystartować trzeba wpłacić 3000 zł netto jako darowiznę firmie Złoty Melon. Jurek Owsiak zaprasza do analizy ofert ekspertów, ale ostateczny głos i tak należy do niego. Nie musi wybrać najlepszego sprzętu, ale taki jaki mu pasuje czyt. najtańszy.
    Kwota, która jest zbierana przez WOŚP co prawda robi wrażenie, ale to naprawdę niewielki procent wartości całego sprzętu, który w ciągu roku trafia do szpitali.
    Niewielki, tzn. Konkretnie jaki? Nie, nie musisz odpowiadać. Mi wystarczy, ze ten procent jest na tyle duży, iż wystarczą na sprzęt ratujący życie w każdym szpitalu .  Uratował życie mojej córce. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Elunia powiedział(a):
    Wypłaty nie są jawne, widziałam te dokumenty bo byłam w komisji. Najpierw mnie zmroziło ale potem pomyślałam, że w sumie każdy może tak zarabiać, a altruistów to niewielu i też żyć i jeść muszą.
    W tzw. pozarządówce wg dokumentów projektowych zarabia się nieźle, ale to część prawdy. W praktyce zarabia się od projektu do projektu, a ciągłości brak. Tymczasem podopieczni lub inni tzw. beneficjenci nie rozpływają się w powietrzu i nieraz ludzie stają na uszach, żeby mimo braku finansowania świetlica itp. działała bez przerwy. Za przygotowanie wniosków,  papierów konkursowych itp. żadna z instytucji nie zapłaci,  bo są to tzw. koszty niekwalifikowalne. Stabilizacji dochodów w tej branży jest raczej niewiele. Dodatkowo w bardziej specjalistycznych tematach trzeba być dość dyspozycyjnym oraz mieć sporą wiedzę i doświadczenie, żeby móc dane zadanie podjąć. 
    Oczywiście nie oznacza to, że stawki nie bywają wystrzelone powyżej rozsądnych poziomów,  ale poprawkę trzeba brać. 
    Podziękowali 3Monika73 Skatarzyna E.milia
  • Ja dam.I niech każdy zrobi tak , jak uważa za słuszne .
    Podziękowali 3Ona64 kociara Subiektywna
  • edytowano styczeń 2018
    Agnicha powiedział(a):
    @beatak alez ja wiem ze mało kto jest tak krzykliwy ale te mało ważne drobne dzieła są często nie zauważalne a znaczą więcej niż styczniowe niedziela
    SA codziennie 
    A kto ma prawo decydować, co znaczy więcej i czyja pomoc jest więcej warta? Ja nie śmiem tego oceniać, sama robiąc zbyt mało. Zresztą, Owsiak działa i pomaga nie tylko w tę jedną niedzielę.

    Bardzo, bardzo podziwiam ludzi, którzy robiąc coś dobrego, wskazują jednocześnie innym jak można pomagać, aktywizując w ten sposób osoby, które włączają się w dzieło miłosierdzia. Na całym świecie nie ma chyba osoby, która porwałaby tylu młodych i starych za sobą. Wszyscy wolontariusze, których znam (a znam ich wielu z racy pracy w szkole), to ludzie, którzy pracę z wolontariatem zaczęli właśnie z WOŚP, a kontynuują ją także z Caritas i innymi organizacjami charytatywnymi.
  • beatak powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Nie wiem, jak Wrocław. Mój mąż pracuje w firmie sprzedającej sprzęt medyczny. Realizują przetargi dla całej Polski nierzadko na wiele milionów.
    Skoro wypłaty są jawne, to już każdy sam oceni, czy chce wesprzeć tę fundację czy nie. U Owsiaka nie wszystko jest jasne, a wchodzą w grę grube miliony. Nie mówiąc o kasie, która idzie na obsługę Orkiestry. Policjanci, czas antenowy, służby medyczne itd.
    Przez pomyłkę podziękowałam.

    Możesz konkretnie napisać, co u Owsiaka jest niejasne? Z tego, co wiem, jest to najbardziej prześwietlana przez kontrole firma i nawet od dwóch lat rządząca ekipa (która bardzo Owsiaka nie lubi) nie ma się do czego przyczepić. 
    A na czym polega to prześwietlanie? Mi by w pierwszej kolejności wystarczyło zestawienie:
    - wszystkich tytułów wynagrodzeń Owsiaka (łącznie z świadczeniem innych usług w związku z działalnością fundacji),
    - wszystkich płatności do podmiotów osobowo powiązanych z Owsiakiem lub powiązanych z fundacją (działalności gospodarcze Jasna Sprawa, Mrówka Cała, Tabasco, spółka Złoty Melon) i opis usług, których płatności dotyczyły.

    Sam Złoty Melon (spółka w 100% zależna od fundacji) w 2012 roku miał 10mln kosztów usług obcych. Chętnie bym się dowiedział, co to były za usługi, kto je świadczył.

    @beatak
    Masz gdzieś to info z tych prześwietleń? 

    Problem jest w tym, że wszystko powyżej może być zgodne z prawem. Złoty Melon może mieć milionowe kontrakty podpisane z osobami z rodziny Owsiaka. Przypominam tylko, że biedny Kijowski poleciał za kilka faktur na "niezbyt rynkowo" wycenione usługi informatyczne za bagatela ledwoco 100 tys. PLN.  I to tylko dlatego, że ktoś z wewnątrz to ujawnił.
    Podziękowali 2MAFJa Gosia5
  • edytowano styczeń 2018
    Anawim powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Gosia5 powiedział(a):
    Nie wiem, jak Wrocław. Mój mąż pracuje w firmie sprzedającej sprzęt medyczny. Realizują przetargi dla całej Polski nierzadko na wiele milionów.
    Skoro wypłaty są jawne, to już każdy sam oceni, czy chce wesprzeć tę fundację czy nie. U Owsiaka nie wszystko jest jasne, a wchodzą w grę grube miliony. Nie mówiąc o kasie, która idzie na obsługę Orkiestry. Policjanci, czas antenowy, służby medyczne itd.
    Przez pomyłkę podziękowałam.

    Możesz konkretnie napisać, co u Owsiaka jest niejasne? Z tego, co wiem, jest to najbardziej prześwietlana przez kontrole firma i nawet od dwóch lat rządząca ekipa (która bardzo Owsiaka nie lubi) nie ma się do czego przyczepić. 
    A na czym polega to prześwietlanie? Mi by w pierwszej kolejności wystarczyło zestawienie:
    - wszystkich tytułów wynagrodzeń Owsiaka (łącznie z świadczeniem innych usług w związku z działalnością fundacji),
    - wszystkich płatności do podmiotów osobowo powiązanych z Owsiakiem lub powiązanych z fundacją (działalności gospodarcze Jasna Sprawa, Mrówka Cała, Tabasco, spółka Złoty Melon) i opis usług, których płatności dotyczyły.

    Sam Złoty Melon (spółka w 100% zależna od fundacji) w 2012 roku miał 10mln kosztów usług obcych. Chętnie bym się dowiedział, co to były za usługi, kto je świadczył.

    @beatak
    Masz gdzieś to info z tych prześwietleń? 

    Problem jest w tym, że wszystko powyżej może być zgodne z prawem. Złoty Melon może mieć milionowe kontrakty podpisane z osobami z rodziny Owsiaka. Przypominam tylko, że biedny Kijowski poleciał za kilka faktur na "niezbyt rynkowo" wycenione usługi informatyczne za bagatela ledwoco 100 tys. PLN.  I to tylko dlatego, że ktoś z wewnątrz to ujawnił.
    Nie ma to jak zestawić Owsiaka z Kijowskim, super zabieg.

    W kwestii rozliczeń i prześwietleń:
    http://natemat.pl/129585,faq-wosp-ile-zarabia-owsiak-kto-kontroluje-fundacje-czym-jest-zloty-melon

    Mi to wystarczy.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • @beatak ;
    Ale zestawienie z Kijowskim jest bardzo zasadne. Co zrobił ten człowiek nie tak? Czyż organizacja nie potrzebowała obsługi informatycznej? Gdyby to prześwietlił Urząd Skarbowy nie musiałby się dopatrzyć żadnych nieprawidłowości.

    W zalinkowanym zestawieniu nie ma nic o faktycznych kwotach jakie latają pomiędzy tymi podmiotami. Ja wiem, że Owsiak zarabia w ramach fundacji wręcz zbyt małe pieniądze. Ale ja się pytam o wszystko dookoła. Nawet w tym zestawieniu napisali, że powstał nowy podmiot Jasna Sprawa i że wyprosili dziennikarza z konferencji, gdy zapytał o to, ile kasy wyszło z fundacji / Złotego Melona do tej działalności.

    Dla mnie to w żadnym razie nie jest jasne. Można nawet przyjąć, że to wszystko jest na godziwych warunkach: tj. usługi świadczone przez Owsiaków czy jego córkę/zięcia były/są na warunkach rynkowych i że są to usługi niezbędne. A Owsiak nie chce o tym mówić, bo zrobią z niego drugiego Kijowskiego. 

    ALe... WŁAŚNIE dlatego nie robi się takich interesów z podmiotami powiązanymi, bo to budzi spore wątpliwości.
  • @jan_u ;
    Btw
    biorąc pod uwagę ograniczenia w finansowaniu, o których sam pisałeś, nie jest przypadkiem tak, że w tego typu organizacjach mniej lub bardziej próbuje się wyciągnać pieniądze innymi kanałami, typu dodatkowe zlecenia, zaprzyjaźnione spółki jako wykonawcy usług itd.? To nawet nie musi być niegodziwe w sensie kwot - bo jak sam mówisz nie idzie wyżyć przy takim sposobie finansowania...
    Obserwujesz coś takiego w innych NGOsach?
  • Nie lubię UE, ale jak rondo powstało dzięki dotacjom unijnym, to nie jadę naokoło. Jeśli fundacja obsługuje szeroko pojęte życie całego społeczeństwa to nie da się nie korzystać z jej sprzętu. Może szpital kupiłby inkubatory gdyby nie WOŚP? Głupotą byłoby zabić dziecko, bo nie dałam na Orkiestrę i nie lubię Owsiaka.
    I rozumiem, że gdy sprzęt Owsiaka ratuje życie czyjegoś dziecka, to człowiek mięknie. Ale nie może to rodzić zgody na defraudację pieniędzy z Orkiestry na inne cele, na nieuczciwe przetargi, niemoralny klimat Woodstoku. A gdyby mafia zakupiła te inkubatory czy jakiś tam gang? Wpłacicie na ich konto? no przecież pomogli... Ale jakim kosztem?
    Dla czepiających się słów wyjaśnienie: Nie mówię, że Owsiak jest gangsterem. Jednak jego poglądy, działalność, lans jaki robi na działalności charytatywnej skutecznie zniechęca mnie do niego i jego dzieła.

    I jeszcze jedno. Pomyliłam się. WOŚP zebrał 100 mln zł. Budżet NFZ to prawie 70 mld złotych. Ile idzie na sprzęt? Nie wiem, czy jest takie zestawienie, ale każdy przetarg jest jawny. Można popatrzeć na stronie szpitala. Jednorazowe przetargi, jak już pisałam sięgają nie raz 50-70 mln. Gdzieś wyczytałam, że sprzęt orkiestry to 1 % całego sprzętu medycznego w Polsce.
  • Ale jak popatrzysz po oddziałach noworodkowych, czy geriatrycznych, to sprzęt, co się najbardziej rzuca w oczy, jest prawie w całości oblepiony serduszkami. To robi wrażenie.
    Podziękowali 2Skatarzyna Ona64
  • A może oblepiane jest wszystko jak leci dla lepszego wrażenia. ;)
  • Dlatego Owsiak wszedł w ten temat.  Tam go najbardziej widać.  Tam gra na emocjach. 
    Podziękowali 2Skatarzyna OlaN.
  • OlaN. powiedział(a):
    A może oblepiane jest wszystko jak leci dla lepszego wrażenia. ;)
    Położne z oddziału patologii noworodka, na którym miałam praktyki, twierdziły, że tak było, że kazali oblepiać wszystko, jak leci. Ale czy prawdę mówiły - nie potrafię sprawdzić.
    Podziękowali 3OlaN. MAFJa argento
  • Ja tez słyszałem o oklejaniu jak leci.
  • nie wiem co Owsiak dokładnie mówi o Kościele, ale co takiego złego jest w tym że zbiórki WOŚPu są organizowanie także pod kościołami?  każdy po wyjściu z kościoła i tak sam decyduje czy wesprze WOŚP, bez względu na to co mówi dany ksiądz.
    pomijając osobę założyciela akcja jest charytatywna i przykre jest gdy ktoś mówi, że na WOŚP to nie da nic argumentując to lewakami itd. nie lubię rozliczać ludzi z tego ile robią dla innych, ale mam nadzieję, że to co odmawiają WOŚP przeznaczają na inne akcje pomocowe.

  • @joanna_91 , to nie wiara, to fakty. A im więcej na WOŚP, tym więcej na Woodstock, melony i inne mrówki. Nie, dziękuję. 
  • Że NFZ kupuje bardzo dużo sprzętu. Tak dużo, że sprzęt Orkiestry stanowi w całości nikły procent. A że go wciąż brakuje, to insza inszość...
  • Teraz nie wiem jak sytuacja wygląda,  ale na studiach, parę lat temu, lekarze na patologii noworodka mówili, że bardzo wiele zawdzięczaja WOŚP 
    Podziękowali 2beatak Stokrotka
  • NFZ pod kuratelą obecnego ministra nie jest w stanie wywiązać się z najbardziej podstawowych zobowiązań wobec obywateli, którzy płacą podatki. 
    Cieszę się, że WOŚP istnieje i wspomaga  - nas, podatników. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak funkcjonowałyby oddziały geriatryczne bez jego pomocy.
    Podziękowali 3Aga85 Ona64 Stokrotka
  • Jak to jednak wszystko zależy ood odczytywania ludzkich intencji. Ty widzisz w Owsiaku człowieka,  który dorabia się na naiwności narodu, finansuje Woodstock i jest taki jak darmozjad i pasożyt Kijowski. Ja widzę człowieka, który rzucił ludziom pomysł, jak nawzajem sobie mogą pomagać,  zaktywizowal mnóstwo ludzi, starych i młodych w kierunku wolontariatu  (nie tylko na rzecz WOSP), zorganizowal wielka akcje, ktora rok w rok sprawia, ze oddzaly szpitalne sa wyposazane w nowoczesny sprzęt.  Nie przeszkadza mi to, ze na tym zarabia, jestem w stanie z tym żyć, serio.
    Podziękowali 3Monika73 Aga85 Stokrotka
  • edytowano styczeń 2018
    Agnicha, ja nie pisałam nic o finansowaniu, bo to ma robić państwo. Robi to jednak tak nieudolnie, ze ludzie na tych oddziałach są traktowani jak kandydaci do piachu. Owsiak w jednej ze swoich akcji zwrócił uwagę na problem ludzi starych i oddziały,  na jakich leżą tuż przed śmiercią.  Rozpętała to ogólnopolska dyskusję na temat sposobu leczenia i postępowania wobec ludzi starszych na oddziałach.  

    Jeszcze jedno - skoro nie wiesz jak coś funkcjonowało do tej pory, to się tak nie denerwuj, bo Ci żyłka pęknie i jeszcze, nie daj Boże, trafisz na oddział ze sprzętem od Owsiaka. 
  • beatak powiedział(a):
    Agnicha, ja nie pisałam nic o finansowaniu, bo to ma robić państwo. Robi to jednak tak nieudolnie, ze ludzie na tych oddziałach są traktowani jak kandydaci do piachu. Owsiak w jednej ze swoich akcji zwrócił uwagę na problem ludzi starych i oddziały,  na jakich leżą tuż przed śmiercią.  Rozpętała to ogólnopolska dyskusję na temat sposobu leczenia i postępowania wobec ludzi starszych na oddziałach.  

    Jeszcze jedno - skoro nie wiesz jak coś funkcjonowało do tej pory, to się tak nie denerwuj, bo Ci żyłka pęknie i jeszcze, nie daj Boże, trafisz na oddział ze sprzętem od Owsiaka.





    Bardzo chamski komentarz        
    Podziękowali 3Zuzapola Barbasia Wela
  • Agnicha powiedział(a):
    Naklejania nie zachęca a jest wymogiem aby sprzęt był zaznaczony że jest lub prawdopodobnie jest ze składek tak jak wszystkie projekty unijne czy inne muszą być oznakowane
    Żadna filozofia.. Zachęcanie do wypłacania... Bzdura
    Tylko jeśli okleja się sprzęt faktycznie sfinansowany przez WOŚP, to jet to oddanie sprawiedliwości, w przeciwnym razie po prostu robieniem nieuprawnionej reklamy akcji.
  • @Malgorzata a jak funkcjonowały osoby chore i niepełnosprawne, zanim można było zbierać 1% na subkonto?
    Każda forma pomocy, która przekłada się na realna pomoc dla osób chorych ma sens. Warto też pomagać w inny sposób, Owsiak nie jest jedyną możliwą opcją. Ale stosunkowo łatwo pomoc- wystarczy wrzucić do puszki i każdy wie o co chodzi i na co pomaga.
    Podziękowali 2Stokrotka MamaKredka
  • No ja nie wiem do końca czy każdy wie, na co idzie kasa, którą wrzuca do puszki. 
  • Gdyby ktoś chciał dodać do swojego zdjęcia profilowego na FB nie serduszko Owsiaka, tylko serce wandejskie, to można to zrobić tutaj: https://www.facebook.com/mantylki/
  • Malgorzata powiedział(a):
    ominika powiedział(a):
    Szpitalne leczenie geriatryczne jest tak samo mocno zaniedbane w Polsce jak szpitalna psychiatria. Tylko mało się o tym mówi. Bo starość nie jest taka słodka i wzruszająca jak dziecięce cierpienie. Dlatego każde podniesienie tematu i zrobienie szumu wokół tego jest cenne. Lata mi, kto  ten szum robi. Może robić Owsiak, może robić Caritas, może robić Rydzyk. A nie, ten nie może, ten ma przepływ kasy w jedną stronę. mspanc. Dla mnie EOT.
    Tylko że Owsiak jest za eutanazją i aborcją
    I rozumiem że katolikom to w ogóle nie przeszkadza gdy wrzucają do puszki
    Bo mnie akurat przeszkadza. I to bardzo.
    Widać nie przeszkadza na tyle by nie wspierali finansowo jego akcji. Bo czy z pieniędzy Wosp finansuje się aborcje? O eutanazje nie pytam bo nawet legalna nie jest.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.