Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1626365676878

Komentarz

  • @Katarzyna: Czy podawanie 2-miesięcznej niewieście Dicofloru (z racji nieciekawych kupek + profilaktycznie z racji podejrzenia "rota" u starszej niewiasty) może spowodować przyzwyczajenie jelit aż do stanu okołokolkowego w przypadku zaprzestania jego podawania? Z góry dzięki za odpowiedź  :x
  • Dicoflor to probiotyk, czyli bakterie jelitowe. W razie zaburzeń flory bakteryjnej jelit jego podawanie może poprawić funkcjonowanie jelit, a zaprzestanie podawania przy nieunormowanej florze może pogorszyć. Nie nazwałabym tego jednak przyzwyczajeniem jelit.
  • a czy po szczepionce na rota ,można probiotyki zapodać ? Ala ma 2,5 miesiąca , tydzień po szczepieniu ma rzadkie kupy :(

  • Uwaga ! Zagadka obrazkowa :P


    Mężowi się taka kuleczke na górnej powiece zrobiła...
    Co to??Jęczmień? Daje odczucie przeszkadzania...jakby miał piasek pod powieką..

    JAk może sobie pomóć?
    oko.jpg 65.1K
  • jęczmień albo gradówka

     

    tradycyjny sposób usuwania/wchłaniania:

    nagrzaną poprzez potarcie o materiał złotą obraczką

    pocierać zmienione miejsce

    stosować kilka razy dziennie

  • na gradowke to okuliste polecam
  • a jak rozpoznać jedno od drugiego?
  • czy z mrożonych jagód mogę ugotować kisiel dla dzieciaków , które wymiotują i maja biegunkę ?

    nie mam suszonych 

  • Jagody suszone no przecież ;;)
  • Chyba z mrożonych to nawet smaczniejszy będzie niż z suszonych.

    Czy u Was też biegunki? U nas po kolei już od miesiąca chyba, jednemu przejdzie, to drugiemu się zaczyna.
    Wczoraj ten mały dostał. Ale ma intuicję, nic nie chciał z pokarmów, natomiast jak zobaczył gotowaną marchewkę, to całą zjadł - mało powiedziane.
  • Biegunki wymioty, no, pranie pościeli, ale już ustępuje... Ale zaparzę jagód suszonych to ładnie normalizuje jelita.
  • Muszę te jagody nabyć - to rzeczywiście może być pomysł.
  • U nas po podawaniu naparu razem z jagódkami, jasiek wyzdrowiał z mega bąków, prawdopodobnie miał zagrzybione jelita, tak lekarz sugerował, ale po wizycie zanim zbadałam candidę, to Jasiek złapał rotawirusa, przeczyściło go, i przy pomocy rotawirusa i naparu z suszonych jagód wróciła mu prawidłowa praca jelit.
  • A teraz mała wymiotuje i mam pytanie, bo zasnęła mi na rękach siedząc, czy po samych wymiotach - 4 serie w ciągu godziny może się odwodnić? Szykować się na dyżur i kroplówkę?
  • @Joanna36

    a pije cos?ile ona ma?
  • Pije mleko z piersi, ma 11 miesięcy, wymiotowała 5 serii od 17.
  • edytowano października 2014
    Wodę też pije, bo się obudziła.
    Edit, i zwymiotowała.
  • czuwaj co by sie nie zadlawila
    mysle ze odwodnic sie nie powinna
    najgorzej jakby nie pila
    a jak pije i rzyga to luz
    tak mi lekarz tlumaczyl
    moj nowordek poltora miesiaca mial i nie pil  mleka cala noc i pol dnia
    chlustal co chwile 
    lekarz dal nam czas do wieczora zeby zaczal pic
    zaczal cos o czternastej
    nic nie pil tyle czasu
    nie odwodznil sie
    a rzecz dziala sie w uplany dzien lata w sierpniu

    oczywiscie obserwuj swoje dziecko i w razie niepokojacych objawow reaguj i jedz na ip

    my bylismy lekarz zbadal synka i nas wyslal do domu pod takimi warunkami jak opisalam mna gorze
  • a drugi syn
    rzygal nam co tydzien przez prawie miesiac
    w piatek lub sobote wieczorem
    on tez byl malutki
    pol roku nie mial jak sie rzecz dziala

    okolo godzine chlustal raz za razem
    i tez odmawial mleka
    zasypial mi na rekach
    kolo pierwszej w nocy troche pil i do rana juz nic nie pil
    nie odwodnil sie
    a ja sie bardziej balam ze przysne a on sie zachlysnie 
    bardzo go pilnowalam w nocy
  • No tyle  dobrze, że nie ma rozwolnienia, teraz śpi, będę jej po trochu podtykała pierś, po małych porcjach może nie zwymiotuje, zobaczymy jak noc minie, W sumie 8 serii zwymiotowała. Z biegunką takie wymioty to by było odwodnienie, bo przerabialiśmy to z Jasiem, miał rasowego rotawirusa i tydzień w szpitalu. Tylko w dzień lepiej widać, że dziecko pada i wiotkie się robi.
  • Teraz mają kroplówki w przychodniach - przynajmniej w tej izabelińskiej wprowadzili.
  • I jak to wygląda? Podjeżdża się tylko na kroplówkę i wraca do domu?
  • Podjeżdża się do lekarza - prosi o przyjęcie na cito. Mówi się co się dzieje. Na miejscu mają taki aparacik, który bada mocz lub krew pod kątem odwodnienia właśnie. Lekarz decyduje, czy trzeba dać kroplówkę, czy jeszcze nie trzeba tylko nawadniać samemu. W razie czego się tam leży w salce pod kroplówą.
  • @Katarzyno, ten paraprotex mozna u dzieci stosowac profilaktycznie?
  • edytowano października 2014
    Nie wiedziałam, ostatnim razem z tego typu sprawą, tydzień po wyzdrowieniu z tego rotawirusa Jasiek miał wymioty znów i podjechaliśmy do szpitala, lekarka zapytała czy brać na oddział bo w sumie nie było tragicznie i wróciliśmy do domu, może i u nas cywilizacja dotarła.
  • W zeszłym roku już była u nas ta kroplówka - jako obowiązkowe wyposażenie - mam nadzieję, że nadal jest. Też byłam zdziwiona :)
  • U nas mimo cycania non stop było odwodnienie, ale dopiero po 3 dniach sraczki. Kroplowka jedna wystarczyła
  • Własnie chyba sraczka powoduje większe prawdopodbienstwo odwodnienia niż wymioty.

    Ewentualnie sraczka+ rzyg, to na pewno się odwodni.



  • Mój ten niecało-półtoraroczny ma cały czas rozwolnienie - dziś wieczorem męża po te suszone jagody posłałam, oby pomogły. Strasznie ma pupcię poodparzaną - i to pzrewijam od razu po akcji (słychać) - ale na nic to: wielkie odparzenia, płacze biedaczek przy podcieraniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.