Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1606163656678

Komentarz

  • a więcej? jak nie służy? wiem, że lepiej zieleninę wtrząchać, ale jakiś konkret proszę, że nie służy?
  • Zwiesza ryzyko niektórych nowotworów, w tym raka piersi.
  • Mam pytanie: czy to prawda,że na łojotokowe zapalenie skóry-w naszym przypadku u niemowlaka-dobry skutek może przynieść wyeliminowanie cukrów?czy ktoś spotkał się z takim sposobem radzenia sobie z łzs?
  • edytowano października 2014
    Agnicho - najlepsza metoda to parafina - jedna łyżka stołowa. Równo po 12 godzinach (u dorosłego, o ile dobrze pamiętam, bo może to po 8, ale raczej równo) pojawia się stolec  - nie jest szkodliwie rozrzedzony, za to bezboleśnie.
    (Swoją drogą to najlepsza metoda po porodzie, aby parafinę łyknąć i nie cierpieć naprężeń).
    Nie jest smaczna, ale też bez pzresady - nie jest to takie złe, jak tran na przykład. Może dziecku pół łyżki dać?

    No i sporo olejów w diecie.
  • U K. działanie wybitnie rozluźniające ma owsianka na wodzie z dodatkiem wiórków kokosowych, oleju kokosowego i mielonego siemienia lnianego.
  • Pytanie mam o dziwne zapalenie ucha u 12latka.

    Zaczelo sie lekkim stanem podgoraczkowym, bez bolu, jedynie wrazenie brudnego ucha.
    Rano na poduszce krew i ropa.
    U laryngologa stwierdzono zapalenie ucha srodkowego i przepisano antybiotyk.
    Po 2 dniach na tym antybiotyku w konskiej dawce dziecku spuchlo ucho tak, ze nie moglo ruszac szczeka a ucho odstawalo bardzo mocno.
    Skierowanie do szpitala, tydzien na antybolu dozylnym i do ucha, odsysanie krwi i ropy, ale bez calkowitego wyleczenia.
    Po wyjsciu do domu kontynuacja antybiotyku przez kolejny tydzien i ucho nadal boli, a kolo ucha zrobila sie bolesna gula. To stan na dzis.

    Pytanie - co badac a czego nie robic itp zeby odkryc przyczyne stanu zapalnego i go wyleczyc? Cala sytuacja jest chyba dosc nietypowa..nie chce sie dziadostwo wyleczyc i juz.
    Chlopak mial wycinane migdalki ale odrosly. Moze to jakis trop? :/
  • @Marsjanka lub @Katarzyna lub inna dobra duszo proszę was o interpretacje wyników 2 -letniej córeczki mojej przyjaciółki. U mamy wyszedł bardzo duży niedobór b12, niska ferrytyna i niedobór wit. d i prosiłam ją aby i córce zrobiła badania bo u mnie przy niedoborach powyższych również córka miała poważne braki. Dziewczynka do zeszłego tygodnia była jeszcze na piersi (2-3 razy dziennie), niestety nasilające się kłopoty zdrowotne u mamy i konieczność brania leków (na problemy neurologiczne) spowodowały odstawienie małej.  Dziewczynka jest dobrze odżywiana (w sensie dosyć zdrowo-kasze, warzywa, bez cukru, sporadycznie biała mąka), mięsko jada ("domowe"), jajka itp. w zeszłym tyg. miała lekko zaczerwienione gardło i kaszel , ale już jest ok. Do lekarza na dniach się wybierają, ale nie wiadomo na jakiego trafią. Na co watro zwrócić uwagę i co należałoby suplementować ewentualnie. Proszę o pomoc.
  • Hanq,
    miałam identyczny problem z niedoborem B12 i D. Nie suplementowałam B12, bowiem tak długo mi sprowadzali do apteki w płynie, że nie sprowadzili.
    Natomiast zaczęłam dawać mleko prosto od krowy - Mały doszedł do picia 3 litrów na dobę. Wszystko się uzupełniło. Teraz już tak łapczywie nie pije (dobowo 2 litry), kupujemy niestety w sklepie (unikam homogenizowanego). jest dobrze.
  • @Hanq
    jeśli chodzi o mamę z niedoborami:
    na niedobory D3 - suplementacja w dawce 5-7 tys. jednostek
    niedobory B12 - koniecznie zastrzyki (tabletkami to sobie można żołądek rozwalić - a dawki w tabletkach są za małe) - uwaga: niedobory B12 mogą wywoływać/nasilać całą masę objawów neurologicznych
    żelazo - suplementacja receptowym żelazem (o ile toleruje), ewentualnie floradixem - ale dopiero po rozpoczęciu suplementacji B12 - przy niskiej b12 żelazo nie będzie się przyswajać
    + oczywiście dieta bogata w wyżej wymienione

    jeśli chodzi o malutką - też trzeba koniecznie wdrożyć suplementację - ale o dawkach i specyfikach nie czuję kompetentna pisać - zdałabym się na dobrego piediatrę

    mleka krowiego zamiast suplementacji witamin nie będę nikomu polecać - nie uważam tego za najszczęśliwszy pomysł - moje córy mają, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie, słabą tolerancje mleka

    jest całe mnóstwo lepszych źródeł witamin w jedzeniu np. morele, daktyle (B12) 
  • edytowano października 2014
    Dziewczynka również miała nietolerancje krowizny. Teraz z nabiału je tylko masło i sporadycznie ser. Dziękuje za odpowiedzi.
     U mojej córki super sprawdziło się suplementowanie wit. b12 w płynie Swanson. W ciagu dwóch miesięcy z marnych 168 zrobiło ponad 430 jednostek. Przy tym żadnych efektów ubocznych.
  • A mam jeszcze pytanie jaki poziom ferrytyny jest satysfakcjonujący?
  • edytowano października 2014
    przynajmniej w połowie normy

    dodam, że wszelkie badania kontrolne nalezy poprzedzić odstawieniem suplementów na przynajmniej 2 tygodnie (no i suplementacja powinna potrwac minimum ok.2-3 miesięcy)
  • Jestem załamaną swoją cerą. Po poronieniu praktycznie z dnia na dzień mi wysypało czoło,dekolt i troszkę brodę. Są to ropne krostki, niektóre miejsca wręcz bolą. @Katarzyna potwierdziła moje domysły,że to może hormony. Ale to już 4 tygodnie....
    I zaczęłam smarować sudocremem,żeby trochę wysuszyć,nie wiem,czy dobrze.......
    Co jeszcze mogę zrobić?
    I ewentualnie kiedy się przejąć i pójść do lekarza? gina?dermatologa? endo?
  • edytowano października 2014
    Cukier, nabiał? Mnie się od tego pogarsza cera.
  • Od słodyczy ropniaki nie gojące się, od mleka wągry.
  • i nie poprawiło się jak wrócił cykl? :(
    Liczę wciąż na to,że jak wróci regularny cykl to i skóra się poprawi...............  
    A robisz coś z tym?
    Dziś byłam u dentystki i ona pytając o choroby itp.od razu zapytała o moje czoło :(
    Sama miała problem, dermatolog ją leczył prawie rok i antybiotykami i sterydami, a przeszło jak ręką odjął kiedy zaszła w ciążę.
  • pierwszy cykl od kwietnia, że nie wyglądam jak przeorana po twarzy!
  • hmmmm,a może to trzeba sobie poziom hormonów zbadać i ewentualnie farmakologia?
  • I powtórzę: na problemy hormonalne post warzywny przez 4-6 tygodni działa fantastycznie! I prokoncepcyjnie.
  • @Katarzyna czy jest sens robić morfologię przy infekcji, morfologia w celu  powtórzenia rozmazu w którym eozynofile wyszły 3x norma.
    Czy katar może mieć wpływ, że ten rozmaz wyjdzie nie tak.

    Wcześniej morfologia robiona jak był zzdrowy, teraz mam wizytę u alergologa za tydzień i myślę, czy przed nią powtarzac morfologię czy przy gęstym katarze to jest bez sensu?
  • Teraz, kiedy już nie mam cykli po operacji (3,5 roku), zdecydowanie poprawiła mi się cera. Jak oglądaliśmy zdjęcia sprzed paru lat byłam załamana cerą, choć zdawało się wtedy, że nie jest źle...ale były zmiany trądzikowe, może nie jakieś szczególne, ale w czasie huśtawek hormonów przy cyklach, były
  • edytowano października 2014
    @Aneczka08 - Ja bym nie powtarzała, jak chory - mogą jakieś dziwy wyjść. Ale jeszcze bym się poradziła fachowca - @MartynaN, @draconessa, wypowiecie się?
  • Mam wyniki krwi 2-letniego synka, od 3 tyg nie ma zupełnie apetytu, poza mlekiem z piersi to dziennie ok pół małej miseczki zupy, kęs chleba, dwa makarony i koniec. Nawet czasem wykazuje zainteresowanie jedzeniem, ale zje dwie łyżeczki i odwraca główkę. Podejrzewałam, że znów anemię ma, ale raczej nie. Może ktoś spojrzy? Będę wdzięczna
    leukocyty 7,24 norma 6-15
    erytrocyty 4,9 norma 3,9-5
    hemoglobina 13,5 norma 11-14,2
    hematokryt 35,5 norma 34-41
    MCV 72,6 norma 70-82
    MCH 27,6 norma 24-29
    MCHC 38 norma 32-36,6 za dużo
    płytki krwi 209 norma 150-450
    RDW-CV 12,7 norma 11,6-14,8
    PDW 13,5 norma 8-18
    MPV 10,7 norma 9-13
    neutrofile 29,6 norma 35-55 za mało
    limfocyty 57,7 norma 25-50 za dużo
    monocyty 8,8 norma 1-6 za dużo
    eozynofile 3,5 norma 1-7
    bazofile 0,4 norma 0-2

    żelazo 69 norma 59-160
    crp <1
  • Aneczka ja kiedyś robiłam sobie w czasie infekcji, cuda wyszły, lekarz chciał mnie do szpitala kłaść:) więc odradzam
  • @Aneczka, moim zdaniem akurat eozynofile będę miarodajne, reszta rozmazu średnio, ale masz jeszcze kilka dni, zrób na ostatni moment.
  • Popieram , co napisala MartynaN - ja tez bym jeszcze odczekala, az sie infekcja uspokoi - chyba ze musisz juz teraz ten rozmaz robic. Ale wtedy nie bedzie jednak zbyt dobrze odzwierciedlal stanu normalnego - jesli koniecznie musisz robic, wspomnij lekarzowi, ktory bedzie ogladal o infekcji. Nie zdziwie sie, jesli bedzie chcial badanie powtorzyc.
  • MIlamama, na moje oko OK. Monocyty troszke podwyzszone - nie przechodzil niedawno jakiejs infekcji?
  • Jakiś tam katar miał, nadal trochę jakby ma. Właśnie te monocyty plus totalny brak apetytu powodują mój stres. Czy taki obraz może sugerować np lamblie?
  • Czy na coś innego zwrócić uwagę?
  • Przy lambliozie i innych robalach bylyby podwyzszone eozynofile, tutaj tego nie ma.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.