Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1727374757678»

Komentarz

  • tylko na tribioticu jest napisane

    Dzieci: Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ze względu na ryzyko uszkadzającego słuch i nerki działania leku.
  • Ok. Ale powtarzam lekarz zna pacjenta i jeśli jest nadkażenie bakteryjne to coś trza.
    Możesz spróbować naturalnych antyboli... ;)
  • @MartynaN faktycznie ten tribiotic się nie nadaje dla 6,5 latka na opryszczkę nadkażona bakteryjnie?
    co mogę dac w zamian, albo czymś smarować, doustnie ma heviran
  • Jestem po kuracji Herviranem

    Tfu tfu że tak powiem ;) , mam w końcu spokój z opryszczką już ponad rok
    Ostatnimi czasu - przed kuracją- praktycznie raz w miesiącu
    Czytając ulotkę byłam dosłownie przerażona, aż naszą Katarzynę wypytywałam
    ale jednak kolejna opryszczka przeważyła szalę

    Wcześniej ulgę przynosiła maść Hascovir
    Z tym, ze nie tylko posmarować i zostawić a posmarować i jakby wmasowywać :/
    tak aż ta maść na palcu i ustach zrobiłą się bardzo gęsta i wystąpiło uczycie takiego mrowienia, tak poleciła p. stomatolog
    Opryszka się mnie babrała, mniej bolało i jakoś wizualnie szybciej lepiej wyglądało to wszystko
    A jak odpowiednio wcześniej zastosowałam maść to praktycznie taka mało rozlana ta opryszczka była
  • edytowano luty 2015
    @Aneczka08, w ulotce jest napisane, że działanie oto- i nefrotoksyczne może wystąpić przy stosowaniu na duże powierzchnie skóry. Nie wiem ile tej maści zamierzasz użyć, ale jeśli tylko muśniesz w 2-3 miejscach to wydaje mi się, że jakichś strasznych skutków nie będzie.
    Ponadto "W przypadku stosowania preparatu, zwłaszcza długotrwale, na błony śluzowe lub na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry, istnieje ryzyko wchłaniania substancji czynnych do krążenia ogólnego i wystąpienia ogólnych działań niepożądanych." No właśnie długotrwale i na duże powierzchnie. No i za bardzo bym nie smarowała śluzówek tylko skórę.
  • tak na oko to ma tej opryszczki ze 4cm kwadratowe.
  • Tribiotik (Multibiotic to to samo)zawiera polimyksynę i ona może powodować uszkodzenie słuchu,ja bym nie dała-4cm kw to dużo.Lepiej jakaś neomycyna lub mupirox
  • a to bez recepty dostanę?
  • Ratunku. Kiedy dziecku moze wypasc pierwszy mleczny zab? Miesiac po piatych urodzinach to nie za wczesnie?
  • dwojgu moich wypadały nawet wczesniej, śmiesznie, bo Maciek szybciej wymieniał zęby niz jego 20 mies. starszy brat .
    Jeszcze teraz Wojtek (10lat) ma więcej mlecznych niż Maciek!
  • Uf. Bo dzis upadla na nos,rano,ale na taka miekka gumowa wycieraczke. Krwi nie bylo ani nic. A teraz mi mowi,ze ma w buzi jak Olle,mamusiu. Jaki Olle,pytam. Olle z Bullerbyn. Taki zab ruchomy.

    Pytanie za stowe-nie urwie sie jej przez sen? Moze lepiej ukradkiem wyrwac? Bo sie zadlawi?
  • nie zadławi :)
    taki pierwszy kiwający to triumfalny, niech się nim cieszy :D
  • Wiecie co,cztery wybijajace sie naraz czworki Saskii na mnie kompletnie wrazenia nie robia. Ale ten symboliczny koniec pewnej epoki... Trauma matczyna! I nie jestem pewna,czy jestem gotowa na dwojke zabkujacych dzieci w domu. X_X
  • Dajesz radę! Nie z takimi radziłaś :)
  • @Aneczka08
    dostarczyć Ci jutro rano pod dom neomycynę w sprayu albo bactroban też mam (pod inną nazwą - jako Taconal - stosowałam u noworodka, więc bezpieczny)
    Będę na 9 wiozła do szkoły, mogę po 9tej być.
    A jeżeli potzrebujesz receptę na coś innego to daj znać dziś najpóźniej.
  • o kochana!!!! poproszę!!! ten bactroban czy taconal.
    U mnie gorączkuje już trójka więc jestem uziemiona

  • czy balsam kapucyński można dzieciom wlać w paszczę NIE na cukrze?
  • Forumowe specjalistki,

    zerknijcie proszę na fotkę poniżej - mojemu 1,5-rocznemu synkowi pojawiło się na rączce coś czerwonego, lekko wypukłego, o nieregularnym kształcie. Zmiana pojawiła się nagle i utrzymuje się już czwarty dzień bez zmian (nie powiększa się). Kolorem jednorodna, od wczoraj ma ciemniejszą obwódkę przy krawędzi - jakby bardziej obsuszoną. Wydaje się, że na słońcu robi się bardziej czerwona. Syn nie drapie, więc sądzę, że nie swędzi.

    Co z tym robić? Obserwować dalej czy mykać do lekarza? 20150609_181723
  • Miałam coś takiego dwa razy: raz po kleszczu, drugi raz nie mam pojęcia od czego. W moim przypadku alergiczne i bardzo swędzące. To była pofałdowana wypukła czerwona plama o wielkości ok 2cm²
  • Nic z tym nie robiłam.
  • Dzięki, na szczęście powoli schodzi, zaczynając od środka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.