Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1596062646578

Komentarz

  • @Milamama
    Dziwne, że od razu nie wdrożyli antybiotyku.
    Dziękuję za dobre wieści!

  • Jezeli rumień ma obwódke ciemniejsza niz reszta to wskazuje na borelioze. Nie musi byc w tym samym miejscu co ukaszenie ale powinien miec co najmniej 4cm. Ale medycyna to nie matematyka i choroba może miec troszkę inny przebieg. Czesto moga towarzyszyć temu lekkie objawy grypopodobne Z ta bateria antybiotyków to glupie nie jest bo im szybciej wdrozy się leczenie tym szybciej zapomina się o sprawie. Waazne zeby pamiętać ze borelioze leczy sie wolniej niz zwykla angine. Ale czy owy znajomy jest chory nie wiem.
  • Zauważyłam u siebie od kilku dni delikatnie żółte białka oczu...
    Jakie badanie w pierwszej kolejności moZna zrobic?
  • Próby wątrobowe chyba.
  • @annabe ja bym zrobiła poziom bilirubiny i próby wątrobowe
    Jest taki defekt jak zespół gilberta (u mnie występuje) który może dawać takie objawy a ogólnie jest nieszkodliwy raczej. To tak na pocieszenie :)
  • @Katarzyno, oraz wszystkie inne miłe dziewczyny :)

    Ktos słyszał o tej diecie?

  • Nie wiem, czy jestem miłą dziewczyną i na pewno nie znam się na dietach, ale już pierwszy akapit mnie odrzuca :-S

    A ten drugi link jeszcze gorszy. Z zasady nie wierzę tekstom w pidżin Polisz ;))

  • bolą mnie stawy - koszmarnie. Nagarstki, całe dłonie, kostki i stopy. Bolą i puchną, mam bardzo osłabione dłonie, nie mogą np. utrzymać długopisu. Pół roku temu miałam robione badania w kierunku reumatyzmu ale wyszły ok i dostałam wtedy tylko jakieś leki doraźne. W międzyczasie stawy mnie pobolewały, ale od dwóch dni ból jest nie do wytrzymania. Do lekarza dotrę najwcześniej we środę (o ile się dostanę bo oblężenie przychodni jest teraz podobno masakryczne). Czy takie ograniczenie bólu stawów do dłoni i stóp może o czymś świadczyć?
  • Tzw. reumatyzm to wiele różnych chorób. Najpopularniejsze jest RZS, ale nie jest to jedyna opcja. Plus Rzs też nie zawsze ma typowe wyniki. Reumatolog zlecal te badania? Jeśli nie, to powinien cię obejrzeć. Tak na teraz to ibuprofen w dawce maks i ciepłe okłady.
  • Do reumatologa mogłabym dostac skierowanie gdyby te wstepne badania wyszły źle, a skoro jest ok to nie ma podstaw do kierowania mnie do specjalisty - tak wtedy usłyszałam w przychodni. Wizyta prywatna odpada ani na wizytę, ani na badania, ani na dojazd do Poznania mnie teraz nie stać.
  • Moja mama i ja się zmagałyśmy z podobnym bólem stawów. Nie robiłam żadnych dalszych badań, ale było to związane zawsze z pzremarżnięciem, szczególnie wilgotną pogodą. Mnie zawsze pomagała calcypiryna i ciepło. Nie wiem, czy jest jeszcze calcypiryna, to chyba bardzo podobne do aspiryny.
  • Morfologii wyniki bede miała jutro. Jak mi wyjdzie anemia to porażka. Tyle żelaza sie nalykalam w ost mcu ze az mi sie odbijało żelazem :( liczę ze jednak anemii nie ma..
  • PS
    nosiłam grube skarpetki na stopach i takie opaski frotte na rękach.

    Jeszcze maść butapirazol - uwaga - jest świetna, ale nie wolno zatrzeć oczu i w miejscach chorych się ją wklepuję, a nie wciera.
  • doraźnie pomagam sobie nagrzewaniem lampą i Opokan-ketonalem, ale to wolałabym zwalczyć przyczynę:(
  • @annabe
    brałam żelazo z powodu anemii od ponad 12 lat w sumie - z pzrerwami, jak trzeba - pod kierunkiem hematologa. Z różnych przyczyn w tej ciąży nie zastartowałam z żelazem i obecnie jestem za połową, a żadnej anemii nie ma. Rozmawiałam z mężem (lekarzem) - że mam bardzo poważną wątpliwość, czy rzeczywiście sam organizm się wyleczył z anemii, czy aby nie było tak, że to żelazo suplementowane nie upośledzało wchłaniania. Mąż nie odrzucił do końca mojej argumentacji, bo pamięta, że każdy cykl łykania tabletek był źle pzreze mnie przyjmowany. Ale odpowiedzi oczywiście nie znamy.
  • edytowano października 2014
    @kitek , Jeżeli to kwestia np. reakcji poinfekcyjnej, to wystarcz przeciwzapalny , choć ja wolę tabletki niż maści przy stawach - przez skórę przenika około 20 %
    Moja teściowa ma RZS z RF i OB w normie, wyszło dopiero w specjalistycznych przeciwciałach. Zmiany widoczne na zdjęciu rtg to  też następstwo dopiero dłuższego czasu choroby.
    Jeśli nadal będzie bolało i puchło, chodź do rodzinnego co 3 dni i mów , że nie lepiej, wyśle cię do specjalisty, żeby znów nie musieć cię oglądać i oczyma świecić..
  • Kitek, oprócz normalnego  leczenia o którym mówią dziewczyny, spróbuj okłady cieple z borowiny. może coś pomogą może nie, ale zawsze warto spróbować.
  • Hemoglobina mi spadła. Załamka.
    Przez ost mc wypiłam cała butelkę floradixu, brałam 2tab x2dziennie z dawka 30mg żelaza i to wszystko popijalam sokiem z dzikiej róży lub granatu.
    Dobrze ze dziś wizytę mam..
  • Ile masz tej hemoglobiny? A ferrytynę badałaś? Jeśli niska jest, to może warto pomyśleć o suplementacji żelaza w zastrzykach.
  • edytowano października 2014
    @rusalka,podaję przepis na nalewkę z czosnku:
    1główka czosnku-przecisnąć przez praskę,
    2czubate łyżki miodu
    razem zalać 1szklanką ciepłej(NIE GORĄCEJ!!!) wody.
    Odstawić na 24 godziny w temp.pokojowej.Następnie przecedzić do butelki(lepsza ciemna) i dodać sok z 1-2 cytryn.Wymieszać i trzymać w lodówce.
    Ja dawałam dorośli 2x1 łyżka,dzieci 1x łyżeczka wieczorem(maluchom nie próbowałam,dopiero ok4rż.
  • @Katarzyno, ostatnio rozmawialam z kobieta, ktora zajmuje się medycyna chinska [nasze dzieci chodza razem o szkoły muz.] i ona mowila, ze w 3 trym to normalne , ze żelazo spada. Ponoc to naturalna ochorna organizmu. Ponoc wysokie żelazo sprzyja zakażeniom i wstrząsom. Czy to prawda?
  • @ProMama - prawda, że spada w III trym. To fizjologia.
  • Ja wystartowałam w tej ciazy z niskiego dosc poziomu. Taki jaki miałam w 1 trym miewalam zwykle od połowy ciazy.
    Katarzyna, od 12 tc miałam najpierw 10,5; potem przez mc suplementacja- nie do końca sumiennie brałam i wynik wyszedł 10,4 no i ost mc wrzesień brałam wszystko dokładnie jak opisałam wyżej i dzisiejsza hemogl.10,2 . Moja dr nie panikowała dzisiaj i powiedziała ze mam ciagnąć to dalej plus dieta koniecznie, jakiś roztwór z dziwnego zioła mam zrobic.
    Ta 10 z przodu mnie tak nie przeraża sama w sobie jak to ze przede mną jeszcze dobre 4,5mca ciazy. Az sie boje pomyśleć jaki wynik bede miała na koniec..
  • @Katarzyna, przypomnij mi, jakie Twoje zdanie w temacie przyjmowania kwasu foliowego w okresie przedkoncepcyjnym,że się tak wyrażę. Bo coś mi się kołacze,że gzoeś kiedyś odradzałaś, ale nie jestem pewna....
  • @agnieszkamama - a jaki masz poziom kwasu foliowego?
  • a on się łatwo przedawkowuje? bo po poronieniach jakąś grubą dawkę na receptę miałam zalecaną?
  • Nie mam pojęcia, nie badałam.
  • Nadmiar nie służy.
  • @agnieszkamama - to bym przy okazji zbadała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.