Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

191012141528

Komentarz

  • edytowano grudzień 2012
    O uboju bydła i hodowli truskawek teraz na kazaniu w RM :))


    Ale, co ważniejsze - jak moja mam jest u nas, to RM chodzi niemal cały dzień, ale piesni adwentowych za bardzo nie mogę się tam doszukac. Niestety, podczas Adwentu są tam inne atrakcje muzyczne dość często - a nie po to u nas nie słucha się stacji komercyjnych, nawet w samochodzie, żeby te same piosenki leciały w katolickim radio...
  • AgaAga
    edytowano grudzień 2012

    Dobra, bede szczera. Gdyby nie wstretni lasandrysci, to bym dzisiaj eksplodowala. A tak tylko maly wsciek, ze nie moglam zostac na wykladzie, jakis maly katar ze stresu, wlasnie sobie grzanca robie, potem pod koldre i luzik. Jutro w teatrze bede wypoczeta, zdrowa i usmiechnieta. Bez Bractwa zamiast do teatru dobrowolnie, to bym sie jutro udala nyska i w asyscie. Do pierdla albo do wariatkowa. Balsam na dusze ci heretycy.











  • No jasny gwint. Raz na ruski rok pojawiam się w kaplicy, akurat jest tam In Spe. Hahaha. A bliźnięta są stosunkowo grzeczne o ile się ńimi non stop zajmuję, dlatego sporadycznie chodzą na Msze.


  • Bardzo ciekawe, także dyskusja po wykładzie.
  • A gdzie te kartki z których czyta x. Jan? bo jego polszczyzna dość ciężka jest.
  • Mnie pytasz, gdzie ks. Jenkins trzyma swoje notatki? Bezsęsu.
  • Tak ogółem pytam, bo czasem gdzieś tam w necie szaleją. Może ktoś wie gdzie
  • Ja niestety nie wiem :)
  • Skoro ktoś się powołuje na św. Tomasza, to warto spojrzeć szerzej na jego myśl: Należy wystrzegać się chęci prowadzenia innych ku wierze za pomocą dowodów. Z jednej strony przynosi to uszczerbek godności wiary, gdyż jej prawda przewyższa wszelki ludzki rozum, z drugiej strony, tego rodzaju argumenty są najczęściej słabe, dając niewierzącym okazję do kpin, gdyż myślą oni, że nasza wiara opiera się na tego rodzaju uzasadnieniach.
  • Wykażę się może ignorancją, ale dlaczego dziś wedle KRR jest  Świętej Rodziny? Tzn. wiem, że skoro jest I niedziela po Objawieniu, to jest Świętej Rodziny, ale zarazem jest 13.01. Oba 2 klasy, ale czy dlatego, że Swiętej Rodziny to uroczystość? W mszaliku jest dwa razy I niedziela po Objawieniu i raz 13.01 Chrzest Pański...

    W takim razie, kiedy wg KRR jest Chrzest Pański?
  • Jezeli nikt kompetentny sie nie wypowie, to moge w piatek zapytac ksiedza.
  • Ruszyło próbne radio internetowe FSSPX

    http://fsspx1.radio12345.com/
  • Wykażę się może ignorancją, ale dlaczego dziś wedle KRR jest  Świętej Rodziny? Tzn. wiem, że skoro jest I niedziela po Objawieniu, to jest Świętej Rodziny, ale zarazem jest 13.01. Oba 2 klasy, ale czy dlatego, że Swiętej Rodziny to uroczystość? W mszaliku jest dwa razy I niedziela po Objawieniu i raz 13.01 Chrzest Pański...
    Niedziela św. Rodziny jest Niedzielą II klasy, a święto Chrztu Pańskiego Świętem II klasy. Niedziela II kl. wyprzedza święto II kl. chyba że jest to święto Pańskie. Wynikałoby że Chrzest nie jest Świętem Pańskim??

    Propria do I Niedzieli po Objawieniu (te nie ze Św. Rodziny, tylko po nich) są potrzebne w tygodniu, ich nie stosuje się w Niedzielę Św. Rodziny tylko w ferie po niej.


    W takim razie, kiedy wg KRR jest Chrzest Pański?
    Też się nad tym zastanawiałem. W kalendarzyku nie jest przeniesiony na pn.


    Jezeli nikt kompetentny sie nie wypowie, to moge w piatek zapytac ksiedza.
    A możesz zapytać i o to, czy nie jest Świętem Pańskim w kontekście porządku pierwszeństwa niedziel i świąt?
  • To chyba ten duch indultowy, który każe kontrolować księdza, czy aby się nie pomylił :)

    Ja z ulgą oddałem duchownym troski o to, co do nich należy, a sam martwię się sprawami świeckimi. I tak jest dobrze.
  • No dobra, ale fajnie jest wiedzieć, jakie święto mamy danego dnia... 
  • No dobra, ale fajnie jest wiedzieć, jakie święto mamy danego dnia... 
    Można np. chcieć się modlić propriami z danego dnia. I w ogóle.
  • edytowano styczeń 2013



    Jak ktoś się przejmuje sprawami, to warto obejrzeć. 

  • Zmieniające nieco temat ale zostając w tematyce lasandrystów. Polecam nowy dwumiesięczny numer ZW. Jest nadzwyczaj ciekawy ze względu na podsumowanie wszystkich lat działalności FSSPX  nad Wisłą. Dobry wywiad z x. Stehlinem itp w środku. I ciekawa rozmowa franiszkanina z drugim. W ogóle ten numer sie udał, bo ostatnio ZW nieco schodziło na psy.
  • ATSD: na 90% będę w niedziele na Chwaliszewie, czy ktoś jeszcze?
  • A co do dzieci, to chodzi raczej o zachowanie tego, w czym sami dorastaliśmy. Obozy letnie nie różnią programem i zasadami od wyjazdów z Oazy na początku lat 80. Spotkania Rycerstwa Niepokalanej łączą modlitwę, formację i rekreację. Dla przykładu wkleję plan wyjazdu, który odbędzie się pojutrze:

    9.10 - zbiórka przed Szkołą Podstawową – Różaniec (3 dziesiątki),
    9.30 - wyjazd do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie,
    16.15 - powrót do Szkoły. Różaniec (1 dziesiątka) i obiad – zupa,
    16.45 - gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej,
    17.35 - Różaniec (ostatnia dziesiątka) i wykład,
    18.00 - Msza Święta.
  • Dla uzupełnienia wpisu o RN dodam, że taki całodzienny wyjazd kosztuje tyle, co bilet do CNK i komunikacja.
  • Myślę, że transmisja internetowa daje doskonałą możliwość przekonania się, co się w Bractwie dzieje, o czym księża mówią w homiliach.

    MSZE ŚW. niedziele: 08.30, 10.00 (suma), 17.30; pierwsze soboty: 19.00; pierwsze piątki: 19.00; w tygodniu: 07.15 i 18.00; CODZIENNE NABOŻEŃSTWA: Pryma: 6.30, Anioł Pański: 12.30, różaniec: ok. 18.35, Kompleta: 20.45; W niedzielę: godzinki: 9.30, Różaniec albo nieszpory: po wieczornej Mszy św., Kompleta: 20.30.
  • mówi ks. Jarosław Lipniak, ekumenista

    Ekumenista? A co to za zakon?
  • Jarosław M. Lipniak



    Prezbiter Diecezji Świdnickiej

    Doktor habilitowany teologii dogmatycznej

    Wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

    Referent do spraw ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego

    Redaktor serii Biblioteka Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji

    Wiceprezes Zarządu Dolnośląskiego Instytutu Dialogu i Tolerancji

    Odznaczony za zasługi dla Ziemi Świętej papieskim Złotym Medalem Pielgrzyma (2012 r.)

    Odznaczony Medalem Ministra Edukacji Narodowej (2012 r.)
  • @In Spe - to o Was?

    http://kosciol.wiara.pl/doc/1440709.Poczatek-schizmy
    Zadziwia ile kłamstw może w jednym artykule popełnić duchowny. Wstyd po prostu.
  • @Gregorius - a możesz te nieprawdziwe stwierdzenia wyliczyć.
    Bo czytałam wcześniej ten artykuł (a się kompletnie nie znam na Bractwie św Piusa czy to schizmatycy czy nie, czy można na te Msze chodzić i sakramenty przyjmować czy nie) i się tak zastanawiałam to jak to właściwie jest?

    tylko łopatologicznie poproszę jeśli mozna
  • Aneczka, wpierw przypomnę słowa kard.
    Cassidy, Przewodniczącego Papieskiej rady ds. Jedności Chrześcijan „(…)
    Chciałbym od razu podkreślić, że ‘Dyrektywy Ekumeniczne’ nie obejmują
    Bractwa Św. Piusa X. Sytuacja członków tego Bractwa jest wewnętrzną
    sprawą Kościoła Katolickiego
    . Bractwo nie jest innym Kościołem, lub
    związkiem wyznaniowym w znaczeniu używanym w Dyrektywach. Bez wątpienia
    Msza św. i sakramenty św. udzielane przez księży Bractwa są ważne”

    Skoro coś jest wewnętrzną sprawą Kościoła, to do tegoż Kościoła należy

    A teraz do arta z wiara.pl

    1. Kłamstwo: "Bractwo jest suspendowane" Wielebny mi pokaże przepis mówiący o możliwości suspensy dla całego (jakiegokolwiek) bractwa kapłańskiego.

    2. KEP nie ma uprawnień do tego aby określać kogokolwiek schizmatykiem

    dalej nie będę wyliczał bo mi się nie chce...
  • edytowano luty 2013
    Jak uświęcać się prasując koszulę? Odpowiedź w dzisiejszym kazaniu :)

  • Nie wiem, czy w PL juz jest w dystrybucji, ale tu mozna obejrzec kinowy film dokumentalny o arc. Lefebvre. My go obejrzymy w przyszla niedziele, to zdam relacje. Na razie slyszalam tylko, ze dobry.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.