Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

17810121328

Komentarz

  • Ale że perły przed wieprze? Ee.. to chyba nie bardzo :D

    A w strukturześmy się samozadenuncjowali.
  • dziękuję za takie dziedzictwo

    no, uśmiałam się szczerze, że taki link podajesz

    szkoda, że przez łzy

  • Namor, dlatego uważam, że Bractwo stanowi syntezę tego, co uważam za najcenniejsze w Drodze i Opus Dei.
  • skorektoja: Dziedzictwo które ciepłym moczem olewa nakaz uregulowania swego postępowania liturgicznego? Ciekawe.
  • @Maciek: dobrze ujęte...
  • Ale że perły przed wieprze? Ee.. to chyba nie bardzo :D

    A w strukturześmy się samozadenuncjowali.
    I kazali wam zejść z Drogi?

    ATSD: mocno żałuję, ze tak krótko rozmawialiśmy.
  • Się skandali nie doszukuj, bo ich nie było. Przecież powiedziałem, żeśmy się sami zadenuncjowali.

    ATSD: następnym razem w pomieszczeniu, żeby się dzieci tak nie rozbiegały.
  • skorek powtórzę pytania kolegi Dexa:

    1) Czy istnieje już polskie wydanie Dyrektorium Katechetycznego Drogi Neokatechumenalnej opatrzone imprimatur? Jeśli tak to kto i gdzie wydał oraz kto i kiedy zatwierdził?

    2) Czy osoby świeckie, które głoszą katechezy posiadają misję kanoniczną niezbędną do katechizowania osób trzecich - potwierdzoną stosownym dekretem właściwego terytorialnie biskupa?
  • ATSD: następnym razem w pomieszczeniu, żeby się dzieci tak nie rozbiegały.
    Czemu, przynajmniej pokazałem wam specyficzne oznakowanie plaży dla nudystów.
  • @Namor, jak rozumiem działaliście w neaokatechumenacie? Nie powiesz nic dobrego o tym? Samo zło tam było?
    Ja nie twierdzę, że samo zło jest na DN. Poznałem paru fajnych neonów.
  • Kierownictwo (pan Franciszek) się pozuje na drugiego Chrystusa.
  • http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=pl&id=128

    O to Ci Greg chodziło?
    Dobra Dekret jest, ale gdzie zawartość tych katechez?
  • Sory Greg ale stwierdzenie że neo olewa coś ciepłym moczem ... śmierdzi bardzo mocno :-)
    To jest stwierdzenie faktu. Byłem rok na katechezach drogi. Uczestniczyłem w neońskich "liturgiach". Wiem co mówię.
  • hmmm, uznali awansem?
    Wiesz, niebieska cegła jest dostępna w księgarniach. a gdzie katechezy DN?
  • skorek jest różnica miedzy duchownym posiadającym święcenia a świeckim. Dla świeckich istnieje wymóg misji kanonicznej.
  • Nie, to, ze opowiadała bzdury i manipulowała.
  • In Spe, przepraszam, ale Ty pms masz czy co? Czegoś się Juki czepiła? I w ogóle wszystkich i wszystkiego? Ani to merytoryczne, ani potrzebne, ani wynikające z kontekstu.
  • skorek jest różnica miedzy duchownym posiadającym święcenia a świeckim. Dla świeckich istnieje wymóg misji kanonicznej.
    I jesteś pewien że oni jej nie mają?
    Nie jestem pytam sie. Choć znam takich co nie mają.
  • Nie, to, ze opowiadała bzdury i manipulowała.
    A dokładnie?
    A dokładniej, to znajdziesz w czeluściach forum.
  • skorektoja obiecałem kiedyś forowej neo-katechetce, że nie będę napadał na piwnicznych braci. staram się tego trzymać. Więc jak chcesz więcej to musisz dokopać się do wątków z czasów przed tą obietnicą.
  • @Namor, jak rozumiem działaliście w neaokatechumenacie? Nie powiesz nic dobrego o tym? Samo zło tam było?
    Prowadzenie rozmowy za pomocą insynuacji mnie nie kręci. Jeśli już chcesz wpychać jakieś wypowiedzi w moje usta, to najpierw użyj forumowego szukaja.

    @greg: dyskusja o zgodach drogi nie ma sensu. Nie sposób krytykować DN w oderwaniu od sytuacji zwykłego Kościoła "parafialnego", gdzie często znacznie gorzej jest nawet pod względem poprawności liturgicznej.
    Wydanie jakiegokolwiek dokumentu nawet z imprimatur też obecnie nic nie znaczy, na co dobitnie wskazuje historia wydania polskiego Youcat.
  • @Namor wiesz Ty to jesteś taki wyjątek, jakiego jeszcze wśród neonów nie spotkałem. Wiec przyznam Ci rację·
  • a co do youcata jeden znajomy na fejsie stwierdził, że jestem chyba anty-klerykałem, gdy napisałem, że x. cenzor nie wie co podpisał za pierwszym razem.
  • ach i jeszcze do skorka: tak osobiście, to się z neonami spotykam. chętnie. Bynajmniej nie przy stosiku.
  • Gregu, to wątek o lasandrystach, a nie o drogowcach. Uprasza się o nieoftopikowanie.
  • @Maciek: weźże jakiś drąg i przez łeb.
  • @Namor: e tam, pokój i dobro. Dajcie mu kremówek i będzie dobrze.
  • offtopikujemy za bardzo. lepiej wrócić do meritum sprawy.
  • edytowano październik 2012

    @Marcelina- bo ja w ogóle jestem czepialska

     

    A na serio to od niedzieli tradifora aż  huczą o tej Mszy św.

    Echa dotarły aż tutaj.

    Czuję się napiętnowana i dotknięta.

     

     

     

  • @In Spe o jakiej Mszy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.