Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

1171820222328

Komentarz

  • edytowano styczeń 2014
    Mnie się komentarz też nie podoba. Hejtowanie wobec neonów zwłaszcza. Ks. Stehlin na pewno wiele dobrego zrobi, ale nie należy deprecjonować poświęcenia i ducha misjonarzy z neokatechumenatu.




    ;)
  • ja równiez jestem za postawą ekumeniczną w tym przypadku
  • BTW, dostałam odpowiedź od F. Kucharczaka. Podtrzymującą stanowisko. Chcesz, to Ci wyślę FYI.
    Hłe, hłe, to potwierdza moją teze o braku dobrej woli. Wyszło szydło z modernistycznego wora.
  • Nie widzę żadnego związku między poglądami pana redaktora a moim życiem religijnym. I niech tak już zostanie.
  • Widzę, że ani @Marcelina ani @Maciek nie zrozumieli sensu komentarza wklejonego przeze mnie, tylko zatrzymali sie na jego dość nieszczęśliwej powierzchowności.
  • > Matka Boża potrzebuje tylko jednego księdza Karola do ewangelizacji całej Azji.<

    Zobaczymy owoce tej ewangelizacji.
    Ja ze swojej strony życzę ks. Karolowi i jego posłudze jak najlepiej.

  • Ja ze swojej strony życzę ks. Karolowi i jego posłudze jak najlepiej.
    Rozumiem, że Klarcia, uważająca Bractwo - inaczej niż papież - za schizmatyckie, życzy mu wzrostu?
  • Myślę, że Klarcia życzy bez żadnych podtekstów.
  • edytowano styczeń 2014
    Podziwiam, Macieju, Twoje lanie oliwy na fale... 
    A ja cały czas jestem na etapie uświadamiania sobie, jak mnie oszukano (najczęściej nieświadomie i w dobrej wierze) wstrzykując mi jad neokatolicyzmu w wersji "Bóg kocha Cię takiego jakim jesteś" (pod warunkiem, że zerwiesz z tym przestarzałym ekskluzywizmem extra ecclesiam nulla salus")
    No i oczywiście każde takie odkrycie - jak sam wiesz - strasznie wkurza...

  • > wstrzykując mi jad neokatolicyzmu w wersji "Bóg kocha Cię takiego jakim
    jesteś" (pod warunkiem, że zerwiesz z tym przestarzałym ekskluzywizmem extra ecclesiam nulla salus")
    <

    Tutaj jest wyraźna sprzeczność. Bowiem miłość Boża jest bezwarunkowa, czyli - On nam żadnych warunków nie stawia. Miłuje nas jakimi jesteśmy i tylko dlatego, że jesteśmy. Podarowane nam życie możemy realizować według swojej woli, ale tylko wtedy nasze życie staje się w pełni wartościowe i pełne, gdy realizujemy je w Nim.
    Absolutna miłość tylko jednego pragnie - naszego dobra, o nic więcej nie zabiega, na niczym więcej Mu nie zależy. Boża miłość jest wyprzedzająca - wychodzi nam na przeciw i cierpliwie czeka, aż ją rozpoznamy.
    Doświadczywszy bliskości miłującego bezgranicznie Boga, nie można na taki ogrom daru nie odpowiedzieć wzajemnością.
  • edytowano styczeń 2014
    @Mrówkojad

    Rozumiem taką frustrację, ale szkoda marnować siły na przepychanki w internecie.

    Co robić? Przesłuchać kazania, które są dostępne na tej stronie: http://kazania.msza.net/
  • edytowano styczeń 2014
    .
  • @Maciej
    Oczywiście masz rację...
  • U nas wczoraj śpiewaliśmy dwadzieścia jeden zwrotek pieśni " Wśród nocnej ciszy" na Kyriale.

    Piękne to było!



    A czy można poprosić o wczorajsze kazanie o 10.00?
  • Ja jednak zdecydowanie homilie preferuję - a poza tym, w tych kazaniach brakuje mi wyraźnie Dobrej Nowiny, dla mojej duchowości brzmią dziwnie.
    Dzisiaj przyjadą z Carlsberga z Kolędą - najpierw się pomodlimy "kolędowo", następnie odmówimy Nieszpory (ksiądz powie krótką, improwizowaną homilię), a później będziemy jedli kolacyjkę i paplali. :)
  • ja jednak wolę kazania nawet jak mam po ich wysłuchaniu nienajlepszy humor
  • poza tym Dobra Nowina jest po to, aby zaradzić naszej ludzkiej nędzy

    a homilie nam tej nędzy nie uświadamiają ani nie przypominają
  • Jeżeli się wsłuchać, to te kazania są jak najbardziej homiliami, czyli naukami bazującymi na czytaniach z Pisma Świętego. Nawet bym powiedział, że pod względem zaangażowania w rozważanie Słowa Bożego mogą być wzorem dla wielu innych homilii, jakie można usłyszeć.
  • x.Jan the best!
  • Niedługo kanonizacja dwóch wielkich papieży.

    Podczas wspólnej uroczystości 27 kwietnia przyszłego roku papieże Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną ogłoszeni nowymi świętymi Kościoła Katolickiego.

    http://kuriaczestochowa.pl/news/bp-antoni-dlugosz-kanonizacja-dwoch-wielkich-papiezy-jednego-dnia-to-podkreslenie-ich-duchowego-podobienstwa/

    Klarcia doskonale pamięta kubły pomyj, jakie tradsi wylewali na w/w.
    Ciekawa jestem co" Gregoriusopodobni" teraz wymodzą - powiedzą, że kanonizacja też może być omylna?
  • edytowano styczeń 2014
    ciekawym, czy po kanonizacji Jana XXIII - czy Mszał tegoż już wtedy świętego papieża będzie w częstszym użyciu ?
  • Sorry - a jaki to był Mszał? Pytam, bo nie wiem.
    Czym różni się od obecnego?
  • poszukaj i doczytaj
    to przerasta możliwości tego wpisu
  • Adalbert - OK, a jak co to jutro dopytam księdza z Carlsberga. :)
    Myślałam, że da się krótko odpowiedzieć, bo na telefonat już jest za późna pora.
  • Już chyba kumam.
    Mszał Jana XXIII był jeszcze w rycie trydenckim. *
    To na Klarcinego nosa - zmiany pod tym wzglądzie nie nastąpią, bo jednocześnie będzie kanonizowany Jan Paweł II, którego spuścizną jest to co mamy obecnie.
    Pozwolę sobie zauważyć, że za to Jan Paweł II podpisał obecny KKK, że to ten papież bronił zdecydowanie zmian wprowadzonych na SV II.


    *- przecież mogłeś to krótko powiedzieć.

  • A jakie zmiany w Mszale wprowadził SW II? Ano żadnych Klarcia
  • Klarciu... Ilu papieży kanonizował bł. Jan Paweł II? Żadnego. Wiedział, że dla człowieka współczesnego wzorem do naśladowania jest zwykły świecki, zwykły ksiądz, zwykła zakonnica. A ilu świętych wyniósł na ołtarze dziewięć lat po śmierci? Żadnego. Nawet św. Josemaria musiał "czekać" 27 lat i uważano, że to i tak ekspresowa droga do świętości. Jan Paweł II wiedział, że taki pośpiech będzie rodził podejrzenia, że to forma spłacania różnych długów wdzięczności.

    Łatwiej Papieżowi budować spiżowe pomniki, niż Go naśladować.
  • edytowano styczeń 2014
    radio nie działa :-((
    czy tylko u mnie?
  • U mnie też, od paru dni. Miałam pomysł, żeby wpleść audycje radiowe w naszą ED i jeszcze Godzinki wysłuchaliśmy, a potem już klapa... myślałam, że mój komp szwankuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.