Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

1202123252628

Komentarz

  • Skoro preambuła jest dogmatyczna, to gdzie ją mogę przeczytać? I to znaczy, że nie tylko kapłani Bractwa ją musza zaakceptować ale każdy wierzący.
  • A co z niemieckimi biskupami, którzy domagają się Komunii dla rozwodników? Czy dla nich także ktoś przygotuje jakąś preambułę, która pozwoli im wrócić do Kościoła?

    Niesamowite, że Bractwo, które przekazuje w 100% katolickie nauczanie przedstawia się w demoniczny sposób, a tłumy heretyków i schizmatyków w sutannach buszują bez problemu.

    Żeby nie być gołosłownym - screen ze strony jezuickiego uniwersytetu w USA:

    image

    Tak, dla studentów przygotowano kluby dla homoseksualistów, dla feministek, dla anarchistów, dla socjalistów. Żadnego klubu dla katolików.
  • edytowano luty 2014
    > A co z niemieckimi biskupami, którzy domagają się Komunii dla rozwodników? Czy dla nich także ktoś przygotuje jakąś preambułę, która pozwoli im wrócić do Kościoła? <

    Już gdzieś pisałam - po kolei.
    Najpierw trzeba załatwić sprawy naglące, a następnie można będzie się wziąć za tych hierarchów i księży, którzy głoszą publicznie fałszywą naukę.
    Na razie wystarczy, że Stolica Apostolska podkreśla, iż nie nastąpią zmiany w Kościele co do nauczania moralnego. Każdy katolik świadomy swojej wiary wie, iż jakieś tak gadanie biskupa, jeżeli mija się z oficjalnym nauczaniem Kościoła nie ma żadnej wartości.

    PS: Już się przekonałam, że bardzo często wypowiedziami hierarchów po prostu się manipuluje.
  • edytowano luty 2014
    Jeszcze taka ciekawostka z tego uniwersytetu: kaplica Najświętszego Sakramentu. Tabernakulum wisi na uschłym drzewie. Dookoła taborety.

    image
  • edytowano luty 2014
    > Jeszcze taka ciekawostka z tego uniwersytetu: kaplica Najświętszego
    Sakramentu. Tabernakulum wisi na uschłym drzewie. Dookoła taborety. <

    Akurat to ma swoją głęboką wymowę (symbolikę) - przecież ten Uniwersytet jest właśnie uschłym drzewem, a taborety to bezdenne ubóstwo moralne.
  • Klarcia - cudnie to podsumowalas!!!!
  • edytowano luty 2014
    Uschłe drzewa przy tabernakulum mamy również w masońskiej świątyni w Łagiewnikach...image
  • Mrówkojad

    Nie przesadzaj - w Łagiewnikach jest drzewo oczekujące na to, że wypuści pąki, następnie zakwitnie, a później wyda owoce; swoje soki czerpie z najlepszego źródła.
  • Tabernakulum w kształcie masońskiego globusa też znalazło się tam przypadkiem?
    No nie wątpię, że to wszystko wyda owoce. Już wydaje...
    news-masons-blue-lodge1
  • Pozwolę sobie zauważyć, że globus nie jest tylko masoński - zlikwidować wszystkie globusy, gdziekolwiek stoją - komuś już chyba pod deklem wali.

    Król Nieba i Ziemi - mówi Ci to coś?
    Łoj ludi, ludi - w podobnych sytuacjach mój Myszaty mawia: "czy mnie muszą cynkapki otaczać?"
  • Nadzwyczajną formę rytu rzymskiego musimy uczynić czymś zwyczajnym i powszechnym.

    Może się wydawać jednocześnie tyleż oczywiste co odległe...
    U Boga nie ma nic niemożliwego.
  • edytowano luty 2014
    Msza dla dzieci po lasandrystycznemu



  • Lipa, koedukacyjne ławki, zamiast kobiety w jednej a męzczyźni  w drugiej nawie
  • Poza księżmi zbyt wielu mężczyzn nie widać :)
  • poprawka chodziło i o podział płci nawami, no chyba, ze we francuskim dystrykcie lasandrystów panuje żender
  • Panuje zdrowy rozsądek :)
  • Się droczę tylko.
  • ATSD o czym jest kazanie, bo nie rozumiem po francusku
  • edytowano luty 2014
    Ciekawy cytat z księdza z Bractwa św. Piotra:

    image
  • W Niemczech wchodzi na ekrany film o katolickich fanatykach związanych z Bractwem św. Piusa X:

    http://www.critic.de/film/kreuzweg-6262/
  • Coś dla małżonki @Gregorius'a? Wśród kobiet pojawiła się nowa moda na Msze w starym rycie!

    image
  • Spytam sie mojego fanatycznego ksiedza, czy warto isc do kina na ten film. Ale sie boje, ze mnie batem pogoni ;) :))
  • katechizacja@piusx.org.pl
  • Nie wiem.
  • Powariowali z tą modę na tridentinę...

    image
  • Dobra, zapisałam syna na obóz. Mamy być w Pl akurat, więc dobrze się złożyło.
  • Fajnie, może się przy okazji spotkamy?
  • Pewnie tak, będziemy i tak w kościele co niedziela (jak dojedziemy, bo od mojej mamy, gdzie będziemy mieszkać, to dość daleko...).

    Bliżej nam na Karolkową,. ale mąż nie chce na żadne indultowe, "bo to nieporozumienie".
  • Czy w czasie obozu FSSPX  nie ma obozu wilczkowego dla naszych chłopców ze Skautów św. Dominika?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.