Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

1235728

Komentarz

  • Szczurzysko, bardzo ciekawa propozycja.

    Jedyne, co mi się może mniej podoba, to koedukacyjny charakter obozu.
  • Ale po zdjęciach widać, że tam jest mało osób, więc rozbicie wedle płci mogłoby się nie opłacać. 

    SSPX ma w UK swoje obozy, nie koedukacyjne, 100 funtów chyba. Ale my mamy problem z dotarciem gdziekolwiek, nawet do Anglii i nie wiem, jak tam syna odstawić. 
  • 100 funtów za ile czasu? I czy mają zniżki dla wielodzietnych?

    U Francuzów ze zniżką jest 380 euro za trzy tygodnie.
  • Tak wyglądało to w zeszłym roku:


    19th-27th July Girls’ Summer Camp

    2nd-11th August Boys’ Summer Camp


    A nie mogę znaleźć informacji na ten rok, łącznie z ceną, a w głowie mi świta, że czytałam o 100 funtach. 

  • To korzystnie u Francuzów. A jak tam dostarcza się dziecko? I czy dziecko musi mówić po francusku czy w ludzkich językach też mówią?
  • W tym roku obóz jest na południu Francji, niedaleko Lyonu.

    Znajomość francuskiego, choćby podstawowa, wydaje mi się raczej konieczna.
  • edytowano lipiec 2012
    Dwa nowe kazania ks. Karola:

    15.07.2012

    22.07.2012

    Polecam zwłaszcza to drugie, jest w nim wyjaśniony fragment Ewangelii dotyczący nieuczciwego rządcy i pozyskiwania przyjaciół niegodziwą mamoną.
  • Kazanie o św. Jacku i wykład o św. Dominiku we francusko-polskiej wersji tradycyjnych dominikanów z Avrille.
  • Szczurzysko, bardzo ciekawa propozycja.

    Jedyne, co mi się może mniej podoba, to koedukacyjny charakter obozu.
    I wydaje się trudniejsze niż obóz francuski. Co innego biegać po polach i grać w piłkę, rozumiejąc piąte przez dziesiąte, co mówią do ciebie koledzy, a co innego spędzać przedpołudnie na lekcjach, z których rozumie się co 15 słowo. 
  • Myślę, że w tej grupie wiekowej wszystkie obozy wyglądają podobnie :)

    "Our Chaplain, Fr Southwell, gave all the students catechesis. Each day began with the Rosary in the chapel, and ended with Sung Compline; we had Sung Mass every day before lunch. In addition to the lessons there was a variety of outdoor activities, sewing and drawing, altar serving training for the boys, and a trip to Arundel with Sung Mass in the Cathedral."
  • Ja przeczytałam to: 
    As in previous years, the Summer School will include daily Rosary, plus Sung Mass and Sung Compline in the traditional rite. There will be Catechesis from our Chaplain Fr Andrew Southwell, and lessons each day in Catholic History, English Literature, Latin, Gregorian Chant and a host of other subjects taught from a Catholic perspective. In the afternoons, there will be activities to choose from including country walks, sporting activities and sewing. An outing to the shrine of St Winefride at Holywell will be included.

  • edytowano sierpień 2012
    Jestem optymistą. Po tak intensywnym kursie języka angielskiego, jaki mają od przedszkola nasze dzieci, powinny bez problemu zrozumieć wykłady z literatury angielskiej :)
  • Jestem optymistą. Po tak intensywnym kursie języka angielskiego, jaki mają od przedszkola nasze dzieci, powinny bez problemu zrozumieć wykłady z literatury angielskiej :)
    Tja... :)

  • @Natalia - ja szukam pod kątem swoich dzieci, tu język czy polski czy angielski nie gra roli. Francuski już byłby problemem.
  • Wiem. Ja zaś teoretycznie zastanawiam się pod kątem moich. :)
  • Wykłady pt. "Maryja Matka Miłosierdzia" z pielgrzymki na Jasną Górę.

    Link
  • edytowano sierpień 2012

    Chciałabym zapytać o wrażenia z wyjazdu do Francji :)

    a za wykłady serdecznie dziękuję

    są bezcenne

  • Odpowiem na priv.
  • My z mężem też byśmy bardzo chętnie posłuchali wrażeń. Jeśli można to też nieśmiało proszę o priva.
  • edytowano sierpień 2012
    No dobrze, to napiszę tutaj w kilku słowach. Obóz był fajnie zorganizowany, z różnorodnym programem, z życzliwą kadrą i dobrą opieką duszpasterską. Natomiast problem, który wypłynął w kontakcie z francuskimi dziewczynkami, to marna opinia o Polakach zagranicą. Nie byliśmy przygotowani na to, że trzeba będzie tracić czas i nerwy na zmagania z niesprawiedliwymi opiniami i uprzedzeniami.
  • Niestety trzeba. Przynajmniej Twoje dzieci przeszły chrzest bojowy i będą już wiedziały. Jakby im przyszło pojechać na wymianę, do pracy, na studia czy za mężem  ;), nie będą zszokowane. A bardzo możliwe, że poznały ten problem w wersji light, bo francuskie dziewczynki pewnie z w miarę wychowujacych domow...
  • Jestem trochę zaskoczona... Dobrze chociaż, że Wasze dzieciaki miały okazję aby trochę naprostować opinię o nas wszystkich... 
  • edytowano sierpień 2012
    Opowiem Ci w sobotę :)
  • Mam pytanie praktyczne:
    Czy forumowi lasandryści z Warszawy i okolic mogliby potwierdzić czy w parafii św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej odprawiana jest Msza św. trydencka?
    Znalazłam tą informację na stronie NRL (każdy pierwszy poniedziałek miesiąca) - ale na stronie parafii nie ma na ten temat słowa.

    W pierwszej chwili pomyślałam, że na NRL jest jakaś pomyłka ale krótkie śledztwo wykazało, że również parafia p.w. św. Klemensa Dworzaka na Karolkowej, gdzie Tridentina odprawiana jest co niedziela, nie chwali się tym faktem na swojej oficjalnej stronie.

    Więc może to samo dotyczy i Dereniowej?

    Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.....?
  • Swoją drogą to smutne dość, że parafie zamiast być dumne z odprawianej w swoich świątyniach Tridentiny, pomijają to milczeniem.... 
  • Świeccy organizatorzy tej Mszy gromadzą się na rebelya.pl. Osoba, która jest najlepiej zorientowana nazywa się Lipowska.
  • Bo KotkuMamrotku celberans zdaje się prosił aby fakt trzymać w tajemnic inaczej represje misi kurialnych mu grożą
  • @Greg
    Ale przecież po motu proprio nic mu nie ma prawa grozić (no w teorii przynajmniej)?
    A poza tym jeżeli tam regularnie się pojawia grupa wiernych + proboszcz i wikary wiedzą to prędzej czy później do kurii i tak dotrze?

    Czy może jestem bardzo naiwna.....?
  • O ktorej jest to tajne zgromadzenie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.