Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1173174176178179193

Komentarz

  • Cebula dymka, ostatnio kupno graniczy z cudem, kupiłam Wolska 40zl za kg + przesyłka i przyszła mi dymka a na ulotce pisze odmiana efekt , to jakaś pod-odmuana czy dostałam nie to co chciałam? 
  • Czosnek mi rośnie a już myślałam, że kury sąsiada wydziobały ( raz zwiały do naszego ogrodu)  ;)
    Podziękowali 1Agax4
  • @balum daglezja albo jodła kalifornijska.
  • karolinamika powiedział(a):
    @balum daglezja albo jodła kalifornijska.
    Raczej jodła kalifornijska. Daglezja nie ma takich długich igieł i raczej ułożone są one płasko po obu stronach, a jodła kalifornijska ma je bardziej "rozciapierzone" ;) A do tego pokrój raczej zbyt równy, jak na daglezję. One szybko rosną i przez to często są nieregularnego pokroju.
  • Agmar powiedział(a):

    Do gruntu, moja teściowa x lat już sieje po 20 kwietnia pod fizeline i ma zawsze wcześniej :) 
    Dopiero zobaczyłam Twój wpis. Wszystko też zależy od tego, w jakim miejscu mieszkasz i jaką masz ziemię. U mnie sianie ogórków nawet na początku maja nie zawsze ma sens. Nasiona zgniją w ziemi albo ogórki potem zmarzną. Fizelina to za mało, gdy są dłużej niskie temperatury i sama ziemia jest zimna.
  • Ania D. powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):

    Do gruntu, moja teściowa x lat już sieje po 20 kwietnia pod fizeline i ma zawsze wcześniej :) 
    Dopiero zobaczyłam Twój wpis. Wszystko też zależy od tego, w jakim miejscu mieszkasz i jaką masz ziemię. U mnie sianie ogórków nawet na początku maja nie zawsze ma sens. Nasiona zgniją w ziemi albo ogórki potem zmarzną. Fizelina to za mało, gdy są dłużej niskie temperatury i sama ziemia jest zimna.
    Mieszkam w lubelskim a ziemię my lekką jakby ogrodowa zmieszać z piaskiem :) Mamy za stodołą rzekę więc trochę ciągnie ale ogólnie to chyba temperatura jak średnia dla kraju. 
  • Wiesz, ja się nie upieram, że nigdzie i nigdy. U mnie też ziemia lekka, a jednak zdarzało się, że nasiona mi w ziemi zgniły, wystarczyło dla dyniowatych tylko kilka dni zimnych i komkrych. Ale jak kto nie próbuje, to nie ma. Lubiłam np. wcześniej wysiewa fasolkę szparagową, jej włóknina wystarczała.
  • Ania D. powiedział(a):
    Wiesz, ja się nie upieram, że nigdzie i nigdy. U mnie też ziemia lekka, a jednak zdarzało się, że nasiona mi w ziemi zgniły, wystarczyło dla dyniowatych tylko kilka dni zimnych i komkrych. Ale jak kto nie próbuje, to nie ma. Lubiłam np. wcześniej wysiewa fasolkę szparagową, jej włóknina wystarczała.
    Nie strasz bo ja wszystko już wysiadłam jeszcze został mi czosnek na poniedziałek a pomidory po Zośce choć u nas mówią że tarnina przekwitła to przymrozków nie będzie, ale jednak o pomidory boje się. U nas po suszy woda wszędzie stoi i boje się co z tego wyniknie, szałwię ozdobna posadziłam to deszcz łał tak mi ją stłukł w ziemię że szans nie ma że odbije :( 
  • Jakie pnącze będzie rosło na kwaśnej ziemi? Obok hortensji, borowek, jagody kamczackiej? Oprócz hortensji pnącej bo ona jakaś taka dziwna;d marzy mi się jakaś róża albo clematis. Jest szansa że urośnie?
  • Przyłapałam dziś kotkę jak mi cebulki wykopuje w ogródku, da się ją jakoś odpedzic?
  • Po takich wielkich dwóch choinkach naszych łażą takie 6nogie pajaki( mszyce?) we wszystkich rozmiarach od małych- jak napełniony kleszcz, po takie jak szewczyki czy trochę większe.. łazi toto spada.. do tego wszystko się klei pod tymi drzewami. Kible, ławka, nawet trawa..wydaje nam się ze nie było tego rok temu albo nie tyle. Może to być żywica? Z szyszek? Czy jakoś związane z tymi robalami.. jak pozbyc się robali? Czy na to klejące coś jest jakiś sposób? Fajnie by moc siąść se w cieniu drzewa , są piękne, od frontu wysokie na jakieś 7 metrów ale obawiam się ze będzie się trzeba pożegnać z nimi. 


    w zeszłym roku inne zeżarły całe liście na jablonce. Czym psiknąc ja i kiedy żeby się nie powtórzyło? Takie szare pajęczyny 
  • To może być ochojnik, czy jak mu tam, piwazpo szkodnik iglaków. Można popsikac jakimś środkiem na robale, tylko czym na te 7m sięgnąć...
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mospilanem np można psikac. Opryskiwaczem z przedluzana lanca i z drabiny aby jak najwyżej sięgnąć. 
  • @uJa ja bym zaryzykowala z tym clematisem. Te drobnokwiatowe np z grupy viticella są mniej wymagające i bardzo obficie kwitną, niektore dlugo inne dwukrotnie. Przy sadzeniu zalecają wykopać wielką dziure 60x60 i dac tam sporo dobrej ziemi, kompostu itp to będą lepiej rosły. Np emilia plater albo arabella. Opis na stronie clematis
  • edytowano maj 2019
    Mam pierwszego pomidora  :D B)
    Podziękowali 5madzikg Ewasz nowa Agax4 Agmar
  • Basja powiedział(a):
    Mam pierwszego pomidora  :D B)

    Brawo Ty :) ;)
    Podziękowali 1Basja
  • Jabłonka tez mospilan ? Kiedy ? 
  • a ja mam pierwsze rzodkiewki :)
  • Musisz patrzeć na jakiej podkladce są zaszczepione. Na A2 powinny rosnąć spore, na M16 karlowate. 
    Podziękowali 1monia3
  • Siła wzrostu jest mocno zdeterminowana przez rodzaj użytej podkładki. W chwili obecnej głównie w użyciu są podkładki skarlajace (bo takie są używane w sadach profesjonalnych - można upchnac więcej drzew na tej samej powierzchni i łatwiej zbierać z małych drzew). Trzeba szukać nieskarlajacych podkładek - np. antonowki dla jabłoni, gruszy kaukaskiej dla grusz, czereśnia ptasia dla czereśni i alycza dla sliw. 
  • @Elunia ja w tym roku kupowałam na podkładkach z antonowek :) towarzystwo przyjaciół doliny Wisły czy jakoś tak, mają wszystkie drzewa na wysokich podkładkach 
  • moje pierwsze zbiory rzodkiewki :)

  • Czy pomidorki koktajlowe prowadzi się na 2-3 pędy, tak jak pomidory wielkoowocowe, czy pozostawia żeby rosły jak chcą?
  • Jak zbierać lipę? Cała wielka korona bzyczy , niestety dość wysoko ale trochę dałabym radę o ile znajdę 5 minut chociaż.. w nocy mam wolne 
  • Zbierać należy kwiatki razem z przylistkami, takimi języczkami.
  • Poszukuję nazwy tej róży pnącej ( i sadzonki). Ktos zna?

  • edytowano czerwiec 2019
    Kalafiorowi trzeba liście wiązać?
  • Juz znalazłam nazwę: róza wielokwiatowa (R. multiflora)
  • Mam pytanie dotyczące papryk. Zaczynają zawiązywać się owoce. Czy powinnam usuwać część pędów bocznych, czy nie ruszane też zaowocują? 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.