Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1187188189190191193»

Komentarz

  • Oprócz  kukurydza wszystko  jak na mojej 
  • Część moich nasion już w paczkomacie. Kupiłam kilkanaście odmian pomidorów. Nie mogę doczekać się grzebania w ziemi.
  • BRONISŁAW GAŁCZYŃSKI
    "OGRÓD WARZYWNY
    NA 200 METRACH KWADRATOWYCH
    JAK Z TAKIEGO OGRÓDKA MIEĆ DOSYĆ
    JARZYN NA CAŁY ROK NA TRZY OSOBY"
    WYDANIE ÓSME

    Ściągałem to gdzieś z sieci. Jak nie znajdziesz to podeślę
  • @mamlu poszukaj blog Katarzyna Bellingham,  dużo wiedzy przekazanej w fajny sposób.
    YouTube
  • edytowano luty 2021
    mamlu powiedział(a):
    Możecie polecić jakąś książkę/blog do poczytania przed założeniem własnego warzywniaka dla kogoś kto się na niczym nie zna? Kupiłam sobie mini szklarnię i kilka doniczek, żeby posadzić jakieś pomidorki, truskawki i zioła, co by dzieci miały satysfakcję, że coś wyhodowaly. Tylko się nie znam na tym w ogóle.
    Gorąco polecam bloga Słoneczny balkon
    I grupę na fb prowadzona przez fp słoneczny balkon
    założycielka, Barbara chronowska jest autorką super poradnika "Wyhoduj i zjedz"
    Wszystko prostym językiem a co najważniejsze poparte doświadczeniem. 
    I nie ma tam porad typu kup coś za 20zl,wyaoka cena jest gwarancją plonow

    http://www.slonecznybalkon.pl/

    I tu też sporo porad
    https://niepodlewam.pl/porady/
  • Posiada ktoś wiedzę o uprawie drzewa tlenowego.
  • Nie wiem jak u Was ale u mnie wiosna ;)
    I karczoch mi odbił  :)

    Podziękowali 1Bridget

  • Podziękowali 1siostraKasik
  • Powiedzcie mi czy jest jakiś srodek na ogórki zaraz po wysiewie by była ochrona przed chorobami ?
  • @Bridget nie pomogę, bo u mnie bez chemii.
    Podziękowali 1Bridget
  • Basja powiedział(a):
    @Bridget nie pomogę, bo u mnie bez chemii.
    rozumiem ale są jakieś sposoby może z chemii ,jak np.marchew k.czosnku wsiać i robaczki nie wejda.
  • Bridget powiedział(a):
    Powiedzcie mi czy jest jakiś srodek na ogórki zaraz po wysiewie by była ochrona przed chorobami ?
    Doddaj się na fb do grupy ogrodniczej. Uprawa roślin jadalnych-na balkonie i nie tylko
    Ja zamierzam zrobić oprysk wzmacniajacy z 3 ziół, wg pomysłu autorki bloga Słoneczny balkon,zalozycielki tej grupy
    Tak jest mega dużo pomocy i wsparcia, polecam najserdeczniej 
    Podziękowali 1Bridget
  • kociara powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):
    Powiedzcie mi czy jest jakiś srodek na ogórki zaraz po wysiewie by była ochrona przed chorobami ?
    Doddaj się na fb do grupy ogrodniczej. Uprawa roślin jadalnych-na balkonie i nie tylko
    Ja zamierzam zrobić oprysk wzmacniajacy z 3 ziół, wg pomysłu autorki bloga Słoneczny balkon,zalozycielki tej grupy
    Tak jest mega dużo pomocy i wsparcia, polecam najserdeczniej 
    a poproszę link albo nazwę :)
  • No pisałam pełną nazwe
  • Czy znana wam jest metoda podlewania pomidorów roztworem z drożdży?
    Ktoś próbował? 
  • @Bridget ja zawsze gdzie się da sieje nagietki, aksamitki.
    Pomidory podlewam teraz do powstania owoców gnojówką z pokrzywy. Tą gnojówką też podlewam trochę zielone i ogórki też.
    Jak powstają owoce na pomidorach to zaczynam podlewać gnojówką z żywokostu. 
    Podziękowali 1Bridget
  • a ja piję pokrzywę  :D
  • Brydzia to zdrowo :)
    Teraz zrób gnojówkę z pokrzywy  ;)
    Podziękowali 1Bridget
  • Drożdży używałam do podlewania i pryskania. Gnojówki z pokrzywy również. 
    Podziękowali 1Bridget
  • Halo, tu bardzo początkujący ogrodnik. Czy dobrym pomysłem byłoby posianie do gruntu jarmużu gęsciej, a potem poprzesadzanie go w inne miejsca, w celu przerzedzenia? Czy to się uda?
    Ile krzaczków dla 5 osób lubiących jarmuż to nie będzie za dużo? Nie umiem ocenić ile by nie było klęski urodzaju. Mam spory zapał i obsiałabym pół świata ;)
  • Można gęściej i porozsadzać. Jarmuz jak trafi na dobrą ziemię może urosnąć wielkie krzaczysko, wiec i odległość powinna być z 70 cm lub wiecej między nimi. U nas na 5 osób 5-6 krzaków starcza, ale my tylko od czasu do czasu jedliśmy. Nawet część zdążyła zakwitnąć nim zjedliśmy. 
    Podziękowali 1czekolada
  • Czesc, jaki sklep internetowy z nasionami warzy polecacie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.