Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1175176178180181193

Komentarz

  • marchew już ok 10 posiana , burak i bób wczoraj @Elunia
  • buraki może przy wcześnie - ale to przykryję jak będą nadawać przymrozki to nie dużo ich jest , ja mam wczesne odmiany 
  • @Elunia, pomidory spokojnie możesz siać jeszcze, rozsada potrzebuje ok. 8 tygodni. Na dynie absolutnie za wcześnie. Sieje się je najwcześniej w połowie kwietnia, a ja sieję ok. 22 kwietnia. I ważne, by dynie miały dużo światła, bo sadzonki łatwo się wyciągają.
    Podziękowali 1nowa
  • Melduje że w ogrodzie rośnie już
    Bob
    Groch
    Cebula
    Sałaty i inne zielone
    Marchew
    Pietruszka
    Rzodkiewki

    Na parapetach:
    Pomidory
    Papryki
    Por
    Selery
    Jarmuże
    I jeszcze inne tylko nie pamiętam co ;)




  • W moim kalendarzu dla rolnikow jest inf, ze do 24 marca wlacznie jest dobry czas na zabiegi uprawowe, czyli nawożenie gleby, zabiegi pielęgnacyjne, kopanie, plewienie. Natomiast jest to rownoczesnie zly czas na sianie czegokolwiek. Dopiero od 25 marca jest bardzo dobry czas na wysiew roślin plonujących nad ziemia.

  • Melduję że w związku z przymusowym pobytem w domu - porządki w ogrodzie zrobione :) Posiałam w podwyższonej grządce: rzodkiewkę, szpinak, sałatę, buraki, marchewkę, pietruszkę, roszponkę... Przykryję włókniną gdyby były przymrozki. Kwiatki też wysiane, dalie i lilie wkopane. Chwasty powyrywane. Pączki puszczają...

  • Podziękowali 1wiesia
  • edytowano marzec 2020
    Z sianiem lepiej wstrzymać się do nowiu. Nów jest 24 marca, czyli siejemy  od 25.  Dlatego jest tak w kalendarzach ogrodniczych. 
    Podziękowali 2Basja Agax4
  • A u nas niestety idą mrozy, kilka dni około-4 W nocy.  Jutro akcja, wszystko ma już pędy, hortensje, budleje ...kwiaty pewnie zmarzna.

    Podziękowali 1Agax4
  • Słuchajcie Wy sałatę to już do gruntu? 
  • tak 

    Podziękowali 1monia3
  • Ja też  będę siala  drugi raz za jakieś 3 tygodnie  żeby mieć  świeżą 
  • Ja dzisiaj kupiłam ale posieję w środę- czwartek jak wróci ocieplenie. 
    Z plusów siedzenia w chacie. Chłopaki skopali co trzeba i wyglądali na szczęśliwych z tej roboty...a normalnie to trzeba co swoje pogderać...teraz jedna wzmianka przy objedzie a ani po zjedzeniu do ogrodu pognali :D
    Podziękowali 1Agax4
  • A co siejecie? Ja na razie bratki i stokrotki piwsadzalam..  oraz borówki amerykańskie..  póki co żyją..  
  • O sałacie była mowa :), rzodkiewka, pietruszka naciowa, dymka tyle na razie u mnie. Przykrywam włókniną.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja nie mam włókniny to poczekam jeszcze z tydzień z tymi warzywami.. 
  • ja nie wyparzam ale ponoć w blachach i  piekarniku wyparzają , 
  • Od mojej mamy nauczyłam się przelewać wrzątkiem ziemię z ogrodu do siania.
    Podziękowali 1nowa
  • nie wiedziałam o tym , będzie trzeba spróbować 
  • Mój tata, ogrodnik, produkujący rozsadę roślin ozdobnych, gdy potrzebował małej ilości czystej ziemi do siewu to właśnie w piekarniku wypiekał. Miał do tego oddzielne blachy oczywiście  ;)
  • Elunia powiedział(a):
    Ktoś może chętny na darmowego e-booka "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych" 
    Ktoś mi przesłał i świetna pozycja, chociaż b.stara.
    O, ja poproszę. Tam jest coś o tej uoraiwe, że jakieś rzeczy sądzi się koło siebie, żeby sobie pomagały? 
  • Elunia powiedział(a):
    Ktoś może chętny na darmowego e-booka "Ogród warzywny na 200 metrach kwadratowych" 
    Ktoś mi przesłał i świetna pozycja, chociaż b.stara.
    Ja jak można 
  • Proszę
  • bardzo poproszę
    akurat potrzebne nam to z synem bo zaczyna kiełkować to co zasiałam w domowej szklarence
    i nie wiem co dalej 
    i nie mam czasu czytac tak na szybko  :)
  • to ja też bardzo poproszę
  • Ja też poproszę :)
  • @Elunia ja też poproszę 
  • Zasialam rzodkiewki i szczypiorek. W planach byla pietruszka ale nie mam  nasion.
  • Dziękuję  :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.