Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lawendowa mafia

135

Komentarz

  • Ks.I-Z (wy)dał o sobie świadectwo?

    No chyba, że to Wybiórcza wybiórczo potraktowała sprawę.
    Jeżeli chodzi o książkę - wywiad rzekę, to wygląda, że Aborcza pojechała, jak zwykle:

    Terlikowski: Jak obrzydzić księdza Isakowicza-Zaleskiego

    http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/terlikowski:_jak_obrzydzic_ksiedza_isakowicza-zaleskiego_19823

    Moim zdaniem dużo gorszym posunięciem było udzielenie wywiadu onetowemu dziennikarzowi, co ks. Zaleski uczynił:

    Z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim - duchownym katolickim obrządku ormiańskiego i łacińskiego, działaczem społecznym, historykiem Kościoła - rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-isakowicz-zaleski-w-kosciele-jest-lobby-homosek,1,5061759,wiadomosc.html


    Z powyższego wynika konkluzja, że wszelkim skandalom seksualnym kleru jest winien celibat, i że gdyby znieść owe ograniczenie w Kościele zaczęło by być normalnie.

    Myślę, że ks. Isakowicz nie miał powołania do tego, aby być księdzem w obrządku rzymsko-katolickim.

    Poza tym - jeżeli ma się dowody, że w jakiejś Kurii jest  100% pedalstwa, to się z tym do Watykanu jedzie, a nie - rzuca "rewelacje" publice.
  • oglądałam film dokum. o ksiedzu pedofilu, który gwałcił przez 20 lat dzieci i co.....przerzucali go z placówki na placówke a teraz jest w irlandii i sobie żyje i opowiada jak podniecają go dzieci....

    Do tego rodzaju filmów podchodziłabym z dużym sceptycyzmem - najczęściej prawdy w nich tyle, ile u Urbana.
  • Poza tym - jeżeli ma się dowody, że w jakiejś Kurii jest  100%
    pedalstwa, to się z tym do Watykanu jedzie, a nie - rzuca "rewelacje"
    publice.
    -----------------------------
    Dokładnie!
    A ze swoim temperamentem i energią to ks. Zalewski wiele w Watykanie mógłby zdziałać.
  • Poza tym - jeżeli ma się dowody, że w jakiejś Kurii jest  100%
    pedalstwa, to się z tym do Watykanu jedzie, a nie - rzuca "rewelacje"
    publice.
    -----------------------------
    Dokładnie!
    A ze swoim temperamentem i energią to ks. Zalewski wiele w Watykanie mógłby zdziałać.
    Masz nikłe pojęcie o specyfice działania kurii watykańskiej
  • No właśnie! Co to was obchodzi? Dobrze postawione pytanie, proszę Pani. Bo mnie obchodzi. Choćby dlatego, że problem ma zawsze początek, środek i koniec. I żeby problem rozwiązac, to trzeba jednak te wszystkie 3 etapy ogarnąć
    Skupianie się li tylko na jednym z nich (tu konkretnie: na środku) daje tylko czasowe zawieszenie. Prędzej czy później całość dopomni się o swoje...


    Czyli co konretnie trzeba zrobić?
  • edytowano marzec 2012
    No tylko trzeba wiedzieć co znaczy dobrze. Jesli ktoś na serio stosuje się do chrześcijańskich zasad na codzień i trzyma się Słowa Bożego to jest mu łatwiej. Ale wystarczy, że zaczyna się kierować świeckimi tzw. wartościami , więc miesza mu się przyzwoitość z nieprzyzwoitością , dobro ze złem i nieraz przegina w jedną lub drugą stronę. Wiele lat się tłukło rodzicom do głowy, na podstawie badań różnych psychoanalityków itp., że właśnie Biblia krępuje swobodę ,jest przyczyną kompleksów i zahamowań a teraz się okazuje ( na szczęście) iż pewne zachowania nie są jednak normalne i można je nazwać molestowaniem. Tak więc ludzie mają kisiel w głowach, zrobiony nie przez nikogo innego jak różnej maści naukowców.
    I zastanawiające jest czy pedofilia lub inne odchyły to wynik tylko błędów rodzicielskich czy także jakieś nieprawidłowości biologiczne np. zaburzenie pracy mózgu, zanik szarych komórek albo jakieś problemy z psychiką o podłożu genetycznym ?
  • ostatnio wyborcza odgrzebała sprawe proboszcza z Tylawy, w kontekscie mocno kontrowersyjnego zachowania biskupa Michalika juz po wyroku skazującym.
  • wyborcza odgrzebie zwłoki własnej matki jeśli uzna to za konieczne

  • przyznam ze bulwersuje mnie mocno przedstawiona tam sytuacja
  • to po co czytasz wyborczą? 
  • Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odpowiada Ewie Czaczkowskiej. "Czy naprawdę Pani wierzy, że zwykły ksiądz może napisać do nuncjusza papieskiego lub do samego papieża, że jego biskup jest homoseksualistą lub że tuszuje ekscesy homoseksualne w swojej diecezji? - pyta. I dodaje, że mino to próbował interweniować wśród hierarchów w sprawach, o których opowiedział w książce "Chodzi mi tylko o prawdę".
  • z powodu tego watku. wczesniej jakos mnie nie interesowal temat afer z pedofilami w sutannie w tle. a jesli chodzi o Tylwe to tam wszystko jest tak kosmicznie dziwne ze nic z tego nie rozumiem. sad skazal ksiedza, a biskup nic, nawet go od probostwa nie odsunał, ksiadz normalnie przygotowywal dzieci do pierwszej komunii. no kosmos jakis
  • Twierdze nadal, ze w tym co pisze ksiadz Zaleski jest duzo prawy.

    Tak jak Marcelina, nie bede tłumaczyc.

  • Wciaz wiele osob nie pojmuje o co chodzi. Mozna nie zauwazyc Piety, szukajac smieci na posadzce bazyliki sw. Piotra.

    T
    Wielkie dzięki za tę myśl! W sumie to jest chyba to, co usiłowałem od początku w tym wątku wyrazić.
  • edytowano marzec 2012
    Na poczatek dobrze wychowaj swoje dzieci.

    T
    To swoją drogą, ale ja się pytam, co należy zrobić z  już istniejącym pedofilem, jak te '3 etapy ogarnąć'.
  • edytowano marzec 2012
    No właśnie ja się nie pytam, co JA mam zrobić, bo to akurat wiem. Pytam się, jakie kroki w takim razie mają być podjęte w stosunku do pedofila, z uwzględnieniem tych 3 etapów. Proste pytanie przecież.
  • Dla ciebie 1, 2 i 3 etap jest taki sam. Modlitwa za kaplanow. Proponuje ci Nowenne Pompejanska do czasu az mysli o pedofilii ustapia.

    T
    A może do czasu, aż pedofilia ustąpi?


  • edytowano marzec 2012
    Właśnie przeczytałam taki artykuł Newsweeku, o człowieku, który był gwałcony przez kazirodczego ojca.
    Nie księdza akurat. No i gdy dorósł to sam w sobie odkrył pedofilskie skłonności ale ich nie zrealizował bezpośrednio ( po za wykroczeniami pt. ekshibicjonizm w okolicach podstawówek i placów zabaw). Ma 40 lat i nie założył rodziny bo choć zmusił się do zainteresowania kobietami w swoim wieku to boi się założyć rodzinę w obawie o własne dzieci bo sam nie jest siebie pewienczy im czegoś nie zrobi.... Masakra. Może to faktycznie jest tak, , że zgnilizna idzie z góry? Jest przekazywana jak trąd?
  • edytowano marzec 2012
    Smuci mnie ta cała sprawa. Ks. Zaleskiego cenię, ale trochę nie rozumiem. Książki nie czytałam, może dlatego. Jednego nie rozumiem: jeżeli ktoś widzi, że inny dopuszcza się czynów nierządnych z nieletnim, jak to się chyba nazywa, to powinien zgłosić do prokuratury, po prostu. A nie pisać książkę.
  • Prawdy??? Ja odnosze wrazenie zgola inne. W przypadku ksiezy wyjatkowo duzy odsetek oskarzen to lipa albo nadinterpretacja faktow. Czemu nie naglasnia sie faktow uwolnienia duchownych od zarzutow? Poniewaz klamstwo jest lepkie i zawsze znajdzie sie jakis antyklerykal, co to swoje wie.

    T
    Pomyślałam sobie jakiś czas temu już, że w dzisiejszych czasach podejrzenia o stosunki intymne z kimkolwiek (np. pokojówką z hotelu) są świetną metodą na niszczenie ludzi, tj. eliminowanie ich z życia publicznego. Można napisać: Podobno ten i ten coś tam, i człowiek jest skończony. Dotyczy to nie tylko księży.
  • Nie twoja sprawa.

    T
    Tak, na razie mnie na szczęście nie dotyczy, ale gdyby nie daj Boże miało coś w przyszłości spotkać np moje dziecko, nie sądzę bym ograniczyła się do modlitwy.
  • A czy ja mówię, że chodzi mi o księży? Ogólnie o pedofilach mówię, bo Ksiądz też właśnie wydawało mi się, mówił ogólnie.
    Nie jestem zwolennikiem samosądów, ale nie ręczę za siebie w takiej sytuacji.

    Nie rozumiem, dlaczego akurat pedofilów mamy usprawiedliwiać dzieciństwem i innymi takimi, a innych przestępców już nie. No przecież mordercom też się współczucie należy, złodziejom też, tym bardziej gwałcicielom- dlaczego pedofile mają być uprzywilejowani?
  • No właśnie ja się nie pytam, co JA mam zrobić, bo to akurat wiem. Pytam się, jakie kroki w takim razie mają być podjęte w stosunku do pedofila, z uwzględnieniem tych 3 etapów. Proste pytanie przecież.
    Tak jak przedpiszca zapodał: w Pani wypadku - modlitwa. Nic więcej. Dla Pani dobra, dla dobra Pani rodziny, dla dobra Kościoła
  • edytowano marzec 2012
    Katolicki kler jest jak niemieccy Zydzi przed IIWS. Ciagle oskarzany o przestepstwa seksualne i malwersacje finansowe. Narodowy socjalizm odradza sie haslach wspolczesnych antyklerykalow. 
    Dokładnie tak. Już od kilku lat o tym głośno mówię, zauważyłam to, gdy zaczęłam czytać baaardzo świeckie fora.
    Jakiś czas nawet podejmowałam rzuconą rękawicę, na gazeta.pl, ale na dłuższą metę nie dałam rady.
    Nie da się dłużej niż godzinę wytrzymać w tym szambie.
  • Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odpowiada Ewie Czaczkowskiej. "Czy naprawdę Pani wierzy, że zwykły ksiądz może napisać do nuncjusza papieskiego lub do samego papieża, że jego biskup jest homoseksualistą lub że tuszuje ekscesy homoseksualne w swojej diecezji? - pyta. I dodaje, że mino to próbował interweniować wśród hierarchów w sprawach, o których opowiedział w książce "Chodzi mi tylko o prawdę".
    1. Moim zdaniem, powinien pojechać do papieża - nie wierzę, aby nie udało mu się przebić przez "ochronę".
    Klarcia by sobie poradziła.

    2. Książka książką, ale po jakiego grzyba udzielał jeszcze wywiadu gościowi dla onet?
  • Jednego nie rozumiem: jeżeli ktoś widzi, że inny dopuszcza się czynów nierządnych z nieletnim, jak to się chyba nazywa, to powinien zgłosić do prokuratury, po prostu. A nie pisać książkę.

    Z tego co wiem, chodzi o pederastię, która jakoby ma się panoszyć nawet w Kurii, nie o czyny pedofilskie, bo te zapewne by ksiądz zgłosił.

    O "wyczynach" wśród kleru ks.Isakowicz dowiedział się z dokumentów, które są w IPN, być może wie coś jeszcze więcej - z autopsji - o "lawendowej mafii" i .. będę się upierała, powinien o tym zawiadomić papieża.

    Natomiast publikacja książkowa roztropna nie była, a już tym bardziej wywiady dla baaardzo laickich mediów.
    Przy tym - dużą przesadą jest twierdzenie, jakoby zniesienie celibatu mogło coś poprawić na tym polu.
  • Gdyby Klarcia miała rację, to Paetza by usunięto wcześniej. Bowiem wielu papieżowi mówiło. Gdyby Klarcia miała rację, toby Maciel nigdy nie był chwalony przez JPII i wstawiany jako wzór. Ale Klarcia nie ma racji, bowiem nie wie jakie walki frakcyjne odbywają się w Watykanie i jak niewiele dociera do  papieża
  • W jednym mogę przyznać Klarci rację: wywiady w wiadomych mediach oraz publikacaja w antykatolickim "Znak" są błędem. 
  • edytowano marzec 2012
    Przy tym - dużą przesadą jest twierdzenie, jakoby zniesienie celibatu mogło coś poprawić na tym polu.

    Dokładnie, przecież zdarza się , że pedofil ma konkubinę lub nawet żonę,lub okazjonalnie korzysta z ,, usług" prostytutek co nie przeszkadza mu się dobierać do dzieci płci obojga.
  • edytowano marzec 2012
    Dla ciebie 1, 2 i 3 etap jest taki sam. Modlitwa za kaplanow. Proponuje ci Nowenne Pompejanska do czasu az mysli o pedofilii ustapia.

    T
    A może do czasu, aż pedofilia ustąpi?


    Cholera, to chyba do końca świata, aż wróci Jezus i zrobi z tym porządek....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.